4 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
34 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
3 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Današnji večer ključen za dogovor o brexitu

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2752897] 15.01.19 08:23 · odgovor na: (#2752895)
Odgovori   +    2
[kren]
Zanimivo, da funt raste.
Pricakovano, ker anti-brexiterji so s svojimi amandmaji dosegli da je hard brexit se bolj bolec, grozi pa tudi precedencni primer (prelom s prakso stoletij) da se znajo antibrexiterji iz obeh strank zdruziti v neko paralelno formacijo, ki bi efektivno vladi vzela pooblastila (jo paralizirala) in dosegla ali odpoved brexita ali pa premik datuma (za slednje rabi soglasje EU).
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2752903] 15.01.19 08:54 · odgovor na: bc123a (#2752897)
Odgovori   +    5
[bc123a]
> [kren]
> Zanimivo, da funt raste.

Pricakovano, ker anti-brexiterji so s svojimi amandmaji dosegli da je hard brexit se bolj bolec, grozi pa tudi precedencni primer (prelom s prakso stoletij) da se znajo antibrexiterji iz obeh strank zdruziti v neko paralelno formacijo, ki bi efektivno vladi vzela pooblastila (jo paralizirala) in dosegla ali odpoved brexita ali pa premik datuma (za slednje rabi soglasje EU).

V Evropi, kakršna se zdaj kaže, pravzaprav razumem tiste, ki ostajajo pri odločitvi o brexitu.
Evropa je politično na tleh, zavožena, in samo čakamo, da bo pristala na tleh še gospodarsko. Ko bo Soroš izpraznil svoj trezor pa še socialno...
bc123a sporočil: 48.253
[#2752905] 15.01.19 09:01 · odgovor na: anon-43949 (#2752903)
Odgovori   +    2
[sreckos]
> [bc123a]
> > [kren]
> > Zanimivo, da funt raste.
>
> Pricakovano, ker anti-brexiterji so s svojimi amandmaji dosegli da je hard brexit se bolj bolec, grozi pa tudi precedencni primer (prelom s prakso stoletij) da se znajo antibrexiterji iz obeh strank zdruziti v neko paralelno formacijo, ki bi efektivno vladi vzela pooblastila (jo paralizirala) in dosegla ali odpoved brexita ali pa premik datuma (za slednje rabi soglasje EU).


V Evropi, kakršna se zdaj kaže, pravzaprav razumem tiste, ki ostajajo pri odločitvi o brexitu.
Evropa je politično na tleh, zavožena, in samo čakamo, da bo pristala na tleh še gospodarsko. Ko bo Soroš izpraznil svoj trezor pa še socialno...
Racun brez krcmarja. Evropa kot gospodarska zveza (ze evrocona je prevec omejujujoca za nekatere clanice) je zelo zelo smiselna. Navsezadnje, poglej kaj je dosegla irska, tepcem Anglezem, nekdanjim kolonizatorjem, bodo defacto izpulili severno irsko. Ker v pogajanjih med majhno drzavo (UK) in veliko zvezo (EU) pac obvelja beseda slednje.
bigl sporočil: 18.363
[#2752917] 15.01.19 09:56
Odgovori   +    1
Po čem diši London danes? Lep dan.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2752924] 15.01.19 10:09 · odgovor na: anon-43949 (#2752903)
Odgovori   +    3
EU ima svojega Milosevica in svojega Markovica. Brexit je pameten exit. Kot je bila nasa osamosvojitev.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2753003] 15.01.19 18:08 · odgovor na: (#2752909)
Odgovori   +    2
Še mojih 5c. Če gredo zdaj ven se bodo z US precej na hitro zmenili za ugodno trgovinsko cono. Namesto BMW 3 bo za 1/2 cene Mustang.

Nemci pa ob cca 6 miljard letno za avtomobile in EU ob še malo več v skupno blagajno. Zgleda da ni samo Junc cel čas totalno nažgan, temveč v Bruslju razsaja prava epidemija "išijasa".

Zadnjič sem bral analizo, da je EU zaradi prepoznega QE trajno izgubila gospodarstvo v velikosti Španije in glede na to da še sedaj tiskajo kot nori, bomo v naslednjo krizo prileteli brez gat z -0,4 do 0% obrestmi.
Sedaj se govori da naj bi letos to še teklo, nato kratka pavzica in 2021 ponovi vajo. Ko jebe prosti trg. Saj to ni problem, problem je ko začne trg jebat nazaj. Moje mnenje: sozial v povezavi s čimerkoli je na koncu odlom. To čaka tudi sozialmarktwitschaft.
Wilkommen im neue CCCEu.


Google: wie sicher sind pensionen in DE

Wie sicher sind unsere Pensionen?: Amazon.de: Theodor Tomandl ...
www.amazon.de/Wie-si.../399100053

Wenn immer weniger Junge für immer mehr Alte zahlen müssen, wird die Alterspyramide zum Pyramidenspiel. Was wir tun müssen, um einen Zusammenbruch ...

Če se tole sprašujejo Nemci, kaj bo pa potem pri nas???
bc123a sporočil: 48.253
[#2753016] 15.01.19 18:47 · odgovor na: PyotrNovak (#2753003)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
Še mojih 5c. Če gredo zdaj ven se bodo z US precej na hitro zmenili za ugodno trgovinsko cono.
Ah ja, pa ti res mislis, da jih bo "make America grejt again" trump pustil kar trgovinsko cono, brez da bi za ZDA iztrzil mocne ugodnosti? Recimo izvoz ameriske hrane (kateri je zaradi drugacnih standardov glede antibiotikov, klora in genske tehnologije pot v EU prakticno zaprta). V naslednjem koraku crkne anglesko kmetijstvo, tako zares, poleg tega da ni vec EU subvencij.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2753021] 15.01.19 19:24 · odgovor na: bc123a (#2753016)
Odgovori   +    1
time.com/5467867/lia...-trade-us/

Ne vem, berem pa.

PS. Svet je tako kompliciran da so naši naša predvidevanja zelo odvisna od teže ki jo damo posamezni komponenti - informaciji. Sam napovedujem, ugotavljam kaj sem narobe ocenil in popravljam model.
153 sporočil: 9.333
[#2753031] 15.01.19 20:04
Odgovori   +    1
Ženska trma VB drma, upam pa le, da bo na koncu konca
pamet nad neumnostjo prevladala, Brite v EU zadržala ?

Sodražan
crt sporočil: 27.121
[#2753048] 15.01.19 22:46 · odgovor na: (#2752909)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 15.01.2019 22:50
[rename]
Na koncu boste videli, da sem imel prav, ko sem prestavil brexit datum nekam v prihodnost :-P
z nemirnim (specialni forumski dopisnik iz uk) se dokaj pogovarjava o brexitu since day 0 in sva skoz stavila najbolj na "brexit without brexit", torej neko muddle through, extend and pretend varianto, ki simbolicno vse zadovolji in hkrati nic ne spremeni.

po moje sva podcenila, kako dalec lahko gre izbruh mi druga svica, mi sami zmagali ww 2 etc utopizma, oziroma kljub naravnemu skepticizmu vseeno prevec resno vzela pojem zrele demokraticne tradicije :)

zdaj je pa nerodna situacija, ker ta izbruh se vedno traja, hkrati pa je samo se nekih 40 delovnih dni parlamenta na voljo za karkoli. tako da lahko cisto proceduralno / logisticno iztece urnik, preden se nakaplja volja za karkoli.

zdej sicer.... tudi ce formalno pride do hard brexita, se da seveda z dovolj volje na obeh straneh se vedno od dalje poljubno pretvarjati (kaj vse je mozno kljub temu, kaksna so formalna pravila, ce so le pravi igralci za stvar - smo ze dovoljkrat videli, kajneda).

le da potem to postane tolko tezje na evropski strani zaradi bolj izrazenega mnogocelicarstva (vseeno je tezje s strikcem in selotejpom narediti neko skrpucalo in gor zavezati masnico, ce se ti hkrati recimo tri clanice derejo na ves glas, da je to nateg in jim pri tem po moznosti se neka velika zverina posoja mikrofon).

kdor se je spomnil izreka may you live in interesting times, si zasluzi ene par krepkih okol kepe :)
crt sporočil: 27.121
[#2753052] 15.01.19 22:58 · odgovor na: (#2753050)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 15.01.2019 22:58
[rename]
Mayeva bo odstopila, potem bo status quo, ker ne bo nikogar za mizo, zato bodo nekak zdilal odlog, vmes pa se en brexit referendum, kjer bo 60+ za obstanek v EU.
to je tudi zame centralna teza, vseeno pa ni cisto za odmislit moznosti, da bi drugi referendum ponovil rezultat... konec koncev je na called bluffu "no evo, bomo naredili referendum pa boste vidli" zadeva padla ze prvic :) in je vmes nivo histerije kvecjemu zrasel.
crt sporočil: 27.121
[#2753064] 16.01.19 06:05 · odgovor na: (#2753053)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 16.01.2019 06:14
[BeliF]
> [crt]
> le da potem to postane tolko tezje na evropski strani zaradi bolj izrazenega mnogocelicarstva

po mojem pa ne... če želij0o francozi kmete, pa nemci avte, pa danci in nizozemci logiste, pa španci turiste... lahko drug drugemu hrbet ščitimo, ne pa da si v zelje skakamo

you scratch my back, I scratch your back
to bi bilo racionalno, se strinjam, da je sebicni altruizem je lahko odlicen motivator. ampak glasov je zelo veliko, mehanizmi odlocanja pa zelo jugoslovanski ( = storasti in delani samo za lepo vreme). podobno problem logistike / entropije kot to, koliko je samo se ostalo delovnih dni uk parlamenta.

tudi ce gledamo po tisti plemenski "me against my brother, my brother and me against my cousins, me and my brothers and my cousins against the world" - mogoce ni zdajle cisto jasno, kako je zlozena ta cebula oziroma a res vse clanice recejo "najprej je nase razmerje do ostajajocih v eu, sele potem do koga tretjega".

Strani: 1