Strani: 1

slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2752962] 15.01.19 15:14
Odgovori   +    27
Najboljš da nebi nič delal in potem ne rabimo zakonov, ker vsak zakon je bolj butast od predhodnega in namesto d abi procesiral vse zavira in dela škodo državi, ljudem in kupcem storitev je pa to odraz dela po misnistrstvih kjer nimajo pojma kaj je realno življenje in zdrava kmečka pamet poslanci pa vse požeganjo k pa so itak eden bolj kot drugi brez pameti d ao zdravi ne govorimo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2752966] 15.01.19 15:25
Odgovori   +    42
Po eni strani imajo notarji prav, po drugi pa ne. Nepremičninarji so se pa spet pokazali kot totalni loleki. Bi samo kasirali, hkrati pa nič naredili. Objavijo 5-6 slik na nepremicnine.net in naredijo nekaj ogledov, pa dobijo 4% vrednosti nepremičnine. Ne me jebat no.

Kot prvo, čeprav si v Sloveniji ministrstva domišljajo, da so ona tista, ki razlagajo zakonodajo, temu ni tako. Čeprav v praksi pogosto je. V pravnih državah je edini, ki presoja zakone in jih preverja na konkretnih primerih sodišče. Zato je smešno imeti argument, da je ministrstvo nekaj reklo.

Notarji so upravičeno previdni tudi zaradi tega, ker se lahko enkrat zgodi neka pizdarija. Novinarji vzamete nože in od politikov zahtevate kri. In takrat bo ministrstvo spremenilo mnenje in krivdo prevalilo na notarje.

Je pa seveda tudi res, da tudi v tem primeru ni enostavno kar tako okriviti notarje. Jim pa lahko to zakomplicira zadeve. In zakaj bi oni, pri tako fletnem delu kot ga imajo, potrebovali kakršne koli težave? Se bodo pač zaščitili.

Je pa to z gradbenimi in uporabnimi dovoljenji dober pokazatelj kako v k*** je Slovenija. Prav tako je smešno, da moraš za primer izvajanja masaž, frizerskega salona, pisarniške dejavnosti pridobiti novo gradbeno dovoljenje. To so res butale. To imajo v tujini bolj poenostavljeno. Pri nas pa je vse to uradno prepovedano, potem pa vsi na črno nekaj delajo in mutijo. In v to jih sili naša nesposobna in nerazumna birokracija.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2752975] 15.01.19 15:46 · odgovor na: slovenecnb1 (#2752962)
Odgovori   +    0
[slovenecnb1]
Najboljš da nebi nič delal in potem ne rabimo zakonov, ker vsak zakon je bolj butast od predhodnega in namesto d abi procesiral vse zavira in dela škodo državi, ljudem in kupcem storitev je pa to odraz dela po misnistrstvih kjer nimajo pojma kaj je realno življenje in zdrava kmečka pamet poslanci pa vse požeganjo k pa so itak eden bolj kot drugi brez pameti d ao zdravi ne govorimo.
Vsi ste za pravno državo, ampak brez predpisov...., če vam slučajno stopijo na žulj. Sicer pa, kako si predstavljaš delovanje neke družbe v objektu brez obratovalnega dovoljenja? jaz si ne, sorry. Res da prenekateri Slovenec grdo pogleda, ko se mu omeni obratovalno dovoljenje, toda so že bile zgodbe s prodajo stanovanj v nelegalno zgrajenih stavbah.
slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2752979] 15.01.19 16:01 · odgovor na: anon-178149 (#2752975)
Odgovori   +    23
[MarijanMacek]
> [slovenecnb1]
> Najboljš da nebi nič delal in potem ne rabimo zakonov, ker vsak zakon je bolj butast od predhodnega in namesto d abi procesiral vse zavira in dela škodo državi, ljudem in kupcem storitev je pa to odraz dela po misnistrstvih kjer nimajo pojma kaj je realno življenje in zdrava kmečka pamet poslanci pa vse požeganjo k pa so itak eden bolj kot drugi brez pameti d ao zdravi ne govorimo.

Vsi ste za pravno državo, ampak brez predpisov...., če vam slučajno stopijo na žulj. Sicer pa, kako si predstavljaš delovanje neke družbe v objektu brez obratovalnega dovoljenja? jaz si ne, sorry. Res da prenekateri Slovenec grdo pogleda, ko se mu omeni obratovalno dovoljenje, toda so že bile zgodbe s prodajo stanovanj v nelegalno zgrajenih stavbah.
Obratovalno dovoljenje? Uporabno dovoljenje? Uporabno dovoljenje je integrirano s predpisi projekta in je v 21 stoletju formalnost pri nas pa inkasantstvo kot nalepke pred leti za homologacijo vozila ki ga je izdal amzs mehanik za kup inženirjev ki so avto projektiral dejte nehat nabijat neumnosti glede na tehnolosko stopnjo v kateri živimo
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2752984] 15.01.19 16:24 · odgovor na: slovenecnb1 (#2752979)
Odgovori   +    0
[slovenecnb1]
> [MarijanMacek]
> > [slovenecnb1]
> > Najboljš da nebi nič delal in potem ne rabimo zakonov, ker vsak zakon je bolj butast od predhodnega in namesto d abi procesiral vse zavira in dela škodo državi, ljudem in kupcem storitev je pa to odraz dela po misnistrstvih kjer nimajo pojma kaj je realno življenje in zdrava kmečka pamet poslanci pa vse požeganjo k pa so itak eden bolj kot drugi brez pameti d ao zdravi ne govorimo.
>
> Vsi ste za pravno državo, ampak brez predpisov...., če vam slučajno stopijo na žulj. Sicer pa, kako si predstavljaš delovanje neke družbe v objektu brez obratovalnega dovoljenja? jaz si ne, sorry. Res da prenekateri Slovenec grdo pogleda, ko se mu omeni obratovalno dovoljenje, toda so že bile zgodbe s prodajo stanovanj v nelegalno zgrajenih stavbah.

Obratovalno dovoljenje? Uporabno dovoljenje? Uporabno dovoljenje je integrirano s predpisi projekta in je v 21 stoletju formalnost pri nas pa inkasantstvo kot nalepke pred leti za homologacijo vozila ki ga je izdal amzs mehanik za kup inženirjev ki so avto projektiral dejte nehat nabijat neumnosti glede na tehnolosko stopnjo v kateri živimo
Se oproščam, se mi je zapisalo obratovalno namesto uporabno dovoljenje, pa sem preverli... Ni nujno, da je objekt izveden v skladu z projektom. So bili in še bodo takšni primeri. In menim, da je le potrebno na koncu zadevo poštemplat. Če ne se lahko zgodi kot je opisano v www.24ur.com/novice/...evrov.html Pa je prvotni objekt imel vsa dovoljenja, prodajali so pa nekaj povsem drugega...
slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2752993] 15.01.19 17:26 · odgovor na: anon-178149 (#2752984)
Odgovori   +    23
[MarijanMacek]
> [slovenecnb1]
> > [MarijanMacek]
> > > [slovenecnb1]
> > > Najboljš da nebi nič delal in potem ne rabimo zakonov, ker vsak zakon je bolj butast od predhodnega in namesto d abi procesiral vse zavira in dela škodo državi, ljudem in kupcem storitev je pa to odraz dela po misnistrstvih kjer nimajo pojma kaj je realno življenje in zdrava kmečka pamet poslanci pa vse požeganjo k pa so itak eden bolj kot drugi brez pameti d ao zdravi ne govorimo.
> >
> > Vsi ste za pravno državo, ampak brez predpisov...., če vam slučajno stopijo na žulj. Sicer pa, kako si predstavljaš delovanje neke družbe v objektu brez obratovalnega dovoljenja? jaz si ne, sorry. Res da prenekateri Slovenec grdo pogleda, ko se mu omeni obratovalno dovoljenje, toda so že bile zgodbe s prodajo stanovanj v nelegalno zgrajenih stavbah.
>
> Obratovalno dovoljenje? Uporabno dovoljenje? Uporabno dovoljenje je integrirano s predpisi projekta in je v 21 stoletju formalnost pri nas pa inkasantstvo kot nalepke pred leti za homologacijo vozila ki ga je izdal amzs mehanik za kup inženirjev ki so avto projektiral dejte nehat nabijat neumnosti glede na tehnolosko stopnjo v kateri živimo

Se oproščam, se mi je zapisalo obratovalno namesto uporabno dovoljenje, pa sem preverli... Ni nujno, da je objekt izveden v skladu z projektom. So bili in še bodo takšni primeri. In menim, da je le potrebno na koncu zadevo poštemplat. Če ne se lahko zgodi kot je opisano v www.24ur.com/novice/...evrov.html Pa je prvotni objekt imel vsa dovoljenja, prodajali so pa nekaj povsem drugega...
V poslovnem svetu velja eno pravilo ki se mu reče zaupanje in predpisi. Ne moreš zaradi enega 1% barab terorizirati 99 % folka in to je ključni problem EU . A ne zastopite ne moreš zaradi treh požarov v starih dimnikih uzakoniti obvezno čiščenje dimnikov če so narejeno po predpisih in je čiščenje dovolj enkrat na tri leta kot primer. In to j eglobalni problem celotne EU vsako stvar zabizi nož v poštenjake zaradi paar posameznikov ki bi jih bilo treba kaznovat. itak brez veze ker noebn ne šteka kako delujejo sistemi naprimer v kantonski švici vsak zakon mora biti bolj racionalen in človeku bolj prijazen pika in ne obratno potem ostane tak kot je ker je najboljši izpred preteklih
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2752997] 15.01.19 17:33 · odgovor na: slovenecnb1 (#2752993)
Odgovori   +    0
[slovenecnb1]
> [MarijanMacek]
> > [slovenecnb1]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [slovenecnb1]
V poslovnem svetu velja eno pravilo ki se mu reče zaupanje in predpisi. Ne moreš zaradi enega 1% barab terorizirati 99 % folka in to je ključni problem EU . A ne zastopite ne moreš zaradi treh požarov v starih dimnikih uzakoniti obvezno čiščenje dimnikov če so narejeno po predpisih in je čiščenje dovolj enkrat na tri leta kot primer. In to j eglobalni problem celotne EU vsako stvar zabizi nož v poštenjake zaradi paar posameznikov ki bi jih bilo treba kaznovat. itak brez veze ker noebn ne šteka kako delujejo sistemi naprimer v kantonski švici vsak zakon mora biti bolj racionalen in človeku bolj prijazen pika in ne obratno potem ostane tak kot je ker je najboljši izpred preteklih
Podobno urejajo cestni promet ustrezni predpisi. Ker 99% voznikov (recimo?) upošteva predpise je po tvojem povsem nepotrebno izvajati kontrolo zaradi 1% oslov! Razumi, kdor to more.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2753005] 15.01.19 18:12 · odgovor na: slovenecnb1 (#2752993)
Odgovori   +    16
[slovenecnb1]
> [MarijanMacek]
> > [slovenecnb1]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [slovenecnb1]
> > > > Najboljš da nebi nič delal in potem ne rabimo zakonov, ker vsak zakon je bolj butast od predhodnega in namesto d abi procesiral vse zavira in dela škodo državi, ljudem in kupcem storitev je pa to odraz dela po misnistrstvih kjer nimajo pojma kaj je realno življenje in zdrava kmečka pamet poslanci pa vse požeganjo k pa so itak eden bolj kot drugi brez pameti d ao zdravi ne govorimo.
> > >
> > > Vsi ste za pravno državo, ampak brez predpisov...., če vam slučajno stopijo na žulj. Sicer pa, kako si predstavljaš delovanje neke družbe v objektu brez obratovalnega dovoljenja? jaz si ne, sorry. Res da prenekateri Slovenec grdo pogleda, ko se mu omeni obratovalno dovoljenje, toda so že bile zgodbe s prodajo stanovanj v nelegalno zgrajenih stavbah.
> >
> > Obratovalno dovoljenje? Uporabno dovoljenje? Uporabno dovoljenje je integrirano s predpisi projekta in je v 21 stoletju formalnost pri nas pa inkasantstvo kot nalepke pred leti za homologacijo vozila ki ga je izdal amzs mehanik za kup inženirjev ki so avto projektiral dejte nehat nabijat neumnosti glede na tehnolosko stopnjo v kateri živimo
>
> Se oproščam, se mi je zapisalo obratovalno namesto uporabno dovoljenje, pa sem preverli... Ni nujno, da je objekt izveden v skladu z projektom. So bili in še bodo takšni primeri. In menim, da je le potrebno na koncu zadevo poštemplat. Če ne se lahko zgodi kot je opisano v www.24ur.com/novice/...evrov.html Pa je prvotni objekt imel vsa dovoljenja, prodajali so pa nekaj povsem drugega...

V poslovnem svetu velja eno pravilo ki se mu reče zaupanje in predpisi. Ne moreš zaradi enega 1% barab terorizirati 99 % folka in to je ključni problem EU . A ne zastopite ne moreš zaradi treh požarov v starih dimnikih uzakoniti obvezno čiščenje dimnikov če so narejeno po predpisih in je čiščenje dovolj enkrat na tri leta kot primer. In to j eglobalni problem celotne EU vsako stvar zabizi nož v poštenjake zaradi paar posameznikov ki bi jih bilo treba kaznovat. itak brez veze ker noebn ne šteka kako delujejo sistemi naprimer v kantonski švici vsak zakon mora biti bolj racionalen in človeku bolj prijazen pika in ne obratno potem ostane tak kot je ker je najboljši izpred preteklih
Evo še moj primer iz prakse.

Smo kupili en del poslovne v bivši lesni fabrilik (več kupcev, vsak svoj del).
Preden smo kupili smo šli na UE po vse papirje v zvezi s stavbo.
Na EU smo dobili eno debelo mapo v kateri se je nahajalo Uporabno dovoljenje az ta oblekt...Gradbenega dovoljenja v tej mapi ni in ga tudi na UE nimajo (ker so nam predali skopirano "vse kar majo"). Objekt je iz leta 1968 (ali tam nekje).

No mi smo objekt vseeno kupili....

Vmes smo večkrat imeli "zbor novih lastnikov bivše fabrike" skupaj z nepremičninarji, ki so to cono/hale po kosih prodajali.
Nepremičninarji so ves čas tumbali, da rabimo za vse spremembe na objeku gradbeno dovoljenje (ampak original tloris je vseskozi enak...kolikor je razvidno iz ortofotoposnetkov je kvečjemu kaka nadstrešnica manj in ne več).

...pa se mi je potem po kake 1/2 leta po nakupu narisal v objektu gradbeni inšpektor (ne vem kako, ker zgleda, da je eden od zaposlenih pustil odklenjena vrata in šel na malico) in se mi veselo sprehajal po objektu in celo neki meril...

ker mene takrat ni blo tam sem dobil poziv na izjasnitev...in sem šel v Zagorje na izjasnitev....Tam sem mu lepo razložil, da jaz po nakupu nisem ničeasr spreminjal, da niti ne vem, kako je bilo pred nakupom (inšpektor pa tudi ni vedel)...Inšpektor se je nekako pomiril, ker je kaj pa vem...zatečeno stanje...

Potem sem pa izkoristil priliko in povprašal gradbenega inšpektorja, če potrebujem NOVO uporabno dovolenje za stavbo. Njegov odgovor je bil...Jasno da NE Rabite, sedanja dejavnopst ne odstopa bistveno od tiste za ketero je bilo izdano uporabno dovoljenje, nič nevarnega ne počnete. Obstoječe uporabno dovoljenje je Veljavno (orignalno je bilo..skladiščno proizvodni prostor). Zdaj se pa pojdimo...Kaj je v resnici potrebno in kaj ne...pri nas tega nihče zagotovo ne ve...Eno mnenje je tako, drugo drugačno...Vse pa gre v smeri odiranja investitorjev,,,,Elektro, voka, smeti, telekom.....Vsak bi se nažru (kljub temu, da je objekt kot celota nekoč že pridobil vse priključke (ki so tudi sedaj v funkciji) in gre dejansko samo za parcelizacijo).
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2753041] 15.01.19 21:19 · odgovor na: anon-178149 (#2752997)
Odgovori   +    16
Cestno prometni predpis učinkuje tukaj in zdaj.

Gradbeni predpis, sploh ta, ki sedaj velja, naenkrat penalizira sedanje lastnike, ki so skladno s prejšnjo zakonodajo vse nepremičnine legal kupili. In ni bilo problemov. Zdaj pa jih imajo.

Prej je bil nered, sedaj pa s palico po glavi tudi po poštenih lastnikih. OK, ampak problem je, morda to težje razumeš, ker nisi iz prakse, da potem se nimaš na kaj nasloniti (naenkrat ni listin, ko jih iščeš levo desno ali so te neskladne s stanjem) in morda ti ostane le še pridobivanje novih listin, smiselno podobno, kot velja za legalizacijo. Torej novo gradbeno dovljenje.

Hja 4.000 eur stroškov in 8 mesecev čakanja. To pa je že malo drugače kot cestno prometni prekršek. Vsaj logika je tu malo obrnjena - butalska.
slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2753062] 16.01.19 04:59 · odgovor na: anon-178149 (#2752997)
Odgovori   +    3
[MarijanMacek]
> [slovenecnb1]
> > [MarijanMacek]
> > > [slovenecnb1]
> > > > [MarijanMacek]
> > > > > [slovenecnb1]
> V poslovnem svetu velja eno pravilo ki se mu reče zaupanje in predpisi. Ne moreš zaradi enega 1% barab terorizirati 99 % folka in to je ključni problem EU . A ne zastopite ne moreš zaradi treh požarov v starih dimnikih uzakoniti obvezno čiščenje dimnikov če so narejeno po predpisih in je čiščenje dovolj enkrat na tri leta kot primer. In to j eglobalni problem celotne EU vsako stvar zabizi nož v poštenjake zaradi paar posameznikov ki bi jih bilo treba kaznovat. itak brez veze ker noebn ne šteka kako delujejo sistemi naprimer v kantonski švici vsak zakon mora biti bolj racionalen in človeku bolj prijazen pika in ne obratno potem ostane tak kot je ker je najboljši izpred preteklih

Podobno urejajo cestni promet ustrezni predpisi. Ker 99% voznikov (recimo?) upošteva predpise je po tvojem povsem nepotrebno izvajati kontrolo zaradi 1% oslov! Razumi, kdor to more.
Kaj ti res ne rauumeš al ne znaš brati? Preberi še enkrat pred vsem ŠVICARSKi SISTEM pa boš razumel ,če pa tega ne razumeš boš pa čez 10 let če se stvari ne spremenijo ker bo cela EU v rumenih jopičih razen Švice in javnega sektorja EU ker je povsod isto sranke kdor dela in ustvarja je bičan
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2753065] 16.01.19 06:10 · odgovor na: slovenecnb1 (#2753062)
Odgovori   +    0
[slovenecnb1]
> [MarijanMacek]
> > [slovenecnb1]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [slovenecnb1]
> > > > > [MarijanMacek]
> > > > > > [slovenecnb1]
> > V poslovnem svetu velja eno pravilo ki se mu reče zaupanje in predpisi. Ne moreš zaradi enega 1% barab terorizirati 99 % folka in to je ključni problem EU . A ne zastopite ne moreš zaradi treh požarov v starih dimnikih uzakoniti obvezno čiščenje dimnikov če so narejeno po predpisih in je čiščenje dovolj enkrat na tri leta kot primer. In to j eglobalni problem celotne EU vsako stvar zabizi nož v poštenjake zaradi paar posameznikov ki bi jih bilo treba kaznovat. itak brez veze ker noebn ne šteka kako delujejo sistemi naprimer v kantonski švici vsak zakon mora biti bolj racionalen in človeku bolj prijazen pika in ne obratno potem ostane tak kot je ker je najboljši izpred preteklih
>
> Podobno urejajo cestni promet ustrezni predpisi. Ker 99% voznikov (recimo?) upošteva predpise je po tvojem povsem nepotrebno izvajati kontrolo zaradi 1% oslov! Razumi, kdor to more.

Kaj ti res ne rauumeš al ne znaš brati? Preberi še enkrat pred vsem ŠVICARSKi SISTEM pa boš razumel ,če pa tega ne razumeš boš pa čez 10 let če se stvari ne spremenijo ker bo cela EU v rumenih jopičih razen Švice in javnega sektorja EU ker je povsod isto sranke kdor dela in ustvarja je bičan
No, to bi pa res rad dočakal, pa ne bo zaradi predpisov, zaradi nečesa drugega.

Strani: 1