Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[#2750653] 02.01.19 16:58
Odgovori   +    4
Uprava banke se minuli teden ni mogla dogovoriti glede povečanja kapitala, pri čemer največja delničarka banke, skupina Malacalza, ni sodelovala pri glasovanju, delnice pa so strmoglavile.
Hmm ... a ni tako, da zdaj "evropska" "pravila" določajo, da centralna banka, če so na obzorju kakršnikoli zapleti z dokapitalizacijo neke banke, izda tajno odločbo, s katero izbriše obstoječe zasebne delničarje te banke brez nadomestila in brez pravice pritožbe, pa odpadejo vsa tveganja, da bi takóle neposlušno glasovali oziroma ne-glasovali in s tem "destabilizirali" "sistem"?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2750656] 02.01.19 17:05 · odgovor na: anon-15342 (#2750653)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> Uprava banke se minuli teden ni mogla dogovoriti glede povečanja kapitala, pri čemer največja delničarka banke, skupina Malacalza, ni sodelovala pri glasovanju, delnice pa so strmoglavile.

Hmm ... a ni tako, da zdaj "evropska" "pravila" določajo, da centralna banka, če so na obzorju kakršnikoli zapleti z dokapitalizacijo neke banke, izda tajno odločbo, s katero izbriše obstoječe zasebne delničarje te banke brez nadomestila in brez pravice pritožbe, pa odpadejo vsa tveganja, da bi takóle neposlušno glasovali oziroma ne-glasovali in s tem "destabilizirali" "sistem"?
Včasih smo imeli za te zadeve tajni Uradni list :) Viš ga vrapca, še veš ne kako napredni smo bili :)

www.youtube.com/watc...rt_radio=1
smity sporočil: 248
[#2750664] 02.01.19 17:53 · odgovor na: anon-204390 (#2750656)
Odgovori   +    0
ti, ti vrapca, kar se Janezek nauči, to Janezek obvlada in smo še danes napredni ko 100 hudičev. Dejansko so Nemci za nas res zlati standard, jih bo treba še bolj posnemat, zlasti pri mentaliteti in malo pozabit na vso to preteklo znanje. Saj Nemci so kul, a niso?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2750672] 02.01.19 18:23 · odgovor na: smity (#2750664)
Odgovori   +    2
[smity]
ti, ti vrapca, kar se Janezek nauči, to Janezek obvlada in smo še danes napredni ko 100 hudičev. Dejansko so Nemci za nas res zlati standard, jih bo treba še bolj posnemat, zlasti pri mentaliteti in malo pozabit na vso to preteklo znanje. Saj Nemci so kul, a niso?
Nemci so definitivno kul. Imajo pa za seboj (kvalitetni) ćloveški material (v miljonih).
Kvalitetni sem dal v oklepajih, ker važni so miljoni :)
In dober establishment je najvažnejši, ki fura (in so furali v preteklosti) to rajo v smeri višje pismenosti in dodane vrednosti. Točno to kar danes počnejo Kitajci. Pa da ne filozofiram preveč;

Amerika je zaspala ravno v tej smeri in to jim je Rammstain sporočal že pred leti :))
www.youtube.com/watc...r8ljRgcJNM
smity sporočil: 248
[#2750678] 02.01.19 18:49 · odgovor na: anon-204390 (#2750672)
Odgovori   +    2
[vickibedi]
> [smity]
> ti, ti vrapca, kar se Janezek nauči, to Janezek obvlada in smo še danes napredni ko 100 hudičev. Dejansko so Nemci za nas res zlati standard, jih bo treba še bolj posnemat, zlasti pri mentaliteti in malo pozabit na vso to preteklo znanje. Saj Nemci so kul, a niso?

Nemci so definitivno kul. Imajo pa za seboj (kvalitetni) ćloveški material (v miljonih).
Kvalitetni sem dal v oklepajih, ker važni so miljoni :)
In dober establishment je najvažnejši, ki fura (in so furali v preteklosti) to rajo v smeri višje pismenosti in dodane vrednosti. Točno to kar danes počnejo Kitajci. Pa da ne filozofiram preveč;

Amerika je zaspala ravno v tej smeri in to jim je Rammstain sporočal že pred leti :))
www.youtube.com/watc...r8ljRgcJNM
sem ti dal plus. Nemci hočejo red in disciplino, mi pa smo zadovoljni z vsakim redom, pa tudi če je slab. V Nemških očeh slab red ni noben red, ampak je nered. ECB je v italjanski banki vzpostavila red. Se mi zdi da so pri nas še največji faktor uveljavljanja evropskih norm naši izvozniki, ki imajo veliko kontakta z evropskimi partnerji. Mogoče pa naš bodoči establishment prihaja iz podjetniških vrst:)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2750685] 02.01.19 19:07 · odgovor na: smity (#2750678)
Odgovori   +    0
[smity]
> [vickibedi]
> > [smity]
> > ti, ti vrapca, kar se Janezek nauči, to Janezek obvlada in smo še danes napredni ko 100 hudičev. Dejansko so Nemci za nas res zlati standard, jih bo treba še bolj posnemat, zlasti pri mentaliteti in malo pozabit na vso to preteklo znanje. Saj Nemci so kul, a niso?
>
> Nemci so definitivno kul. Imajo pa za seboj (kvalitetni) ćloveški material (v miljonih).
> Kvalitetni sem dal v oklepajih, ker važni so miljoni :)
> In dober establishment je najvažnejši, ki fura (in so furali v preteklosti) to rajo v smeri višje pismenosti in dodane vrednosti. Točno to kar danes počnejo Kitajci. Pa da ne filozofiram preveč;
>
> Amerika je zaspala ravno v tej smeri in to jim je Rammstain sporočal že pred leti :))
> www.youtube.com/watc...r8ljRgcJNM

sem ti dal plus. Nemci hočejo red in disciplino, mi pa smo zadovoljni z vsakim redom, pa tudi če je slab. V Nemških očeh slab red ni noben red, ampak je nered. ECB je v italjanski banki vzpostavila red. Se mi zdi da so pri nas še največji faktor uveljavljanja evropskih norm naši izvozniki, ki imajo veliko kontakta z evropskimi partnerji. Mogoče pa naš bodoči establishment prihaja iz podjetniških vrst:)
Iz tvojih ust v božja ušesa, ali kako pravijo..., ampak se bojim da mi nismo te sreče... ;)

Ampak za to modro misel te bom za nagrado zamoril še enkrat z Rammsteinom : samo eno je sonce , Sonce , ki sije za vse :))
www.youtube.com/watc...tZcUAPRRac

Strani: 1