Strani: 1 2 3 4

anon-178149 sporočil: 4.311
[#2745388] 30.11.18 14:31
Odgovori   +    3
lpo, da vas skrbi stanje v Italiji, ki ni najbolj rožnato, seveda pa o lepi rasti gospodarstva v RS namerno ne poročate... Bi se vse pravljice o previsokih davkih, previsokih plačah in posledični nekunkorenčnosti sesule kot hišica iz kart.... Kogar pa zanima naj pokuka v www.delo.si/gospodar...19117.html
JM0 sporočil: 301
[#2745401] 30.11.18 15:20 · odgovor na: anon-178149 (#2745388)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: JM0 30.11.2018 15:28
So poročali, ampak so poskrbeli, da je novica čim prej izginila s prve strani. Nepomembne novice sicer velikokrat osvežijo, da ostanejo na prvi strani. Očitno uredniška politika po nareku gospdarjev kapitala, ki jih motijo dobre novice, ki se ne skladajo z njihovo mantro.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2745408] 30.11.18 16:18 · odgovor na: anon-178149 (#2745388)
Odgovori   +    6
[MarijanMacek]
lpo, da vas skrbi stanje v Italiji, ki ni najbolj rožnato, seveda pa o lepi rasti gospodarstva v RS namerno ne poročate... Bi se vse pravljice o previsokih davkih, previsokih plačah in posledični nekunkorenčnosti sesule kot hišica iz kart.... Kogar pa zanima naj pokuka v www.delo.si/gospodar...19117.html
Izkušnje iz leta leta 2008 kažejo, da je ljudstvo pričakovalo predvsem samo še vzpon in razcvet, zgodila pa se je skoraj 10 letna recesija, v kateri smo zadolžili državo iz 30% na 80% BDP. Če smo se iz te krize kaj naučili, potem sedaj ne smemo pretiravati s trošenjem, razen če misliš, da bi bilo dobro povečati zunanji dolg.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2745421] 30.11.18 16:59 · odgovor na: anon-204390 (#2745408)
Odgovori   +    2
[vickibedi]
> [MarijanMacek]
> lpo, da vas skrbi stanje v Italiji, ki ni najbolj rožnato, seveda pa o lepi rasti gospodarstva v RS namerno ne poročate... Bi se vse pravljice o previsokih davkih, previsokih plačah in posledični nekunkorenčnosti sesule kot hišica iz kart.... Kogar pa zanima naj pokuka v www.delo.si/gospodar...19117.html

Izkušnje iz leta leta 2008 kažejo, da je ljudstvo pričakovalo predvsem samo še vzpon in razcvet, zgodila pa se je skoraj 10 letna recesija, v kateri smo zadolžili državo iz 30% na 80% BDP. Če smo se iz te krize kaj naučili, potem sedaj ne smemo pretiravati s trošenjem, razen če misliš, da bi bilo dobro povečati zunanji dolg.
Nekateri, posebej prisesanci na proračun mislijo, da nam dolga nikoli ne bo treba vrniti, podobno so mislili tudi Grki.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2745422] 30.11.18 17:21 · odgovor na: anon-178149 (#2745388)
Odgovori   +    3
[MarijanMacek]
lpo, da vas skrbi stanje v Italiji, ki ni najbolj rožnato, seveda pa o lepi rasti gospodarstva v RS namerno ne poročate... Bi se vse pravljice o previsokih davkih, previsokih plačah in posledični nekunkorenčnosti sesule kot hišica iz kart.... Kogar pa zanima naj pokuka v www.delo.si/gospodar...19117.html
Gospodarstvo je lepo raslo, ker nismo imeli operativne vlade, ki bi motila njegovo delovanje. Danes je vlada pod popolno kontrolo Mesca operativna in je včeraj z veliko macolo v obliki minimalne plače udarila po gospodarstvu.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2745441] 30.11.18 19:02 · odgovor na: anon-204390 (#2745408)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [MarijanMacek]
> lpo, da vas skrbi stanje v Italiji, ki ni najbolj rožnato, seveda pa o lepi rasti gospodarstva v RS namerno ne poročate... Bi se vse pravljice o previsokih davkih, previsokih plačah in posledični nekunkorenčnosti sesule kot hišica iz kart.... Kogar pa zanima naj pokuka v www.delo.si/gospodar...19117.html

Izkušnje iz leta leta 2008 kažejo, da je ljudstvo pričakovalo predvsem samo še vzpon in razcvet, zgodila pa se je skoraj 10 letna recesija, v kateri smo zadolžili državo iz 30% na 80% BDP. Če smo se iz te krize kaj naučili, potem sedaj ne smemo pretiravati s trošenjem, razen če misliš, da bi bilo dobro povečati zunanji dolg.
Med 2018 in 2008 je pomembna razlika. Danes je rast "organska", takrat je temeljila na kreditnih injekcijah in posledično je bilo gospodarstvo (ne država) enormno zadolženo, glej blog kordez.blog.drugisve...vestiranje Seveda pa nihče ne ve, v kakšnem obsegu se bo prikazala prihodnja kriza, ve se le, da je finančno stanje gospodarstva bolj zdravo....

Vsekakor se strošenjem ne sme pretiravat, toda ljudje se bodo slej ko prej povprašali, zakaj se jim nič ne pozna v žepu, če raste zaposlenost recimo za 2,8% (3K18:3K17), BDP po realnih cenah pa v istem obdobju za 4,8%. in se je lepo pokazalo v parlamentu včeraj, NOBEN poslanec ni glasoval proti novo določeni minimalni plači!
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2745454] 30.11.18 21:10 · odgovor na: anon-317028 (#2745421)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [MarijanMacek]
> >

Nekateri, posebej prisesanci na proračun mislijo, da nam dolga nikoli ne bo treba vrniti, podobno so mislili tudi Grki.
Daj mi razloži kdo so prisesanci na proračun. Če te kaj poznam misliš s tem javni sektor, ampak že tu je problem recimo z zdravstvom. Kolikor vem iz osebnih izkušenj sem do sedaj vse stroške plačal sam s svojim dodatnim in obveznim zavarovanjem, torej nič (nič) iz državnega proračuna. Po drugi strani pa podatki kažejo da je tudi v gospodarstvo kar precej takih prisesancev na proračun, nekateri v obliki vzpodbud, nekateri delajo za plačilo iz proračuna....

O Grkih se pa bridko motiš. Dolga ne bodo nikoli 100% poplačali. Je ni države, ki bi to zmogla, kar sta menda ugotovila že dva od trojke. Do sedaj se je samo reševalo DB in ustrezne francoske banke.

Se ne reče zaman "Če sem dolžen 1000€ je to moj problem, če sem dolžen 1M€ je pa to problem banke!"
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2745456] 30.11.18 21:56 · odgovor na: anon-178149 (#2745454)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [vickibedi]
> > > [MarijanMacek]
> > >
>
> Nekateri, posebej prisesanci na proračun mislijo, da nam dolga nikoli ne bo treba vrniti, podobno so mislili tudi Grki.

Daj mi razloži kdo so prisesanci na proračun. Če te kaj poznam misliš s tem javni sektor, ampak že tu je problem recimo z zdravstvom. Kolikor vem iz osebnih izkušenj sem do sedaj vse stroške plačal sam...
Prisesanci so vsi, ki dobijo plače iz proračuna pa tudi moji kolege podjetniki, ki opravljajo dela za naročnike financirane iz proračuna kot so npr. občine, šole, zavodi...

Osebnih izkušenj kar se zdravstva tiče nimam, zdravil ne jem, vabila za preglede takšne ali drugačne gredo v smeti, kajti zakaj bi dovolil, da me motijo v življenju...

Kaj pa me moti? Obrestna mera ameriškega FED-a je prešišala 2%, stanovanjska posojila v ZDA so 5%...vse kot pred evropsko krizo leta 2008. Kaj če se scenarij ponovi? V bodoči krizi me ni treba hvaliti, da sem napovedal krizo, ker sploh nisem mogel zgrešiti, saj vedno napovedujem krizo.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2745458] 30.11.18 22:35 · odgovor na: anon-317028 (#2745456)
Odgovori   +    0
Pred krizo so višje obresti dobre, ker jih centralna banka lahko zniža in pomaga zagnati gospodarstvo in omili krizo. Problem je EU kjer so še sedaj negativne, QE še vedno teče na polno, imamo polovico njihove rasti in dvakrat večjo brezposelnost. Ne se bat za njih, EU bo v totalnem kurcu. Pa ne spet US krivit za bedarije ki jih počne EU sama sebi.
Kam misliš da prideš če imaš predsednika navadnega vaškega pijančka, ki se ne more zadržati tudi na najvišjih srečanjih? Je pač ogledalo stare skorumpirane EU.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2745460] 30.11.18 22:39 · odgovor na: anon-178149 (#2745454)
Odgovori   +    2
Sem bral odlično analizo. VEDO da Grki ne bodo plačali, toda v "šoli" bodo naslednjih 20-30 let, da zraste genracija, ki ne bo več navajena zastonj denarja.
Čez par let se jim bomo pridružili....

PS: Tvoje pisanje spravljam, da ti ga ob primernem času serviram. Ja sam ti onako malo zlopamtilo. Hehehe
1011Arist sporočil: 1.037
[#2745466] 01.12.18 01:39 · odgovor na: PyotrNovak (#2745460)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
Sem bral odlično analizo. VEDO da Grki ne bodo plačali, toda v "šoli" bodo naslednjih 20-30 let, da zraste genracija, ki ne bo več navajena zastonj denarja.
Čez par let se jim bomo pridružili....

PS: Tvoje pisanje spravljam, da ti ga ob primernem času serviram. Ja sam ti onako malo zlopamtilo. Hehehe
Saj najverjetneje ni smiselno izgubljati časa, pa vednar moram reči, da je to tvoje napovedovanje
Čez par let se jim bomo pridružili....
naravnost morbidno in brez vsake racionalne utemeljitve. Slovenski javni dolg bo drugo leto cca 31 milijar pri 50 milijardah BDP. Vzpostavljeno imamo in v ustavo zapisano pravilo, ki našim vladam omejuje možnost primankljaja, obstaja evrosski semester, ki ti teži pri neravnovesjih (kot npr. letos pri Italiji).
Skratka mi pri 60 oni pri 180% med temi dvemi števili je 120%
Mi smo se v šestih najslabših letih v zadnjih 20 povprečno zadolžili za dodatne 3 milijarde.
Povprečno smo se v zadnjih 20 letih zadolžili po 1,2 milijarde na leto.

Če se naš BDP ne bi nič povečeval bi rabili okoli 20 let nenehne krize in povečevanje dolga s tempom v prejšnji krizi.

Skratka tvoji nekaj let je komentar za take, kot si ti, ki ne znajo oceniti dimenzije problema.
linaprin sporočil: 771
[#2745561] 02.12.18 00:30 · odgovor na: anon-317028 (#2745421)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 30.11.18 19:32
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [MarijanMacek]
> > lpo, da vas skrbi stanje v Italiji, ki ni najbolj rožnato, seveda pa o lepi rasti gospodarstva v RS namerno ne poročate... Bi se vse pravljice o previsokih davkih, previsokih plačah in posledični nekunkorenčnosti sesule kot hišica iz kart.... Kogar pa zanima naj pokuka v www.delo.si/gospodar...19117.html
>
> Izkušnje iz leta leta 2008 kažejo, da je ljudstvo pričakovalo predvsem samo še vzpon in razcvet, zgodila pa se je skoraj 10 letna recesija, v kateri smo zadolžili državo iz 30% na 80% BDP. Če smo se iz te krize kaj naučili, potem sedaj ne smemo pretiravati s trošenjem, razen če misliš, da bi bilo dobro povečati zunanji dolg.

Nekateri, posebej prisesanci na proračun mislijo, da nam dolga nikoli ne bo treba vrniti, podobno so mislili tudi Grki.
Že večkrat...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2745573] 02.12.18 09:30 · odgovor na: 1011Arist (#2745466)
Odgovori   +    0
[1011Arist]
> [PyotrNovak]
> Sem bral odlično analizo. VEDO da Grki ne bodo plačali, toda v "šoli" bodo naslednjih 20-30 let, da zraste genracija, ki ne bo več navajena zastonj denarja.
> Čez par let se jim bomo pridružili....
>
> PS: Tvoje pisanje spravljam, da ti ga ob primernem času serviram. Ja sam ti onako malo zlopamtilo. Hehehe

Saj najverjetneje ni smiselno izgubljati časa, pa vednar moram reči, da je to tvoje napovedovanje

> Čez par let se jim bomo pridružili....

naravnost morbidno in brez vsake racionalne utemeljitve. Slovenski javni dolg bo drugo leto cca 31 milijar pri 50 milijardah BDP. Vzpostavljeno imamo in v ustavo zapisano pravilo, ki našim vladam omejuje možnost primankljaja, obstaja evrosski semester, ki ti teži pri neravnovesjih (kot npr. letos pri Italiji).
Skratka mi pri 60 oni pri 180% med temi dvemi števili je 120%
Mi smo se v šestih najslabših letih v zadnjih 20 povprečno zadolžili za dodatne 3 milijarde.
Povprečno smo se v zadnjih 20 letih zadolžili po 1,2 milijarde na leto.

Če se naš BDP ne bi nič povečeval bi rabili okoli 20 let nenehne krize in povečevanje dolga s tempom v prejšnji krizi.

Skratka tvoji nekaj let je komentar za take, kot si ti, ki ne znajo oceniti dimenzije problema.
Hudič je razpravljati z ljudmi, kii nimajo niti predstave o velikostnih redih, se pravi da so dezorientirani...

Vsekakor me pa veseli, da bomo dohiteli Grčijo ob nenehni krizi v celih 20 letih. Takrat bom imel 89 let (če) in te silne zadolženosti ne bom več kaj dosti čutil.... Vsekakor me pa veseli da PN hrani moje pisanje. Toda kot rečeno, težko da bom dočakal objavo za svojega življena....
Endimion sporočil: 10.252
[#2745577] 02.12.18 10:27 · odgovor na: anon-317028 (#2745421)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [MarijanMacek]
> > lpo, da vas skrbi stanje v Italiji, ki ni najbolj rožnato, seveda pa o lepi rasti gospodarstva v RS namerno ne poročate... Bi se vse pravljice o previsokih davkih, previsokih plačah in posledični nekunkorenčnosti sesule kot hišica iz kart.... Kogar pa zanima naj pokuka v www.delo.si/gospodar...19117.html
>
> Izkušnje iz leta leta 2008 kažejo, da je ljudstvo pričakovalo predvsem samo še vzpon in razcvet, zgodila pa se je skoraj 10 letna recesija, v kateri smo zadolžili državo iz 30% na 80% BDP. Če smo se iz te krize kaj naučili, potem sedaj ne smemo pretiravati s trošenjem, razen če misliš, da bi bilo dobro povečati zunanji dolg.

Nekateri, posebej prisesanci na proračun mislijo, da nam dolga nikoli ne bo treba vrniti, podobno so mislili tudi Grki.
Brutto zunanji dolg od 1994 do 2004
apl.bsi.si/iskalniki...apaId=296&

Brutto zunanji dolg od 2006 do 2017 (nekje so izgubili 2005)
apl.bsi.si/iskalniki...apaId=296&

Brutto Zunanji dolg
apl.bsi.si/iskalniki...apaId=296&

Konec leta 2004 je brutto zunanji dolg znašal 15,41 milijarde € Od tega država 2,27 milijarde. Netto zunanji dolg je znašal -912 milijonov. Zunaj več terjatev kot obveznosti (Financiramo tujino)

Konoec leta 2008 je bil brutto zunanji dolg 40,39 milijarde €, od tega država 3,74 milijarde. Netto zunanji dolg pa 13,10 milijarde (Tujina financira Slovenijo)

30.9.2018 je Brutto zunanji dolg znašal 42,84 milijarde, od tega država 21,09 milijarde. Netto zunanji dolg pa je bil 7,809 milijarde.

PLačilna bilanca
apl.bsi.si/iskalniki...apaId=292&

Ves skret se je skuhal pred krizo. Index gradbeništva je bil v letu 2008 2,3x višji kot je leta 2017....
Endimion sporočil: 10.252
[#2745597] 02.12.18 14:30 · odgovor na: anon-317028 (#2745456)
Odgovori   +    4
Skratka...

Ker krka dobavlja zdravila našim javnim bolnica je prisesanec?

Oziroma, če jaz prodam papir privatni šoli sem bogabojeci pošten slovenski podjetnik trgovec. Če pa ta papir prodam javni šoli, sem pa prisesanec na državne zizek?

Ti si res na glavo padel....

Po tvoje slovenska podjetja ne bi smeli prodajati državi ampak naj ta država vse kar rabi kar kupuje od tujcev in odliva denar kar direkt iz države?

In ker vedno napoveduje krizo... boš enkrat tudi svojo napoved zadel. A ravno v UMAR ali pa analitični oddelek česarkoli te ravno ne bi v službo jemal.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2745604] 02.12.18 16:17 · odgovor na: Endimion (#2745597)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Skratka...

Ker krka dobavlja zdravila našim javnim bolnica je prisesanec?

Oziroma, če jaz prodam papir privatni šoli sem bogabojeci pošten slovenski podjetnik trgovec. Če pa ta papir prodam javni šoli, sem pa prisesanec na državne zizek?

Ti si res na glavo padel....

Po tvoje slovenska podjetja ne bi smeli prodajati državi ampak naj ta država vse kar rabi kar kupuje od tujcev in odliva denar kar direkt iz države?

In ker vedno napoveduje krizo... boš enkrat tudi svojo napoved zadel. A ravno v UMAR ali pa analitični oddelek česarkoli te ravno ne bi v službo jemal.
Kaj ga boš ti revše v službo jemalo. On je PODJETNIK da mu ni para. Vprašanje pa je kakšneo je duševno stanje njegovih strank!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2745606] 02.12.18 16:28 · odgovor na: Endimion (#2745597)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Skratka...

Ker krka dobavlja zdravila našim javnim bolnica je prisesanec?

Oziroma, če jaz prodam papir privatni šoli sem bogabojeci pošten slovenski podjetnik trgovec. Če pa ta papir prodam javni šoli, sem pa prisesanec na državne zizek?

Ti si res na glavo padel....
Javnih bolnišnic ne potrebujemo, niti javnih šol (tudi univerz) nam ni treba imeti, tudi javnih zaporov ne, lahko bi vse privatizirali ali v koncesijo dali. Država naj skrbi le za vojsko in policijo.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2745608] 02.12.18 16:45 · odgovor na: anon-317028 (#2745606)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
> [Endimion]
> Skratka...
>
> Ker krka dobavlja zdravila našim javnim bolnica je prisesanec?
>
> Oziroma, če jaz prodam papir privatni šoli sem bogabojeci pošten slovenski podjetnik trgovec. Če pa ta papir prodam javni šoli, sem pa prisesanec na državne zizek?
>
> Ti si res na glavo padel....

Javnih bolnišnic ne potrebujemo, niti javnih šol (tudi univerz) nam ni treba imeti, tudi javnih zaporov ne, lahko bi vse privatizirali ali v koncesijo dali. Država naj skrbi le za vojsko in policijo.
In glej zlomka, vsi ti tvoji koncesionarji bi bili ponovno prisesani javne finance. In kaj bi potemtakem s tem rešil?
Endimion sporočil: 10.252
[#2745609] 02.12.18 16:57 · odgovor na: anon-317028 (#2745606)
Odgovori   +    4
[FIN-311684]
> [Endimion]
> Skratka...
>
> Ker krka dobavlja zdravila našim javnim bolnica je prisesanec?
>
> Oziroma, če jaz prodam papir privatni šoli sem bogabojeci pošten slovenski podjetnik trgovec. Če pa ta papir prodam javni šoli, sem pa prisesanec na državne zizek?
>
> Ti si res na glavo padel....

Javnih bolnišnic ne potrebujemo, niti javnih šol (tudi univerz) nam ni treba imeti, tudi javnih zaporov ne, lahko bi vse privatizirali ali v koncesijo dali. Država naj skrbi le za vojsko in policijo.
Zakaj bi se ustavili pa pri vojski in policiji? Najemimo plačance. Še lepše, vsak naj si ta servis kar sam plačuje. Nabavite si puške, pa se pejte vaške straže. Ko se boste učinkovito pokrajšali med sabo, pridemo pa normalni nazaj.

Ko boš umrl, bomo naredili razpis, povabili pogrebne zavode k oddaji ponudb in sprejeli najcenešo ponudbo... Saj to bi tako pokojni želel a ne? Ma kak nagrobnik neki... Lesena dilca mal polakirana bo kar v redu. OPd tega da fukneš jurje v grob ni nobenega haska.

Jaz ne vem kaj konzumiraš, ampak mora bit nekaj zelo močnega.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2745610] 02.12.18 17:05 · odgovor na: anon-178149 (#2745608)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [Endimion]
> > Skratka...
> >
> > Ker krka dobavlja zdravila našim javnim bolnica je prisesanec?
> >
> > Oziroma, če jaz prodam papir privatni šoli sem bogabojeci pošten slovenski podjetnik trgovec. Če pa ta papir prodam javni šoli, sem pa prisesanec na državne zizek?
> >
> Javnih bolnišnic ne potrebujemo, niti javnih šol (tudi univerz) nam ni treba imeti, tudi javnih zaporov ne, lahko bi vse privatizirali ali v koncesijo dali. Država naj skrbi le za vojsko in policijo.

In glej zlomka, vsi ti tvoji koncesionarji bi bili ponovno prisesani javne finance. In kaj bi potemtakem s tem rešil?
Težko je spremeniti miselno paradigmo. Pomembno je kdo gospodari z denarjem. Vzemimo za primer le škofijske gimnazije. Kdo na teh šolah gospodari s proračunskim denarjem, ki ga nakaže država? Kdo gospodari z denarjem v zasebnih klinikah? V enem in drugem primeru gospodarijo zasebniki, država le kontrolira, če delo poteka po programu, ki ga je predpisala in seveda plačala. Misliš, da zdravnik zaposlen na zasebni kliniki lahko popoldan po podjemni pogodbi dela čez cesto pri konkurenci? Misliš, da bo zasebna šola imela zaposlene učitelje za polni delovni čas, ki bodo ob 11. uri že doma?
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2745612] 02.12.18 17:23 · odgovor na: anon-317028 (#2745610)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
> > > [Endimion]
> > > Skratka...
> > >
> > > Ker krka dobavlja zdravila našim javnim bolnica je prisesanec?
> > >
> > > Oziroma, če jaz prodam papir privatni šoli sem bogabojeci pošten slovenski podjetnik trgovec. Če pa ta papir prodam javni šoli, sem pa prisesanec na državne zizek?
> > >
> > Javnih bolnišnic ne potrebujemo, niti javnih šol (tudi univerz) nam ni treba imeti, tudi javnih zaporov ne, lahko bi vse privatizirali ali v koncesijo dali. Država naj skrbi le za vojsko in policijo.
>
> In glej zlomka, vsi ti tvoji koncesionarji bi bili ponovno prisesani javne finance. In kaj bi potemtakem s tem rešil?

Težko je spremeniti miselno paradigmo. Pomembno je kdo gospodari z denarjem. Vzemimo za primer le škofijske gimnazije. Kdo na teh šolah gospodari s proračunskim denarjem, ki ga nakaže država? Kdo gospodari z denarjem v zasebnih klinikah? V enem in drugem primeru gospodarijo zasebniki, država le kontrolira, če delo poteka po programu, ki ga je predpisala in seveda plačala. Misliš, da zdravnik zaposlen na zasebni kliniki lahko popoldan po podjemni pogodbi dela čez cesto pri konkurenci? Misliš, da bo zasebna šola imela zaposlene učitelje za polni delovni čas, ki bodo ob 11. uri že doma?
Če kaj vem, imajo enako učno obveznost in se koncesionar obveže da bo spoštoval določene standarde.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2745613] 02.12.18 17:36 · odgovor na: Endimion (#2745609)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 02.12.2018 17:53
[Endimion]
> [FIN-311684]
> > [Endimion]
> >
Ko boš umrl, bomo naredili razpis, povabili pogrebne zavode k oddaji ponudb in sprejeli najcenešo ponudbo... Saj to bi tako pokojni želel a ne? Ma kak nagrobnik neki... Lesena dilca mal polakirana bo kar v redu. OPd tega da fukneš jurje v grob ni nobenega haska.
Zakaj lesena dilca? Škoda denarja. Pepel se raztrosi po travici ali po morju.
Endimion sporočil: 10.252
[#2745614] 02.12.18 17:46 · odgovor na: anon-317028 (#2745610)
Odgovori   +    2
Prav pri privat šolah bi morali ukiniti financiranje z javnim denarjem.

Javna sfera naj se le financira z davki, privatna pa lepo na trgu.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2745617] 02.12.18 18:19 · odgovor na: Endimion (#2745614)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 02.12.2018 18:33
[Endimion]
Prav pri privat šolah bi morali ukiniti financiranje z javnim denarjem.
Javnih šol sploh ne potrebujemo.

Javna sfera naj se le financira z davki, privatna pa lepo na trgu.
Ker javnih šol ne bomo imeli, jih ne bo potrebno financirati z davki, torej davke za javne šole ne bomo potrebovali, tudi javnega zdravstva ne potrebujemo kar pomeni, da niti prispevkov ni potrebno plačevati. Človek je individualno bitje in naj za svoje potrebe poskrbi sam. Vzemimo za primer slovensko javno zdravstvo, ki ni nič drugega kot kaos v katerem lepo bogatijo zdravniki in omrežja, ki črpajo javni denar. Kaj potrebujemo v zdravstvu? Totalno privatizacijo in ukinitev obveznih prispevkov. Zaradi osebe, ki ima npr. 1.500 evrov bruto plače zdravstvena blagajna dobi vsak mesec 200 evrov oz. 2.400 evrov na leto in če bi imeli mrežo zasebnih zavarovalnic (Vzajemno in Zavod zavod za zdravstveno zavarovanje bi morali likvidirati), bi se ta oseba in vsi mi za 1.000 - 1.500 evrov letne premije kasko zdravstveno zavarovali brez odbitne franšize, seveda pod pogojem, da se likvidira ZZZS.
Endimion sporočil: 10.252
[#2745620] 02.12.18 18:49 · odgovor na: anon-317028 (#2745617)
Odgovori   +    3
Za zdravstvo namenimo okoli 2,8 milijarde letno. V povprečju torej okoli 1400€ po osebi letno.

Zdaj a boš ti upokojencem prispevek dvignil na 120€ na mesec oziroma jim na počez znižal penzije za ta znesek.

Oziroma... a res meniš da da bo familija dveh odraslih ki imata se dva otroka, prenesla 5600€ odhodka? Bosta. A samo če je povprečna bruto plača vsakega starša 1800€. Vse kar je nižje, bo na izgubi. Bo imelo manj kot ima zdaj. Ker pri taki bruto plači pokrijes to tvojo premijo.


Ostane problem upokojencev. Ki so tako ali tako na odhodkovni strani celokupne bilance financiranja.
Kaj boš z njimi? Danes Se za njih odvaja 50€ na mesec (pavsal) potem bi pa bilo gladko okoli 120€.

Razen če meniš da smo kot družba taki neandertalci da bomo manj premožne in starejše pustili pocrkat...

Da ne omenjam kako zmedo s tem vneses v sistem....
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2745621] 02.12.18 19:03 · odgovor na: Endimion (#2745620)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Za zdravstvo namenimo okoli 2,8 milijarde letno. V povprečju torej okoli 1400€ po osebi letno.
Za zdravstvo namenimo cc. 9% BDP kar pri 45 milijardnem BDP pomeni dobre 4 milijarde denarja, od tega denarja se ga po tvojih ocenah res 2,8 milijard nameni za zdravljenje bolnih Slovencev, milijarda in še več pa izgine neznano kam.
Endimion sporočil: 10.252
[#2745622] 02.12.18 19:29 · odgovor na: anon-317028 (#2745621)
Odgovori   +    2
Razlika so samoplačniške storitve. Pa zdajle nimam pc pri sebi da bi šel skozi vse številke.

Ampak če ti meniš da samoplačniške storitve pomenijo čisti nekoruptivni del zdravstvene sfere, ker je to zasebni del, bi pomenilo da je polovica onega kar dajemo v skupnoskledarske malhe pa kaj... korupcija?

Nimam težav s tem da mi privatna zavarovalnica tolče dobiček ko ji plačujem zavarovanje za hišo ali avto. Ne pristanem pa na generiranje dobičkov pri tako osnovnem civilizacijskem dosežku kot je zdravstvo. Ne pri zavarovalnicah.

Ti bi mirno iz enačbe ruknil slabo plačan in neplačane folk. Kako moraš bit tako pokvarjen? Po tem ko je ta sistem zate deloval veš cas.
Endimion sporočil: 10.252
[#2745623] 02.12.18 19:40 · odgovor na: anon-317028 (#2745617)
Odgovori   +    1
A si ti hodil v privatne šole in fakultete? So ti starši v letih grdega socializma uspeli omogočiti to?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2745626] 02.12.18 19:54 · odgovor na: Endimion (#2745622)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Razlika so samoplačniške storitve. Pa zdajle nimam pc pri sebi da bi šel skozi vse številke.
Malo pretiravaš s samoplačništvom...

Ampak če ti meniš da samoplačniške storitve pomenijo čisti nekoruptivni del zdravstvene sfere, ker je to zasebni del, bi pomenilo da je polovica onega kar dajemo v skupnoskledarske malhe pa kaj... korupcija?
Ne vem če je pol, veliko denarja vendar izgine kar so ugotovile komisije državnega zbora.

Nimam težav s tem da mi privatna zavarovalnica tolče dobiček ko ji plačujem zavarovanje za hišo ali avto. Ne pristanem pa na generiranje dobičkov pri tako osnovnem civilizacijskem dosežku kot je zdravstvo. Ne pri zavarovalnicah.
Ocenjuje se, da je v Nemčiji 400 zavarovalnic, ki prodajajo zdravstvena zavarovanja in vse kaže, da sistem laufa na zadovoljstvo pacientov, zdravnikov, zavarovalnic in države, ki je vzpostavila dober zdravstveni sistem in zakaj pri nas ni možen sistem z dvajsetimi zavarovalnicami? Menda nismo svetovni unikat?

Ti bi mirno iz enačbe ruknil slabo plačan in neplačane folk. Kako moraš bit tako pokvarjen? Po tem ko je ta sistem zate deloval veš cas.
Jaz sem nepomemben strošek, zdravil ne jem, k zdravniku ne hodim, tistega swita sem že desetič zabrisal v smeti, prispevke redno plačujem, na bolniški sem zadnjič bil pred tridesetimi leti, v breme države nikoli, torej z veseljem povem, da do sedaj nisem porabil veliko sistemskega denarja...Sicer, za osnovno zdravstveno oskrbo za vse, vendar mora poskrbeti država.
Endimion sporočil: 10.252
[#2745627] 02.12.18 20:18 · odgovor na: anon-317028 (#2745626)
Odgovori   +    1
Tudi jaz sem bil 15 let nikakršen strošek. Plačeval prispevke in ne bil enega dneva na bolniški.


Potem pa sem si polomil vrat. V treh in pol mesecih me je to javno zdravstvo spravilo iz nehodecega v na delo hodecega. Ni bilo vse idealno. A naredili so iz mojega vratu fantastično delo. Pa nisem nikogar podkupil.

Moji otroci ravno tako obiščejo zdravnika ko so bolni. Moja babi ga obišče ko je bolna.

Vse to kot družba plačamo da bi imeli populacijo čim bolj zdravo. Ne le aktivno. Tudi one ki so bili pred nami, in one ki se pridejo.

Ti bi pa... vsak zase. Prav. A veš koliko stane zdravljenje raka? Velike €. In so potem tudi premije temu primerne...

Strani: 1 2 3 4