24 min
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec!
1 ura
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
2 uri
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
2 uri
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
3 ure
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
4 ure
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
4 ure
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
4 ure
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
5 ur
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
5 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
5 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
6 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
6 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
6 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 4
7 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
7 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 6
8 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
9 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Najbolj brani članki danes

Strani: 1

anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743739] 21.11.18 20:36
Odgovori   +    1
vix se kar vztraja v labilni coni. zgleda da je to nova normala, tam nekje nad 20. v takemle je postalo zajebano laufat pasivni portfelj. so paralele z 2008, preden je spricnilo, akcija spominja na pomlad 2008. zlato v evrih se je lepo pobralo, to je en redkih pasivnih spilov, ki trenutno drzi vodo. meni to deluje kot obrat v dolgotrajnejsega medveda, cela akcija v zadnjih 2 mesecih. gl.
crt sporočil: 27.182
[#2743741] 21.11.18 20:54 · odgovor na: anon-186196 (#2743739)
Odgovori   +    0
pa ti si ziv :)

ja, trend se je spremenil iz "vse gre gor, obcasno pa kaj tudi ne" v kontra temu - guilty until proven innocent.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743745] 21.11.18 21:12 · odgovor na: crt (#2743741)
Odgovori   +    3
[crt]
pa ti si ziv :)

ja, trend se je spremenil iz "vse gre gor, obcasno pa kaj tudi ne" v kontra temu - guilty until proven innocent.
ma ja, sem ziv, samo na stavnicah imam polne roke dela, je zacela sezona v smucarskih skokih in je treba bazo zakurblat, plus sah mec za svetovnega prvaka, plus hokej... itak generalno cikcakam glede na sezono, med borzo in sportnimi stavami, pac ribarim kjer me bolj zrajca. men je to dvoje vseglih :)

ne vem. buy the dip je fertik ze od poletja. vecina dobrih penzionerskih strategij za bull market je pod lajsto, ne delajo vec. gl, sej vem da mas medvedji backup scenarij ;)
crt sporočil: 27.182
[#2743747] 21.11.18 21:17 · odgovor na: anon-186196 (#2743745)
Odgovori   +    5
nerodno je to, da tudi ce se fed zdajle takoj ustavi, kar se zdajle takoj najbrz ne bo (ceprav po moje dalec ni), ostane se vprasanje front loadinga... hocem rec, da smo z raznimi prijemi (denarnimi, davcnimi...) pojedli smetano ze za nekaj let naprej, pa hkrati se razvadili, tako da zdaj bi ze nekaj statisticno normalnega bilo cist grozno.

fed rate na market peaku 2007 je bil 5+ procentov. danes bi bilo to direkt za frslok.

v glavnem, treba je nekako dogurat do polovice februarja, potem pa zacnejo cebele spet letet in rastline se zbudijo in je kul.
crt sporočil: 27.182
[#2743748] 21.11.18 21:23 · odgovor na: anon-186196 (#2743745)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 21.11.2018 21:23
sva se pogovarjala ondan s kolegom ... ti sicer nisi vezan na gospodarski ciklus, midva pa sva in pri tem se pojavi tole -

ko grejo zadeve (makro poslovno okolje) en cas gor, si ravno spet nek lepsi kos speha nabral in gledas, kaj zdaj z njim.

in hkrati je ravno to ( = po nekaj letih smooth sailing) najbolj narobe cas za "joj, kam bi del".

tak da engels bi rekel, da varcevanje nosi v sebi dialekticno seme svojega propada :))
bigl sporočil: 18.363
[#2743749] 21.11.18 21:28 · odgovor na: anon-186196 (#2743745)
Odgovori   +    1
[mrkolice]
> [crt]
> pa ti si ziv :)
>
> ja, trend se je spremenil iz "vse gre gor, obcasno pa kaj tudi ne" v kontra temu - guilty until proven innocent.

ma ja, sem ziv, samo na stavnicah imam polne roke dela, je zacela sezona v smucarskih skokih in je treba bazo zakurblat, plus sah mec za svetovnega prvaka, plus hokej... itak generalno cikcakam glede na sezono, med borzo in sportnimi stavami, pac ribarim kjer me bolj zrajca. men je to dvoje vseglih :)

ne vem. buy the dip je fertik ze od poletja. vecina dobrih penzionerskih strategij za bull market je pod lajsto, ne delajo vec. gl, sej vem da mas medvedji backup scenarij ;)
He,he, mečeš pikado na tablo :) ali uporabljaš verjetnosti račun, mislim verjetnostni integral in statistične baze:-). Še nek zelo zanimiv matematični fenomen se menda uporablja, v zvezi z obdelavo baz, izhaja prav iz stav, koristen tudi za napovedi....Ker nič ne stavim, nič od tega ne uporabljam. Na drug način prispevam v dobrodelne namene. Lep dan.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743750] 21.11.18 21:36 · odgovor na: crt (#2743747)
Odgovori   +    1
[crt]
nerodno je to, da tudi ce se fed zdajle takoj ustavi, kar se zdajle takoj najbrz ne bo (ceprav po moje dalec ni), ostane se vprasanje front loadinga... hocem rec, da smo z raznimi prijemi (denarnimi, davcnimi...) pojedli smetano ze za nekaj let naprej, pa hkrati se razvadili, tako da zdaj bi ze nekaj statisticno normalnega bilo cist grozno.

fed rate na market peaku 2007 je bil 5+ procentov. danes bi bilo to direkt za frslok.

v glavnem, treba je nekako dogurat do polovice februarja, potem pa zacnejo cebele spet letet in rastline se zbudijo in je kul.
mislim, da bo fed se zviseval, bi stavil da vsaj 2x ali najbrz 3x. razen ce bo kaj izjemnega priletelo. ne bo slo do peaka 2007, bo pa frslok. dotlej bi moral bit eurusd v coni 1.05-1.10.

kle ze disi po snegu. hribi naokrog beli. v kratkem grem testirat lokalna smucisca, so samo 50 km stran, cene pa smesne. posljem razglednico.
crt sporočil: 27.182
[#2743752] 21.11.18 21:41 · odgovor na: anon-186196 (#2743750)
Odgovori   +    0
tega strica lahko gres pogledat, rec da sem te jaz poslal :) www.balkep.org/
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743753] 21.11.18 21:42 · odgovor na: bigl (#2743749)
Odgovori   +    0
[bigl]
> [mrkolice]
> > [crt]
> > pa ti si ziv :)
> >
> > ja, trend se je spremenil iz "vse gre gor, obcasno pa kaj tudi ne" v kontra temu - guilty until proven innocent.
>
> ma ja, sem ziv, samo na stavnicah imam polne roke dela, je zacela sezona v smucarskih skokih in je treba bazo zakurblat, plus sah mec za svetovnega prvaka, plus hokej... itak generalno cikcakam glede na sezono, med borzo in sportnimi stavami, pac ribarim kjer me bolj zrajca. men je to dvoje vseglih :)
>
> ne vem. buy the dip je fertik ze od poletja. vecina dobrih penzionerskih strategij za bull market je pod lajsto, ne delajo vec. gl, sej vem da mas medvedji backup scenarij ;)

He,he, mečeš pikado na tablo :) ali uporabljaš verjetnosti račun, mislim verjetnostni integral in statistične baze:-). Še nek zelo zanimiv matematični fenomen se menda uporablja, v zvezi z obdelavo baz, izhaja prav iz stav, koristen tudi za napovedi....Ker nič ne stavim, nič od tega ne uporabljam. Na drug način prispevam v dobrodelne namene. Lep dan.
igram te marginalne markete, kjer delajo stavnice ogromno napak, je pa treba premagat visok vig oz. margin (npr. pri sahu 5%, pri skokih 7%...). stavim izkljucno vsebinsko, torej na poznavanje sporta, ponekod se temu rece "s tretjim ocesom", je pa koristno imet za zraven bazo, samo za support pri odlocitvah. npr. zdaj apliciram rejting od topcoderja za smucarske skoke, pase kot ata na mamo, in z nekaj tweaki ima vrhunsko prediktivno vrednost. ni za redno placo, je pa solidna zepnina.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743754] 21.11.18 21:44 · odgovor na: crt (#2743752)
Odgovori   +    0
[crt]
tega strica lahko gres pogledat, rec da sem te jaz poslal :) www.balkep.org/
kjut, bom na pomlad :)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743761] 21.11.18 22:11 · odgovor na: crt (#2743748)
Odgovori   +    0
[crt]
sva se pogovarjala ondan s kolegom ... ti sicer nisi vezan na gospodarski ciklus, midva pa sva in pri tem se pojavi tole -

ko grejo zadeve (makro poslovno okolje) en cas gor, si ravno spet nek lepsi kos speha nabral in gledas, kaj zdaj z njim.

in hkrati je ravno to ( = po nekaj letih smooth sailing) najbolj narobe cas za "joj, kam bi del".

tak da engels bi rekel, da varcevanje nosi v sebi dialekticno seme svojega propada :))
eh. to lekcijo s spehom sem imel jeseni 2012, ko nisem prodal zlata na vrhuncu smooth sailinga. in sem ga nato samo se paraliziran gledal kopnet. to je bil moj brutalni bitcoin moment, ce parafriziram. in odtlej se trudim drzat trotl pravila: kupi poceni, prodaj drago. vse ostalo je postransko.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2743779] 22.11.18 06:55 · odgovor na: anon-186196 (#2743761)
Odgovori   +    0
in odtlej se trudim drzat trotl pravila: kupi poceni, prodaj drago. vse ostalo je postransko.
kripto so zdaj poceni :D
mimoidoci sporočil: 5.998
[#2743806] 22.11.18 09:26 · odgovor na: anon-186196 (#2743753)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
> [bigl]
> > [mrkolice]
> > > [crt]
> > > pa ti si ziv :)
> > >
> > > ja, trend se je spremenil iz "vse gre gor, obcasno pa kaj tudi ne" v kontra temu - guilty until proven innocent.
> >
> > ma ja, sem ziv, samo na stavnicah imam polne roke dela, je zacela sezona v smucarskih skokih in je treba bazo zakurblat, plus sah mec za svetovnega prvaka, plus hokej... itak generalno cikcakam glede na sezono, med borzo in sportnimi stavami, pac ribarim kjer me bolj zrajca. men je to dvoje vseglih :)
> >
> > ne vem. buy the dip je fertik ze od poletja. vecina dobrih penzionerskih strategij za bull market je pod lajsto, ne delajo vec. gl, sej vem da mas medvedji backup scenarij ;)
>
> He,he, mečeš pikado na tablo :) ali uporabljaš verjetnosti račun, mislim verjetnostni integral in statistične baze:-). Še nek zelo zanimiv matematični fenomen se menda uporablja, v zvezi z obdelavo baz, izhaja prav iz stav, koristen tudi za napovedi....Ker nič ne stavim, nič od tega ne uporabljam. Na drug način prispevam v dobrodelne namene. Lep dan.

igram te marginalne markete, kjer delajo stavnice ogromno napak, je pa treba premagat visok vig oz. margin (npr. pri sahu 5%, pri skokih 7%...). stavim izkljucno vsebinsko, torej na poznavanje sporta, ponekod se temu rece "s tretjim ocesom", je pa koristno imet za zraven bazo, samo za support pri odlocitvah. npr. zdaj apliciram rejting od topcoderja za smucarske skoke, pase kot ata na mamo, in z nekaj tweaki ima vrhunsko prediktivno vrednost. ni za redno placo, je pa solidna zepnina.
Kakšne napake delajo stavnice?
najobj sporočil: 31.918
[#2743843] 22.11.18 11:01 · odgovor na: anon-186196 (#2743745)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 22.11.2018 11:02
[mrkolice]
> [crt]
> pa ti si ziv :)
>
> ja, trend se je spremenil iz "vse gre gor, obcasno pa kaj tudi ne" v kontra temu - guilty until proven innocent.

ma ja, sem ziv, samo na stavnicah imam polne roke dela, je zacela sezona v smucarskih skokih in je treba bazo zakurblat, plus sah mec za svetovnega prvaka, plus hokej... itak generalno cikcakam glede na sezono, med borzo in sportnimi stavami, pac ribarim kjer me bolj zrajca. men je to dvoje vseglih :)

ne vem. buy the dip je fertik ze od poletja. vecina dobrih penzionerskih strategij za bull market je pod lajsto, ne delajo vec. gl, sej vem da mas medvedji backup scenarij ;)
... čuj, jaz se stavami malo igračkam na Športni loteriji, kjer ponudba ni zelo obsežna - OK, za pušit je še vedno preveč obsežna - ampak stave na šah pa si res ne znam predstavljat oziroma ne razumem, kako s stavami na aktualni meč Carlsen kontra Caruana lahko kaj zaslužiš, razen če imaš jajca stavit na zmago enega ali drugega ... khmm, in samimi remiji do zdaj veselo pušiš ...

P.S.: skoki so sami po sebi že za skakalce zelo tricky zadeva in zaradi vetra še dodatno, tako da po mojem s stavami na skoke lahko zaslužiš še kakšno tekmo ali dve, če imaš jajca stavit na Klimova in ostale novince (= 7 med prvih 10 na prvi tekmi, če sem prav preštel) med najboljšimi v letošnji sezoni svetovnega pokala, tako da skoki niso na mojem repertoarju, ko jih Športna loterija včasih uvrsti v svojo ponudbo ...
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743895] 22.11.18 13:27 · odgovor na: najobj (#2743843)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, jaz se stavami malo igračkam na Športni loteriji, kjer ponudba ni zelo obsežna - OK, za pušit je še vedno preveč obsežna - ampak stave na šah pa si res ne znam predstavljat oziroma ne razumem, kako s stavami na aktualni meč Carlsen kontra Caruana lahko kaj zaslužiš, razen če imaš jajca stavit na zmago enega ali drugega ... khmm, in samimi remiji do zdaj veselo pušiš ...

P.S.: skoki so sami po sebi že za skakalce zelo tricky zadeva in zaradi vetra še dodatno, tako da po mojem s stavami na skoke lahko zaslužiš še kakšno tekmo ali dve, če imaš jajca stavit na Klimova in ostale novince (= 7 med prvih 10 na prvi tekmi, če sem prav preštel) med najboljšimi v letošnji sezoni svetovnega pokala, tako da skoki niso na mojem repertoarju, ko jih Športna loterija včasih uvrsti v svojo ponudbo ...
za sportno loterijo ne vem kako to pokriva, si pa predstavljam, da ziherasko kopira kvote od tujih bukijev pa margin zraven nabije, tako da tam ne bi slatal.

bukiji delajo razlicne napake in se jih da kaznovat.

npr. sah.

najprej so tu soft bukiji, ki imajo v algoritmih zelo konzervativen risk management in si ne upajo dajat previsokih kvot na underdoge (to je v sahu normalno crni, oz v tem mecu caruana), posledica cesar je, da morajo imet visje kvote na remi, sicer bi jim margin eksplodiral. kvote na remi pri soft bukijih se v tem mecu gibljejo zelo predvidljivo: odprejo se priblizno pravilno, potem pa se jim napake pocasi akumulirajo in tik pred zaprtjem je na remi praviloma ze zelo luskan value.

po drugi strani imajo sharp bukiji precej bolj realne kvote na remi, se jim pa dogajajo strupeni nihaji na zmago enega ali drugega, pac glede na promet v eno ali drugo smer, in tam se sem pa tja spet pojavi value. v tem dvoboju imajo malo prevec prometa na carlsena, zaradi cesar je pogosto najboljsa kvota na caruano tik pred zaprtjem, sploh kadar igra s crnimi.

je pa res, da je ta dvoboj tezko igrat, manj napak delajo kot npr. na kaksnih drugih turnirjih.

s smucarskimi skoki tudi delam visok roi in veckrat premaknem kvoto, je pa tam treba dejansko vse treninge in tekme spremljat in sledit medije in vse po spisku, pa se bazo drkat. samo za drobceno ilustracijo, pred vsako tekmo preverim vremensko napoved, ker je lahko bistven podatek ali bo pihal vzgornik ali poklopnik. nasi in norvezani preferirajo vzgornik, nemci poklopnik...

kvote v skokih spet precej nihajo, imam pa dosti raje h2h evente kot pa stavit na zmagovalca tekme, predvsem je na ta nacin bolj obvladljiva varianca. najboljsa akcija je pa med novoletno turnejo, ko se usuje nemski dumb money, takrat sprica value iz vseh koncev.

na koncu balade gre samo za brskanje kje je value. ce je value, se lahko tudi spuseno stavo smatra za dobro, in obratno, ce ni value, potem je lahko tudi zmagovalna stava napaka.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743897] 22.11.18 13:33 · odgovor na: mimoidoci (#2743806)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
Kakšne napake delajo stavnice?
sem v zgornjem postu malo ilustriral kako laufa. v principu velja, da delajo vec napak na marginalnih sportih, medtem ko je v popularnih ligah, sploh severnoameriskih (nba, nhl...), bistveno tezje razviti edge, tam so kvote vecinoma kar pravilne. sporti kot zenski hokej so zakon :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2743956] 22.11.18 15:54 · odgovor na: anon-186196 (#2743897)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-207617 22.11.2018 16:05
Koliko plusa moras nardit, da te bookie neformalno bana - pac da ti omejitev 10 usd na dogodek ipd in rece da je to entertainment service, ne pa nekaj kjer bi celo tebi dovolili imet plus?

In question nr2: pri kok bookijih mas racun (zaokrozi na deset :-)))?

Ps.: hocem rect, ce hocmo met 500 zepnine na mesec, in imamo nekih 20 bookijev preden iscemo kladionico republike srpske ki laufa v ms dos, to pomeni, da moramo delat kakih 100 eur cistega na tistih stavnicah kjer imamo plus, ker na onih kjer bomo hedgali bo pac minus, in ko bomo imeli 1000 plusa v letu dni, nam bo nekdo navil usesa.

Ce pa govorimo o 200 evrih zepnine na mesec (ali se manj) pa raje gledam kako se mi voda v kolenu nabira, kot pa kako noriaki kasai zalet nabira :-))))
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743969] 22.11.18 17:16 · odgovor na: anon-207617 (#2743956)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 22.11.2018 17:34
[NemirniTujec]
Koliko plusa moras nardit, da te bookie neformalno bana - pac da ti omejitev 10 usd na dogodek ipd in rece da je to entertainment service, ne pa nekaj kjer bi celo tebi dovolili imet plus?

In question nr2: pri kok bookijih mas racun (zaokrozi na deset :-)))?

Ps.: hocem rect, ce hocmo met 500 zepnine na mesec, in imamo nekih 20 bookijev preden iscemo kladionico republike srpske ki laufa v ms dos, to pomeni, da moramo delat kakih 100 eur cistega na tistih stavnicah kjer imamo plus, ker na onih kjer bomo hedgali bo pac minus, in ko bomo imeli 1000 plusa v letu dni, nam bo nekdo navil usesa.

Ce pa govorimo o 200 evrih zepnine na mesec (ali se manj) pa raje gledam kako se mi voda v kolenu nabira, kot pa kako noriaki kasai zalet nabira :-))))
a1. ja, vecina soft bukijev bo postenjaku omejila max bet limit, ko ga ujamejo na svoj radar. imajo to politiko, da pac neradi pusijo in winnerji naj spizdijo.

torej, max bet limit = najvec, kar lahko postenjak stavi na en dogodek.

po drugi strani sharp bukiji niso tako drasticni in winnerje ponucajo za korekcije svojih kvot. ko zacne postenjak na sharp bukiju redno premikat kvote, je neke sorte magisterij, stempelj ekspertize. (btw, doktorat pa je, ko premika kvote v zeljeno smer.)

bom dal stevilke.

max bet limit na en dogodek imam pri sharp bukijih:
- sah: dobrih 2k eur
- smucarski skoki: od 150 do 500 eur

to je okej.

no, pri soft bukijih so mi max bet limit na en dogodek znizali na nekaj eur, enomestno cifro. to je voda v kolenu. s tem se ne splaca jebat, za kikiriki.

zdaj, ce se vrn3m k tvojemu vprasanju: kdaj postenjaku znizajo max bet limit oz. kako ostati izven radarja. na kratko ni recepta, pravila palca. vsak buki ima neke svoje specifike kako profilira postenjake. jim pa gre vsem na kurac, ce jih nekdo konstantno lupi, pa ceprav za drobiz.

a2. zadnje leto igram pri manj kot 5 bukijih. vecino volumna naredim na pinnaclu, na drugem mestu je 5dimes. tam vcasih premikam kvote.

od soft bukijev se najbolj splaca drgnit b365, ruske stavnice.... ta kaliber. problemov z njimi je ogromno, od tega, da postenjaku znizajo max bet limit, do tega, da zelo neradi izplacajo. nekateri postenjaki vseeno izkoriscajo njihove slabe kvote in so specializirani zanje, ampak to pomeni, da morajo gulfati in pogosto zamenjati identiteto. z vsako novo identiteto se zurka podaljsa, vcasih za nekaj tednov, vcasih le za nekaj dni. in potem igrajo na ime sestre pa brata pa dedka pa babice, pa vseh moznih frendov.... obenem je jeba, da je pri tem pristopu z vsako novo identiteto potrebno uporabiti tudi nov hardware, kar je povezano s precej stroski in komplikacijami. meni se s tem ne da jebat, sem se pac spijaznil z max 5 bukiji.

a3. glede zepnine. v temelju je odvisno od roi-ja (oz. edga), volumna, zdravega bankroll managementa in izogibanja nezdravim zivljenskim navadam. dejansko zelo podobno kot pri trejdanju. recimo za primer, smucarski skoki. sezona traja ene 4 mesece, pa se to bolj ob vikendih, kar pomeni, da je malo eventov in je tezko generirati dovolj volumna. profitabilno je predvsem zato, ker delajo bukiji hude napake in se da generirati zelo visok roi (primerjalno z bolj frekventnimi sporti). pri teh marginalnih sportih bo ekspertni postenjak lahko konstantno stancal roi nad +10%, kar pomeni, da med sezono zasluzi nad 100 eur na vikend, ce tedaj obrne po 1k eur volumna na vikend (1k eur je recimo 10 stav po 100 eur, kar implicira bankroll vsaj 10k). za primerjavo: pri tenisu ali nhl hokeju je roi +3% ze vrhunski.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2743975] 22.11.18 18:22 · odgovor na: anon-186196 (#2743969)
Odgovori   +    1
Skratka, ce se te navelica sharp bookie, je pac return on time premajhen. Ali pa ko ti babic zmanjka :-)

A ni lazje trgovati s coini, kjer igras proti debilom, ne pa proti sharp bookijem?

Poznam enga bunklja ki je v prostem casu slab mehanik. Ker nima toliko domisljije, da bi zapadel v heglovo fenomenologijo duha ko se stopetintridesetic troga cez iste avstrijske predore v nemcijo in mazaj, uvaza rabljene volkswagne. Niti stevca mu ni treba zvrtet za zadovoljiv roi, niti mu ni treba vedet kaj je to roi, njegova nemscina pa je tako dobra kot tvoja albanscina, ce si vec kot 5 kebabov pojedel v zivljenju.

Kolikor sem sam probaval, je najtezje delat long term plus pri forex daytradingu. Predalec od korita. Men se tole s stavami zdi ful tezko - ravno ker arbitriras med bookiji, ne med debili.

Pomoje je se spletni poker lazji od te jebe - ceprav ni lahek.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743977] 22.11.18 18:43 · odgovor na: anon-207617 (#2743975)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 22.11.2018 18:46
jah, saj podpisem vse kar si napisal.

samo kurc, ni vse v gnarju. sah in skoki me itak veselijo in redno pratim, gledam skoraj vse, celo ko so nasi za en drek gledam, plus sem v kontaktu s sportoma ze maldane 40 let, tako da imam recimo neke sorte insiderski uvid. kar je epistemolosko najbrz povsem sozvocno z bunkljem mehanikom. pac nastancam neki drobiza sem pa tja, ne kot siht, striktno iz iskrene hobi ljubezni. od tod imam roi +10% in magisterij iz premikanja kvot.

sicer pa, odmrle veje drevesa klasicne humanisticne izobrazbe se nimamo kaj za primerjat z avtomehaniki. na evolucijski kurji lojtri so nas ze davno nasrali. in prej kot zatremo necimrnost okrog nasega filofaks uka in oceana modrosti, v katerem nam je bilo dano cofotati, bolje nam bo.

btw, dobra partija je danes, ludnica od pozicije, po devetih remijih koncno obeta, da bo odlocena partija. to bi bil matchpoint:

www.uschesschamps.co...nship-live
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2743982] 22.11.18 19:11 · odgovor na: anon-186196 (#2743977)
Odgovori   +    0
[mrkolice]

btw, dobra partija je danes, ludnica od pozicije, po devetih remijih koncno obeta, da bo odlocena partija. to bi bil matchpoint:
Jaz sem gledal na chess24, dokler je bila jebozovna sopiko... zdaj pa s svidlerjem komentira drawish Giri, to je pa kurac.

drgac pa eric hansen, chessbrah kanal na twitchu :-)

Ja, morda bo danes kaj, ampak blo je ze vroce pol pa je izpuhtelo.

A igras na lichess ali chess.com?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2743983] 22.11.18 19:16 · odgovor na: anon-186196 (#2743977)
Odgovori   +    1
[mrkolice]

sicer pa, odmrle veje drevesa klasicne humanisticne izobrazbe se nimamo kaj za primerjat z avtomehaniki. na evolucijski kurji lojtri so nas ze davno nasrali.
Nikakor. Humanisti smo od pamtiveka potrebovali rich donorja za nase "delovanje" - in ce nimas bogatega atija, uporabi svojega neugnanega duha in sirino in globino in najdi tam v bolgariji dohtarco ali zobozdravnico, naredi froca, pripelji v nemcijo, in sikaj na forumu financ naj se ta zabacena kolonija ze enkrat aneksira k civilizaciji.

Mors delat s tem kar mas :-)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743986] 22.11.18 19:30 · odgovor na: anon-207617 (#2743982)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Jaz sem gledal na chess24, dokler je bila jebozovna sopiko... zdaj pa s svidlerjem komentira drawish Giri, to je pa kurac.

drgac pa eric hansen, chessbrah kanal na twitchu :-)

Ja, morda bo danes kaj, ampak blo je ze vroce pol pa je izpuhtelo.

A igras na lichess ali chess.com?
igram na icc. lotus-eater.

ja, se 100% strinjam z diagnozo. doslej sem gledal na chess24 in mi je blo ok, sopiko je ok, svidler je bog, griscuk je pa itak za na kolena in roke dvignit. ampak sem presaltal, zaradi girija, ki se je pojavil vceraj. me je zacela glava bolet.

ta miki, anish giri (sicer soprog od sopiko), je lud v glavo, resda je stevilka 5 na svetu, ampak za komentirat je pa baksus, prevec govori in stalno skace v besedo in prevec govori in cpu mu dela much too much in energetsko vse razfuka, bi rabil hude sedative, da bi bilo poslusljivo, ne vem, enega belega afganistanskega. po 2 dneh imam migreno, prej je bilo pa super. ob cemer je miki v dobri druzbi, griscuk (#9 na svetu) in svidler (#19 na svetu), to je topshit komentatroski duo. samo miki zal vse zjebe.

ameriski stream je naceloma vedno pocukran in prevec pro-caruana, ampak ta crnc maurice ashley je ok, iz bronxa, in nonstop trashtalka, plus v zivo se vklapljajo kasparov, anand, in se mnogi podobni kalibri. je dober show. od zdaj naprej bom njih pratil.

hansena se nisem sprobal, sem pa prebral nekaj njegovih knjig in vem da je na visini zadatka.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743987] 22.11.18 19:36 · odgovor na: anon-207617 (#2743983)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [mrkolice]
>
> sicer pa, odmrle veje drevesa klasicne humanisticne izobrazbe se nimamo kaj za primerjat z avtomehaniki. na evolucijski kurji lojtri so nas ze davno nasrali.

Nikakor. Humanisti smo od pamtiveka potrebovali rich donorja za nase "delovanje" - in ce nimas bogatega atija, uporabi svojega neugnanega duha in sirino in globino in najdi tam v bolgariji dohtarco ali zobozdravnico, naredi froca, pripelji v nemcijo, in sikaj na forumu financ naj se ta zabacena kolonija ze enkrat aneksira k civilizaciji.

Mors delat s tem kar mas :-)
yes yes :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2743988] 22.11.18 19:37 · odgovor na: anon-186196 (#2743986)
Odgovori   +    0
hansen je iz saha naredil entertainment za gamer geeke; namesto da bi studiral igro in napredoval, spila pol minutne in 15 sekundne partije, chata s populacijo, in prodaja hoodije, kape in tshirte :-)

Guest star mu je pogosto Yasser seirawan, in stari je res bomba :-)

www.youtube.com/watc...ZG-wWIHvIQ

Na ICC-ju igras? A vosiz tut trabanta, kadar pa je pri mehaniku pa narocis kocijo :-) Probaj lichess na smartfonu please :-)

Jaz in moj sah kolega se rada zajebavava, a bi kdo na svetu vedel za sopiko, ce bi imela 100 pik visji rating in 30 kil vec :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2743989] 22.11.18 19:44 · odgovor na: anon-186196 (#2743987)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-207617 22.11.2018 19:44
Po moji uri ma carlsen se 3 minute (+30s/potezo) za 7 potez... morda bo pa zakockal tole, visi dovolj stvari :-)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2743990] 22.11.18 20:02 · odgovor na: anon-207617 (#2743989)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Po moji uri ma carlsen se 3 minute (+30s/potezo) za 7 potez... morda bo pa zakockal tole, visi dovolj stvari :-)
+30 kg bi ji definitivno pasalo :)

pozicija v cajtnotu je bila glih se v koridorju ne prevec komplicirane, da sta uspela zvozit brez spregledov, ampak vseeno je izplaval crni na en gol. to ga bo guslal do nezavesti, se dve uri zna trajat. sta pa odslej mozna samo dva rezultata: ali remi ali zmaga crni. to je na en gol.

imho najboljsa partija doslej. se dve do konca. there will be blood.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2744011] 23.11.18 06:56 · odgovor na: shevchenko (#2743779)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> in odtlej se trudim drzat trotl pravila: kupi poceni, prodaj drago. vse ostalo je postransko.

kripto so zdaj poceni :D
btc bo poceni, ko pusne pod stirimestno...

Strani: 1