Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Trump za odstop ZDA iz mednarodne poštne zveze

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2738381] 18.10.18 09:10
Odgovori   +    2
Problem Amerike je v prevelikem zapravljanju, kar Trump ne želi videti, raje obsedeno ustvarja položaj ameriške žrtve, češ da je Amerika danes zaradi zgodovinske nepravičnosti postala žrtev, ki jo vsi izkoriščajo in zdaj Trump, ki počasi postaja zasvojenec s sankcijami in carinami misli, da bo ZDA z izstopom iz svetovnih inštitucij in organizacij prisilil te organizacije, da zagotovijo privilegirani položaj Ameriki. Zdi se, da Trump pozablja, da je Amerika postala najbogatejša država in svetilnik svobode prav zaradi svoje odprtosti, danes pa se zapira kot Severna Koreja in namesto svetilnika svobode, svobodne misli in laissez faire, izvozi orožje, kaos in vojno.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2738395] 18.10.18 09:46
Odgovori   +    2
Zelo stabilen genij rešuje težave kot slon med porcelanom. Isti problem je EU komisija rešila pred meseci tako, da je za vse vrednostne poštne pošiljka ob vstopu v EU predpisala plačevanje ddv in carino. Problem rešen.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2738405] 18.10.18 10:42
Odgovori   +    0
Trumpova vlada trdi, da je zaradi pogodbe ceneje poslati pošiljko v New York iz Pekinga kot iz npr. San Francisca.
To ni pa ja nič čudnega. Če naročim blago iz Kitajske in če blago pošljejo iz Kitajske, mi poštnine sploh ne zaračunajo. Poštnino zaračunajo le če mi blago dostavijo iz evropskega skladišča.
philips sporočil: 6.715
[#2738408] 18.10.18 10:51 · odgovor na: anon-204390 (#2738405)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
>Trumpova vlada trdi, da je zaradi pogodbe ceneje poslati pošiljko v New York iz Pekinga kot iz npr. San Francisca.

To ni pa ja nič čudnega. Če naročim blago iz Kitajske in če blago pošljejo iz Kitajske, mi poštnine sploh ne zaračunajo. Poštnino zaračunajo le če mi blago dostavijo iz evropskega skladišča.
Ravno to je težava saj znotraj ZDA (ali Slovenije) paket zastonj dostavi lokalna pošta. Saj ti ga ne pripelje pošiljatelj.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2738413] 18.10.18 11:00 · odgovor na: philips (#2738408)
Odgovori   +    1
[philips]
> [vickibedi]
> >Trumpova vlada trdi, da je zaradi pogodbe ceneje poslati pošiljko v New York iz Pekinga kot iz npr. San Francisca.
>
> To ni pa ja nič čudnega. Če naročim blago iz Kitajske in če blago pošljejo iz Kitajske, mi poštnine sploh ne zaračunajo. Poštnino zaračunajo le če mi blago dostavijo iz evropskega skladišča.

Ravno to je težava saj znotraj ZDA (ali Slovenije) paket zastonj dostavi lokalna pošta. Saj ti ga ne pripelje pošiljatelj.
Meni je paket sicer dostavil GLS, pa vendar najbrž ne delajo zastojn, imajo sklenjeno pogodbo..
philips sporočil: 6.715
[#2738414] 18.10.18 11:04 · odgovor na: anon-204390 (#2738413)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [philips]
> > [vickibedi]
> > >Trumpova vlada trdi, da je zaradi pogodbe ceneje poslati pošiljko v New York iz Pekinga kot iz npr. San Francisca.
> >
> > To ni pa ja nič čudnega. Če naročim blago iz Kitajske in če blago pošljejo iz Kitajske, mi poštnine sploh ne zaračunajo. Poštnino zaračunajo le če mi blago dostavijo iz evropskega skladišča.
>
> Ravno to je težava saj znotraj ZDA (ali Slovenije) paket zastonj dostavi lokalna pošta. Saj ti ga ne pripelje pošiljatelj.

Meni je paket sicer dostavil GLS, pa vendar najbrž ne delajo zastojn, imajo sklenjeno pogodbo..
Vsaj kolikor se jaz spomnim mi pakete iz Kitajske vedno dostavi Pošta slovenije. Vsekakor je dejstvo da nekaj, kar stane 1 USD, ne more priti do moje hiše brez stroškov. Verjamem da je stroške od Kitajske do nekje v EU lahko praktično zastonj saj se pošiljke zbirajo in potem pošlje cel kontejner... Ampak da ga pa Pošta Slovenije prinese brez stroškov pa je malo čudno. Meni sicer všeč :)

Strani: 1