Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2736011] 30.09.18 12:08
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: anon-317028 30.09.2018 12:19
Kaj je narobe, če imajo milijone, ki so jih zaslužili z delom in plačali davke? Kaj je narobe npr. z Akrapovičevimi milijoni, ki si jih je izplačal hkrati s plačilom davka in jih zaradi varnosti položil na banko v tujini? Narobe je le, če lastniki milijonov ne vedo od koder jim denar in Fursu ne bodo dali ustreznega odgovora ali če v Sloveniji prejemajo otroške dodatke ali socialno pomoč ali jim otroci počitnikujejo s pomočjo Rdečega križa.
fcajt sporočil: 4.335
[#2736012] 30.09.18 12:26
Odgovori   +    16
Narobe je, da Furs nekemu lopovu odpiše 20 milijonov obveznosti, katere bodo morali plačati davkoplačevalci... ne sme pa objaviti koliko ima ta isti lopov naloženega nakradenega denarja na Cipru in ostalih davčnih oazah !!!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2736014] 30.09.18 12:35 · odgovor na: fcajt (#2736012)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-317028 30.09.2018 12:50
[fcajt]
Narobe je, da Furs nekemu lopovu odpiše 20 milijonov obveznosti, katere bodo morali plačati davkoplačevalci... ne sme pa objaviti koliko ima ta isti lopov naloženega nakradenega denarja na Cipru in ostalih davčnih oazah !!!
Bo zanimivo, če so na seznamu osebe, ki so v osebnem stečaju ali skrbni očetje, ki so jim otroci v stečaju ali družbeniki podjetij, ki so podjetja spravili v stečaj in pustili za sabo veliko neporavnanih obveznosti. Lahko so tudi bankirji, ki so dajali kredite, ki so končali v bančni luknji ali na Dutb, lahko so tudi javni uslužbenci, ki so nameščali javne razpise in delili subvencije...
Endimion sporočil: 10.307
[#2736016] 30.09.18 12:50 · odgovor na: anon-317028 (#2736011)
Odgovori   +    10
Akrapovič si ni še nič izplačal, niti izplačujoča firma po zadnjih podatkih ni imela zadosti likvidnih sredstev na računih.

Akrapovič je izglasoval sklep, da si GA BO izplačal.

KJe bo spodnja firma nabrala 34 milijonov je drugo vprašanje. A tega denarja nikoli ni imela na računu
Micare sporočil: 1.582
[#2736018] 30.09.18 13:10 · odgovor na: fcajt (#2736012)
Odgovori   +    7
Kaj pa je z računi revežev? Tistih, ki imajo račun doma? Ma ko jih j... . Niso pomembni. Nimajo milijonov. Niso zanimivi. Niso za vzor.
Tud jaz bi šel mal v arest, bez, da bi kaj ukradu. Tko čez zimo. Kuhana hrana večkrat vsak dan, ogrevanje, topla voda, družba, psihološka pomoč, zdravnik zagotovljen, časopis, knjižnica ... A poznajo tudi mednarodno izmenjavo?
Pisanje v grdem tonu o ljudeh, ki imajo račune v tujih bankah je grdo. Če jih niso prijavili niso zločinci. So pa verjetno v manjšem prekršku. V primeru davčne utaje ... Nekateri so jih tudi tam zaslužili. Nič ni narobe, da so bogati. Kaj pa uni, ki imajo zlato v Švici Že od pra dedka? Problem so revni.
Zaradi tega, ker je izpuhtela zaupna informacija bosta kaka čistilka in hišnik ostala brez službe.
Preverjanje izvora tega premoženja preverijo ustrezni organi države v kateri je banka. Če obstajajo indici za kaznjivo dejanje pa Policija.

Zaupanje v banke pri nas ... Strah ima velike oči! Po zaplembi delnic in obveznic: Kdo ali kaj bo naslednji?

Še vedno miselnost iz Jugoslavije in njene uprave: Glej, glej, denar. Vredno razmisleka. Dajmo si izmislit nekaj, pa, tud, če ga mal zapremo. Težko se spremeni kulturo, če se je sploh kdaj spremenila.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2736025] 30.09.18 15:17
Odgovori   +    9
Jebeš milijone, ki jih sami zaslužili na trgu.
Pravi problem so paraziti. Zakaj ne bi bili javno objavljeni VSI prejemniki socialnih transferjev? Če jih ni sram, da njih in njihove froce živimo vsi, jih ne bi smelo biti sram viseti na oglasnih deskah.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2736026] 30.09.18 15:24 · odgovor na: (#2736023)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (30.09.2018 15:25)
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2736027] 30.09.18 15:24
Odgovori   +    2
Ni pomembno, ce ima ta z DANES minimalnimi dohodki denar v tujini. Ga je mogoce v preteklosti zakonito zasluzil. Problem je le, ce zaradi minimalnih dohodkov uveljavlja socialne transferje. Norci pa norijo, ce ima kdo denar. Fuj denar. Ne maram denarja. Ubijte tega, ki ima denar.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2736028] 30.09.18 15:36
Odgovori   +    6
Tako so ugotovili, da obstajajo ljudje, ki imajo v Sloveniji prijavljene minimalne dohodke, v resnici pa so milijonarji.
Zakaj je to tako presenetljivo in šokantno? Možno bi bilo tudi, da milijonarji sploh ne bi imeli dohodkov in to nikjer, vsaj ne v letih, ki jih evidentira FURS.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2736030] 30.09.18 15:45 · odgovor na: anon-180464 (#2736028)
Odgovori   +    6
Pri nas je se vedno moderen LOV NA CAROVNICE. Si se nismo opomogli od lova na carovnice. Pa ta grda inkvizicija. Cerkvena inkvizicija. Kakfuj. Nasa inkvizicija je plemenita in napredna. Avantgardna. To bolno nabijanje. Bolno nabijanje. Ce je nekdo ukradel: ujemite ga, kaznujte ga, vzemite mu. Ampak: ima denar v tujini, pa ima minimalen dohodek. So what. Lahko ga tudi nima. Lahko pa je zasluzil z delnicami, ko je bilo dovoljeno, lahko je poverbal, lahko je prodal, kar je poverbal. In je rekel: jebite se, jaz dajem denar na varno, da na stara leta ne bom revez. Imas denar. Dokazi, kje si ga dobil. Za nas je plemenit ta, ki nic nima. Veliko zasluzi, pa vse zafrcka sproti. Moja stara mama je rekla: so taki, ki delajo iz dreka zlato in so taki, ki delajo iz zlata drek.
bc123a sporočil: 48.253
[#2736052] 01.10.18 07:23 · odgovor na: anon-317028 (#2736011)
Odgovori   +    3
[FIN-311684]
Kaj je narobe, če imajo milijone, ki so jih zaslužili z delom in plačali davke? Kaj je narobe npr. z Akrapovičevimi milijoni,
Akrapovic je "revez"? S tistimi, ki pa celo prijavljeni na sociali (a ni bil eden tak?) je pa marsikaj narobe.

Pa mimogrede, prijaviti FURSu racun v tujini te nic ne stane in ne nosi nobenih posledic (recimo da je davek na obresti smesen ker so obresti pac smesno nizke).

Jaz sem takoj, ko sem odprl racun v tujini, tega prijavil FURSu.
Micare sporočil: 1.582
[#2736063] 01.10.18 10:05 · odgovor na: bc123a (#2736052)
Odgovori   +    1
Pri storitvah gre za zaupanje, ugled, kakovost in tudi banke so taka stvar. Niso švicarske banke, zastojn, švicarske. Če nekdo prijavi račun v tuji banki je problem zaupnost pridobljenih podatkov. Še RTV jih objavlja. Če bom zadel na lotu ... Vse v zlato v hrambo, v zaupanja vredno ustanovo. Še ena uspešna državna akcija (politika + neodvisna narodna banka + neodvisno sodstvo) pa bo tudi menda tistih 17 milijaed € prihrankov v naših bankah, šlo na tuje morje ali v tuje hribe. Ostal bo lep spomin: Bila jednom jedna ljubezn. Bio sam naiven. Saj res: Koliko denarja pa imajo naši ljudje v tujini na računih?
bc123a sporočil: 48.253
[#2736064] 01.10.18 10:10 · odgovor na: Micare (#2736063)
Odgovori   +    1
[Micare]
Pri storitvah gre za zaupanje, ugled, kakovost in tudi banke so taka stvar. Niso švicarske banke, zastojn, švicarske. Če nekdo prijavi račun v tuji banki je problem zaupnost pridobljenih podatkov. Še RTV jih objavlja.
RTV je poimensko objavila? Skoraj dvomim, ker za to so predpisane hude kazni in slovenska informacijska pooblascenka zelo hitro skoci v luft.
Micare sporočil: 1.582
[#2736076] 01.10.18 11:35 · odgovor na: bc123a (#2736064)
Odgovori   +    1
Ne gre za varstvo osebnih podatkov. Gre za neke vrste poslovne tajnosti. Če bi jaz bil tuj bankir, nikoli več ne bi dobili podatkov. Že to, da imajo nekateri milijon € v tujini je zaupen podatek. Kot tista, da v oni stolpnici, dve dajo za liter vina. potem vsem ponujajo vino.Upam, da je takih, ki imajo milijon v tujih bankah vsaj 100 000. Strankam pa bi omogočil brezplače prenos na drug račun ali kaj temu podobnega brez obveznosti poročanja. Gre za nekakšno anonimnost, zaupnost, dostopnost, varnost ljudi in njihovega premoženja. Gre za to, da greš na kavo, za mizico na pločniku in te nihče ne gleda, ker si bogataš. Kot bankir, bi obvestil finančno upravo, da je račun ukinjen. To bi bila dobra bančna storitev. In če bi jaz bi eden izmed srečnežev - milionarjev ali lastnik vsaj ene par deset tisoč €, na računu v tujini, bi takoj ukinil račun in prenesel denar drugam. "Če ve eden, ne ve nobeden, če vesta dva vedo vsi." Da te kdo zgrabi za vrat in zahteva denar pa potem, ni kriv nihče. Nesrečen slučaj. Sam si si kriv. Včasih tudi koga ugrabijo. Seveda ne pri nas.
Če so podatki pri nas, ki smo majhni in se skoraj vsi poznamo, je treba samo se spomnit, kdo koga pozna in prveriš stanje na računu. Tudi zaščita pred hekerji je v velikih bankah vprašljiva. Plačaš hekerja pa dobiš, še cene so bile objavljene v člankih.
bc123a sporočil: 48.253
[#2736077] 01.10.18 11:40 · odgovor na: Micare (#2736076)
Odgovori   +    4
[Micare]
Ne gre za varstvo osebnih podatkov. Gre za neke vrste poslovne tajnosti. Če bi jaz bil tuj bankir, nikoli več ne bi dobili podatkov. Že to, da imajo nekateri milijon € v tujini je zaupen podatek. Kot tista, da v oni stolpnici, dve dajo za liter vina. potem vsem ponujajo vino.Upam, da je takih, ki imajo milijon v tujih bankah vsaj 100 000. Strankam pa bi omogočil brezplače prenos na drug račun ali kaj temu podobnega brez obveznosti poročanja. Gre za nekakšno anonimnost, zaupnost, dostopnost, varnost ljudi in njihovega premoženja. Gre za to, da greš na kavo, za mizico na pločniku in te nihče ne gleda, ker si bogataš. Kot bankir, bi obvestil finančno upravo, da je račun ukinjen.
To je pac protizakonito, in to po zakonih tistih drzav, kjer banke so. Ima precej malo opraviti z nasim FURSom. Veliko vec z evropsko regulativo glede transparentnosti bancnih storitev, ki se ji mora podrejati tudi Svica.

PS. Tule ne gre za ukradene podatke. Mislim, da si narobe razumel. To so podatki, ki jih banke MORAJO posredovati svojim davkarijam, one pa potem izmenjajo podatke s slovensko davkarijo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2736079] 01.10.18 11:55 · odgovor na: anon-180464 (#2736028)
Odgovori   +    0
[kekez]
> Tako so ugotovili, da obstajajo ljudje, ki imajo v Sloveniji prijavljene minimalne dohodke, v resnici pa so milijonarji.
Zakaj je to tako presenetljivo in šokantno? Možno bi bilo tudi, da milijonarji sploh ne bi imeli dohodkov in to nikjer, vsaj ne v letih, ki jih evidentira FURS.
Vse to je čisto možno, mogoče in realno! :)

BISTVO je samo v tem, ali je ta denar prijavljen; beri: EVIDENTIRAN, uradno legalen, če hočeš :)) ali gre za nek črni račun ali črni fond....

Denarja (in Premoženja) NI PREPOVEDANO imeti v tujini!

PREPOVEDANO ga je samo TAJITI!!! :)
Micare sporočil: 1.582
[#2736081] 01.10.18 12:02 · odgovor na: bc123a (#2736077)
Odgovori   +    0
Problem je v zaupnosti podatkov. Davkarija ni dobila podatkov, da bi jih objavljala po časopisih. Mogoče pa še to mogoče, je število računov lahko predmet javne razprave. Od tu naprej pa je vse tajnost. Lahko izpade reklama za konkurenco (pristranskost). Že objavljanje podatkov o številu je vprašljivo. Zakaj pa jih je toliko? A se splača? Sploh pa zraven natolcevanje o revežih, socialnih transferih, kot da gre za same lopove in pokvarjence je neumestno. Ti podatki ne bi smeli priti v javnost. Javni interes. Denar v banki pomeni osnovo za dajanje kreditov. Če je v tuji banki, to omogoči kreditiranje v tuji državi. Zdaj pa bi lahko odvetniki služili s tožbo združenja bank proti državi, ki navija za konkurenco. A res? Verjetno to ni edina neumnost in še najmanjši problem.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2736083] 01.10.18 12:05
Odgovori   +    0
a bejz no, kdo bi si mislil!

mene pa so "strokovnjaki" tule na forumu (v prvi vrsti bc123a) leta in leta prepricevali, da so milijoni na racunih v tujini mit in da so tajkuncki denar preprosto zagonili. da so revezi ko oni todoric ki menda zivi z dvema kunama na dan

zdej pa takole..ccc
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2736085] 01.10.18 12:09 · odgovor na: bc123a (#2736077)
Odgovori   +    11
Tole je vseskupaj cisto navadn kulturni boj.

Cisto vseeno je, koliko je takih milijonarjev ki v sloveniji ne placujejo davkov - ali so jih "nasli" samo pet, ali vseh petnajst. Slovenija ima milijonarjev ki ne placujejo davkov, pac pa se ukvarjajo z drzavno pozegnanim kriminalom kolikor hoces, pri belem dnevu, in jih voli za zupane.

Gre za to, da je ovce treba prepricati, da vendarle se nismo dosegli "full communism", da je se veliko za postoriti, da bo nas slovenski svet pravicen in optimalen, in da morajo ostati vigilant, pozorni, neomajni, zvesti v svojem boju za Naso Stvar.

V Sloveniji je ogromno premozenja "nepojasnjenega izvora" - ker dobra cetrtina gospodarske aktivnosti poteka na crno. In potem imas pac male avtomehanike in gostilnicarje, ki imajo formalno vsako leto izplacanega minimalca (cca 8 jurjev na leto) in si izplacajo 3 jurje dobicka; s temi 10 jurji prihodka so po vseh splosnih stroskih zivljenja uspeli narediti se hiso ali dve, vozijo spodoben avto in pocitnikujejo v dubrovniku. Imas pa seveda tudi velike gospode, ki imajo firme v luksemburgu in na cipru itd, in dobavljajo material in storitve obcinam, fakultetam in zdravsvenim ustanovam - in nimajo dveh his in bmwja, pac pa jahte in grascine in milijone "v svici".

Ampak vse to je kul, razen ce se nekdo odloci, da ti pac nisi vec kul. Ampak ce pride do take odlocitve, ti tudi to da si navaden delavec za salterjem, ki v zivljenju ni na crno prodal niti rabljene televizije, nic ne pomaga. Pac plemenska druzba, kjer stejejo veze in poznanstva z lokalnimi serifi, predstavniki Mafije, ki jo vsi voljno zelimo na oblasti, ker je nasa.

Zato so clanki v slogu "francelj vozi otroke v brezplacni vrtec novim bmwjem, Tone brez sluzbe ima verigo hotelov v nemciji" pac cista zajebancija - ker predpostavljajo pravno drzavo, kjer bi nas to moralo cuditi, realnost pa je kulturno inbreedana (slovensko: sokrvna, strokovno: homogamna) plemenska druzba, katere resni problemi jo bodejo v oci in v rit - glih dovolj da nas rit srbi, ne pa dovolj da bi naredili kake reforme. Malo zamizimo, pa je.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2736089] 01.10.18 12:27 · odgovor na: anon-207617 (#2736085)
Odgovori   +    8
Sem sel pogledat prispevek, in nasli so jih stopet! 105 presustnikov, ki skrivajo denar v tujini, doma pa dolgujejo davke fursu.

Heh. Stopet. Ce se sprehodimo po trzaski od centra pa ven do brezovice, jih najbrz najdemo petsto, ki dolgujejo davke in imajo denar lepo doma, v Sloveniji.
crt sporočil: 27.191
[#2736091] 01.10.18 12:31 · odgovor na: anon-207617 (#2736089)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
Sem sel pogledat prispevek, in nasli so jih stopet! 105 presustnikov, ki skrivajo denar v tujini, doma pa dolgujejo davke fursu.
meni je fejst smesno, kako da "skrivas" denar, potem pa pogrnes na tako enostavni in nekaj let vnaprej napovedovani stvari, kot je avtomaticna izmenjava podatkov med drzavami. nekaj ne gre tu ravno zlahka skupaj.
bc123a sporočil: 48.253
[#2736098] 01.10.18 13:07 · odgovor na: shevchenko (#2736083)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 01.10.2018 13:07
[shevchenko]
a bejz no, kdo bi si mislil!

mene pa so "strokovnjaki" tule na forumu (v prvi vrsti bc123a) leta in leta prepricevali, da so milijoni na racunih v tujini mit
e cakaj shevcenko, ne spreminjat zgodovine.

jaz sem vsezkozi trdil, da je nakradeno pravzaprav zanemarljiv delez skode, ki so jo naredili tajkuni.

Recimo, ze dolgo vemo, da je Bavcar nekam zbasal cirka 25 miljonov.

skupna skoda, ki je nastala z tajkunjenjem, pa se meri v miljardah.

ves to je tisto, ce nekdo vdre v trgovino, ukrade za 300 EUR robe, potem pa za zakriti dokaze vse skupaj se zazge, pa nastane 30.000 EUR skode.

Tistih 30.000 EUR ni nikjer za vzeti, samo 300 EUR mu lahko vzames, ker je samo toliko nakradel.

Upam tudi, da ne nasedas blebetanju slovenske desnice o Luksemburgu, kamor da je poniknilo desetine miljard "nasega" denarja.
bc123a sporočil: 48.253
[#2736099] 01.10.18 13:09 · odgovor na: crt (#2736091)
Odgovori   +    1
[crt]
> [NemirniTujec]
> Sem sel pogledat prispevek, in nasli so jih stopet! 105 presustnikov, ki skrivajo denar v tujini, doma pa dolgujejo davke fursu.

meni je fejst smesno, kako da "skrivas" denar, potem pa pogrnes na tako enostavni in nekaj let vnaprej napovedovani stvari, kot je avtomaticna izmenjava podatkov med drzavami. nekaj ne gre tu ravno zlahka skupaj.
ja, to je tudi meni uvrh glave smesno ;)
Tonja1 sporočil: 671
[#2736106] 01.10.18 13:35 · odgovor na: Micare (#2736018)
Odgovori   +    2
Mislim, da so problem države tako tisti, ki imajo premalo, kot tisti, ki imajo veliko, sploh če imajo ti na neprijavljwnih računih v tujini. Iz članka jaz razberem, da teh računov fu prej ni poznala oz ni vedela, da obstajajo. To pomeni, da to premoženje ni bilo upoštevano nikjer, niti pri dohodnini, niti pri npr. plačilu vrtca,... Zato je tudi to problem države. Tudi zato država nima dovolj sredstev za pomoč tistim, ki nimajo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2736111] 01.10.18 13:44 · odgovor na: bc123a (#2736099)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [crt]
> > [NemirniTujec]
> > Sem sel pogledat prispevek, in nasli so jih stopet! 105 presustnikov, ki skrivajo denar v tujini, doma pa dolgujejo davke fursu.
>
> meni je fejst smesno, kako da "skrivas" denar, potem pa pogrnes na tako enostavni in nekaj let vnaprej napovedovani stvari, kot je avtomaticna izmenjava podatkov med drzavami. nekaj ne gre tu ravno zlahka skupaj.
ja, to je tudi meni uvrh glave smesno ;)
NO, če je zadeva dobra in špila za druge državljane eminentne EU in ostalega Sveta, potem bo verjetno dobra tudi za Butalce pred Butalci! :)
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2736427] 03.10.18 13:10 · odgovor na: anon-333107 (#2736079)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
Denarja (in Premoženja) NI PREPOVEDANO imeti v tujini!

PREPOVEDANO ga je samo TAJITI!!! :)
Vprašanje, kaj pomeni tajiti.
Naša država ni tako vsemogočna, da bi imela evidentiran cel svet. Res se sicer doma v tej smeri zelo trudi. Na srečo pa čezmejnega vpliva nima.

Če tajiti pomeni, da država (še) ne ve za to premoženje, potem ga imam tudi jaz.
Če tajiti pomeni, da zanikam ali skrivam svoje premoženje v tujini, potem pa nisem zraven.
Pač, v evidence naše države bo tole premoženje prišlo šele, ko bo v neki obliki prišlo sem. In tudi takrat bom plačal davke. Nič prej.

Že kar nekaj kregarije je bilo tule na forumu, če premoženje preseliš čez mejo, se s tem ne izogneš plačilom davkov tukaj, kjer si rezident.
To pa ni čisto res. Namreč, če bodo res uvedli preteče davčne grožnje, bo še več premoženja romalo čez mejo. In tam bo ostalo, dokler se tukaj razmere ne izboljšajo. Takrat bo prišlo nazaj in takrat bodo plačani znosnejši davki. Nobene zakonske podlage ni, da bi to bilo prej in po drakonskih stopnjah.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2736526] 04.10.18 10:06 · odgovor na: anon-180464 (#2736427)
Odgovori   +    0
[kekez]
> [FrRoSt]
> Denarja (in Premoženja) NI PREPOVEDANO imeti v tujini!
>
> PREPOVEDANO ga je samo TAJITI!!! :)
Vprašanje, kaj pomeni tajiti.
Naša država ni tako vsemogočna, da bi imela evidentiran cel svet. Res se sicer doma v tej smeri zelo trudi. Na srečo pa čezmejnega vpliva nima.

Če tajiti pomeni, da država (še) ne ve za to premoženje, potem ga imam tudi jaz.
Če tajiti pomeni, da zanikam ali skrivam svoje premoženje v tujini, potem pa nisem zraven.
Pač, v evidence naše države bo tole premoženje prišlo šele, ko bo v neki obliki prišlo sem. In tudi takrat bom plačal davke. Nič prej.


Že kar nekaj kregarije je bilo tule na forumu, če premoženje preseliš čez mejo, se s tem ne izogneš plačilom davkov tukaj, kjer si rezident.
To pa ni čisto res. Namreč, če bodo res uvedli preteče davčne grožnje, bo še več premoženja romalo čez mejo. In tam bo ostalo, dokler se tukaj razmere ne izboljšajo. Takrat bo prišlo nazaj in takrat bodo plačani znosnejši davki. Nobene zakonske podlage ni, da bi to bilo prej in po drakonskih stopnjah.
NE. :)

Ni treba, da bo prišlo sem! SPLOH! :) Lahko tam tudi ostane. :)

Ga bo pa evidentirala. :) S sporazumi. :) Ti imaš lahko v tujini delnice, denar, ....ali pa zemljiško posest, po domače: ranč. To je tvoj osebni problem. In pravica, če hočeš! Samo zato ne boš plačeval poceni vrtca, ali dobival socialne podpore in podobne zadeve. Za take zadeve obstajajo cenzusi, se pravi meje!

In če presegaš te cenzuse, četudi imaš (zadeve) v tujini, nisi upravičen do določenih olajšav! (pri vrtcu, sociali, ...)

To je vsa poanta. :) Enostavno ko pasulj. :) Ne moreš se tu delati reveža, v tujini pa imaš premoženje. Nerezidenti do takih socialnih transferov tako niso upravičeni.

To pomeni tajiti. :)

Strani: 1