Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[#2733991] 16.09.18 12:26
Odgovori   +    0
Zdi se mi, da ne bodo prvi, njujorška podzemna že ima takšne vlake se mi zdi.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2733999] 16.09.18 15:00 · odgovor na: vrac (#2733991)
Odgovori   +    0
[vrac]
Zdi se mi, da ne bodo prvi, njujorška podzemna že ima takšne vlake se mi zdi.
Da ne bomo preveč govorili se mi zdi podajam spisek operaterjev/relacij z avtomatsko kontrolo vlakov (ATC) v uporabi, vir wiki en.wikipedia.org/wik..._operation niso pa zajete krateke proge recimo med letališkimi terminali....

Urban passenger railways

On the London Underground, the Victoria, Central, Northern, and Jubilee lines run with ATO. The Victoria line, opened in 1968, was the world's first full scale automatic railway and also the first to have an ATO system replaced. The Circle, District, Hammersmith & City and Metropolitan lines are currently being modernised with a brand new automatic train control system.
The Glasgow Subway has been using ATO since 1980.
The PATCO Speedline between Philadelphia, Pennsylvania and Lindenwold, New Jersey, opened its first segment in 1969 as the first ATO line in the United States. (The Expo Express, which ran during the World's Fair Expo 67 in Montreal, was the first in North America.)
On the MTR Network in Hong Kong, all lines operated by MTR Corporation have run with ATO since 1979. The former KCR East Rail Line network has used ATO since 2002.
Bay Area Rapid Transit (BART), opened in 1972, was the first new metro system with multiple lines built with ATO.
The Vancouver SkyTrain in Vancouver, British Columbia, is an automated and driverless system commissioned in 1985.
On the Mass Rapid Transit (Singapore), all lines operating currently run with ATO since 1987.
All of the lines on the Docklands Light Railway in London have been using ATO since it opened in 1987.
On the Nuremberg U-Bahn, existing U2 and new U3 lines converted to ATO, with one-year mix service.[3]
On the Barcelona Metro, the L9 (as Europe's longest driverless line), L10 and L11 run with ATO.
The Tren Urbano, which serves the San Juan metropolitan area, has a Siemens ATC system that allows for fully automatic operation.[4]
On the Milan Metro, the M1 Red Line runs with ATO.[5]
São Paulo Metrô, Line 4, opened 2010, is the first system operating GoA 4 in South America.
On the New York City Subway, the BMT Canarsie Line (L train) began full ATO in June 2012.[6][7] IRT Flushing Line (7 and ​ trains) are undergoing track and signal modernization, with completion in 2018.[8]
On the Docklands Light Railway, the trains use GoA 3.
On the Thameslink railway in the core section between St. Pancras and Blackfriars[9]

Freight railways

The Rio Tinto Group "AutoHaul" system on its iron ore railways in the Pilbara which has begun trial operations (with a driver monitoring) and is scheduled for completion by the end of 2018.[10] In October 2017 the first fully autonomous test took place over a 100 kilometres (62 mi) section.[11] The group was granted accreditation by Australia’s Office of the National Rail Safety Regulator, approving the autonomous operation of iron ore trains in the Pilbara region of Western Australia[12].


Slednji je že dodobra zašel v atomatiziran promet, tako na železnico kot tudi na kamionih v rudnikih.

Toda pomembno je opozoriti, to so vse "zaprti" sistemi, tako urban rail kot tovorni. Železniško omrežje je pa načelno dostopno raznih operaterjem, raznim vrstam vlakov in kot vsak velik sistem raho konzervativen. Torej, nadajmo se uspešni uvedni avtonomnega prometa. Se pa bojim, da bo strojevodja še vedno na vlaku, kakor je v večini navedenih sistemov. Kako bi se počutili, če na vlaku ne bi bilo nobenega zaposlenega, sprevodnikov vsaj na primestnih vlaki NI. Sam se ne bi počutil nič kaj prijetno....

Ostaja pa dejstvo, da je avtonomna kontrola vlaka mačji kašelj v primerjavi z avtonomno kontrolo avtomobila.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2734000] 16.09.18 15:05 · odgovor na: anon-178149 (#2733999)
Odgovori   +    1
Koncno se tudi strojevodjem iztekajo zlati casi. Tudi ce bo neka oseba prisotna na lokomotivi ne bo mogla imet place kot jo imajo sedaj ko so v funkciji strojevodje, mehanika, premikaca, vlakovodje,...predvsem pri nas so zadnjih 20let pozresna gospoda.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2734005] 16.09.18 16:48 · odgovor na: anon-61428 (#2734000)
Odgovori   +    3
[Inside]
Koncno se tudi strojevodjem iztekajo zlati casi. Tudi ce bo neka oseba prisotna na lokomotivi ne bo mogla imet place kot jo imajo sedaj ko so v funkciji strojevodje, mehanika, premikaca, vlakovodje,...predvsem pri nas so zadnjih 20let pozresna gospoda.
To velj v bistvu za vse evropske železnice, stari privilegiji, ki se jim nočjo odpovedati. Težke delovne razmere, zaradi sedenja v klimatizirani kabini, raja pa naj trpi v neklimatiziranem vagonu... Vsaj tako je na SŽ.
pobalin sporočil: 14.456
[#2734110] 17.09.18 13:40
Odgovori   +    2
To, lupčki moji, točno to rabimo. Da bi prej naredili npr. avtonomne rudarske mašine, saj v rudnikih dvonožniki veliko bolj trpijo kot v kabinah avtomobilov, tovornjakov ali lokomotiv, ni še nikomur prišlo na misel?

Najbolje, da AI in robotiki kriptonamignemo, da nas je vsaj ene 6 milijard preveč in pustimo, da avtonomno najdeta dokončno blokčejn rešitev tega problema. Mogoče bi bila ta bolj pravična in učinkovita, kot če bi imeli svoje prste zraven pod kožo krvavi ljudje.

Strani: 1