Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Šarec, Mesec in tepček

Strani: 1

anon-329788 sporočil: 2.321
[#2733399] 12.09.18 11:26
Odgovori   +    2
Glede na vrednost stanovanj na trgu, je obdavčenje stanovanj prenizko, zato primer z izpadom dohodka od najemnin ni na mestu. Grem stavit, da je 90% volilcev Levice bilo nezadovoljnih predvsem z anomalijami, ki jih povzroča trg. Davki so regulacija. Ljudje so se na volitvah odločili za določeno davčno regulacijo, zato je pač treba razmišljati v smeri, kakšna regulacija je bolj smiselna in ne le v smeri, kako zmanjšati obdavčenja; drugače bo na naslednjih volitvah še "slabše".
bigl sporočil: 18.363
[#2733400] 12.09.18 11:35
Odgovori   +    17
"Nadminister"?. Pa je bil le mendežer ene od firm mega koncerna. Kdor pri "pospravljanju hiše" zavrže uporabne, koristne stvari je tepec in takšnim se ne sme dovoliti da upravljajo državo. Povzročanje splošne nevarnosti in škode za državo kar zapisane zadeve so, bi se morale prepečiti po uradni dolžnosti...

Dober članek TadejaK. Domača trojica je za svoje početje zavezala Slovenijo da proda NLB.
Ko pa je treba obljubo izpolniti pa se zatika....Verjamem Tadeju. Kaj če je na takšni neverodostojnosti nastalo kar je, škoda za razlaščence in šškoda za Slovenijo. Da pa se to lahko sčekira pa je edino pravilno, da se vrže na pank ultra skrivnostne cenitve. Kadru, ki je to povzročil ali zagovarjal pa preprečit vstop v BS. Po logiki se le tako lahko pride do odgovora. Transparentnost in argumenti. Lep dan.
rame sporočil: 957
[#2733402] 12.09.18 11:44
Odgovori   +    7
Luka nas je hotel samo resetirati ,da začnemo razmišljati kaj so navadni ljudje dobili s temi velikimi dobički države in pobranih davkih.Peter postavi se v kožo delavcev in upokojencev recimo s prejemki do 1000eur neto dohodkov.Res se mi smilijo tisti ,ki ne vejo kaj bi naredili s 30 mil eurov.
anon-86274 sporočil: 1.399
[#2733406] 12.09.18 11:50
Odgovori   +    16
Levica namiguje na pretekli socializem, a se je tam le gradilo (prostih sobot ni bilo, za solidarnost se je delalo tudi ob nedeljah. Zato si je SFRJ prigarala tako lepo in bogato nepremičninsko okolje.

A levica pa bi danes le zapravljala in prodajala težko pridobljeno premoženje in ga lansirala v razne transferje za nič dela. Razumi, če lahko.

In to Ste g. Frankl tu v članku lepo razgalil, kaj bi pri nas pomenilo nadaljnje varčevanje po novi davčni zakonodaji, ki ga predlaga levica oz. Mesec.
Nadajmo se, da bo gospodarski minister g. Počivalšek in njegovi svetovalci to zaustavili.
Erik9999 sporočil: 149
[#2733409] 12.09.18 11:54
Odgovori   +    14
Napisano tako kot dejansko je (bo) in kot bo vsak razmišljal. Lahko bi tudi vaši novinarski kolegi na Financah terjali od ostalih prvakov koalicijskih strank, da se izjasnijo glede njihovega pogleda na razmišljanja mesečnikov - ne nazadnje so nam to dolžni povedati, saj jih iz meseca v mesec plačujemo in želimo tudi vedeti, kaj se nam obeta...
mimoidoci sporočil: 5.982
[#2733411] 12.09.18 11:55 · odgovor na: anon-329788 (#2733399)
Odgovori   +    45
Zadnja sprememba: mimoidoci 12.09.2018 11:56
[inflacija123]
Glede na vrednost stanovanj na trgu, je obdavčenje stanovanj prenizko, zato primer z izpadom dohodka od najemnin ni na mestu. Grem stavit, da je 90% volilcev Levice bilo nezadovoljnih predvsem z anomalijami, ki jih povzroča trg. Davki so regulacija. Ljudje so se na volitvah odločili za določeno davčno regulacijo, zato je pač treba razmišljati v smeri, kakšna regulacija je bolj smiselna in ne le v smeri, kako zmanjšati obdavčenja; drugače bo na naslednjih volitvah še "slabše".
1. Nobena posamezna obdavčitev ne more biti prenizka.
2. 90% volilcev Levice niti ne ve kaj je trg, ne kaj so anomalije.
3. Ljudje se na volitvah ne odločajo za določeno davčno regulacijo in še manj za nepredvidljivo vsebino bodoče koalicijske pogodbe.
4. Pri nas se tako redko pogovarjamo o zmanjšanju obdavčenja, da nekateri to zmanjšanje mešate s pritožbami proti povišanju.
5. Od kje ti trditev, da bo ob zmanjšanju obdavčenja po naslednjih volitvah še slabše?
anon-305613 sporočil: 113
[#2733414] 12.09.18 12:04
Odgovori   +    45
Eh, Frankel, Frankel. Zelo redko se javim, ampak tako bedastočo skupaj spravi samo še kakšen Crnković.
Zdaj jamramo, ko gre za lastno najemnino.
Kje si/ste pa bili s Serpentinški, Mesci in ostalimi Tepčki pred volitvami. Pa se ja niste spet zmotili, kot že nekajkrat Toplakova.
Če se ne znate pred volitvami trezno odločit med temi nekaj ubogimi strankami in to javno tudi v Financah napisat, ne 1x ampak 100x npr. "Finance podpiramo to in to stranko, ker... bo znižala davke (dobiček, ddv, ...), uvedla red, zaščitila državo (jah prekmurci samo čakajo na prvo priliko za priključitev k Madžarski, Štajerci :-),...), itd,..." da ne naštevam, potem...

Tako pa je zaključek članka, da Slovenci nismo ambiciozni.
Peter, a se ti hecaš? Bog pomagaj in še 100 krščenih Matičkov, skupaj z gnojnimi vilami in Butalci, ki so se skregali s pametjo, pa so zmagali Butalci.
Potem najbolje, da kar zaključite s to revijo. Očitno vam samocenzura in finančne ambicije (čudno, saj nismo ambiciozni) ne omogočajo več pisanja resnice. Le kam je prišel ta svet.
MAN-354355 sporočil: 295
[#2733415] 12.09.18 12:05
Odgovori   +    0
dobro ste to povedali g. Frankl.
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2733419] 12.09.18 12:18 · odgovor na: mimoidoci (#2733411)
Odgovori   +    3
"1. Nobena posamezna obdavčitev ne more biti prenizka"

Če tako dogmatično razmišljaš, potem se vrni v tiste čase, ko Josip ni mogel nikoli biti prenizek. Eni zamenjujete le prepričanja, način (ne)razmišljanja ostaja enak. Za razmišljanje je potrebna sposobnost relativizacije. Ti ne zmoreš niti enačb z eno spremenljivko. Nič bat, prihaja umetna inteligenca, ki obvladuje kup spremenljivk. Umetna inteligenca vam bo svetovala primerne tv kanale, primerne časopise in živeli boste mirno in varno v primernih milnih-miselnih mehurčkih. AI bo skrbela tudi za to, da se milni mehurčki ne bodo dotaknili med sabo, ker bi to lahko povzročilo pok kakega mehurčka in tako vznemirjenje bi bilo slabo za ekonomijo.
najobj sporočil: 31.829
[#2733420] 12.09.18 12:31
Odgovori   +    11
... sodelavkam in sodelavcem, ki so zaslužni za to, da podjetje posluje razmeroma dobro, ne morem izplačati takega letnega bonusa, ki bi jih resnično motiviral, bonusi so pri nas, žal, izjemno dragi. ...

... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, Financarji niso resnično motivirani, če dobijo letni bonus, ampak so resnično motivirani šele takrat, ko njihov letni bonus ni obdavčen, pa sploh ni važno kako visok je ... eh, jebiga ...

P.S.: ker Pero očitno ni veren in zato ne ve, da si v Nebesih za prišparan denar ne bo mogel kupit nič, mu priporočam, da živi neambiciozno, spoštuje Meščevo spodbujanje uživaštva, se za Slovenijo ne sekira in pred smrtjo zapravi vse ...
mimoidoci sporočil: 5.982
[#2733421] 12.09.18 12:37 · odgovor na: anon-329788 (#2733419)
Odgovori   +    11
[inflacija123]
"1. Nobena posamezna obdavčitev ne more biti prenizka"

Če tako dogmatično razmišljaš, potem se vrni v tiste čase, ko Josip ni mogel nikoli biti prenizek. Eni zamenjujete le prepričanja, način (ne)razmišljanja ostaja enak. Za razmišljanje je potrebna sposobnost relativizacije. Ti ne zmoreš niti enačb z eno spremenljivko. Nič bat, prihaja umetna inteligenca, ki obvladuje kup spremenljivk. Umetna inteligenca vam bo svetovala primerne tv kanale, primerne časopise in živeli boste mirno in varno v primernih milnih-miselnih mehurčkih. AI bo skrbela tudi za to, da se milni mehurčki ne bodo dotaknili med sabo, ker bi to lahko povzročilo pok kakega mehurčka in tako vznemirjenje bi bilo slabo za ekonomijo.
V svojem konfuznem odgovoru si prešel celo na umetno inteligenco. Čestitke.
Kaj pa ostale štiri točke, ki ti jih očitam?
MAN-557442 sporočil: 30
[#2733425] 12.09.18 12:43
Odgovori   +    12
Država ti vzame cca 60-70 % od zaslužka - zato da lahko živiš v "naši" Sloveniji!!!
(2x pri plači, dohodnina, davki od kapitala in nepremičnin, DDV...)

sem mislil da bodo apetite rešili z:
-debirokratizacijo in popolno digatilizacijo Ju in poslovnega okolja
-ukinitvijo čakalnih vrst in uvedbo - dodatnega "kasko" zavarovanja za ljudi
-ukinitvijo subvencij za zaposlovanje in zmanjšanje bolniških dni, za katera plačujejo podjetja
-ukinitev borze (saj so Czs) in uvedba portala z objavo prostih delovnih mest in direktno pošiljanje nezaposlenim preko kakšne aplikacije ali sms-a
-...
anon-318930 sporočil: 308
[#2733457] 12.09.18 14:34
Odgovori   +    3
Prodat in zapravit, da ne bomo najbogatejši na britofu
anon-217002 sporočil: 275
[#2733483] 12.09.18 17:50 · odgovor na: anon-329788 (#2733399)
Odgovori   +    28
Zadnja sprememba: anon-217002 12.09.2018 17:52
Začniva postopoma in počasi:
1. Anomalij ne povzroča trg. Anomalije na trgu povzroča samo vmešavanje države na trgu. Vsak zakon, ki ga država sprejme pomeni vmešavanje in povzročanje anomalij na trgu. Nekateri zakoni bolj, drugi manj.
2. Davke ne plačuje ne kapital ne delo. Davke plačujejo ljudje. Zato nehajmo z izrazi davki od kapitala in davki od dela. Vedno obdavčiš skupino ljudi ali posameznika.
3. Od aksiomov (čeprav jih lahko dokažem, vendar to presega komentar) h konkretnemu.
4. Če bi povečali davek na najemnine, je najbolj verjetno pričakovati, da se bodo najemnine povečale. Davek bo državi nakazal najemodajalec, vendar ga bo prej pobral od najemnika. Dejansko bodo najemniki financirali državo in njeno potratno birokracijo. Državljani od tega davka ne bodo imeli nič.
5. Tudi davek na dobiček podjetij in gospodarskih družb zagotavlja financiranje države in njene potratne birokracije. Ne plačajo ga lastniki podjetij, pač pa zaposleni, ki prejmejo nižje plače! Državi ga nakaže podjetje.
6. Vse carine in trošarine sicer v državni proračun nakazujejo uvozniki in dotična podjetja, plačajo jih pa uporabniki izdelkov in storitev. Na računu za električno energijo imaš to postavko celo navedeno. Tega davka ne plača ne tuj dobavitelj, ne uvoznik, ne naš »državni« proizvajalec, plačajo ga ljudje.
7. Tudi DDV v proračun nakazujejo podjetja, vendar je to samo transfer dela računa, ki ga plača kupec.
Upam, da sem navedel dovolj primerov, da davkov ne plačuje kapital, pač pa le ljudje, ki so državljani in običajno ne poznajo ozadja davkov. Ne vedo, da sta davka na dobiček podjetij in dohodnina manjši postavki v državnem proračunu. Lahko bi šli na spletno stran državnega proračuna in sami ugotovili isto, kot sem zapisal. Padajo le na obljube politikov, da bodo obdavčili bogate in od tega bodo tudi revni nekaj imeli. Ne vedo pa, da davke plačujemo vsi skorajda enako, z rahlimi odstopanji, od tega se v pretežni meri financirajo le »javni uslužbenci«.
Kar se pa izjave »drugače bo na naslednjih volitvah še "slabše"« tiče, si v nasprotju z mojimi načeli in pametjo želim, da bi Levica prevladala in da čimprej pridemo do Venezuelskega scenarija. Šele po totalnem zlomu tega koncepta lahko pričakujemo ponovnega Feniksa.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2733518] 13.09.18 08:20
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-317028 13.09.2018 08:25
Kaj nas čaka? Bankirji, še posebej veliki kot je JP Morgan vedo kdaj bo kriza oz. kdaj bodo ustvarili krizo. Marko Kolanović morganov bančni strateg trdi, da je današnji položaj podoben stanju leta 2008 oz. letu 2006 ko so prvi že napovedovali prihodnjo finančno krizo. Svet se sooča z veliko likvidnostno krizo, ki bo povzročala velike težave. Kakšna bo naslednja kriza se sprašuje? Nekega dneva se bo trg nenadoma končal in stroji bodo imeli glavno vlogo...Kaj naj bi to pomenilo za Slovenijo? Ob nenormalno visokem dvigu plač v javnem sektorju, velikem brezpotrebnem zaposlovanju parazitov se bo Slovenija zadolževala in zadolževala, javni dolg bo rasel, obresti tudi...nadaljnji scenarij bo grški, samo v Sloveniji se zdi, da napovedi o prihajajoči krizi tepčkov, ki so izvolili Štruklja, Šarca, Mesca...sploh ne zanimajo.

Kolanovic Says Machine-Made Liquidity Will Fail in Next Crisis na: www.bloomberg.com/ne...rade-alarm
MF-561169 sporočil: 380
[#2733550] 13.09.18 10:27 · odgovor na: najobj (#2733420)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: MF-561169 13.09.2018 10:30
[najobj]

... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, Financarji niso resnično motivirani, če dobijo letni bonus, ampak so resnično motivirani šele takrat, ko njihov letni bonus ni obdavčen, pa sploh ni važno kako visok je ... eh, jebiga ...
eh, če bi favšernija gorela.

lej - moja malenkost na srečo ni v Franklovi koži in nimam težav s plačevanjem 50% dohodnine.
Kljub temu je dejansko izplačilo letno dogovorjene nagrade v višini 4,400 EUR bruto (+davki NA plačo ki jih plača firma) znašalo 1470 EUR.

torej, na račun sem dobil 1/3 denarja, ki ga je firma namenila za nagrado za letno delo.


bi bilo res za vse bolje, da me pošljejo na počitnice...

Pa tudi sicer ima Frankl kar pra - trenutno dejansko razmišljam o prehodu na manj plačano delovno mesto. Ob manjših obvezah se mi bo s tem odprla možnost za pridobivanje vseh mogočih subvencij od otroškega dodatka, dodatka za veliko družino, subvencioniranje obšolskih dejavnosti in še kaj.
Neto izkupiček bo ob manj odgovornosti zame tako praktično enak, država pa bo izgubila plačane davke na eni strani in imela dodatne stroške na drugi.
najobj sporočil: 31.829
[#2733599] 13.09.18 13:25 · odgovor na: MF-561169 (#2733550)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.09.2018 13:31
[]
> [najobj]

>
> ... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, Financarji niso resnično motivirani, če dobijo letni bonus, ampak so resnično motivirani šele takrat, ko njihov letni bonus ni obdavčen, pa sploh ni važno kako visok je ... eh, jebiga ...
eh, če bi favšernija gorela.

lej - moja malenkost na srečo ni v Franklovi koži in nimam težav s plačevanjem 50% dohodnine.
Kljub temu je dejansko izplačilo letno dogovorjene nagrade v višini 4,400 EUR bruto (+davki NA plačo ki jih plača firma) znašalo 1470 EUR.

torej, na račun sem dobil 1/3 denarja, ki ga je firma namenila za nagrado za letno delo.


bi bilo res za vse bolje, da me pošljejo na počitnice...

Pa tudi sicer ima Frankl kar pra - trenutno dejansko razmišljam o prehodu na manj plačano delovno mesto. Ob manjših obvezah se mi bo s tem odprla možnost za pridobivanje vseh mogočih subvencij od otroškega dodatka, dodatka za veliko družino, subvencioniranje obšolskih dejavnosti in še kaj.
Neto izkupiček bo ob manj odgovornosti zame tako praktično enak, država pa bo izgubila plačane davke na eni strani in imela dodatne stroške na drugi.
... čuj, kje si ti v mojem postu našel favšerijo, veš samo ti ...

P.S.: če pozabim, da noben na tem svetu ne ve "how much is enough", je dejstvo, da če bi Frankl sodelavkam in sodelavcem, ki so zaslužni za to, da podjetje posluje razmeroma dobro, res hotel izplačati takšen letni bonus, da bi ga v svojih denarnicah sploh opazili, bi ga ne glede na davke izplačal in bi bi pač za lastnike podjetja ostalo malo manj ... aja, in ker očitno nisi opazil, jaz sploh ne pišem o davkih, ampak pišem o meni čudni Franklovi želji v članku, da ne bi rad neambiciozno (= trošenje) zapravljal, ampak bi rad ambiciozno (= šparanje) pred smrtjo čimveč našparal, ker umrlim bogastvo menda zelo koristi ...
najobj sporočil: 31.829
[#2733607] 13.09.18 13:43 · odgovor na: MF-561169 (#2733550)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 13.09.2018 13:44
... evo, malo prej sem dobil mejl, ki kaže, kako se uspešen gospodarstvenik hitro prilagaja na spremembe ...

Spoštovani,

veseli nas, da ste naročnik Finance digital paketa.

Želimo vas obvestiti, da se bo z mesecem oktobrom naročnina zvišala za 10%.



P.S.: zdaj samo upam, da bodo sodelavke in sodelavci, ki so zaslužni za to, da podjetje posluje razmeroma dobro, letos dobili 10% večji letni bonus ... khmm, čeprav se malo bojim, ker 10% več od nič je še vedno nič ...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2733610] 13.09.18 13:56 · odgovor na: najobj (#2733607)
Odgovori   +    8
[najobj]
... evo, malo prej sem dobil mejl, ki kaže, kako se uspešen gospodarstvenik hitro prilagaja na spremembe ...

Spoštovani,

veseli nas, da ste naročnik Finance digital paketa.

Želimo vas obvestiti, da se bo z mesecem oktobrom naročnina zvišala za 10%...
Verjetno sta šef Mesec in slamnati direktor vlade Šarec, ki jima je časnik Finance s svojimi kritičnimi zapisi in še bolj strupenimi forumaši trn v peti, poslala Franklu dopis, da mora zvišati ceno digitalnih Financ za najmanj 10% in se tako znebiti naročnikov največjih kritikov vlade, v nasprotnem bosta Kordiš in Vatovec, ki sploh nimata znanja za razumevanje člankov v Financah, poskrbela, da vse državne službe, ministrstva, zavodi, državna podjetja, tudi Telekom, odpovejo naročnino na Finance.

Strani: 1