Strani: 1

dani14 sporočil: 6.657
[#2732643] 07.09.18 09:49 · odgovor na: (#2732619)
Odgovori   +    12
[republican]
> Slovenski izvozniki in tisti, ki sodelujejo z njimi, so gonilo slovenskega gospodarstva

Po mnenju Levice so pa ahilova peta...
Kmalu bodo rešili to težavo z nacionalizacijo
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2733875] 15.09.18 10:31 · odgovor na: dani14 (#2732643)
Odgovori   +    1
[dani14]
> [republican]
> > Slovenski izvozniki in tisti, ki sodelujejo z njimi, so gonilo slovenskega gospodarstva
>
> Po mnenju Levice so pa ahilova peta...

Kmalu bodo rešili to težavo z nacionalizacijo
Čudno, najbolj glasnih podjetnikov (A, B, B) pa menda ni bilo na Brdu. A njihova podjetja ne sodijo med najboljša slovenska podjetja in izvoznike, ali so se že odselili iz te vukojebine na stopnji Venezuele, kjer industrija raste po 7,3% letni stopnji??
Svensk sporočil: 16
[#2733877] 15.09.18 11:27 · odgovor na: (#2732619)
Odgovori   +    6
[republican]
> Slovenski izvozniki in tisti, ki sodelujejo z njimi, so gonilo slovenskega gospodarstva

Po mnenju Levice so pa ahilova peta...
Pa ti veš, kaj pomeni Ahilova peta? To je točka, kjer smo kljub moči ranljivi (kot je bil Ahil). In slovensko gospodarstvo je močno, ampak ima ogromen problem, če se tuji trgi ohladijo in izvoz pade, ker domačega povpraševanja ni dovolj. Vsa mala odprta izvozno orientirana gospodarstvo (kot slovensko ali švedsko) imajo Ahilovo peto, ki se ji reče izvoz. Tam niso slabi, ampak jih lahko odvisnost od izvoza pahne v težave, če se izvoz ohladi. In Levica je to že zdavnaj razložila, ampak vi trajbate svoje floskule, ker vam pač pride prav za agendo.

PS: Tudi na naših volivah prejšnji teden so Socialdemokraterna dobili 28 %, Vänster (Levica) pa 9 %, pa ni konec sveta. Še več, kot kaže bo leva vlada. Manjšinska, kot so bile skoraj vse po vojni. In ja, Socialdemokraterna so zmagali na vseh volitvah od leta --- 1914. Si moreš misliti?
Svensk sporočil: 16
[#2733893] 15.09.18 13:04 · odgovor na: (#2733883)
Odgovori   +    6
[republican]
> [Svensk]
> Pa ti veš, kaj pomeni Ahilova peta? To je točka, kjer smo kljub moči ranljivi (kot je bil Ahil). In slovensko gospodarstvo je močno, ampak ima ogromen problem, če se tuji trgi ohladijo in izvoz pade, ker domačega povpraševanja ni dovolj.

Po tvoje je torej Slovenija močna (kot Ahil), njena šibka točka je pa izvoz? Izvoz je edina močna točka Slovenije, ker kot si sam ugotovil nima dovolj domačega povpraševanja. Če je kaj šibka točka Slovenije, je to (pre)majhen domač trg in šibko domače povpraševanje. Levica bi pa raje stavila na domače povpraševanje, namesto na izvoz... Levica se na gospodarstvo spozna kot zajec na boben, ti pa očitno tudi.
Sveta preproščina, a v šolah res ni več klasične izobrazbe... Točno to pomeni Ahilova peta. Eno točko, kjer je enostavno mogoče razjebati močnega Ahila - ampak če mu uničiš tetivo, pade. Nagradno vprašanje - kaj se bo zgodilo s slovenskim gospodarstvom, če izvoz pade? Eeee - vidiš, ustavi se. Izvoz je močna točka Slovenije. Ampak tako _visoka odvisnost_ od izvoza Ahilova peta. Ker je gospodarstvo močno, ampak zelo odvisno od enega elementa. Nihče ni nikoli rekel, da je izvoz slab. Lahko poskusiš najti citat, pa ne bo šlo.

Domače povpraševanje pa ni Ahilova peta, ampak je kar lepo slabost. Ker je zanič.
> PS: Tudi na naših volivah prejšnji teden so Socialdemokraterna dobili 28 %, Vänster (Levica) pa 9 %, pa ni konec sveta. Še več, kot kaže bo leva vlada. Manjšinska, kot so bile skoraj vse po vojni. In ja, Socialdemokraterna so zmagali na vseh volitvah od leta --- 1914. Si moreš misliti?

Ti bom povedal, kaj si mislim o švedskih volitvah... Desničarji (švedski demokrati) dobivajo vse več volilnih glasov predvsem po zaslugi migrantov, ki gredo Švedom (pa ne samo njim) vse bolj na qrac... pa levičarji očitno tudi, ker izgubljajo glasove (desnica jih pa pridobiva). Bolj ko bodo levičarji navijali za uvoz migrantov, več glasov bo dobivala skrajna desnica... pa ne samo na Švedskem.
Potem tudi veš, da so vse ostale stranke povedale, da s Sverigedemokraterna ne gredo v koalicijo. In tako imamo levi pol s 40 %, desni pol s 40 % in te Sverigedemokraterna z 20 %. In desni pol še vedno pravi, da z njimi ne gre v vlado. Trenutno se nekaj strank z desnega pola resno spogleduje z levo vlado. Noben ne ve, kako se bodo zmenili.

Hočem ti povedati, da medtem ko se v Sloveniji vsi razburjate, kako bo manjšinska vlada nestabilna, kako je to nekaj nenavadnega itd. V resnici ne moreš vedeti. In manjšinske vlade niso nič novega, čudnega ali redkega na Danskem, Švedskem itd. Po drugi strani pa v Franciji kaj takega niti slučanjno mogoče. Svet je pač večji kot Slovenija.

Še to - nihče tu ni takšen manipulator kot v Sloveniji, kjer Levico etiketirate kot leve ekstremiste, radikalce in kaj vem kaj še vse. Na Švedskem bi bila naša Levica čisto običajna socialdemokratska stranka. In čeprav nisem volil za Levico (kako neolikano kajne, da sem volil v državi, kjer ne živim več), mi gre strašno na jetra to demoniziranje in zavajanje. Ampak hej, v ljubezni in vojni je vse dovoljeno. In trenutno divja vojna interesov kapitala.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2733950] 15.09.18 20:01 · odgovor na: Svensk (#2733877)
Odgovori   +    0
NE sekiraj se ti zaradi takih zadev.... ali ve, ali ne!? ker je čisto vseeno! :)

ON ima nekaj svojih stavkov, vključno z varnostjo ob visokih davkih, .... ki jih ponavlja kot pokvarjena vinilka.

In kakšnih hudih intelektualnih zmožnosti od njega na ne pričakuj ravno. Kot sem že razložil:

pokvarjena vinilka :)
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2733955] 15.09.18 20:39 · odgovor na: anon-333107 (#2733950)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
NE sekiraj se ti zaradi takih zadev.... ali ve, ali ne!? ker je čisto vseeno! :)

ON ima nekaj svojih stavkov, vključno z varnostjo ob visokih davkih, .... ki jih ponavlja kot pokvarjena vinilka.

In kakšnih hudih intelektualnih zmožnosti od njega na ne pričakuj ravno. Kot sem že razložil:

pokvarjena vinilka :)
Potemtakem sem res lahko zadovoljen, da me je tale pokvarjena vinilka dala na ignor. Za mnenje pokvarjene plastike mi je pa res malo mar, se strinjaš vinilka?
dani14 sporočil: 6.657
[#2735083] 24.09.18 07:20 · odgovor na: anon-178149 (#2733875)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
> [dani14]
> > [republican]
> > > Slovenski izvozniki in tisti, ki sodelujejo z njimi, so gonilo slovenskega gospodarstva
> >
> > Po mnenju Levice so pa ahilova peta...
>
> Kmalu bodo rešili to težavo z nacionalizacijo

Čudno, najbolj glasnih podjetnikov (A, B, B) pa menda ni bilo na Brdu. A njihova podjetja ne sodijo med najboljša slovenska podjetja in izvoznike, ali so se že odselili iz te vukojebine na stopnji Venezuele, kjer industrija raste po 7,3% letni stopnji??
Zato če si ti neveden oz. nepoučen, še to ne pomeni, da niso to odlična podjetja. Hvaljenje z lastno nevednostjo ni moderno
crt sporočil: 27.082
[#2735093] 24.09.18 07:59 · odgovor na: dani14 (#2735083)
Odgovori   +    7
[dani14]
Hvaljenje z lastno nevednostjo ni moderno
cak mal.

mogoce ni lepo. mogoce ni pametno. ampak da ni moderno - s tem se pa res ne morem strinjati :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2735120] 24.09.18 12:04 · odgovor na: Svensk (#2733893)
Odgovori   +    3
[Svensk]
Še to - nihče tu ni takšen manipulator kot v Sloveniji, kjer Levico etiketirate kot leve ekstremiste, radikalce in kaj vem kaj še vse. Na Švedskem bi bila naša Levica čisto običajna socialdemokratska stranka. In čeprav nisem volil za Levico (kako neolikano kajne, da sem volil v državi, kjer ne živim več), mi gre strašno na jetra to demoniziranje in zavajanje. Ampak hej, v ljubezni in vojni je vse dovoljeno. In trenutno divja vojna interesov kapitala.
Ob vsem dolžnem upoštevanju svobodnega izražanja volilne pravice, pa se ne strinjam s tvojim pogledom na Lukovo levico. Gre namreč za čegevarske talibane, ki že zdaj (samo z nepremišljenimi izjavami) Slovenskemu gospodarstvu delajo konkretno škodo. Celo zmernejše leve stranke z njimi ne morejo sodelovati, ker so nezanesljivi in nimajo državniške drže. Zato ker so do zdaj vedno samo pametovali iz opoziceje, naredili pa nič pametnega. (celo zdaj se imajo za opozicijsko stranko, halo ne da se sedeti na dveh stolih, ali pač ?)
Pričakujem, da bo ta nezdrava vlada padla. Morda tudi ne bo, morda bo naslednja še slabša, tega sicer ne vemo, ampak sedanja vlada je (predvsem po zaslugi Levice) dosegla najnižjo točko kredibilnosti od osamosvojitve naprej.

Pa še en moment je: skrajna levica ustvarja skrajno desnico. In to se sedaj v Sloveniji dogaja - radikalizacija političnega prostora. In to v času in prostoru, ko imamo visoko gospodarsko rast, praktično nobenih migrantov in smo člani EU. DUH !
najobj sporočil: 31.829
[#2735161] 24.09.18 15:47 · odgovor na: anon-204390 (#2735120)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.09.2018 15:51
[vickibedi]
> [Svensk]

> Še to - nihče tu ni takšen manipulator kot v Sloveniji, kjer Levico etiketirate kot leve ekstremiste, radikalce in kaj vem kaj še vse. Na Švedskem bi bila naša Levica čisto običajna socialdemokratska stranka. In čeprav nisem volil za Levico (kako neolikano kajne, da sem volil v državi, kjer ne živim več), mi gre strašno na jetra to demoniziranje in zavajanje. Ampak hej, v ljubezni in vojni je vse dovoljeno. In trenutno divja vojna interesov kapitala.
Ob vsem dolžnem upoštevanju svobodnega izražanja volilne pravice, pa se ne strinjam s tvojim pogledom na Lukovo levico. Gre namreč za čegevarske talibane, ki že zdaj (samo z nepremišljenimi izjavami) Slovenskemu gospodarstvu delajo konkretno škodo. Celo zmernejše leve stranke z njimi ne morejo sodelovati, ker so nezanesljivi in nimajo državniške drže. Zato ker so do zdaj vedno samo pametovali iz opoziceje, naredili pa nič pametnega. (celo zdaj se imajo za opozicijsko stranko, halo ne da se sedeti na dveh stolih, ali pač ?)
Pričakujem, da bo ta nezdrava vlada padla. Morda tudi ne bo, morda bo naslednja še slabša, tega sicer ne vemo, ampak sedanja vlada je (predvsem po zaslugi Levice) dosegla najnižjo točko kredibilnosti od osamosvojitve naprej.

Pa še en moment je: skrajna levica ustvarja skrajno desnico. In to se sedaj v Sloveniji dogaja - radikalizacija političnega prostora. In to v času in prostoru, ko imamo visoko gospodarsko rast, praktično nobenih migrantov in smo člani EU. DUH !
... OK, mogoče sem kaj zamudil, ampak kaj točno je sedanja vlada že naredila, da je predvsem po zaslugi Levice - niti sporazuma o sodelovanju še niso podpisali - dosegla najnižjo točko kredibilnosti od osamosvojitve naprej ...

P.S.: tukaj forum.finance.si/?m=...349&single je moje mnenje o roku trajanja tote vlade ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2735169] 24.09.18 16:16 · odgovor na: najobj (#2735161)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [vickibedi]
> > [Svensk]
>
> > Še to - nihče tu ni takšen manipulator kot v Sloveniji, kjer Levico etiketirate kot leve ekstremiste, radikalce in kaj vem kaj še vse. Na Švedskem bi bila naša Levica čisto običajna socialdemokratska stranka. In čeprav nisem volil za Levico (kako neolikano kajne, da sem volil v državi, kjer ne živim več), mi gre strašno na jetra to demoniziranje in zavajanje. Ampak hej, v ljubezni in vojni je vse dovoljeno. In trenutno divja vojna interesov kapitala.

> Ob vsem dolžnem upoštevanju svobodnega izražanja volilne pravice, pa se ne strinjam s tvojim pogledom na Lukovo levico. Gre namreč za čegevarske talibane, ki že zdaj (samo z nepremišljenimi izjavami) Slovenskemu gospodarstvu delajo konkretno škodo. Celo zmernejše leve stranke z njimi ne morejo sodelovati, ker so nezanesljivi in nimajo državniške drže. Zato ker so do zdaj vedno samo pametovali iz opoziceje, naredili pa nič pametnega. (celo zdaj se imajo za opozicijsko stranko, halo ne da se sedeti na dveh stolih, ali pač ?)
> Pričakujem, da bo ta nezdrava vlada padla. Morda tudi ne bo, morda bo naslednja še slabša, tega sicer ne vemo, ampak sedanja vlada je (predvsem po zaslugi Levice) dosegla najnižjo točko kredibilnosti od osamosvojitve naprej.
>
> Pa še en moment je: skrajna levica ustvarja skrajno desnico. In to se sedaj v Sloveniji dogaja - radikalizacija političnega prostora. In to v času in prostoru, ko imamo visoko gospodarsko rast, praktično nobenih migrantov in smo člani EU. DUH !

... OK, mogoče sem kaj zamudil, ampak kaj točno je sedanja vlada že naredila, da je predvsem po zaslugi Levice - niti sporazuma o sodelovanju še niso podpisali - dosegla najnižjo točko kredibilnosti od osamosvojitve naprej ...
Saj ravno v tem je keč. Luka Mesečnik se gre cherry picking koalicijo in to po moje ne more dolgo funkcionirat, razen seveda, če mu bodo strici svetovali kdaj bo treba sestopit z gasa (vprašanje za miljon pa je, če tip resnično verjame v to kar dela in se bo šel solerja) ..
P.S.: tukaj forum.finance.si/?m=...349&single je moje mnenje o roku trajanja tote vlade ...
A še nisi obupal nad Petunijo in njenimi kvizi ?

Strani: 1