Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V EU kar tretjina gospodinjstev samskih

Strani: 1 2 3

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2721910] 07.07.18 22:41
Odgovori   +    0
Saj ni nič napačnega, ljudje so se preprosto odločili za samsko in z drugimi osebami z ničemer omejeno življenje. Spoštujmo jih.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2721916] 08.07.18 00:17 · odgovor na: anon-317028 (#2721910)
Odgovori   +    11
[FIN-311684]
Saj ni nič napačnega, ljudje so se preprosto odločili za samsko in z drugimi osebami z ničemer omejeno življenje. Spoštujmo jih.
Pa ko bodo šli v penzijo, naj jo dobivajo samo v takem deležu, v kakršnem priseljenci prispevajo v pokojninsko blagajno.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2721921] 08.07.18 07:16
Odgovori   +    9
Izvirni greh je podelitev volilne pravice za zenske. Po tem so nastale vojne in borba za pravice zensk, ki vodijo v druzbo kjer zenska potrebuje 3 partnerje za mladost za produkcijo in za stara leta. Druzino onemogoca moderno razmisljanje o lastnih nujnih potrebah. Taka Evropa bo lahek plen osvajalcev.
pirdih sporočil: 210
[#2721923] 08.07.18 07:41
Odgovori   +    6
Pri takih forumskih komentarjih bi tudi jaz raje ostal samska ženska.

Za dodatek bi začel še razmišljati o pravici do oploditve z biomedicinsko pomočjo. (imperij vrača udarec)
Vinci sporočil: 5.933
[#2721930] 08.07.18 08:57 · odgovor na: (#2721927)
Odgovori   +    3
Aha, v Sloveniji potem večina žensk ne voli.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2721934] 08.07.18 09:16 · odgovor na: (#2721925)
Odgovori   +    9
[alek14]
> [pirdih]
> Pri takih forumskih komentarjih bi tudi jaz raje ostal samska ženska.
>
> Za dodatek bi začel še razmišljati o pravici do oploditve z biomedicinsko pomočjo.

Ta možnost obstaja že danes - otroke pa še naprej uvažamo iz muslimanskih držav. Morda pa moramo uvesti šeriatsko pravo? [mišljeno skoraj resno]
Ma ti brezveze kompliciras. Socializem bi vse to postavil nazaj v tvoje omiljeno stanje (desci se garbajo k vse bolj praznem koritu, babe rojevajo, juhu).

Ampak to sploh ni nikakrsna vrednota - ne desci z jajci ne babe s froci. Dogaja se pocasna vrnitev v zelo veliko druzbeno neenakost preden nas je demokratiziral smodnik (s strelnim orozjem je bedaku zelo enostavno ubiti izurjenega borca ali zascitenega bogatasa - s kopji, nozi in sekirami ni bilo tako).

Zelo velika neeenakost bo pomenila da je cisto vseeno ali bo na svetu 9 milijard ali dve milijardi, in kake nacionalnisti bo ta obubozana raja. Elita bo uporabljala software in robote za vladanje in upravljanje in krotenje neposlusne raje.

Raja bo imela na izbiro delo za elito, kjer bo konkurirala v globalnem bazenu (eliti je vseeno, ce ji drone sraufa nigerijec ali nemec, samo delati morajo), ali pa zivljenje izven civilizacije, brez vsakega dostopa do varnosti in sodobne tehnike, in brez upanja na kaksen prevrat.

Globalna elita ze danes nima vec nacionalnosti - prodajajo tam, kjer ma raja najvec speha, proizvajajo tam, kjer je raja najbolj ubogljiva, planirajo, razvijajo in managirajo pa tam, kjer je raja najbolj izucena za tako pocetje. Kapital in svojo fizicno osebo pa prosto premikajo po svetu, kjer jim najbolj prav pride ali pa kjer je stratesko pomembno, da kupijo politike, casopisje, in preko njih rajo nafutrajo s puhlicami (trump) ali ji nazenejo strah v kosti (Modi, Erdogan).

Slej ko prej bo tudi raji ratalo vseeno, v kateri drzavi zivi in za katero nacionalnost se ima - ampak trenutno je za vecino elite zelo prakticno, da zabita raja se naprej maha z zastavicami. Ko bo tehnika ki je ze na voljo dovolj izpopolnjena (software za management in droni za streljanje ali strupljenje folka), in vzvodi moci dovolj trdno v rokah elite, politike in volitev ne bo vec, kupna moc raje pa bo od indije do ZDA zelo podobna.

Medplutokratske vojne se bodo bile s tehniko in softwareom, s ciljanjem na plutokratovo osebo (asasinacije) in njegovo kapitalsko moc (trgovske zapore in zaplembe premozenja v conah kjer bo imel manjsi vpliv - to se ze dogaja) - maso se bo tamanilo zgolj dokler bo plutokratova moc temeljila v podpori mase, ampak to bo povsem trivialno - kot da bi vcasih en kmet drugemu drobnico zastrupil.

Se vedno bodo kaki cukasti outlayerji - od severne koreje ali kakega Butana ali Ugande, kjer bo vse v kurcu in se nobenemu ne bo dalo ukvarjat s tem - pa tudi kake zelo bogate province kjer bodo skoraj vsi v kulturnih sluzbah elite - zdravnik in odvetnik in visji manager pac mora govoriti jezik elite in toliko zasluziti, da mu elita lahko zaupa.

Druzba bo podobna zgodnje srednjeveski - kralji in aristokracija bodo vladali izza svojih zidov (takrat je 10.000 kmetov lahko na vajetih drzala ceta stotih izurjenih konjenikov, zdaj bo to ceta letecih dronov), iz mase se bo pobralo talent za research and developement, pa malo nizji talent za vse ostale storitve ki jih ni prakticno izvajati s softwareom in robotiko.

V takem svetu je za elito cisto vseeno, ali je mase 9 milijard ali 2 milijardi. Resursi so do neke mere omejeni, tak da morda je bolje ce je mase manj (in se vedno vec kot dovolj za sluznicad). Do fundamenta vseeno pa je, kake barve ali jezika je brezpravna masa, ali katero pravljico izbira za boga, da lazje prenasa srednjevesko zivljenje.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2721942] 08.07.18 09:39 · odgovor na: anon-207617 (#2721934)
Odgovori   +    9
Edina alternativa temu da ima prav Huxley/Orwell, je to, da ima prav Marx. Pa ne mislim zdaj spet v poceni mahanju z zastavico in jugislocanskem komunizmu, kjer frocovje iz dninarskih kmetij vzame puske v roke in kolju rajo ki ima za 50% vecjo bajto in za cca dvakrat visje prihodke od njih.

Mislim v smislu da blizu 95% raje pogrunta, da so v istem colnu, in se razredu globalnih plutokratov, ki so 0.1% in njihovim bolj (1%) in manj (preostali cca 4%) placanim biricem ne pusti pojebat.

Ker to da se plutokratom ne pustis pojebat, in njihovo akumulacijo kapitala in moci v toliksni meri obdavcis in razprsis, da so se vedno prisiljeni deliti mast druzbenega napredeka z maso - to je bistvo marksizma.

Plutokrati so uspeli odlicno zamotiti rajo da se jebe med seboj (moski/zenske, seljaki/mestjani, izobrazeni/neizobrazeni, onizbajto/onibrezbajte, pa se po verah rasah in nacionalnostih. V sloveniji se je raja celo uspela skregati z lastnimi zdravniki :-))).

Medtem pospeseno pada vpliv kompletne raje kot politicnega razreda na ekonomske, druzbenopoliticne odlocitve.

Ali kot je rekel Warren Buffet:

Of course there is a class war going on. My class started it, and we are winning it!

Butasto je pricakovati, da bo spodnjih 40 ali 50 odstotkov karkoli ukrenilo, medtem ko gledajo The apprentice ali Ljubezen na kmetiji. To je vprasanje za zgornjih 20% raje - ki ste tukaj; a bomo kaj ukrenili, bomo dejavni v tej vojni, ali bomo zgolj poskusili biti med bolj uporabno zivo silo za Zuckerberge in Putine in Bonnierje tega sveta, in bomo racunali da bodo nas manj pojebali (= dovolj placali) kot bebcke ki nam grejo na kurac, ker "prejemajo socialo iz nasih davkov"?
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2721943] 08.07.18 09:40 · odgovor na: (#2721927)
Odgovori   +    2
[alek14]
> [Inside]
> Izvirni greh je podelitev volilne pravice za zenske.

Morda, vendar mislim, da v tem primeru ne.
Je pa volilna pravica za ženske povzročila izredno iracionalizacijo družbe. Večina žensk voli tistega, ki ji je na videz všeč.
Da zenske postajajo pomozene moski pa pozensceni. Sufražetke so dosegle tudi kontrolo rojstev, da so glavne na nakupovalnem listku, da jim je dovoljeno uzivanje v sexy brez obveznosti zaploditve kar so moski sprejeli z navdusenjem :) itd. Drugace pa one v vecini volijo za vec socialnih dodatkov. Druzba nagrajuje neodvisnost, svobodo po drugi strani je druzina beton za prihodnost osebe. Od ljubezni nisi sit zato zenske sili v poroko s sluzbo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2721944] 08.07.18 09:40 · odgovor na: (#2721938)
Odgovori   +    3
Tak to je blo jutranje revolucionarno delo, zdaj pa grem moji plutokratki en zajtrk sprazit, da sj ne bo slucajno otrok omislila...
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2721951] 08.07.18 09:50 · odgovor na: anon-207617 (#2721934)
Odgovori   +    1
Dober opis The hunger games in sveta v obliki Capitol of Panem. Districti se ze ustvarjajo, to da vodi svet par druzin sploh ni teorija zarote.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2721957] 08.07.18 10:05 · odgovor na: (#2721939)
Odgovori   +    2
[rename]
> [alek14]
> > [pirdih]
> > Pri takih forumskih komentarjih bi tudi jaz raje ostal samska ženska.
> >
> > Za dodatek bi začel še razmišljati o pravici do oploditve z biomedicinsko pomočjo.
>
> Ta možnost obstaja že danes - otroke pa še naprej uvažamo iz muslimanskih držav. Morda pa moramo uvesti šeriatsko pravo? [mišljeno skoraj resno]

Sharija je dejstvo, je neizbezna prihodnost. Je samo se vprasanje kdaj bo Islam prevladal.
Tvoj optimizem nima nikakrsne podlage. Ko ti bodo droni prisli odredit sobico na tvojem posestvu in te vprasali, ali bi kot izkusen kmet in poznavalec lokalnih reci za konkurencno placo managiral v samovoznem avtobusu pripeljane nigerijce, ki bodo izvajali secnjo nekoc tvojega gozdicka in posaditev v tistem trenutku najbolj obetavne monokulture... ali pa bi ti bolj ustrezalo da se te odpelje v tople kraje (ker je tvoj overlord prijazen in software ve, da imas rad poletje), kjer bos tudi sam dobil mesto na pogradu in tri obroke dnevno - dokler se ne poskodujes ali starostno pokvaris....

Oh, kolega, takrat bos s pripeljanimi nigerijci pogledal v nebo in zaklel "a bo ze enkrat prsla frdamana sharija, inshallah??"
Vinci sporočil: 5.933
[#2721959] 08.07.18 10:15 · odgovor na: (#2721931)
Odgovori   +    0
Moj odgovor se je nanašal na to, da menda večina žensk voli tiste, ki so jim všeč. Glede na rezultate volitev niso šle volit ali pa imajo grozen okus za moške.

V resnici to ni res. Izgled vpliva, ni pa razlik v volilnih preferencah med ženskimi in moškimi kar se tiče izgleda kandidata. Pa poleg tega moški preferirajo ljudi, ki imajo njim podobne obrazne poteze (učinek bumeranga), ženske pa ne.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2721965] 08.07.18 10:40 · odgovor na: pirdih (#2721923)
Odgovori   +    3
[pirdih]
Pri takih forumskih komentarjih bi tudi jaz raje ostal samska ženska.

Za dodatek bi začel še razmišljati o pravici do oploditve z biomedicinsko pomočjo. (imperij vrača udarec)
Kar dajte. S tem bi zabile se zadnji zebelj v krsto in hiso v kateri drzijo tri vogale z odmaknitvijo cetrtega vogala porusile.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2721970] 08.07.18 10:52 · odgovor na: (#2721960)
Odgovori   +    3
[kajulci]
>Za pojav samskosti je treba okriviti feminizacijo družbe. Začelo se je z otroškimi dokladami za matere samohranilke (ne morejo ali nočejo meškega?).

Ni cist tko. Matere samohranilke ne obstajajo zato, ker nocejo/ne marajo moskih, ampak ker iz nekega razloga ostanejo same. Ali jih je dec zapustil, ker je spizdil z drugo ali pa so zanosile z nakljucnim ljubimcem. In logicna posledica v sodobni druzbi je doklada materam samohranilkam, da sploh lahko prezivijo. Prezivetje dveh oseb z eno placo je bistveno tezje in veliko bolj revno kot treh oseb z dvema placama.

>Seveda pa se v zadnjih časih vse več žensk odloča za donosno početje in nimajo otrok (moški jih pač ne moremo imeti).

Pojma nimas. Zenske se ne ODLOCAJO ne imeti otrok, ampak ne morejo dobiti tipa. In so mizerable in samo jamrajo in hodijo na psihoterapije, najkasneje okoli 35 leta pa dobijo panicno zeljo po otroku in padejo v hudo depresijo, ce ga ne dobijo.

>Naj se sliši še tako ne-moderno - ženske morajo biti ekonomso odvisne od moških ali pa se bodo dogajale čudne reči.

Tudi tu se motis. Zenske ne hodijo v sluzbo, ker so se tako odlocile, pac pa ker morajo, ker so moski toliko slabse placani, da z njihovo placo familija ne more prezivet. Zenske SO zacele delati kariero, ker so se tako ODLOCILE - ampak takih je jako malo. Cecina zensk hodi v sluzbo, ker moski ne prinese dovolj denarja domov. So pa takoj pripravljene zamenjati sluzbo za familijo, ce moski dovolj zasluzi. V zahodnih druzbah je to se vedno zelo pogost pojav, kjer tudi uspesne karieristke piscajo sluzbo in se posvetijo druzini. Reven folk pa te moznosti nima. Druga pesem pa je pri nas, pri nas zenska, ki ima dovolj premoznega moza in ne hodi v sluzbo, velja za kurbo in lovaco, tako da jo pri nas se okolica sili v sluzbo, ceprav ji tega ne bi bilo treba.

Beri in glej Jordana Petersona, on veliko pove na to temo, pozna veliko studij in raziskav, dela s temi zenskami.
Exactly.

In vse to so znaki in simptomi one distopije zgoraj - rajo se hajpa z zastavicami, medtem ko se jo zganja v staje z elektrosokerji. Cist vseenkurac je za stanje druzbe 2050, ali rojevajo muslimanke al italjanke, ali sploh nobene. Raje je na svetu dovolj - se prevec, in elita jih premesca po svetu kakor jim prav pride - kot vseskozi vidimo.

To da si raja zarad mahanja zastavic misli, da pripada "nemskemu narodu in germanskemu kulturnemu prostoru" je vic desetletja, zaradi katerega je prenekateri grizljaj kaviarja med nenadzorovanim krohotom koncal na tleh kongresnih dvoran med kofetkanjem v davosu.

Da si pa raja predstavlja da pripada slovenskemu narodu in kulturi... no, to je pa tako obskurno da niti vica noben ne posteka - niti cefurji v fuzinskih blokih, niti oni na magistratu.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2721975] 08.07.18 11:07 · odgovor na: (#2721968)
Odgovori   +    1
[rename]

Hahaha...iz teh stavkov pa pri meni ne bos filma videl :-)
Za drone imam welcome kit .223z optiko, tiste, ki mi bodo usli in prileteli blizje bo pa zena pricakala z 12/76 :-P
Ti si true american... full of hope with your guns. Sposoben ignorirati hopeless situacijo do smrti - potem je pa itak konec. Morda je pa umrljivost dovolj demokraticna da se moja distopija ne bo zgodila.

Ceprav: m.youtube.com/watch?v=M8PsZki6NGU

Alexis de Tocqueville je rekel da moc amerike bazira v tem, da je elita svojo rajo uspesno nategnila, da tudi njim lahko rata, samostonije. Da ima to neumno slepo prepricanje toliko pozitivnih eksternalij, da na koncu res pomaga k boljsemu stanju (ceprav raji nikoli ne rata, njeno pehanje rodi nekaj rezultatov).
rava sporočil: 266
[#2721977] 08.07.18 11:34 · odgovor na: (#2721963)
Odgovori   +    5
Ja pa kaj še. :P

Po statistikah IQ smo Slovenci samo malenkost bolj tumasti kot Švicarji.
Njihova povprečna plača je pa štirikratnik slovenske.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2721981] 08.07.18 11:55 · odgovor na: (#2721972)
Odgovori   +    8
[rename]
S tem se pa tudi jaz strinjam (o zenskah, ki se raje posvetijo familiji, ce moski prinese dovolj $ domov), ceprav ima tudi Alek14 prav.
Namrec, vprasanje je, kaj je prej, oz. kdaj pride do tocke preloma, da zenska ostane doma?
Poznam jih kar nekaj, ki si to kao zelijo, pa vseeno vztrajajo, ceprav dec dovolj zasluzi. Torej blefirajo?
Po drugi strani pa poznam tudi taksne, ki so ostale doma in so se nameravale vrniti v karierni lajf, ko bodo sli,otroci v vrtec, solo.... pa potem ostanejo doma, ker ugorocijo, da so ze ‘outdated’....
Moja je recimo skoz govorila, da bo ostala takoj doma, ko ne bomo vec rabili njenih $....in tudi je, ceprav je bila na direktorskih pozicijah.
Zdaj po 20 letih pravi, da je se predolgo vztrajala in da sva bila prevec cagava...
Ker imam danes navdih za dialekticni materializem, bom samo se tole pokomentiral.

Visoko izobrazena populacija z visoko dodano vrednostjo, sluzbami v managementu in pomembnejsih strokah, ki je ali rojena ali pa skozi kariero nabere droben kapital (od par sto jurjev vredne bajte z odplacanim kreditom do par milijonckov zaradi podjetniskega uspeha) je preskrbljena in ozavescena in dovolj sposobna, da lahko res dela dr-mr v zaenkrat nacionalnih drzavah. "To smo mi" takorekoc. V sloveniji zgornjih 10-15 odstotkov, v Angliji pa zgornja tretjina - v bogatejsih drzavah pa skoraj polovica.

Da se ta izredno mocan razred spre med seboj, je bedarija prve klase, in koristi samo overlordom, ki imajo v lasti banke, poslovne konglonerate, medijske korporacije in delno vlade zahodnega sveta. Od nasega prepiranja nizje delavstvo, pa prekarijat, pa tudi zahodni siromaki in zadrogiranci na sociali nimajo nic.

Povod za ta spor je nase tekmovanje v karierni igri, ki jo organizirajo globalni overlordi. In ta razdor visjega razreda jim je na zahodu uspelo zakuhati po liniji spola.

Celotno gibanje jeznih karieristk, ki hocejo iste place in iste polozaje in da lahko hodijo oblecene kot kurbe medtem ko naj se vsi do njih spostljivo obnasamo, obstaja samo med zenskami najvisjega razreda. Cistilk, tekstilnih delavk, kelnerc, celo nizjih uradnic, se to gibanje emancipacije, gibanje boja proti moskim, niti malo ne dotika! Metoo feministkam je za probleme zensk s placo pod 1000 dolarjev na mesec povsem vseeno!

Na drugi strani imamo sodobne desce ki so aseksualni, ki nocejo zaplojevat, nocejo odgovornosti, NOCEJO VLADATI, NOCEJO NITI LAGATI!!! Nic. Oni bi bili tehnicni strokovnjaki ali umetniki, oni bi bili posebni in drugacni. Avto bodo rentali, lastili bodo raje smartphone, namesto da bi se zravsali bodo skupaj odlaufali maraton. Mazohisti. Namesto da bi sosedu pofukali zeno (in hcerko), bodo skupaj z njim razglabljali, kako obe zeni prepricat da sta pomembni in naj gresta v trgovino, medtem ko bova midva sla skupaj na fitness. Ekstrem med njimi so MGTOW, nekaksna druscina ki verjame v kukluksklanovsko potrebo po boju za mosko "vrsto".

Izjemno. Top razred prebivalstva na zahodu so globalni strici iz ozadja uspeli skregati PO SPOLU!!!!! A si sploh predstavljate kako je to dekadentno??? Samozadovoljno zivljenhe brez partnerja/partnerke, ali celo zivljenje v zvezi, kjer partnerju ne zaupate/ste pred njim pazljivi zaradi sumnicavosti DO NASPROTNEGA SPOLA.

Tezko bi si zamislil kaj bol bolnega, bolj degeneriranega, perverznega. Sam sem odrascal v najbolj normalni nizkoproracunski druzini, s pravo dozo alkoholizma in nasilnistva s strani fotra za freudovsko sovrastvo, in dovolj premeteno kao trpeco materjo ki gor drzi tri vogle pri hisi, da iscem popolno samico. Meni je moja zenska vse - in jaz sem njej vse. Nobena ideologija, nobeno dejanje, nobena ekonomija mi ne more vzeti tega, da bi hotel vsaj eno, po moznosti pa tri ali stiri samozavestne, popolne, lepe, izobrazene, sposobne zenske okrog sebe.

Moski ki ne mara zensk svojega stanu je mrtvo crevo - skoda je resursov zanj, izumreti mora. Zenska ki ne mara moskih svojega stanu, ki cuti odpor do njih, je pravtako popolnoma izrojena, pokvarjena.

In zdaj se tako bolno stanje, degenerirano razumevanje, umetno nasprotovanje, poskusa skozi medije vcepiti celemu zgornjemu razredu zahodne druzbe! Za ta policy bi morale glave leteti. Ljudje ki propagirajo to ideologijo po univerzah in medijih bi morali biti zaprti skupaj z nacisti in teroristi in drugimi skrajnezi, ki nasilno unicujejo druzbo. Mi pa nic.

Ce imam jaz jutri na voljo neprijetno izbiro, da s pritiskom na gumb zradiram pol sveta, ali pa neha obstajati moja draga zena, mi ni kaj za misliti. Sveta bo se dovolj, ona je pa moja. To je zdrav odnos do svoje partnerke nasprotnega spola - ceprav sem dal hudo ekstremen in povsem nemogoc primer.

To kar se dogaja z moskimi in zenskami zgornjega druzbenega razreda na zahodu, je kulturna katastrofa. You should fight! Love each other, love yourself and love your husband or wife!
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2721982] 08.07.18 11:56 · odgovor na: (#2721972)
Odgovori   +    1
[rename]
S tem se pa tudi jaz strinjam (o zenskah, ki se raje posvetijo familiji, ce moski prinese dovolj $ domov), ceprav ima tudi Alek14 prav.
Namrec, vprasanje je, kaj je prej, oz. kdaj pride do tocke preloma, da zenska ostane doma?
Poznam jih kar nekaj, ki si to kao zelijo, pa vseeno vztrajajo, ceprav dec dovolj zasluzi. Torej blefirajo?
Po drugi strani pa poznam tudi taksne, ki so ostale doma in so se nameravale vrniti v karierni lajf, ko bodo sli,otroci v vrtec, solo.... pa potem ostanejo doma, ker ugorocijo, da so ze ‘outdated’....
Moja je recimo skoz govorila, da bo ostala takoj doma, ko ne bomo vec rabili njenih $....in tudi je, ceprav je bila na direktorskih pozicijah.
Zdaj po 20 letih pravi, da je se predolgo vztrajala in da sva bila prevec cagava...
Denarja nikdar ni dovolj to nas uci druzba zato je izgovor obljuba da bo ostala doma in se posvetila druzini. To otopi zenske in otroke naredi za mamine razvajencke. Ko enkrat pride do polozaja kjer odloca ni variante da to pusti ker ima dovolj. To vidimo pri oklepanju polozajev moskih, tukaj smo si podobni.
V starosti clovek vidi da se je za nek uspeh pehal prevec in bi lahko prisel solidno skozi z manj napora.
Tvoja je zanimiva vendar stavim da ne lezi in si je nasla nekaj da ji mozgani ne zakrnijo.
najobj sporočil: 31.920
[#2721984] 08.07.18 12:00 · odgovor na: anon-207617 (#2721934)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> [alek14]
> > [pirdih]
> > Pri takih forumskih komentarjih bi tudi jaz raje ostal samska ženska.
> >
> > Za dodatek bi začel še razmišljati o pravici do oploditve z biomedicinsko pomočjo.
>
> Ta možnost obstaja že danes - otroke pa še naprej uvažamo iz muslimanskih držav. Morda pa moramo uvesti šeriatsko pravo? [mišljeno skoraj resno]
Ma ti brezveze kompliciras. Socializem bi vse to postavil nazaj v tvoje omiljeno stanje (desci se garbajo k vse bolj praznem koritu, babe rojevajo, juhu).

Ampak to sploh ni nikakrsna vrednota - ne desci z jajci ne babe s froci. Dogaja se pocasna vrnitev v zelo veliko druzbeno neenakost preden nas je demokratiziral smodnik (s strelnim orozjem je bedaku zelo enostavno ubiti izurjenega borca ali zascitenega bogatasa - s kopji, nozi in sekirami ni bilo tako).

Zelo velika neeenakost bo pomenila da je cisto vseeno ali bo na svetu 9 milijard ali dve milijardi, in kake nacionalnisti bo ta obubozana raja. Elita bo uporabljala software in robote za vladanje in upravljanje in krotenje neposlusne raje.

Raja bo imela na izbiro delo za elito, kjer bo konkurirala v globalnem bazenu (eliti je vseeno, ce ji drone sraufa nigerijec ali nemec, samo delati morajo), ali pa zivljenje izven civilizacije, brez vsakega dostopa do varnosti in sodobne tehnike, in brez upanja na kaksen prevrat.

Globalna elita ze danes nima vec nacionalnosti - prodajajo tam, kjer ma raja najvec speha, proizvajajo tam, kjer je raja najbolj ubogljiva, planirajo, razvijajo in managirajo pa tam, kjer je raja najbolj izucena za tako pocetje. Kapital in svojo fizicno osebo pa prosto premikajo po svetu, kjer jim najbolj prav pride ali pa kjer je stratesko pomembno, da kupijo politike, casopisje, in preko njih rajo nafutrajo s puhlicami (trump) ali ji nazenejo strah v kosti (Modi, Erdogan).

Slej ko prej bo tudi raji ratalo vseeno, v kateri drzavi zivi in za katero nacionalnost se ima - ampak trenutno je za vecino elite zelo prakticno, da zabita raja se naprej maha z zastavicami. Ko bo tehnika ki je ze na voljo dovolj izpopolnjena (software za management in droni za streljanje ali strupljenje folka), in vzvodi moci dovolj trdno v rokah elite, politike in volitev ne bo vec, kupna moc raje pa bo od indije do ZDA zelo podobna.

Medplutokratske vojne se bodo bile s tehniko in softwareom, s ciljanjem na plutokratovo osebo (asasinacije) in njegovo kapitalsko moc (trgovske zapore in zaplembe premozenja v conah kjer bo imel manjsi vpliv - to se ze dogaja) - maso se bo tamanilo zgolj dokler bo plutokratova moc temeljila v podpori mase, ampak to bo povsem trivialno - kot da bi vcasih en kmet drugemu drobnico zastrupil.

Se vedno bodo kaki cukasti outlayerji - od severne koreje ali kakega Butana ali Ugande, kjer bo vse v kurcu in se nobenemu ne bo dalo ukvarjat s tem - pa tudi kake zelo bogate province kjer bodo skoraj vsi v kulturnih sluzbah elite - zdravnik in odvetnik in visji manager pac mora govoriti jezik elite in toliko zasluziti, da mu elita lahko zaupa.

Druzba bo podobna zgodnje srednjeveski - kralji in aristokracija bodo vladali izza svojih zidov (takrat je 10.000 kmetov lahko na vajetih drzala ceta stotih izurjenih konjenikov, zdaj bo to ceta letecih dronov), iz mase se bo pobralo talent za research and developement, pa malo nizji talent za vse ostale storitve ki jih ni prakticno izvajati s softwareom in robotiko.

V takem svetu je za elito cisto vseeno, ali je mase 9 milijard ali 2 milijardi. Resursi so do neke mere omejeni, tak da morda je bolje ce je mase manj (in se vedno vec kot dovolj za sluznicad). Do fundamenta vseeno pa je, kake barve ali jezika je brezpravna masa, ali katero pravljico izbira za boga, da lazje prenasa srednjevesko zivljenje.
... čuj, zdaj pa ne vem, če si tako (ne)razpoložen zaradi Angležev ali Hrvatov ... khmm, ali kar obojih ...

P.S.: kot v vsej svoji bogati zgodovini so preračunljivi Angeži z izbiro čudnega žreba tudi v fuzbalu pokazali svojo mojstrstvo in se jim je že spet fsralo ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2721989] 08.07.18 12:06 · odgovor na: najobj (#2721984)
Odgovori   +    2
Ah kolega najplanskogospodarski, fuzbal se vedno dovolj krojijo nakljucja.

Ce heri kejn ne bi dal v 92. minuti gola proti tamo nekim tunizijcem, bi nasi #junaki lahko bili tam kjer so bili se vsakokrat od 1966, letos oa so ravno tam ravno tako prevrisani svabi - doma na kavcu gledajo prvenstvo po televiziji :-)

Tak da nek jim bude, vcasih se lahko tudi Anglezem poklopi, prebrisanost gor ali dol...
najobj sporočil: 31.920
[#2721991] 08.07.18 12:12 · odgovor na: rava (#2721977)
Odgovori   +    1
[rava]
Ja pa kaj še. :P

Po statistikah IQ smo Slovenci samo malenkost bolj tumasti kot Švicarji.
Njihova povprečna plača je pa štirikratnik slovenske.
... čuj, glede na tole commons.wikimedia.or...n_2006.png , kar je zgoraj nalimal alek14 so itak Severni Korejci najpametnejši na svetu, tako da sem jaz raje med bolj glupimi ...

P.S.: ista karta (= IQ celotne črne rase je enak idiotom) je "znanstveni" dokaz samo rasističnim fanatikom, kot sta njena avtorja Richard Lynn in Tatu Vanhanen ...
abrame sporočil: 1.628
[#2721997] 08.07.18 12:22 · odgovor na: anon-207617 (#2721981)
Odgovori   +    3
Če za seboj ne boš zmogel pustiti usposobljenega potomstva za tisto nekaj več, si zgolj "kur*c od ovce".
najobj sporočil: 31.920
[#2722000] 08.07.18 12:26 · odgovor na: anon-207617 (#2721989)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 08.07.2018 12:35
[NemirniTujec]
Ah kolega najplanskogospodarski, fuzbal se vedno dovolj krojijo nakljucja.

Ce heri kejn ne bi dal v 92. minuti gola proti tamo nekim tunizijcem, bi nasi #junaki lahko bili tam kjer so bili se vsakokrat od 1966, letos oa so ravno tam ravno tako prevrisani svabi - doma na kavcu gledajo prvenstvo po televiziji :-)

Tak da nek jim bude, vcasih se lahko tudi Anglezem poklopi, prebrisanost gor ali dol...
... čuj, pravzaprav bi rad, da pridejo v finale in da dobijo - raje od njihovih zgodovinskih "prijateljev" Francozov kot od Belgijcev - pošteno po pički, kot se spodobi njihovim pokvarjenim politikom, ki so se pred prvenstvom odločili bojkotirati Ruse, ker si takrat niti v sanjah niso mislili, da bi lahko prišli v finale v Moskvo in skupaj s Putinom prisostvovali podelitvi pokala en.wikipedia.org/wik...trophy.JPG , ki ga čakajo - OK, ne glih tega, oni so dobili drugega - že pol stoletja ...
rava sporočil: 266
[#2722002] 08.07.18 12:30 · odgovor na: (#2721987)
Odgovori   +    3
[kajulci]
> [rava]
> Ja pa kaj še. :P
>
> Po statistikah IQ smo Slovenci samo malenkost bolj tumasti kot Švicarji.
> Njihova povprečna plača je pa štirikratnik slovenske.

To je zaradi zidov, ki so jim tja navlekli denar - cisti krompir. Tut butalcem kdaj rata :)
Rajtam de, ja. :P

Keš gre tja, kjer je varen. To ni krompir. Če bi bil, bi keš ful random hodil po svetu in bi bil po državah precej enakomerno razporejen. Ne pa da se takih kot smo mi izogiba kot kuge in hodi v države v visoko ravnjo pravne varnosti.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2722009] 08.07.18 12:54 · odgovor na: (#2721998)
Odgovori   +    0
[kajulci]
>Sanja svinja kukuruz. Zobna pasta je ušla iz tube, ženske ne pristajajo več na podrejenost in vlogo strojev za rojevanje, deal with it.

Jaz tebe res ne razumem. V temah, ki se ne ticejo zensk in feminizma, si nadpovprecno racionalna in pametna, v tovrstnih temah se ti pa cist skegla. Kot da imas nek gumg v mozgani, ga preklopis in bang, kar naenkrat si cisto druga oseba, polna mrznje.
Za Kierkegaarda ženska postane ženska oz. se zbudi iz sanjavosti šele preko moškega; on jo realizira. Sama ni sposobna realizirati kvalitativnega skoka kakor moški in še torej ni jaz: jaz se vzpostavi šele s kvalitativnim skokom. Ženska je napram moškemu bolj čutno bitje, medtem ko je moški nosilec duha. Ženska se prebudi le ob ljubezenskem klicu, do takrat je sen...
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2722017] 08.07.18 14:20 · odgovor na: najobj (#2721984)
Odgovori   +    1
Ej stari njega, mene in se koga drugega jezi dejstvo da ni vec tega youtu.be/Cnj64DsO8T8
Uzivaj z glasbeno spremljavo skupaj. Jaz si to zavrtim pol lahko gledam se tako boring preracunljivo tekmo. Ali se nogomet moderni igra za gledalce ce izgublja svoje najboljse trenutke? Saj se kaksenkrat tece pa kaki goli so lepi ampak to ni vec sport v katerega se zaljubis brez razmisljanja. In tako je tudi med spoloma tekma brez čara in žara.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2722027] 08.07.18 15:54
Odgovori   +    1
Kar dokazuje, da je žensko življenje eno samo trplenje. Ko daš ženski možnost, da se osamosvoji, odjebe moškega in otroke. Otroke bomo v prihodnosti v svetu enakosti morali vzgajati v inkubatorjih. Tudi to podpitram, Kitajci že delajo na tem.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2722033] 08.07.18 16:55 · odgovor na: (#2722029)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-204390 08.07.2018 17:12
[kajulci]
>Otroke bomo v prihodnosti v svetu enakosti morali vzgajati v inkubatorjih.

Madona si pesimist. Otrok ni premalo, prevec jih je. Premalo pa ke zazelenih otrok. Namesto inkubatorja, bi bilo veliko bolje, ce bi vzgajali posvojene otroke, jih je cel kup ma razpolago.
Ja, samo ne pri nas. Par, ki bi želel posvojiti otroka iz Slovenije se bo prej postaral. Poznam (in tudi vidim) pare, ki posvajajo majhne črnčke iz Afrike. Jaz si mislim, da je to super. Oni imajo rodnost, mi pa potencial, da iz tega človeškega materiala naredimo nekaj koristnega.

p.s.
samo ena je mama, ali kako že pravi tisti vic..
www.youtube.com/watc...G9TeLISmZU
abrame sporočil: 1.628
[#2722035] 08.07.18 17:36 · odgovor na: (#2722006)
Odgovori   +    0
No vidiš, to so besede dr. Janeza Ruglja.
abrame sporočil: 1.628
[#2722036] 08.07.18 17:42 · odgovor na: anon-204390 (#2722027)
Odgovori   +    1
Ne igrajte sae s tem. Tak je bil "Neuborn" program nacistov.

Strani: 1 2 3