Strani: 1

slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#2718714] 15.06.18 11:51
Odgovori   +    9
Furja nam pojasnjuje kako pobirati , kdaj nam bo pojasnil kdo in koliko bo vrnil pri Tes 6 pri Nlb Dutb pa ne bomo več našteval ker če plačujemo je dolžnost države kjer so politične rabote da položi račune čiste ljudstvu da bo motivirano za plačevanje davkov ker to kar počnejo na terenu je mobing nad delovnim ljudstvom ki jedva rine skozi mesec
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2718726] 15.06.18 13:09
Odgovori   +    0
Ne vem, v čem je problem. Če si kupil kriptovalute, z njimi zaslužil, porabi jih za nakup dobrin (če kao vsi trgujejo z njimi) - zaradi mene da plačaš gradbinca - in Furs ne bo vedel, da si in koliko zaslužil.

A ne gre aka za valute tle?
anon-8475 sporočil: 219
[#2718727] 15.06.18 13:23 · odgovor na: FIN-379669 (#2718726)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-8475 15.06.2018 13:37
Saj je tako. Kdor je kupil valuto in jo držal, ter je zrasla, potem iz kapitalskega dobička ni davka.
Druga stvar pa je rudarjenje in aktivno trgovanje. Glede na primere v sestavku se moraš pač sam odločiti, ali moraš odpreti podjetje ali pa si obdavčen po Zdoh-2, če oceniš, da to ni dejavnost. Po moji laični razlagi članka, saj tudi sami dacarji v pisarnah na Davčni 1 ne vedo kaj dosti več.
MrRooky sporočil: 351
[#2718735] 15.06.18 14:18
Odgovori   +    7
Furs pojasnjuje.... Če je pojasnilo, na podlagi katerega mi želijo spulit denar napisano na takle način... :

večje število realiziranih naročil
se kaže v znatnem številu trgovalnih dni
večja vrednost realiziranih naročil
večja povprečna vrednost

je prostora za zlorabe kolikor ti srce poželi! Kdo bo to presojal? Večja povprečna vrednost??? Kakšna je pa "osnovna" povprečna vrednost? Pri Indijcih je bil 7$ ;) (statistika iz avgusta 2017 na eToru!)

Tale mi je še posebej všeč:
vlaganja ali uporaba namenske opreme in drugih sredstev za opravljanje dejavnosti, informacij, znanj ter tehnologij

Če želim trgovati rabim internet in računalnik, a je to že "namenska" oprema ali so s tem mislili na to, če trgujem z uporabo "bota"? Kam spada računalnik, bot,.... med opremo ali tehnologijo? Uporaba informacij? Že podatek o trenutni ceni nekega kripto kovanca je informacija, torej, ker si jo uporabil je to dejavnost???

Uporaba znanj? Hm, trejder verjetno uporablja neka znanja...brez osnovne računalniške pismenosti še accounta ne moreš odpreti! Če maš končan ekonomski faks, a si ga pol najebal, ker so te poizkušali naučiti zakonitosti trgov? Davek na znanje al moraš po pravici povedat, da znanj iz faksa ne uporabljaš, ker ti jih pač niso podali?????

Tole kar je napisal nekdo na FURSu je vredno odpustitve nekaj ljudi (pisce in tiste, ki so tole požegnali, da je ugledalo luč Financ. Čisto skropucalo! In neskončne možnosti, da si vsak insektor tole tolmači po svoje.

Verjetno pa je tole samo še en od "zametkov" urejanja digitalizirane kripto zelene oaze sredi EU, ki se vrti v začaranem krogu "krožnega" gospodarstva in se ji reče Slovenistan. A niso obljubljali enostaven in uporabnikom prijazen zakon na podlagi katerega bodo tujci kar drli k nam? Tukaj mislim na tiste tujce z denarjem in dokumenti-investitorje, ne tiste, ki pridejo preko "Kolpe"-migrante!

A pa tale objava ni šala dneva? Mislite resno?

PS: A so travco že legalizirali? Mam občutek, da se nekje konzumira ;)
MrRooky sporočil: 351
[#2718741] 15.06.18 14:36 · odgovor na: (#2718709)
Odgovori   +    7
[rename]

Je pa za pohvaliti (dacarje), ker so konkretizirali vsaj nekaj primerov in potrdili, da hodlarji ne bomo obdavčeni (primer številka 5 :-)))
Ha,ha,ha...NE BO ŠLO! Poznam te! ;) Tebe bodo olupili na podlagi 5 točke!

Uporabil si računalnik!
Uporabil si informacije! (če drugega ne, bereš in komentiraš teme o kriptičih na forumu Financ! Torej imaš informacije))
Uporabil si znanje! (brez osnovnega znanja, še "buy" orderja ne moreš postavit!) :)))

Ker sem zakompleksan insektor, ti nalepim še 3 točko, ker si imel večjo vrednost realiziranih naročil v obdobju enega leta. (večjo od česa? Hja, večjo od mene, ker jaz pač ne trejdam ;) )

In voila, rename opravlja dejavnost! Plačaj dohodnino zdej! Nič se ne izgovarjaj da si HOLDER :) A si uporabil računalnik-oprema! Internet-tehnologija! Si dal buy order-osnovno računalniško znanje! Si pogledal ceno BTC-uporabil informacije! Maš faks-opa, uporabil si znanje 2x! ;)

Ne me pretirano resno jemat, sej veš da se mal zafrkavam! Samo ne bom pisano gledal, ko ga bo nekdo točno takole nasrkal, ker si bo nek FURSovec tole skropucalo razlagal po svoje, ali tako kot sem si ga jaz zanalašč pretirano karikirano.

In s tem naj bi postali Crypto oaza EU? Sej se hecate, a ne?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2718793] 15.06.18 19:39
Odgovori   +    6
Fursu ni veliko za verjeti. V preteklosti so večkrat na svojem portalu objavili nekakšno mnenje, ki je po določenem času izginilo ali se je namesto prvega mnenja pojavilo drugo...Napaka je že v tem, ker vlada ni predlagala »Zakon o davčni obravnavi poslovanja s kriptovalutami in kriptožetoni« ali dopolnila drugi ustrezen zakon. Na Fursova pojasnila se ni veliko za zanašati. Fursova mnenja so kot seminarske naloge njegovih zaposlenih...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2718808] 15.06.18 21:40 · odgovor na: slovenecnb1 (#2718714)
Odgovori   +    0
[slovenecnb1]
Furja nam pojasnjuje kako pobirati , kdaj nam bo pojasnil kdo in koliko bo vrnil pri Tes 6
Ali lahko razložiš, kaj si plačal pri TEŠ6. jaz kot navaden davkoplačevalec nisem plačal še nič. In ne mi govorit, da se palčilo skriva v ne vem kateri postavki omrežnin etc. Konkretno!
pri Nlb Dutb pa ne bomo več našteval ker če plačujemo je dolžnost države kjer so politične rabote da položi račune čiste ljudstvu da bo motivirano za plačevanje davkov ker to kar počnejo na terenu je mobing nad delovnim ljudstvom ki jedva rine skozi mesec.
Glede na stanje duha v Slovenij, katerega lep primerek si, se mi zdi, da bi bilo najbolje banko uničiti, sesuti vso gospodarstvo, samo dabi imeli za blebetat v javnosti.... Enkrat že začni razmišljat, najprej kam se postavi v stavke vejice!
slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#2718818] 16.06.18 05:14 · odgovor na: anon-178149 (#2718808)
Odgovori   +    5
[MarijanMacek]
> [slovenecnb1]
> Furja nam pojasnjuje kako pobirati , kdaj nam bo pojasnil kdo in koliko bo vrnil pri Tes 6

Ali lahko razložiš, kaj si plačal pri TEŠ6. jaz kot navaden davkoplačevalec nisem plačal še nič. In ne mi govorit, da se palčilo skriva v ne vem kateri postavki omrežnin etc. Konkretno!

>pri Nlb Dutb pa ne bomo več našteval ker če plačujemo je dolžnost države kjer so politične rabote da položi račune čiste ljudstvu da bo motivirano za plačevanje davkov ker to kar počnejo na terenu je mobing nad delovnim ljudstvom ki jedva rine skozi mesec.

Glede na stanje duha v Slovenij, katerega lep primerek si, se mi zdi, da bi bilo najbolje banko uničiti, sesuti vso gospodarstvo, samo dabi imeli za blebetat v javnosti.... Enkrat že začni razmišljat, najprej kam se postavi v stavke vejice!
Butalcu lahko pomagajo samo Butale
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2718904] 16.06.18 20:16 · odgovor na: slovenecnb1 (#2718818)
Odgovori   +    0
[slovenecnb1]
> [MarijanMacek]
> > [slovenecnb1]
> > Furja nam pojasnjuje kako pobirati , kdaj nam bo pojasnil kdo in koliko bo vrnil pri Tes 6
>
> Ali lahko razložiš, kaj si plačal pri TEŠ6. jaz kot navaden davkoplačevalec nisem plačal še nič. In ne mi govorit, da se palčilo skriva v ne vem kateri postavki omrežnin etc. Konkretno!
>
> >pri Nlb Dutb pa ne bomo več našteval ker če plačujemo je dolžnost države kjer so politične rabote da položi račune čiste ljudstvu da bo motivirano za plačevanje davkov ker to kar počnejo na terenu je mobing nad delovnim ljudstvom ki jedva rine skozi mesec.
>
> Glede na stanje duha v Slovenij, katerega lep primerek si, se mi zdi, da bi bilo najbolje banko uničiti, sesuti vso gospodarstvo, samo dabi imeli za blebetat v javnosti.... Enkrat že začni razmišljat, najprej kam se postavi v stavke vejice!

Butalcu lahko pomagajo samo Butale
Se mi zdi, da misliš na sebe, odgovora namreč še nisi podal!

Strani: 1