Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2713665] 24.05.18 10:31
Odgovori   +    6
S tem prihrankom lahko nato kupijo NLB... in svizec bo zavil / odvil čokolado. Kdo je svizec? Aja, ravnokar je z (neupravičeno) odpravnino kidnil v EU bančne strukture...
anon-317354 sporočil: 178
[#2713687] 24.05.18 11:14
Odgovori   +    0
Menda naj bi imeli luknjo veliko 20.000 milijard€. Narod če sve to platiti!
mimoidoci sporočil: 5.999
[#2713712] 24.05.18 12:11 · odgovor na: anon-317354 (#2713687)
Odgovori   +    6
[mein]
Menda naj bi imeli luknjo veliko 20.000 milijard€. Narod če sve to platiti!

Ravno zato so banke v državni lasti neumnost, bančna regulativa pa Potemkinova vas.
anon-317354 sporočil: 178
[#2713719] 24.05.18 12:25 · odgovor na: mimoidoci (#2713712)
Odgovori   +    3
Če je banka dovolj velika, se sanira s strani raje tudi, če je zasebna. Te pravljice o državni in zasebni lastnini vsaj na področju bančništva ne držijo.
mimoidoci sporočil: 5.999
[#2713725] 24.05.18 12:34 · odgovor na: anon-317354 (#2713719)
Odgovori   +    6
[mein]
Če je banka dovolj velika, se sanira s strani raje tudi, če je zasebna. Te pravljice o državni in zasebni lastnini vsaj na področju bančništva ne držijo.

......je vehementno zatrdil poznavalec in to tezo bogato argumentiral.
najobj sporočil: 31.920
[#2713750] 24.05.18 14:34 · odgovor na: (#2713732)
Odgovori   +    1
[ales16]
> [mein]
> Če je banka dovolj velika, se sanira s strani raje tudi, če je zasebna. Te pravljice o državni in zasebni lastnini vsaj na področju bančništva ne držijo.
Ampka raja (deloma)** izgubi denar v primeru privatne banke "enkrat", kot "rešitelj". V primeru državne banke pa "dvakrat", kot "lastnik" in "rešitelj"

**odvisno za kakšen denar se banka proda po reševanju; v ZDA so bili davkoplačevalci v plusu!
... čuj, s totim www.youtube.com/watc...6vi528gseA stricom bi bili davkoplačevalci v plusu tudi v Sloveniji ...

P.S.: meni je najbolj hecno, ker na totem forumu vsi brezpogojno verjamejo vsemu, kar pride iz Feda ali kdorkoli je že objavil veselo novico, ki jo na totem forumu vsi že 10 let ponavljajo, češ da so v ZDA s pokrivanjem izgube gromozanskih bančnih lukenj zaslužili vsi ... no, noben pa noče povedat, zakaj bančnih lukenj Američani nočejo delat še naprej, če pa je to tako dober biznis, ker so bančne luknje dobičkonosne za vse in bolj globoke kot so, več se da z njimi zaslužit ...
nimasmisla sporočil: 68
[#2713763] 24.05.18 15:10 · odgovor na: najobj (#2713750)
Odgovori   +    0
... čuj, s totim www.youtube.com/watc...6vi528gseA stricom bi bili davkoplačevalci v plusu tudi v Sloveniji ...

P.S.: meni je najbolj hecno, ker na totem forumu vsi brezpogojno verjamejo vsemu, kar pride iz Feda ali kdorkoli je že objavil veselo novico, ki jo na totem forumu vsi že 10 let ponavljajo, češ da so v ZDA s pokrivanjem izgube gromozanskih bančnih lukenj zaslužili vsi ... no, noben pa noče povedat, zakaj bančnih lukenj Američani nočejo delat še naprej, če pa je to tako dober biznis, ker so bančne luknje dobičkonosne za vse in bolj globoke kot so, več se da z njimi zaslužit ...
Ma to je že vse skupaj precej zblojeno in ne vem, po kakšni metodi bi našel začetek in konec niti ...

Ja, če so davkoplačevalci v ZDA profitirali, so pač morali eni drugi izgubiti - verjetno/mogoče davkoplačevalci izven ZDA.
Pride mi na misel edino ideja, da je dobičkonost davkoplačevalcev v ZDA za mednarodno politiko preveč ... "nehigienična" in jo ni pametno preveč ponavljat, ker vsega pač ostali svet tudi ne bo prenašal in na silo ZDA tudi ne more vsega doseči.

Sem že sam sebi smešen z takšnimi idejami, mogoče pa tudi precej slabo poznam finance, ma ne vem ... če bi mi kakšen rečmo strokovnjak znal to bolj po domače razložit ... pa še to se mi zdi misija nemogoče.
najobj sporočil: 31.920
[#2713766] 24.05.18 15:19 · odgovor na: nimasmisla (#2713763)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.05.2018 15:21
[nimasmisla]
> ... čuj, s totim www.youtube.com/watc...6vi528gseA stricom bi bili davkoplačevalci v plusu tudi v Sloveniji ...
>
> P.S.: meni je najbolj hecno, ker na totem forumu vsi brezpogojno verjamejo vsemu, kar pride iz Feda ali kdorkoli je že objavil veselo novico, ki jo na totem forumu vsi že 10 let ponavljajo, češ da so v ZDA s pokrivanjem izgube gromozanskih bančnih lukenj zaslužili vsi ... no, noben pa noče povedat, zakaj bančnih lukenj Američani nočejo delat še naprej, če pa je to tako dober biznis, ker so bančne luknje dobičkonosne za vse in bolj globoke kot so, več se da z njimi zaslužit ...
Ma to je že vse skupaj precej zblojeno in ne vem, po kakšni metodi bi našel začetek in konec niti ...

Ja, če so davkoplačevalci v ZDA profitirali, so pač morali eni drugi izgubiti - verjetno/mogoče davkoplačevalci izven ZDA.
Pride mi na misel edino ideja, da je dobičkonost davkoplačevalcev v ZDA za mednarodno politiko preveč ... "nehigienična" in jo ni pametno preveč ponavljat, ker vsega pač ostali svet tudi ne bo prenašal in na silo ZDA tudi ne more vsega doseči.

Sem že sam sebi smešen z takšnimi idejami, mogoče pa tudi precej slabo poznam finance, ma ne vem ... če bi mi kakšen rečmo strokovnjak znal to bolj po domače razložit ... pa še to se mi zdi misija nemogoče.
... čuj, jaz sicer nisem strokovnjak, ampak mi toti www.google.si/public...&ind=false graf pove čisto dovolj, da seštejem nove dolarje in vidim, kje je skrivnost uspeha "America first" ...
nimasmisla sporočil: 68
[#2713896] 25.05.18 08:36 · odgovor na: najobj (#2713766)
Odgovori   +    1
Morda sem malce neroden in ne znam formirati grafa, glede na razne parametre ... pa mogoče niti ni bistveno.

Torej, če prav razumem si upravljalci firme "banks of amerika" že dolgo lastijo, ali pa so si prilastili ekskluzivno pravico, da prvi zaženejo "tiskarno". In potem sledijo ostale države/regije - npr. EU. In dalje tudi kontrolirajo, da gre v osnovi "višek" kontrolirano v obtok, da nimamo strašne inflacije, da nekateri davkoplačevalci hecno profitirajo, drugi pa verjetno manj hecno tudi kaj izgubijo, pa da še kaj dodatno ustvarimo. No, s tem verjetno ni nujno, da celotni profit na eni strani pokrivamo z izgubo ostali, saj smo si kar nekaj sranja nakopali tudi sami.

Toliko na kratko, spomnil pa sem se tudi naslednjega:

prevečkrat govorimo o Amerika to, pa amerika ono, pa ... pa kdo za božjo voljo je sploh Amerika? Namesto, da bi bili precizni, pa rekli: Amerika je v bistvu vsemogočni Trump, biser vseh dosedanjih predsednikov! Jasno, da se hecam, nima smisla, da sem resen!

Hvala za pozornost in nadaljevanje ne sledi.
najobj sporočil: 31.920
[#2713915] 25.05.18 10:33 · odgovor na: nimasmisla (#2713896)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.05.2018 10:38
[nimasmisla]
Morda sem malce neroden in ne znam formirati grafa, glede na razne parametre ... pa mogoče niti ni bistveno.

Torej, če prav razumem si upravljalci firme "banks of amerika" že dolgo lastijo, ali pa so si prilastili ekskluzivno pravico, da prvi zaženejo "tiskarno". In potem sledijo ostale države/regije - npr. EU. In dalje tudi kontrolirajo, da gre v osnovi "višek" kontrolirano v obtok, da nimamo strašne inflacije, da nekateri davkoplačevalci hecno profitirajo, drugi pa verjetno manj hecno tudi kaj izgubijo, pa da še kaj dodatno ustvarimo. No, s tem verjetno ni nujno, da celotni profit na eni strani pokrivamo z izgubo ostali, saj smo si kar nekaj sranja nakopali tudi sami.

Toliko na kratko, spomnil pa sem se tudi naslednjega:

prevečkrat govorimo o Amerika to, pa amerika ono, pa ... pa kdo za božjo voljo je sploh Amerika? Namesto, da bi bili precizni, pa rekli: Amerika je v bistvu vsemogočni Trump, biser vseh dosedanjih predsednikov! Jasno, da se hecam, nima smisla, da sem resen!

Hvala za pozornost in nadaljevanje ne sledi.
... eh, parametrov v grafu ni treba nič spreminjat, ker sem ga točno s temi parametri nalimal, ker mi je hecno, ko na totem forumu vsi tako poveličujejo visok BDP, v bistvu pa BDP ni nič drugega kot količina denarja v obtoku ...

P.S.: nima smisla, da se mi zahvaljuješ za pozornost, ker je to pač forum, kjer lahko vsak blekne, kaj mu paše in jaz nisem nič posebnega ... aja, ker imaš zanimiv nick, ki ga je še težje sklanjat kot mojega, bo ob morebitnem nadaljevanju kje drugje zanimivo, če se s tabo ne bom strinjal in bom napisal, da nima smisla, kaj je nimasmisla rekel in kaj sem nimasmislatu zato odgovoril ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2713919] 25.05.18 11:06
Odgovori   +    0
To bo še težka in grenka pilula. So pa Nemci mojstri za ples na buciki, tako da bomo videli kaj bo: www.bloomberg.com/ne...omous-says
nimasmisla sporočil: 68
[#2713924] 25.05.18 11:27 · odgovor na: najobj (#2713915)
Odgovori   +    0
P.S.: nima smisla, da se mi zahvaljuješ za pozornost, ker je to pač forum, kjer lahko vsak blekne, kaj mu paše in jaz nisem nič posebnega ... aja, ker imaš zanimiv nick, ki ga je še težje sklanjat kot mojega, bo ob morebitnem nadaljevanju kje drugje zanimivo, če se s tabo ne bom strinjal in bom napisal, da nima smisla, kaj je nimasmisla rekel in kaj sem nimasmislatu zato odgovoril ...
Še nekaj, moral bi zapisati pravilno:

nadaljevanje ne sledi ( razmišljanja namreč ), ter hvala za pozornost.

Tu lahko bleknemo, kaj nam paše in ostanemo živi!
Zopet po moje nima smisla in sploh ni v mojem stilu, da se tako obnašam!

Ha ha, vsakemu sem hvaležen, če odkrije nekaj, kar nisem "konsistentno oblikoval" in sem se ujel v lastno zanko. Rad razmislim in če ima smisel, se z lahkoto tudi strinjam, ni problema. Če nimam prav, pa itak.
Pa tudi, če se na koncu koncev ne strinjamo, se lahko lepo pogovarjamo naprej, tudi to po mojem definitivno ima smisel.

Okrog sklanjatve pa zna biti res malo nerodno. Poskušaj se izogniti 3. sklonu!

Strani: 1