3 min
Nemški prometni minister bo testiral samovozeči tovornjak družbe MAN
14 min
To so prihajajoči Volkswagnovi avtomobili, ki jih ne bo poganjala elektrika
45 min
Najbolj brani članki danes
2 uri
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec! 1
3 ure
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
4 ure
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
4 ure
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
5 ur
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
6 ur
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
6 ur
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
6 ur
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
6 ur
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
7 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
7 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
7 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
8 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
8 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 4
8 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
9 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
9 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete

Strani: 1

philips sporočil: 6.715
[#2711865] 14.05.18 14:20
Odgovori   +    6
In v krogu piscev Lex-a so tudi ljudje iz borznih krogov in DZU-jev. Njihova ATVP bi morala pogledati kod je takrat prodajal delnice Agrokorjevih podjetih (Ledo, Jamnica,...) in kdo kupoval. Morda bi morala tudi naša ATVP pogledat.
anon-443849 sporočil: 58
[#2711872] 14.05.18 15:12
Odgovori   +    7
Sedaj bo moral odstopiti še Plenkovič. Stečajne pogodba ne bo dosežene, začel se bo stečajni postopek Agrokorja. Zapitek oz. kriminalna dejanja bodo plačali hrvaški davkoplačevalci. Pa če se samo spomnim kako je Petra navijala za tega največjega balkanskega tajkuna. Ma mi rata slabo.
Viljem sporočil: 1.420
[#2711873] 14.05.18 15:23 · odgovor na: anon-443849 (#2711872)
Odgovori   +    8
Se strinjam z napisanim. Petra pa žal ne loči med prostim trgom in dogovornim gospodarstvom, kar je dokaj žalostno. Sploh glede na dejstvo, da zmraj pridiga o prostem trgu. A ve kaj reklamira?
sopranos sporočil: 11.404
[#2711881] 14.05.18 15:59 · odgovor na: anon-443849 (#2711872)
Odgovori   +    12
[mazini]
Sedaj bo moral odstopiti še Plenkovič. Stečajne pogodba ne bo dosežene, začel se bo stečajni postopek Agrokorja. Zapitek oz. kriminalna dejanja bodo plačali hrvaški davkoplačevalci. Pa če se samo spomnim kako je Petra navijala za tega največjega balkanskega tajkuna. Ma mi rata slabo.
No ja, ne vem kaj se zaletavate v Petro. Mercator pred prodajo ni uspel dobiti likvidnostnih sredstev. Agrokor je bil edini kupec. In je moral v Mercator vreči 200 milijonov EUR in ga tako rešiti likvidnostnega krča.

Petra in Finance so bile tudi tiste, ki so problematezirale prodajo Mercatorja Šrotu in Bavčarju. Pa ne toliko zaradi tega kot levičarji (češ kaj niste Jankoviču prodali, ampak Janševim. Ker v tem primeru bi bil Mercator danes tako kot Agrokor), ampak zato, ker so se zavedali, da je tak lastnik problematičen. In to se je samo potrdilo.

Že takrat je imel Mercator težave. Ker tisti, ki je v osnovi zafural zadevo je bil Jankovič. Ker namesto, da bi se ukvarjal z razvojem, se je raje ukvarjal s preprodajo zemljišč in kanaliziranjem denarja v zasebne žepe.

Ampak za nekatere je pač dovolj, če nabijajo čez Petro. Pa se ne strinjam z vsem kar so Finance pisale. Sploh ne s tem, kako so ta Lex Agrokor branili. Ampak to je tisti, konec zgodbe. Jedro, zapleti iz katerega vse skupaj izhaja pa je nastalo v Sloveniji. Agrokor je samo še malo bolj bizarna verzija Mercatorja.
Viljem sporočil: 1.420
[#2711883] 14.05.18 16:05 · odgovor na: sopranos (#2711881)
Odgovori   +    2
Mercator je imel (kot še zmeraj ima, pa verjetno ne več za dolgo) v lasti toliko nepremičnin, kot je znašal njegov dolg. O tem smo govorili tudi takrat.
sopranos sporočil: 11.404
[#2711890] 14.05.18 16:27 · odgovor na: Viljem (#2711883)
Odgovori   +    6
[Viljem]
Mercator je imel (kot še zmeraj ima, pa verjetno ne več za dolgo) v lasti toliko nepremičnin, kot je znašal njegov dolg. O tem smo govorili tudi takrat.
Lanskoletni rezultati Mercatorja, ko so prevrednotili nepremičnine na bolj realne vrednosti je pokazal, da je vrednost veliko nižja kot pa tista pod katero so jo vodili.

Monetizacija nepremičnin je dolgotrajen proces, ki zahteva načrtovanje, resnost itd. Vsega tega v Mercatorju nikoli ni bilo. Je bilo samo lapanje in lapanje. In ko je kriza nihče noče vlagati v tako družbo. Sploh pa v času, ko v ZDA že prihaja do zaprtja trgovsskih centrov.

In če ni nikogar, ki bi kupil te centre, potem tudi vredni niso nič. Če so že sedaj v času konjukture in rasti cen nepremičnin popravili vrednosti za skoraj 200 milijonov EUR, potem to pomeni, da je bilo v času največje krize vse skupaj vredno še veliko, veliko manj.
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2711901] 14.05.18 17:15
Odgovori   +    3
zanimivo je prebrat tudi drugo stran - blog Ivice Todorića, po katerem je šlo v primeru Agrokorja za namerno uničenje velike privatne družbe, ki je praktično postala država v državi. In najbrž se bo prej ko slej ugotovilo, da Ivica pravilno poimenjuje Hrvaškega premiera s "Plijenkovičem". Bordel, da mu ni para.
PetraS sporočil: 2.368
[#2711903] 14.05.18 17:28 · odgovor na: sopranos (#2711881)
Odgovori   +    4
hvala, da se trudiš, men se ne da več razlagat vzrokov in posledic :*
pobalin sporočil: 14.456
[#2711912] 14.05.18 18:34 · odgovor na: Viljem (#2711883)
Odgovori   +    6
[Viljem]
Mercator je imel (kot še zmeraj ima, pa verjetno ne več za dolgo) v lasti toliko nepremičnin, kot je znašal njegov dolg. O tem smo govorili tudi takrat.
Za to vrednost nepremičnin veš od kod in od kdaj? Ko je bil Mercator že v kriznem stanju in bi se morala uprava 300% posvečati osnovnemu poslu in financam, je kupila tovarišijske bencinske črpalke, dala ponudbo za prevzem mrtvoudnega Merkurja, delničarji pa so si izposlopvali rekordne dividende. Ranocelništvo s pijavkami, ovito v blazno nacional-strokovno retoriko.

Tik ob gorenjski AC pri izvozu Šenčur stoji še precej precej sveža trgovska stavba, ki je zdaj prazna že toliko let, kot jih je aktivno odslužila. Medtem smo menda doživeli gospodarsko rast, razcvet in že štejemo čas do naslednje recesije.

Lastnik je Strabag via hčerinsko podjetje DRP d.o.o. (sic!) in je celo tako nemaren, da niti velikih panojev ne odda za kakšne reklame, kakršne se valjajo po okoliških njivah in robovih gozdov. Menda banki plačuje samo obresti in močno upam, da ta banka ni ena domačih dokapitaliziranih domačijskih bank ampak je tuja.
www.gorenjskiglas.si...dno-prazen
pobalin sporočil: 14.456
[#2711914] 14.05.18 18:50 · odgovor na: anon-443849 (#2711872)
Odgovori   +    4
[mazini]
Sedaj bo moral odstopiti še Plenkovič. Stečajne pogodba ne bo dosežene, začel se bo stečajni postopek Agrokorja. Zapitek oz. kriminalna dejanja bodo plačali hrvaški davkoplačevalci. Pa če se samo spomnim kako je Petra navijala za tega največjega balkanskega tajkuna. Ma mi rata slabo.
Veliko člankov nisem prebral, poskusil pa sem tiste, ki so se mi zdeli vsebinsko najbolj zanimivi. Zapomnil sem si, da je navijala za prodajo, dokler je še možno dobiti kaj denarja za Mercator in njegove upnike. Zato te prosim, da mi pomagaš z linki na njeno navijaštvo za Todoriča.

Če misliš tisti razvpiti intervju s Todorićem, pa ponavljam, da je z njim poskrbela, da imamo javno dosegljive in arhivirane blodnjave obljube tega polit-klientelističnega megalomana. Naj bi pustili, da po Mercatorju še naprej mesarijo tisti deželni ultra mazači, ki so ga spravili v komo, luknje pa pokrivali z javnimi dolgovi?

Pa četudi nimam prav, se junaki spravite na tiste, ki so Mercator uničevali in prodali, ne streljajte pa na sla. Volitve so pred vrati, pa povej, katere stranke ni dobro volit, ker je sokriva za Mercatorjevo kalvarijo. Ha?
pobalin sporočil: 14.456
[#2711915] 14.05.18 18:58 · odgovor na: anon-299030 (#2711901)
Odgovori   +    4
[Troublemaker]
zanimivo je prebrat tudi drugo stran - blog Ivice Todorića, po katerem je šlo v primeru Agrokorja za namerno uničenje velike privatne družbe, ki je praktično postala država v državi. In najbrž se bo prej ko slej ugotovilo, da Ivica pravilno poimenjuje Hrvaškega premiera s "Plijenkovičem". Bordel, da mu ni para.
Ko naduti carji padejo iz svojih gradov v oblakih in se jim podrejo hišice iz kart, se lotijo pisanja bloga, kot se je Speer v arestu lotil pisanja dnevnika.
sopranos sporočil: 11.404
[#2711939] 14.05.18 21:51 · odgovor na: PetraS (#2711903)
Odgovori   +    1
[PetraS]
hvala, da se trudiš, men se ne da več razlagat vzrokov in posledic :*
Ni problema. :) Ma res me moti to nabijanje. Ker naslednja zadeva bo nabijanje zakaj smo prodali tak biser kot je Gorenje. Prej smo poslušali kako je treba metati denar v Muro. Naslednja bo zagotovo prodaja "dobičkonosne" NLB.
PetraS sporočil: 2.368
[#2711944] 14.05.18 22:46 · odgovor na: sopranos (#2711939)
Odgovori   +    1
jp. pa Abanka, pa...

skratka, hvala za vztrajnost ;)
PetraS sporočil: 2.368
[#2711945] 14.05.18 22:48 · odgovor na: pobalin (#2711914)
Odgovori   +    0
hvala tud tebi ;)
sopranos sporočil: 11.404
[#2711946] 14.05.18 23:19 · odgovor na: PetraS (#2711944)
Odgovori   +    2
[PetraS]
jp. pa Abanka, pa...

skratka, hvala za vztrajnost ;)
Ja, "biserov", ki morajo biti v "naši" lasti imamo še kar precej. Saj pravim, mene to na Groundhog's day spominja. Ni važno kakšne argumente in dokaze si predložil za prodajo ene firme, za naslednjo moraš vse znova.

Če pa tega ne narediš, je pa še slabše. Ampak se pozna vztrajnost.

Včasih so se nacional interesniki tudi zasebno šopirili kot pavi. Danes so zasebno pogosto tiho kot riti. Vidim v svojem krogu, ne upajo več kokodakati in gledati v oči. Potem mi pa čez 3-4 leta začne folk govoriti to kar sem jim jaz govoril. In mi prodajajo to kot neko novost. Velikorkat je že prav hecno.
pobalin sporočil: 14.456
[#2711951] 14.05.18 23:58 · odgovor na: PetraS (#2711945)
Odgovori   +    1
Res ni za kaj. Saj veš, da vedno rad oponiram. Pa tudi sicer se spodobi, da se vsaj enkrat na leto vsaj malo postavim na stran Financ. Šimfam vas itak vsak dan. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2711952] 15.05.18 00:07 · odgovor na: (#2711927)
Odgovori   +    1
[jezdec666]
Spmnim se, takrat sem imel malo Mercatorja in sem skupaj z dividendo z dobičkom prodal. Zdaj pa sem slišal, da bi Mercator naši radi kupili in ga dali kot nekakšno DUTB v prestrukturiranje.
Spomnim se, da sem mislil, da bom tako kot v lepih ameriških pravljicah šenkani certifikat dal v upravljanje in nanj pozabil do penzije, na stara leta pa se razveselil šenkanega premoženjca. Bebo naivni nisem imel pojma, kakšni lažni geniji in lopovski bleferji so se s tranzicijo nakotili iz vseh mogočih kotov in špranj. Ko sem pred dobrimi 10 leti končno opazil gomazenje teh ščurkov, sem izstopil iz sheme. Na srečo sem dobil ven večji del vrednosti certifikata. Sicer bi v krizi še to šlo k vragu.
FIN-206315 sporočil: 67
[#2711998] 15.05.18 10:57 · odgovor na: sopranos (#2711946)
Odgovori   +    0
nemo propheta nem patria...ali težko je povprečnemu (pa še kateremu) Slovencu dopovedati dejstva in resnico. Tisti, ki to poskusi, je, ali bo, pribit na križ.
Zato pa je treba dozirati malo po malo. Žalostno je edino, da medtem mine tooooliko časa in se zamudi mnoge priložnosti. In da pametnejši odnehajo in oddidejo...

Strani: 1