Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[#2706853] 11.04.18 11:29
Odgovori   +    0
Afera z najbolj znano posojilodajalko SDS, bosansko Srbkinjo Dijano Đuđić, je v središče pozornosti znova postavila haloško družino Vuk oziroma njenega starešino, večnega župana Zavrča Mirana Vuka. Dvaintridesetletna državljanka Bosne in Hercegovine je namreč po poročanju portala Siol dvignila tudi denar z računa Vukovega slamnatega direktorja. Gotovino naj bi Đuđićeva nato izročila osebi iz najožjega kroga Mirana Vuka.
www.dnevnik.si/1042818064
pobalin sporočil: 14.456
[#2706875] 11.04.18 12:59 · odgovor na: (#2706857)
Odgovori   +    1
[rename]
Ko že omenjaš Đuđićevo: vložila je kazensko ovadbo proti Miru Cerarju zaradi razžalitve.
twitter.com/Demokrac...6411664384
Ne omenjam je jaz, ampak Klipšteter v Dnevniku. Jaz sem članek poiskal, ker sem bil besen, da dežurni rejvar ni vstavil linka nanj, čeprav ga je citiral. To se meni zdi poniglavo. Še bolj sem bil jezen, ko sem videl, kaj je rejver pri citiranju tega članka zamolčal. Bedno.

Re: tvoj link na tvit

Ne vem, zakaj me linkaš na tvit, ki je reklama za "ekskluziven" članek. Zakaj me ne linkneš kar direktno na članek? Mar se prehranjuješ samo s tviti in naslovi člankov? Mogoče res, ker sicer bi malo razmislil, kako resna je kazenska ovadba osebe "Miro Cerar - z ostalimi podatki ne razpolagam". In kako bi izgledalo, če bi državni aparat moral vsako razžalitev vsake osebe na svetu preganjati po službeni dolžnosti. Ampak ta prelestna đurđica, krasni pravniško-poslovni jorgovan, ljubičica iz republičice srpske pravi, da "pričakuje, da bo pregon prevzelo tožilstvo, v nasprotnem primeru bo to storila sama kot subsidiarni tožilec." Neka.

In kaj pravi kazenski zakonik Republike Slovenije v členu, na katerega se hvata misteriozna biznis-juris-bejba?

Razžalitev
158. člen
(1) Kdor koga razžali, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do treh mesecev.
(2) Če je dejanje iz prejšnjega odstavka storjeno s tiskom, po radiu, televiziji ali z drugim sredstvom javnega obveščanja ali na spletnih straneh ali na javnem shodu, se storilec kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.
(3) Ne kaznuje se, kdor se o kom žaljivo izrazi v znanstvenem, književnem ali umetniškem delu, v resni kritiki, pri izpolnjevanju uradne dolžnosti, časnikarskega poklica, politične ali druge družbene dejavnosti, obrambi kakšne pravice ali varstvu upravičenih koristi, če se iz načina izražanja ali iz drugih okoliščin vidi, da tega ni storil z namenom zaničevanja.
(4) Če je razžaljenec razžalitev vrnil, sme sodišče obe stranki ali eno od njiju kaznovati ali kazen odpustiti.
www.pisrs.si/Pis.web...d=ZAKO5050
Le koliko medijev bo to novico objavilo?
Če jo bo objavilo kot obširen in z vseh plati osvetljen članek na temo žalitev in kazni, bom zelo vesel. Ker pa takega novinarstva pri nas najbrž ni, zlasti pa ne v nenaročeni obliki, mi čisto dol visi, če to "novico", ki ima isti datum kot ovadba, objavijo še kje ali pa sploh ne. Prava novica bo itak dokončna odločitev o tej ovadbi. Vseeno mi je tudi, če janšističev krožek z orbanovskim tašengeldom ne objavlja novic o kaznih, ki jih mora za svoje poniglave javne zmerljivke po privatni odškodninski tožbi plačati njihov božanski poglavar.
pobalin sporočil: 14.456
[#2706882] 11.04.18 13:24 · odgovor na: (#2706869)
Odgovori   +    1
[rename]
In še nekaj: če bo sodišče Cerarja tako hitro sprocesiralo, kot so Janšo zaradi twitta o presstitutkah, potem še na volitve ne bo mogel, če bo pravnomočno obsojen ;-)
Kolikor vem, je sodišče po vsem izogibanju velikega junaka o zasebni odškodninski tožbi zaradi prostitukt in ne presstitutk razsodilo marca letos po šest jurjev na glavo. Kazenski del menda še ni končan.

Zdaj, ko poznam vsebino 58. člena, upam, da bo šel Janša še malo posedet. Bo imel čas, da napiše še kakšno knjigo za širno domače in množično tuje bralstvo. Če bo poštenjakarski đurđici uspelo, da mu za družbo v celico pošlje etičnega Mirka, upam, da bosta skupaj napisala prvo iz serije knjig Janez in Mirko: Na okopih svobode govora. Seveda bo moralo prej o obeh zadevah razsoditi ESČP, da ne bo kakšnih deželnih krivosodnih deviacij, s kakršnimi imata težave oba.
pobalin sporočil: 14.456
[#2706902] 11.04.18 14:12 · odgovor na: (#2706890)
Odgovori   +    1
[rename]
Članek na Dnevniku je plačljiv, zato ga jaz nisem linkal; morda ga iz tega reazloga tudi "dežurni rejvar" ni. Pa verjetno tudi ne bodo delali reklame drugemu dnevniku.
To je logika pritlehno malega švercarskega duha. Moja morala in etika narekuje: če kopiraš delo drugih, čeprav samo po koščkih, navedi vir (to so), če to počneš na internetu, vstavi link (tega niso).
Ko sem naletel na Twitt, še tudi ni bilo članka na Nova24, sicer bi linkal članek, ki prinaša tudi kopije vseh dokumentov.
Pa saj niti tega ne veš več, da je bil tvit Demokracije in članek v Demokraciji. Nič čudnega, da se ne razumevo, saj če ne razločiš med "vašimi" mediji, tudi "naših" ne moreš obravnavati drugače kot lažniva levičarska mejnstrim murgelska trobila. (sem kakšen pridevnik pozabil?)
Da je bil JJ obsojen zaradi besede "prostitutke" mi je seveda jasno, vendar ravno zato jaz striktno uporabljam izraz presstitucija.
Glede na tvojo gorečno obrambo "lika i dijela druga Mirka", ob istočasni obsodbi in zaničevanju gospodične iz Bosne, pa je povsem odveč, da še karkoli nadaljujeva.
Kje sem branil lik in delo Etičnega? O tej đurđici in njenih podjetniških podvigih v Moji Deželi sem pa dovolj izvedel že takrat, ko se je meteorsko pojavila na slovenski medijski sceni. Ker se vašim in njihovim lažnim trobilom ne pustim, sem šel preverit poslovne podatke, in kar sem videl, mi je bilo čisto dovolj.

Je pa zanimivo, da te je tako prizadelo, ko sem gospodično iz Bosne, natančneje iz Republike Srpske, obložil z imeni treh lepih cvetic (đurđica, jorgovan, ljubičica), kadar sem pa za Mojo Deželo in Moje Deželane uporabljal veliko ostrejše izraze, si pa to kar dobro prenesel oz. ignoriral. Pa prostitutki izpod nežnih tviterski prstov svetega Janeza te očitno tudi nista ravno vrgli iz tira. Vprašaj ženo, kaj se ji zdi bolj žaljivo: če jo kdo imenuje prostitutka, ali če ji reče vijolica, španski bezeg/majnica, solzica/šmarnica.
Pa ne zato, ker žališ njo, ampak, ker se norčuješ iz vseh volilcev SDS.
No, to je zelo radikalno tolmačenje. Sem pa tega od cvetov SDS in njihovih medijskih oprod že vajen, zato ti ne bom oporekal. Lahko ti pa čestitam, da je dežurni rejver že objavil ekskluzivno novico Demokracije, in to še preden je sporočil, da je na smučanju izginil šef Tengelmanna.

Včeraj sem zasledil, da so menda v neki ameriški anketi ugotovili, da je tretjina milenijcev prepričana, da je zemlja ploščata. Zato se pripravljam na trenutek, ko bom moral svoj sistem resetirati na novo resničnost, preden mi to naredi kdo drug, najbrž manj nežno.

Strani: 1