Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vodnik: kako se izbrisati s Facebooka?

Strani: 1

0430ABAKU sporočil: 1.771
[#2706366] 08.04.18 14:42
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 08.04.2018 14:44
So tudi vas šokirale novice o morebitni zlorabi vaših podatkov na Facebooku?
Niso! Jaz sebe štejem med odgovorne ljudi in mojih podatkov na FB ni mogoče zlorabiti, saj imam tam le podatke, ki so za javnost. Zato imam tudi vse odprto za vse (ne samo za prijatelje).
FB je zame absolutno pozitivna zadeva in prav škoda, da ga ni bilo že kakšno desetletje prej.

Zaupnih podatkov nimam niti pri Googlu niti na drugih portalih.
Preden se kaj objavi, je treba pač malo premisliti.

Po mojem mnenju je za dobrobit vsakogar odgovoren predvsem vsak sam.
Prelagati in kriviti za to druge je zelo naivno in neodogovorno.
Gustl sporočil: 13.628
[#2706379] 08.04.18 16:01 · odgovor na: 0430ABAKU (#2706366)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: Gustl 08.04.2018 16:02
[0430ABAKU]
> So tudi vas šokirale novice o morebitni zlorabi vaših podatkov na Facebooku?

Niso! Jaz sebe štejem med odgovorne ljudi in mojih podatkov na FB ni mogoče zlorabiti, saj imam tam le podatke, ki so za javnost. Zato imam tudi vse odprto za vse (ne samo za prijatelje).
FB je zame absolutno pozitivna zadeva in prav škoda, da ga ni bilo že kakšno desetletje prej.

Zaupnih podatkov nimam niti pri Googlu niti na drugih portalih.
Preden se kaj objavi, je treba pač malo premisliti.

Po mojem mnenju je za dobrobit vsakogar odgovoren predvsem vsak sam.
Prelagati in kriviti za to druge je zelo naivno in neodogovorno.
No, to je precej naivno razmišljanje, da Facebook in Google vesta o tebi samo tisto, kar si jima povedal.

Bolj verjetno je takole...

Oba, ce bi zelela (!!), vesta tvoje ime in priimek, naslov, politicno in spolno usmerjenost, poznata sorodnike in prijatelje, hobije, vesta stvari, ki se jih sam morda ne zavedas ali jih najbolj skrbno skrivas.

Heh, ce imas ljubico ali ljubimca, vesta, da jo/ga imas in tudi njeno/njegovo barvo las. :)
Gustl sporočil: 13.628
[#2706383] 08.04.18 17:08 · odgovor na: (#2706381)
Odgovori   +    1
Zato sem dodal "ce bi zelela".

Podatki za sestavit vse to so na voljo skoraj za vsakega uporabnika Facebooka in Gmaila/Androida.

Seveda Facebook in Google vsega tega ne delata, zato pa govorimo lahko zgolj o zlorabah, ce do njih pride.

Predpostavljati pa, da ce nimas Facebook profila s pravim imenom in ostalimi podatki, da si pa varen pred zlorabo, je pa naivno.
0430ABAKU sporočil: 1.771
[#2706389] 08.04.18 18:09 · odgovor na: Gustl (#2706379)
Odgovori   +    0
Saj bi demantiral, ampak s tem bi za moj okus razkril že preveč. :-)
Tudi Google in Facebook vesta o meni zelo veliko napačnih stvari. Bodi še naprej tako.
Gustl sporočil: 13.628
[#2706392] 08.04.18 18:19 · odgovor na: 0430ABAKU (#2706389)
Odgovori   +    2
[0430ABAKU]
Saj bi demantiral, ampak s tem bi za moj okus razkril že preveč. :-)
Tudi Google in Facebook vesta o meni zelo veliko napačnih stvari. Bodi še naprej tako.
No, ce se znas tega ubraniti, si med promilih onih, ki imajo znanje in hkrati voljo to naredit :)
kzupanc sporočil: 10.517
[#2706442] 09.04.18 10:52 · odgovor na: (#2706381)
Odgovori   +    0
[rename]
No, jaz mislim, da le ni tako hudo.
Goolge in FB ne vesta nicesar; je pa res, da hranita ogromno podatkov o vsakem uporabniku.
Koliko jih se pridobita iz piskotov, je druga zgodba....vendar se vse to lahko izve samo v primeru, da nekdo zacne vse shranjene podatke analiticno obdelovati.
Tisti, ki so bolj obcutljivi, pac nimajo javnih profilov, ne uporabljajo svojih imen, se z ljubimkami ali ljubimci ne pogovarjajo preko portalov, itd....

Jasno mi je, da je z agregacijo in analiticnimi ‘algoritmi’ mozno marsikaj ugotoviti-povezati-predvidevati in zlorabiti....ampak pod crto vsaj jaz gledam na FB.Google,Linked.....kot pozitivno pridobitev.
Seveda je pozitivna. Pozitivno je tudi, da se govori o zlorabah in jih preprečuje. Ravno tako, da se ozavešča uporabnike.
0430ABAKU sporočil: 1.771
[#2706536] 09.04.18 16:55 · odgovor na: Gustl (#2706392)
Odgovori   +    0
[Gustl]
No, ce se znas tega ubraniti, si med promilih onih, ki imajo znanje in hkrati voljo to naredit :)
Zanimivo tudi pri Facebooku... sicer ne vem,kako je zdaj, že dolgo nisem testiral.
Včasih, ko sem si spreminjal rojstni datum, me je opozarjal, da to lahko narediš največ 1x mesečno :-)

Strani: 1