Strani: 1

Mrnjafko sporočil: 544
[#2703547] 21.03.18 09:38
Odgovori   +    8
Očitno je pač nekdo ustavil zapravljanje "other people's money". Ja čudno, da se enim posveti, ko jih udariš po žepu. Točka razsvetljenja. Če si izmišljujejo virtualne elektrarne, zakaj hudirja ne naredijo virtualne kmetije in prodajajo virtualne zelenjave? In ko bo realen državljan crkaval od realne lakote, ga štihnemo z virtualno injekcijo, ki realno ne bo pomagalo in potem ga bo virtualno mestno smetarstvo virtualno pokopalo in čez 100 let bomo imeli realno mumijo. Ja, zafrkavam se, ja kaj pa naj ob takih bedarijah, kot se jih grejo Avstralci?
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2703695] 21.03.18 16:42 · odgovor na: Mrnjafko (#2703547)
Odgovori   +    2
[Mrnjafko]
Očitno je pač nekdo ustavil zapravljanje
Saj niso ustavili zapravljanja, samo zmanjšali so ga. In nakazali so, da utegnejo zamenjati dobavitelja baterij, ker je prišla druga stranka na oblast. To zadnje se mi zdi zabavno, ker očitno mi nismo nobena posebnost...
[Mrnjafko]
"other people's money".
Pripomba za hec: izraz je Danny DeVito uporabili za denar delničarjev, in ne davkoplačevalcev kot v južno avstralski zgodbi
en.wikipedia.org/wik...%27s_Money
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2703711] 21.03.18 17:45 · odgovor na: (#2703710)
Odgovori   +    4
[rename]
Zakaj pa pravite temu virtualna elektrarna?
Ime je malce nerodno, je pa atraktivno :-)

Domnevam, da je izbrano zato, ker z združevanjem manjših proizvajalcev in v kombinaciji s hranilnikom dobijo sistem, ki omogoča nekatere sistemske storitve, kakršne nudijo velike elektrarne, na primer plinske. Predvsem lahko z energijo iz baterij zelo hitro pokrijejo primankljaj ob izpadu velike elektrarne. Male elektrarne same ne zmorejo tega ali pa vsaj ne v potrebni količini.
Mrnjafko sporočil: 544
[#2703802] 22.03.18 10:55 · odgovor na: BorutHocevar (#2703695)
Odgovori   +    2

Pripomba za hec: izraz je Danny DeVito uporabili za denar delničarjev, in ne davkoplačevalcev kot v južno avstralski zgodbi
Ja sem gledal film. Zabaven. Ampak nislim, da je bila premierka Teacherjeva že prej, ko je rekla, da komunizem propade, ko mu zmanjka other people's money.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2703886] 22.03.18 16:51 · odgovor na: Mrnjafko (#2703802)
Odgovori   +    0
[Mrnjafko]
Ja sem gledal film. Zabaven. Ampak nislim, da je bila premierka Teacherjeva že prej, ko je rekla, da komunizem propade, ko mu zmanjka other people's money.
Ja, drži, Thatcherjeva je bila, merila pa je na britanske laburiste:

www.snopes.com/fact-...les-money/

Strani: 1