Strani: 1

anon-180464 sporočil: 4.080
[#2703025] 17.03.18 23:38
Odgovori   +    3
Zaostajajo predvsem zaradi zaostalih direktiv Banke Slovenije (in menda tudi zaostale zakonodaje). Ta še vedno zahteva fizično prisotnost za vsak podpis skoraj kakršnekoli pogodbe, legitimiranje s fizično prisotnostjo in fizičnim dokumentom, celo periodično obnavljanje fizične identifikacije, da si morda uporabnik ni med časom pogodbenega odnosa spremenil emšo ali davčne številke.

Zadnja informacija je še bolj strašljiva. Veliko bank sploh noče odpreti računa osebi, ki ni davčni rezident Slovenije.
Tako kot imam jaz račune v UK, Nemčiji in celo Hrvaški, pri nas zaradi togih predpisov očitno sploh ni možno. In potem naj bi bili EU enotni trg?

Danes mi je pred oči prišla še ena reklama nostalgičnega tipa poslovanja. Delavska hranilnica menda uvaja osebne račune z bančno knjižico. Predvidevam da brez biometričnih elementov.
kartakofinance sporočil: 275
[#2703027] 18.03.18 06:48
Odgovori   +    3
Medtem ko še konzervativna Nemčija (in marsikatera druga država okoli nas) omogočajo potrjevanje identitete na daljavo (npr z video identigikacijo) in to zadostuje za izpolnitev KYC-AML kriterijev, pri nas državni uradniki študirajo kako bi zadeve čimbolj omejili, ne samo Banka Slovenije, za zakonodajo okoli e-identitete je odgovorno min. za javno upravo, ki veliko govori a malo naredi.
Za poizkus sem odprl račun pri N26, identifikacija in namestitev aplikacije 20 minut, kartica je prišla po pošti čez 2 dni. Digitalizaicija bo pokopala slovensko finančno (in še kako drugo) industrijo če se takoj ne ukrepa. Še en mrtev mandat in konec je z nami...

Strani: 1