Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kriptotrg v iskanju vrednosti

Strani: 1 2

anon-8475 sporočil: 219
[#2693260] 17.01.18 11:20
Odgovori   +    15
Tole je po mojem najboljši komentar ali članek o kriptovalutah, ki je bil kdajkoli objavljen v Financah.

Glede (prihajajoče) največje korekcije v tej panogi pa moramo še kar nekaj časa počakati.
Odkar jaz spremljam to zadevo je bila gotovo največja korekcija s propadom menjalnice MtGox in je trajala (če se ne motim) slaba tri leta. Bitcoin je padel s 1.150$ na najnižjo vrednost 176$. To je bil sicer kratek nihaj navzdol, povprečna cena pa se je gibala v kanalu med 220$ in 420$ (približno), vse do novembra 2015, ko se je začela strma rast. Štart pa je Bitcoin začel na zgoraj najvišjo omenjeno vrednost nekje z nivojev v okolici 50$. Kje se bo sedanja korekcija ustavila in kdaj pa bomo videli.
Polo83 sporočil: 1.176
[#2693268] 17.01.18 11:40 · odgovor na: anon-8475 (#2693260)
Odgovori   +    12
tole sedaj so resni časi in kripto ni več postranska tema, vzrok so regulatoriji, če korejci zadevo prepovejo in če se temu februarja pridružijo američani, evropa navadno sledi yankijem, je zadeva končana in se bodo valute vrednotile v centih...če tega ne bo, se bo veselica za nekaj časa nadaljevala, ampak mislim da se obrisi neizbežnega že kažejo...
anon-8475 sporočil: 219
[#2693279] 17.01.18 11:59 · odgovor na: Polo83 (#2693268)
Odgovori   +    3
Korejci ne bodo prepovedali, novica je bila navaden FUD, vendar seveda tega niso v Financah objavili, ker popravek 'senzacinalne' novice pač ni v kontekstu pljuvanja po kriptu. Koreja se nagiba bolj k urejanju in regulaciji.
Če omenimo Kitajce. Postali so popolnoma obrobni v tej industriji, rudarji se selijo proti hladnim deželam predvsem v Kanado in S del Evrope (tukaj je najbolj zanimiva Islandija). Zadnja korekcija torej s Kitajsko ni povezana, ker so tudi praktično zaprli in onemogočili vse svoje menjalnice že od septembra dalje.
Japonska je popolnoma odprta za to industrijo, plačilo z BTC je sedaj praktično mogoče na vsakem koraku (sicer še nisem preveril). Nekako so 'posvojili' Monero, ki naj bi počasi postal njihova 'nacionalna' kripto valuta.
Jenkiji so pa hudo restriktivni že od nekdaj, tukaj je res nevarnost, da bo vrla Evropa začela slediti.
Mislim, da je zadeva postala tako velika in sprejeta, da se na nivoje nekaj centov ne bomo več vrnili, v igri so konec koncev že tudi veliki skladi. Korekcija na okolico 2.000$ (morda celo 1.000$) pa po mojem mnenju ni nemogoča in v končni fazi niti ne bila kaj posebnega glede na zgodovino.
anon-415293 sporočil: 2
[#2693284] 17.01.18 12:25
Odgovori   +    0
Zanimivo branje , rahlo poenostavljeno. sicer pa bi bilo nerazumljivo. Ko je navedena cena in pričakovanja bi po mojem lahko dodali, da je praktično nemogoče, da je objektivna cena- poštena cena ( ko deluje trg, konkurenca ) ETH višja kot vrednost GOOGLE..., ki se je tržno že potrdil... To kapitalizacijo bi lahko oz. lahko vidi vsak na
Cryptocurrency Market Capitalizations... Praktično tiste cifre pomenijo vrednost, ki jo določa povpraševanje po tem koinu... Zdaj smo pa tam... Ker gre za omejitev ponudbe in hitro rast povpraševanja so cene ponorele... povpraševanje je s celega sveta... gre pa za ca 20 mio razpisanih kojnov.... Samo preko te kapitalizacije je vsaj približno mogoče dobiti odgovor in osnovo, za oceno precenjenosti določenega novega produkta oz. nove družbe....Če je to sklepanje blizu resnice potem si vsak lahko izračuna koliko so posamezni kojni precenjeni... ( tu ne govorimo o BTC in drugih kojnih, ki so namenjeni samo plačevanju...)
Polo83 sporočil: 1.176
[#2693287] 17.01.18 12:29 · odgovor na: anon-8475 (#2693279)
Odgovori   +    1
takšna korekcija ob trenutni euforiji bi pomenila zlom, to lahko dosežejo le regulatorji in prepoved, če pride tako nizko pomeni da bo stampedo v kontra smer, tako da če bo btc 1000 bo verjetno tudi 1, trenutno mislim da veliko pod 10000 ne bo..
anon-8475 sporočil: 219
[#2693290] 17.01.18 12:43 · odgovor na: anon-415293 (#2693284)
Odgovori   +    6
Tole pa nekaj ne bo držalo. Tržna kapitalizacija Googla je 782 mrd$ www.google.si/search...ve&ssui=on
Celotna tržna kapitalizacija vseh kripto valut pa je po zadnji korekciji okoli 474 mrd$: coinmarketcap.com/charts/
Torej je lahko tržna kapitalizacija samega ETH daleč pod vrednostjo Googla, ker celoten kripto trg dosega komaj malo čez polovico Googla.
anon-8475 sporočil: 219
[#2693291] 17.01.18 12:48 · odgovor na: Polo83 (#2693287)
Odgovori   +    10
No, zlom bi to bil za tiste, ki so vstopali na nivojih 12.000-15.000$ :).
Za ostale veterane pa je to samo ena od epizod v sagi o BTC :).
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2693292] 17.01.18 12:54 · odgovor na: anon-8475 (#2693290)
Odgovori   +    17
Kdor primerja kriptovaluto ETH z Google, enostavno mora izgubiti denar.
najobj sporočil: 31.909
[#2693307] 17.01.18 13:42 · odgovor na: (#2693301)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 17.01.2018 13:44
[Wulfe]
> [Polo83]
> tole sedaj so resni časi in kripto ni več postranska tema, vzrok so regulatoriji, če korejci zadevo prepovejo in če se temu februarja pridružijo američani, evropa navadno sledi yankijem, je zadeva končana in se bodo valute vrednotile v centih...če tega ne bo, se bo veselica za nekaj časa nadaljevala, ampak mislim da se obrisi neizbežnega že kažejo...
od kje ti to z Američani? bitconnect je SEC prepovedal, ker so delali protizakonite stvari

v USA sicer smatrajo vse kriptose za commodity, zato moraš pri tradeanju zacahniti davek (če si ustvaril dobiček) in ga prišteti k dohodninski osnovi. kakor vem, je v congress že bi-partisan bill (odnosno debata), da bi se vrednosti pod $600 oprostilo vseh davčnih spon. to bi seveda povečalo trg za mikroplačila s kriptosi, kar je dolgoročneje spet bulliš.

seveda ne trdim, da cena ne more pasti na $8700, nato pa je spodaj že $5100. vsak poznavalec TA lahko to objavi na webu (jaz pa povzemam, TA je zame še vedno voodoo, lol)
... čuj, kaj pa če se tisti spodaj umakne ? ...

P.S.: ker vidim, da si ti tut not padu, me zanima, kako je ob tako preglednem globalnem(!) trgu s kriptovalutami možno, da se - pred časom sem to prebral na totem forumu - v Južni Koreji trguje po bistveno drugačni ceni kot drugje po svetu ...
Polo83 sporočil: 1.176
[#2693311] 17.01.18 13:52 · odgovor na: (#2693301)
Odgovori   +    2
če se ne motim februarja ali marca zasedajo kongresniki na to temo
Polo83 sporočil: 1.176
[#2693319] 17.01.18 14:19 · odgovor na: (#2693317)
Odgovori   +    4
tehnika že, ne pa azijske kriptovalute.., američane zanima samo dolar in svetovna dominacija, zraven nafte(ki pa izgublja pomen) jim je to največji adut hegemonije... verjetno pa v vsem vidijo možnost kakšne gospodarske krize v razviti aziji, zato so zaenkrat dokaj pasivni..
MrRooky sporočil: 351
[#2693332] 17.01.18 14:59 · odgovor na: (#2693317)
Odgovori   +    3
[Wulfe]

Ripple se je že "uvlekel" v Western Union in MoneyGram, kjer kao testirajo. torej gromozanski kos mednarodnega plačilnega prometa bo zagotavljal poceni in izjemno hiter (3 sekunde) prenos denarja med katerikolima točkama na globusu. američani hočejo biti v špici...
Izjemno hiter bo res (je že, testi potrjeni), poceni/ceneje bo za banke, koliko cenejši pa za uporabnike/komintente pa (še) ne vemo, če sploh bo ;)
IT2017a1 sporočil: 286
[#2693334] 17.01.18 15:00 · odgovor na: (#2693317)
Odgovori   +    8
[Wulfe]
> [Polo83]
> če se ne motim februarja ali marca zasedajo kongresniki na to temo

da, američani hočejo imeti regulirano to področje. prepoved ali pre-težko obdavčevanje pa ubija razvoj. cel finančni svet bo prešel na te mehanizme, to je zdaj že vsem jasno, zato so inovacije s tega področja nujne (sicer bo vse znanje in razvoj zbežal v rusijo, indijo, tudi v sloveniji so zasebni podjetniki že pokazali vrhunsko uporabno znanje...)

Ripple se je že "uvlekel" v Western Union in MoneyGram, kjer kao testirajo. torej gromozanski kos mednarodnega plačilnega prometa bo zagotavljal poceni in izjemno hiter (3 sekunde) prenos denarja med katerikolima točkama na globusu. američani hočejo biti v špici...
In če bo testiranje uspešno, bo Westeren Union uvedel svoj interni coin, s katerem se ne bo trgovalo in bo služil zgolj za prenos denarja... Kaj ima vrednost ripple coina s tem, prav nič...
najobj sporočil: 31.909
[#2693358] 17.01.18 15:42 · odgovor na: (#2693314)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 17.01.2018 15:47
[Wulfe]
> [najobj]
> > seveda ne trdim, da cena ne more pasti na $8700, nato pa je spodaj že $5100. vsak poznavalec TA lahko to objavi na webu (jaz pa povzemam, TA je zame še vedno voodoo, lol)
>
> ... čuj, kaj pa če se tisti spodaj umakne ? ...
>
> P.S.: ker vidim, da si ti tut not padu, me zanima, kako je ob tako preglednem globalnem(!) trgu s kriptovalutami možno, da se - pred časom sem to prebral na totem forumu - v Južni Koreji trguje po bistveno drugačni ceni kot drugje po svetu ...
spodaj sledijo $2900, onda že $1000 ... za navzgor se jih pa spomnemo od tedna ali 2 nazaj.

glede arbitraže: bitcoin ima hudo težavo, ker je zelo počasen za prenašat med menjalnicami, lahko traja ure. dodatno, velika je tudi provizija za prenos. recimo, iz Bitstampa je prenos €0, ampak oni so prej izjema. v korejskem primeru pa je po mojem vzrok še to, da je izredno težko dvigat denar ven. dodatno: poznaš koga, ki se mu je uspelo registrirat & verificirat pri kakem korejskem exchangeu, ali dobiti online account v kaki južnokorejski banki?

PS.
s kriptosi se občasno ukvarjam že od 2014, ko je mt.Gox crknil. treba slediti razvoju.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je pri bitcoinih potrpljenje najpomembnejša stvar, ki jo mora imeti trejder ... eh, jebiga ...

P.S.: ne poznam nikogar, ki se mu je uspelo registrirat & verificirat pri kakem korejskem exchangeu, ali dobiti online account v kaki južnokorejski banki, ker jaz sam - vroča roba me ne zanima - nisem not padu, ampak sem od forumskih trejderjev ozmerjan za polpismeno favšljivo budalo že prvi dan, ko sem Franklu razložil forum.finance.si/?m=...926&single , zakaj bitcoin nikoli ne bo plačilno sredstvo, kot so ga slovenski bitkojnerji takrat predstavljali ... khmm, kar pa seveda ne pomeni, da jaz mislim, se z njim ne bo gemblalo še naprej, sploh ker je bitcoin gemblanju namenjen ...
Polo83 sporočil: 1.176
[#2693422] 17.01.18 21:01 · odgovor na: (#2693343)
Odgovori   +    2
nevem kaj misliš s tem, že tako komaj ohranjajo evro pri življenju, najmanj kar potrebujejo so neke kvazi decentralizirane, kvantitivno omejene valute, katerih glavne sta sprogramirala neznani japonec in golobradi rus :)
pcs sporočil: 5.462
[#2693440] 18.01.18 01:16 · odgovor na: tilenrexi (#2693292)
Odgovori   +    1
[tilenrexi]
Kdor primerja kriptovaluto ETH z Google, enostavno mora izgubiti denar.

m.youtube.com/watch?...-zIbVEjVpQ

:)

M
MrRooky sporočil: 351
[#2693441] 18.01.18 01:57 · odgovor na: pcs (#2693440)
Odgovori   +    1
[pcs]
> [tilenrexi]
> Kdor primerja kriptovaluto ETH z Google, enostavno mora izgubiti denar.


m.youtube.com/watch?...-zIbVEjVpQ

:)

M
sorry, ker kar na tvoj post lepim...

Mal za zabavo: Kolega mi je poslal link, preberem in si mislim kaj je tip pohal, ker tole ga je pa počilo ;)

OK, bajka....ampak napovedi vrednosti BTC :) ??? Tipson je tole copy/paste zgodbo v kateri so vrednosti BTC napisal pred 4 leti??? Koliko je falil napovedane vrednosti BTC za obdobje 4 let pa ugotovite sami...

www.reddit.com/r/Bit...re_to_beg/
Gustl sporočil: 13.628
[#2693442] 18.01.18 05:45
Odgovori   +    4
Super tekst, Rok.
bc123a sporočil: 48.253
[#2693446] 18.01.18 08:42
Odgovori   +    8
S tem se je mogoce strinjati. To, da so pocrkali Webvan, Pets.com in se kup podobnih, ni oviralo tega, da je sedaj Amazon gigantski internetni trgovec in da klasicna trgovina propada.

Ampak ne pozabimo: Webvan, pets.com in podobni so vseeno pocrkali, in ljudje so izgubili ogromne kolicine denarja.

Zato je mogoce povsem enake argumente, ki so navedeni v clanku, obrniti tudi takole:
ja, kripto in blockchain imata prihodnost. ampak to ne pomeni garancije da bitcoin, ethereum in vecina sedanjih implementacij blockchaina ne propade in investitorji ne ostanejo brez vsega. V kombinaciji z "mojo babico pa zanima bitcoin" je to eksplozivna kombinacija, ki se ne bi smela dogajati.

Neuki vlagatelji vlagajo velike kolicine denarja da bodo KONCNO dosegli nirvano.

Groza.
sopranos sporočil: 11.404
[#2693449] 18.01.18 09:03 · odgovor na: bc123a (#2693446)
Odgovori   +    6
[bc123a]
S tem se je mogoce strinjati. To, da so pocrkali Webvan, Pets.com in se kup podobnih, ni oviralo tega, da je sedaj Amazon gigantski internetni trgovec in da klasicna trgovina propada.

Ampak ne pozabimo: Webvan, pets.com in podobni so vseeno pocrkali, in ljudje so izgubili ogromne kolicine denarja.

Zato je mogoce povsem enake argumente, ki so navedeni v clanku, obrniti tudi takole:
ja, kripto in blockchain imata prihodnost. ampak to ne pomeni garancije da bitcoin, ethereum in vecina sedanjih implementacij blockchaina ne propade in investitorji ne ostanejo brez vsega. V kombinaciji z "mojo babico pa zanima bitcoin" je to eksplozivna kombinacija, ki se ne bi smela dogajati.

Neuki vlagatelji vlagajo velike kolicine denarja da bodo KONCNO dosegli nirvano.

Groza.
En tip je dobro napisal o tej zadevi. Pravi, da če je bitcoin in tehnologija znana in prosto dostopna, potem jo lahko vsak izdaja in posnema. In zato posamezni žeton ne more biti prav veliko vreden na dolgi rok.

Ko berem razne forume vsi pravijo koliko so zaslužili. Ampak če zadeva upade, bo veliko več tistih, ki bodo izgubili kot tistih, ki bodo zaslužili.

Znanstvena študija je pokazala, da je v času pred propadom Mt. Goxa vrednost butcoina iz 150 na 1.000 dolarjev dvignil zgolj eden, največ dva igralca ter boti. In da se je transakcije izvajalo brez coinov.

Nevarnost, ki je prisotna pri številnih novih oblikah teh coinov.

Sploh pa je meni hecno ko vidim tukaj nategune iz Forexa, ki sedaj furajo t. i. kripto sceno.
najobj sporočil: 31.909
[#2693451] 18.01.18 09:32 · odgovor na: (#2693386)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 18.01.2018 09:32
[Wulfe]
ej, najobj... tudi St. Louis FED priznava, da je kripto koristen in odpravlja precej strahov in "mitov". (tvoj gornji zadržek je sicer še vedno na mestu, menim da ga bo BCH odpravil tekom 2018.)

evo link, tole kaže prebrati (link na PDF je v članku):
www.aier.org/blog/bi...d-research
... eh, pa saj jaz nisem rekel, da kripto ni koristen, le da ni koristen kot plačilno oziroma menjalno sredstvo, ker ga v aktualni - zdaj te bo kap - neregulirani obliki noben kupec niti prodajalec ne bo uporabljal, nereguliranost pa je - tako pravijo njihovi avtorji - bistvo kripto(kao)valut ... jebiga, čeprav toti Jeffrey A. Tucker trdi nasprotno, imajo ljudje radi (regulirano) stabilnost in zanesljivost, ker si tudi ti tistega svojega lepotca s 160 konji in športnim podvozjem kupil predvsem zato, ker je stabilen in zanesljiv ...
najobj sporočil: 31.909
[#2693456] 18.01.18 09:45 · odgovor na: bc123a (#2693446)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.01.2018 09:46
[bc123a]
S tem se je mogoce strinjati. To, da so pocrkali Webvan, Pets.com in se kup podobnih, ni oviralo tega, da je sedaj Amazon gigantski internetni trgovec in da klasicna trgovina propada.

Ampak ne pozabimo: Webvan, pets.com in podobni so vseeno pocrkali, in ljudje so izgubili ogromne kolicine denarja.

Zato je mogoce povsem enake argumente, ki so navedeni v clanku, obrniti tudi takole:
ja, kripto in blockchain imata prihodnost. ampak to ne pomeni garancije da bitcoin, ethereum in vecina sedanjih implementacij blockchaina ne propade in investitorji ne ostanejo brez vsega. V kombinaciji z "mojo babico pa zanima bitcoin" je to eksplozivna kombinacija, ki se ne bi smela dogajati.

Neuki vlagatelji vlagajo velike kolicine denarja da bodo KONCNO dosegli nirvano.

Groza.
... eh, tako pretiravat pa res ni treba, ker zaradi internetnih trgovcev klasična trgovina ne propada, ampak se kvečjemu zelo počasi zmanjšuje njena absolutna prevlada ...

P.S.: na tem svetu nikoli ne bo čisto vse na elektriko, zato klasična trgovina nikoli ne bo propadla ...
najobj sporočil: 31.909
[#2693461] 18.01.18 10:07
Odgovori   +    1
... koliko so ljudje zanje v tistem trenutku pripravljeni plačati. Jasno! Saj to vendar velja tudi za vse drugo! Od evrov in dolarjev do vode, klobas in našega dela. ...

... OK, sicer ne vem, kako so se evri in dolarji znašli v tej družbi, ampak vodo in klobase (= hrana) ljudje nujno potrebujemo za svoje življenje, delo pa rabimo, da si vodo in hrano za svoje življenje zaslužimo, medtem ko bitcoine nujno ne rabimo za nič, ker je človeštvo malo predolgo živelo brez njih, pa da bi zdaj kdo lahko rekel, da brez bitcoinov življenja ni ... aja, pa da ne bo pomote, članek je zelo dober ...
kzupanc sporočil: 10.519
[#2693469] 18.01.18 11:08
Odgovori   +    1
Lahko se strinjam z vsem napisanim. Vseeno dragulji in kriptovalute s trenutnega gledišča vrednostno niso primerljivi. Dragulji so dokaj splošno cenjeni že tisočletja, kriptovalute pa...Kaj imamo od njih trenutno lepega, razen grafov? Tehnologija? Že, že, ampak to nima nobene veze s strašno rastjo recimo bitcoina. Tehnologija bo verjetno v neki obliki res široko uporabljena, ampak zato še nimajo trenutno kriptovalute nobenega razloga za tako rast. Svariti pred evforijo je potrebno široke množice, tudi zaradi splošne varnosti v primeru poka balona. Če je ta pok zdaj, super. Če pa bi bil (bo) pri recimo 10 milijardah EUR, ki bi jih Slovenci vložili not (red bančnih depozitov), na grafih bi jim kazalo 100 milijard, spoznali pa bi, da imajo dejansko 0,0 EUR...in da ima tistih 10 dejanskih milijard nekaj anonimnih mandeljcov...Potem pa ne bi bil (ne bo) več hec.
Zato so svarila še kako na mestu.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2693471] 18.01.18 11:14 · odgovor na: Polo83 (#2693268)
Odgovori   +    1
[Polo83]
tole sedaj so resni časi in kripto ni več postranska tema, vzrok so regulatoriji, če korejci zadevo prepovejo in če se temu februarja pridružijo američani, evropa navadno sledi yankijem, je zadeva končana in se bodo valute vrednotile v centih...če tega ne bo, se bo veselica za nekaj časa nadaljevala, ampak mislim da se obrisi neizbežnega že kažejo...
Se strinjam. In bolje prej kot kasneje. Z denarjem se ni za igrat.
sopranos sporočil: 11.404
[#2693475] 18.01.18 11:32 · odgovor na: (#2693453)
Odgovori   +    2
[rename]
Pa si ti videl to znanstveno študijo?
Namreč, sedaj se vsi sklicujejo nanjo in me zanima, kako so dokazali, da se je tečaj napumpal brez dejansko opravljenih transkacij.
Nisemm pa še zasledil informacije, s čim to trditev dokazujejo.
Jaz v to bitcoin evforijo nisem vpleten, tako da priznam, da ne proučujem zadeve čisto v detajle. Me pa vseeno zadeva toliko zanima, da jo malo spremljam.

In pri tej kripto sceni jaz pač pogrešam nek konceptualno smiseln model. Tega namreč trenutno ne vidim. Zaenkrat je edina zadeva, ki se meni zdi smiselna in uporabna ripple - ker ima pač neko uporabno vrednost. To se vidi tudi po tem, ker so to prepoznale tudi banke, pa Western Union itd. Vse ostalo je kar nekaj. Ker je denar pač poceni in nekam ga je treba vreči. In so pač vsi v iskanju naslednje velike stvari po Googlu, Amazonu in Facebooku. Pohlep in človeška neumnost je brezmejna. In v kombinaciji s poceni denarjem in v dobi interneta, fake news itd. se pač te zadeve lahko zelo razbohotijo preden se razpočijo.

Že pred časom sem pisal, da bodo države slej kot prej začele urejati to področje. Države se vedno malo z zamudo odzovejo. Ker gre za ogromne, počasne sisteme.

Bluzenja nekaterih kako bo to nek nov model, ki bo spremenil vse skupaj (v smislu denarni sistem mimo države) je čisto fantaziranje.

Se pa strinjam, da se v tej zadevi da oz. se je dalo super zaslužiti. Tako kot pri vsaki stvari.
sopranos sporočil: 11.404
[#2693510] 18.01.18 13:44 · odgovor na: (#2693487)
Odgovori   +    2
[rename]
Jaz pa sem vpleten, ker sem zaznal priložnost za dober zaslužek.
In sem v manj kot letu dni že skasiral več, kot so mi v petih letih prinesli skladi in depoziti skupaj. Pa je slednjih takole za decimalko več, kot je znašal vložek v kriptoigralnico.
Ja, saj jaz ti privoščim. In pametno od tebe, da si precej dobička pobral ven. In sedaj igraš v bistvu z delom tega dobička. Ljudje, ki so kupovali po 20.000 dolarjev pa morda čakajo, da se zadeva poviša na 50.000 dolarjev. Lahko da do tega pride, lahko pa tudi da ne.

Delnice so razmeroma star izum, zato je logično, da so donosi po 1000% ali 10.000% zelo težko dosegljivi. Imamo pravila, nadzor, izkušnje itd.

Pri teh kriptozadevah je divji zahod. Resnega nadzora ni, ni jasnih pravil, ljudje ne vedo kaj naj si o tem mislijo. Zato so seveda tukaj priložnosti za hude dobičke. I tudi za hude izgube.
Če že debatiramo o uporabni vrednosti: tudi XRP je nima, saj za vzpostavitev plačilnega (medbančnega) plačilnega prometa ne potrebuješ valute, ampak tehnološko osnovo.
No vidiš, si si sam odgovoril na to, da je vse skupaj v bistvu brez neke resne vrednosti. Tehnologija je znana in se jo bo implementiralo v okviru obstoječih sistemov na način, da se bodo le-ti nadgradili.

In tudi diamant (ali zlato) nimata neke uporabne vrednosti - sta pa ohranjevalec vrednosti (no ja) in menjalno sredstvo (khm: 1 gram zlata za klobaso?).
Ja, samo diamant je lahko tudi nakit. Ampak ja, imaš prav, v resnici prav uporabni ti kamni niso. Razen, da so redki in da se določenim ljudem zdijo lepi.
Da se blagovna menjava ne obnese najbolje, so izumili (se mi zdi) stari Feničani.
In uvedli - denar.
No, tu pa nastopi (lahko) tudi crypto-denar. Če ga udeleženci priznavajo in sprejmejo. In če je diamante težko deliti na drobiž (zlato nekoliko lažje, a vendar - rabiš nekoga, ki to prelije in poštemplja, da je ulitek verodostojen), pa je crypto na x decimalk simple furat. Rabiš pa spet -sistem-, ki to "prelivanje" "poštemplja" = blockchain.

In dokler bo trg pripoznaval in prepoznaval, da ima xTC (lahko) menjalno funkcijo, toliko časa, bo zadeva špilala. Tudi zaradi tega, ker je moderno imeti xTC, kot je moderno imeti Epl, Guči, Mercedez ali točno takšne uhane, kot jih ima Tina Maze :-P
Zadeva bo špilala dokler bo v zadevo pritekal svež denar. Ko ne bo več dovolj naivnežev se bo zadeva sesedla.
Itak pa je (živeljenje) en sam velik gembl ;-)
Zato se vseh jajc ne nosi v isti košari, ampak je treba imeti tudi orožje za zavarovanje svojega premoženja :-P
Ja, zadeve se stalno spreminjajo. Pač v skladu z ljudmi, njihovimi prioritetami, željami, potrebami itd. Vse naše iracionalnosti, fobije, deviacije itd. potem ustvarijo neko novo, drugačno realnost.

In seveda, dokler bodo ljudje vlagali denar v kripto, toliko časa je logično, da bodo nekateri s temu služili. In prav je tako. In če si v tej zadevi z glavo, brez nekih verskih razlogov (v smislu da v to brezpogojno veruješ, ne glede na dejstva), je verjetnost da odneseš celo kožo iz tega in da celo dobro zaslužiš, kar velika.

Meni se bolj smilijo tisti naivneži, ki se bodo znašli v stiski in bodo iskali hitro rešitev za svoje težave. In se bodo potem spravili v to zadevo. Ti ga pa znajo še dodatno najebati.
najobj sporočil: 31.909
[#2693527] 18.01.18 14:38 · odgovor na: (#2693495)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.01.2018 14:39
[Wulfe]
> [najobj]
> > [Wulfe]
> > ej, najobj... tudi St. Louis FED priznava, da je kripto koristen in odpravlja precej strahov in "mitov". (tvoj gornji zadržek je sicer še vedno na mestu, menim da ga bo BCH odpravil tekom 2018.)
> >
> > evo link, tole kaže prebrati (link na PDF je v članku):
> > www.aier.org/blog/bi...d-research
> ... eh, pa saj jaz nisem rekel, da kripto ni koristen, le da ni koristen kot plačilno oziroma menjalno sredstvo, ker ga v aktualni - zdaj te bo kap - neregulirani obliki noben kupec niti prodajalec ne bo uporabljal, nereguliranost pa je - tako pravijo njihovi avtorji - bistvo kripto(kao)valut ... jebiga, čeprav toti Jeffrey A. Tucker trdi nasprotno, imajo ljudje radi (regulirano) stabilnost in zanesljivost, ker si tudi ti tistega svojega lepotca s 160 konji in športnim podvozjem kupil predvsem zato, ker je stabilen in zanesljiv ...
seveda! cena kriptosa ne sme nihati, ali pa mora biti prenos tako hiter, da je vpliv nihanja cene nevtralen. dodatno, provizija mora biti nižja od primerljive MasterCard ali Visa. kot vemo, je taka kriptovaluta Bitcoin Cash (BCH), namenjen je predvsem mikro-plačilom, torej tudi pri trgovcih na fizičnih blagajnah, ne le online. (to pravi dr. Craig Wright in tule se strinjamo z njim)
... čuj, zdaj pa si predstavljaj, da bi ti tistega svojega lepotca s 160 konji in športnim podvozjem z bitcoini kupil včeraj, že danes pa bil v dolarjih vreden 25 % manj, ker je bitcoin od včerajšnjih 9500 dolarjev zrastel na 11843.980 dolarjev v tem trenutku ...

P.S.: ne se sekirat zaradi provizije, ker ti avta za bitcoine itak ne bi noben prodal, ker nima pojma, kaj se bo z bitcoini zgodilo jutri ... aja, moram pa ti priznati, da imaš dobre živce, če se s tem "ognjem" igraš in te ni strah, da se opečeš ...
MrRooky sporočil: 351
[#2693563] 18.01.18 17:08 · odgovor na: (#2693550)
Odgovori   +    2
[Wulfe]
> [najobj]
> ... čuj, zdaj pa si predstavljaj, da bi ti tistega svojega lepotca s 160 konji in športnim podvozjem z bitcoini kupil včeraj, že danes pa bil v dolarjih vreden 25 % manj, ker je bitcoin od včerajšnjih 9500 dolarjev zrastel na 11843.980 dolarjev v tem trenutku ...
>
> P.S.: ne se sekirat zaradi provizije, ker ti avta za bitcoine itak ne bi noben prodal, ker nima pojma, kaj se bo z bitcoini zgodilo jutri ... aja, moram pa ti priznati, da imaš dobre živce, če se s tem "ognjem" igraš in te ni strah, da se opečeš ...

saj smo rekli, da je BTC že zamudil (zajebal) svojo priliko za bit plačilno sredstvo. in vprašanje, če ga lahko LN izmota tukaj ven. dokler poslujemo z dolarji in evri, se pač z njimi plačuje, ker so bolj stabilni. tega po mojem nihče ne negira

PS.
kdor kupuje Lambo, jo kupuje zaradi prestiža, ne zaradi drobiža! :)
In lahko v Bitcoinih:

www.lambonb.com/
(četrti slajd: Proud to accept Bitcoin!) ;)
najobj sporočil: 31.909
[#2693565] 18.01.18 17:21 · odgovor na: (#2693550)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 18.01.2018 17:23
[Wulfe]
> [najobj]
> ... čuj, zdaj pa si predstavljaj, da bi ti tistega svojega lepotca s 160 konji in športnim podvozjem z bitcoini kupil včeraj, že danes pa bil v dolarjih vreden 25 % manj, ker je bitcoin od včerajšnjih 9500 dolarjev zrastel na 11843.980 dolarjev v tem trenutku ...
>
> P.S.: ne se sekirat zaradi provizije, ker ti avta za bitcoine itak ne bi noben prodal, ker nima pojma, kaj se bo z bitcoini zgodilo jutri ... aja, moram pa ti priznati, da imaš dobre živce, če se s tem "ognjem" igraš in te ni strah, da se opečeš ...
saj smo rekli, da je BTC že zamudil (zajebal) svojo priliko za bit plačilno sredstvo. in vprašanje, če ga lahko LN izmota tukaj ven. dokler poslujemo z dolarji in evri, se pač z njimi plačuje, ker so bolj stabilni. tega po mojem nihče ne negira

PS.
kdor kupuje Lambo, jo kupuje zaradi prestiža, ne zaradi drobiža! :)
... OK, jaz se na prestiž bolj slabo spoznam, ampak 25% izgubljenega prestiža samo v enem dnevu je kar precej prestiža, če mene kaj vprašaš ... no, čeprav je tudi res, da pri bitcoinih že naslednji dan 50% prestiža lahko dobiš nazaj in potem višek prestiža mirno začneš prodajat ...

P.S.: da kriptiči niso valuta, se tule strinjamo in tega nihče ne negira, zato bi bilo dobro, da se neha govoriti o kriptovalutah, ampak da se začne govoriti o kriptožetonih za kriptoigralnice, ker tudi v igralnici "hiša" nikoli ne izgubi, igralci pa imajo podoben problem, da po prvem dobitku ne znajo nehat, dokler ne zaigrajo vseh žetonov ...

Strani: 1 2