Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2689814] 22.12.17 11:33
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: bigl 22.12.2017 11:34
Problem je, da je ta pojav brez življenskega smisla. V bistvu je nesmisel. In vlagati v nesmisel in to ugotoviti pri visoki vrednosti, je in bo usodno za marsikoga. Lep dan.
Nantl sporočil: 1.160
[#2689842] 22.12.17 13:37 · odgovor na: (#2689839)
Odgovori   +    3
[Wulfe]
BTC
torej naslednja postaja za $13.900 ... ali $8.200?
Stari če bi jaz to vedel ... pa ne samo za bitcoine ... pol bi me vsi meli zelo radi. In bi mi vsak vsaj en pir šeknko ko bi mu to povedo.
Za pir ti povem, samo ne garantiram da bo res :)

BCH
spet sem spal,... pa je bil po izjemni pred-božični ceni $.1800 nekaj časa. :D
MrRooky sporočil: 351
[#2689843] 22.12.17 13:45
Odgovori   +    6
Od ponedeljkovega vrha pri 19.511 dolarjih (po podatkih Bloomberga) je zdrsnil na današnjih nekaj več kot 13 tisoč dolarjev. To je 37 odstotkov pod rekordom.
Drži! Ampak, še vedno je Bitcoin v 30 dnevih pridelal +64% (kljub današnjemu padcu)
Ether je v štirih dneh izgubil 31 odstotkov vrednosti.
Res je, ampak še vedno je Ether v 30 dnevih pridelal +78% (kljub današnjemu padcu)
Med bolj trgovanimi kovanci je najbolj izgubil litecoin, in sicer 44 odstotkov v štirih dneh.
Še vedno je Litecoin v 30 dnevih pridelal +244% (kljub današnjemu padcu)
Ripple je v zadnjih 24 urah dosegel rekord in se skoraj dotaknil 1,25 dolarja, nato pa v štirih urah zgrmel za 32 odstotkov.
Še vedno je Ripple v 30 dnevih pridelal +320% (kljub današnjemu padcu)

In tako naprej.... www.worldcoinindex.c...g/overview Korekcija je bila pričakovana, je malo presenetila v "globino", kar je povzročila "zloglasna" menjalnica Bitfinex (cca 38% celotnega prometa z BTC imajo oni)..Ko se je vse skupaj že malo umirilo, so počili v prodajo še par "paketkov" BTC, BCH in ETH in zbili ceno še navzdol. Nič nenavadnega, če ne bi ista menjalnica prodajala "valut" in jih na dnu kupovala z USDT, ki ga "tiska" sama! Pod črto, nič novega, vse to je že bilo videno... Ker ni reguliran trg, so svinjarije mogoče in se dogajajo.

Terminske pogodbe so "zabile" ceno BTC, to je dejstvo. In dejstvo kripto trga je, da je to poligon za "boys with big toys", ki vsake toliko postrižejo ovčke, na vedno enak način... Dokler bodo/bomo ovčke v igri, se bo igra nadaljevala. Pri tej igri je pač tako, da eni zaslužijo, drugi zgubijo. Win - win ne gre. In petkova razprodaja je bila uspešna. Če pa se bo nadaljevala še v jutrišnji dan in BTC pade pod 12k$...se zna zgoditi, da se vidimo pri 10k$...kar je še vedno donos +20% v 30 dnevih.

Slika ni tako slaba, kot jo prikazujete ;) , je pa res, da lahko postane še dosti slabša, kot zgleda zdaj! In nekoč bo....

Da bi se uresničile napovedi "prežvekovalca" Johna....pa upam, da nihče na sončni strani alp ne verjame... On je eden večjih rudarjev in pač mora poskrbeti za marketing ;) khmm, če je tole marketing:
John McAfee will eat his d*ck if Bitcoin doesn't reach $1m by 2020
www.theinquirer.net/...1m-by-2020

Wulfe: Jaz sem šel stavit, za kofe, da bo šlo gor ;) ne pa dol. cca 20% - 25% v mesecu dni. Mala stava, proti razliki v ceni
anon-314892 sporočil: 103
[#2689850] 22.12.17 14:53 · odgovor na: MrRooky (#2689843)
Odgovori   +    2
[MrRooky]
Drži! Ampak, še vedno je Bitcoin v 30 dnevih pridelal +64% (kljub današnjemu padcu)
Slika ni tako slaba, kot jo prikazujete ;) , je pa res, da lahko postane še dosti slabša, kot zgleda zdaj! In nekoč bo....
Res je, če gre danes do 7000 bo jutri mogoče 14000, kar pa ni mačji kašelj - 100% v dnevu.
Kar nekaj branilcev tečaja = in bo vse pokupljeno, pod ceno pa ni za prepuščat naključju.
najobj sporočil: 31.920
[#2689855] 22.12.17 15:15 · odgovor na: MrRooky (#2689843)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 22.12.2017 15:19
[MrRooky]
> Od ponedeljkovega vrha pri 19.511 dolarjih (po podatkih Bloomberga) je zdrsnil na današnjih nekaj več kot 13 tisoč dolarjev. To je 37 odstotkov pod rekordom.

Drži! Ampak, še vedno je Bitcoin v 30 dnevih pridelal +64% (kljub današnjemu padcu)

> Ether je v štirih dneh izgubil 31 odstotkov vrednosti.

Res je, ampak še vedno je Ether v 30 dnevih pridelal +78% (kljub današnjemu padcu)

> Med bolj trgovanimi kovanci je najbolj izgubil litecoin, in sicer 44 odstotkov v štirih dneh.

Še vedno je Litecoin v 30 dnevih pridelal +244% (kljub današnjemu padcu)

> Ripple je v zadnjih 24 urah dosegel rekord in se skoraj dotaknil 1,25 dolarja, nato pa v štirih urah zgrmel za 32 odstotkov.

Še vedno je Ripple v 30 dnevih pridelal +320% (kljub današnjemu padcu)

In tako naprej.... www.worldcoinindex.c...g/overview Korekcija je bila pričakovana, je malo presenetila v "globino", kar je povzročila "zloglasna" menjalnica Bitfinex (cca 38% celotnega prometa z BTC imajo oni)..Ko se je vse skupaj že malo umirilo, so počili v prodajo še par "paketkov" BTC, BCH in ETH in zbili ceno še navzdol. Nič nenavadnega, če ne bi ista menjalnica prodajala "valut" in jih na dnu kupovala z USDT, ki ga "tiska" sama! Pod črto, nič novega, vse to je že bilo videno... Ker ni reguliran trg, so svinjarije mogoče in se dogajajo.

Terminske pogodbe so "zabile" ceno BTC, to je dejstvo. In dejstvo kripto trga je, da je to poligon za "boys with big toys", ki vsake toliko postrižejo ovčke, na vedno enak način... Dokler bodo/bomo ovčke v igri, se bo igra nadaljevala. Pri tej igri je pač tako, da eni zaslužijo, drugi zgubijo. Win - win ne gre. In petkova razprodaja je bila uspešna. Če pa se bo nadaljevala še v jutrišnji dan in BTC pade pod 12k$...se zna zgoditi, da se vidimo pri 10k$...kar je še vedno donos +20% v 30 dnevih.

Slika ni tako slaba, kot jo prikazujete ;) , je pa res, da lahko postane še dosti slabša, kot zgleda zdaj! In nekoč bo....

Da bi se uresničile napovedi "prežvekovalca" Johna....pa upam, da nihče na sončni strani alp ne verjame... On je eden večjih rudarjev in pač mora poskrbeti za marketing ;) khmm, če je tole marketing:
John McAfee will eat his d*ck if Bitcoin doesn't reach $1m by 2020
www.theinquirer.net/...1m-by-2020

Wulfe: Jaz sem šel stavit, za kofe, da bo šlo gor ;) ne pa dol. cca 20% - 25% v mesecu dni. Mala stava, proti razliki v ceni
... čuj, ker kriptotrg ni reguliran (BTW, kaj je to?) trg, so svinjarije mogoče in se dogajajo, zato sem včeraj - kot da bi vedel - malo za hec, še bolj pa zares tole forum.finance.si/?m=...646&single napisal, pa ni hotel noben komentirat, zdaj pa ne vem, če se forumski bitkojnerji z mano strinjate ali pa me vsi ignorirate ...

P.S.: če se prav spomnim, je čar kriptosveta glih v tem in glih zato (je) tako raste(l), da ni reguliran in da vsak (velik) lahko dela, kaj mu paše in mu noben nič ne more ... aja, če me tudi ti ignoriraš, mi napiši samo eno besedo "JA", da se ne bom brezveze matral, ker tvoje poste še vedno lahko berem in (zlobno) komentiram ...
Polo83 sporočil: 1.177
[#2689858] 22.12.17 15:27
Odgovori   +    5
pri delnicah vsaj veš da je ugodno za vstopit, tukaj če bitcoin pade na 50eur še vedno kupuješ meglo.. mislim da se bodo veliki grupirali med prazniki, ljudje so praznično razpoloženi in manj občutljivi, letna bilanca še vedno neponovljiva in da še bo nekaj ciklusov šišanja..
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2689859] 22.12.17 15:50
Odgovori   +    3
to je ze peti -30% padec letos. najvecji padec v zgodovini btc je bil 94%. ce gledas v tem kontekstu, je se bistveno prezgodaj govoriti o poku balona.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2689865] 22.12.17 16:01 · odgovor na: (#2689862)
Odgovori   +    1
ne verjamem. prepoceni je spet navalit in nabildat, ze nekaj hodl bizonov z zvonci lahko preusmeri stampedo.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2689870] 22.12.17 16:14 · odgovor na: (#2689867)
Odgovori   +    1
ja, reaktivnost trga je recmo temu tehnicno limitirana. ampak kar berem veliki hodli sploh se niso v akciji. to je vse ze videno.
MrRooky sporočil: 351
[#2689876] 22.12.17 16:48 · odgovor na: (#2689854)
Odgovori   +    1
[Wulfe]
> [MrRooky]
> Wulfe: Jaz sem šel stavit, za kofe, da bo šlo gor ;) ne pa dol. cca 20% - 25% v mesecu dni. Mala stava, proti razliki v ceni

lepa zajebancija :D

vsekakor pa mora vsak igrati tako, da ga čimmanj ostružijo. tudi jaz sem bil ponoč olupljen ko govedo v mesnici, ampak sem se uspel ven spokat s polnim žakljem dolarjev (kot si dobro opisal!), tko da zdej neznansko uživam, ko pada, "kot iglice z božičnega drevesa". upaš stavit kdaj bo bottom? ;)
Kdaj ali koliko? In v kakšnem časovnem okvirju se pogovarjava za stavo? Pir ali kava? ;) Jaz na srečo nisem bil med ostriženimi na balin, sem odskočil, ampak pristrigli so me pa ;) En del virtualnega dobička, sem dal za ohranjanje ogrožene živalske vrste (kitov).
MrRooky sporočil: 351
[#2689880] 22.12.17 16:56 · odgovor na: najobj (#2689855)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [MrRooky]
> > Od ponedeljkovega vrha pri 19.511 dolarjih (po podatkih Bloomberga) je zdrsnil na današnjih nekaj več kot 13 tisoč dolarjev. To je 37 odstotkov pod rekordom.
>
> Drži! Ampak, še vedno je Bitcoin v 30 dnevih pridelal +64% (kljub današnjemu padcu)
>
> > Ether je v štirih dneh izgubil 31 odstotkov vrednosti.
>
> Res je, ampak še vedno je Ether v 30 dnevih pridelal +78% (kljub današnjemu padcu)
>
> > Med bolj trgovanimi kovanci je najbolj izgubil litecoin, in sicer 44 odstotkov v štirih dneh.
>
> Še vedno je Litecoin v 30 dnevih pridelal +244% (kljub današnjemu padcu)
>
> > Ripple je v zadnjih 24 urah dosegel rekord in se skoraj dotaknil 1,25 dolarja, nato pa v štirih urah zgrmel za 32 odstotkov.
>
> Še vedno je Ripple v 30 dnevih pridelal +320% (kljub današnjemu padcu)
>
> In tako naprej.... www.worldcoinindex.c...g/overview Korekcija je bila pričakovana, je malo presenetila v "globino", kar je povzročila "zloglasna" menjalnica Bitfinex (cca 38% celotnega prometa z BTC imajo oni)..Ko se je vse skupaj že malo umirilo, so počili v prodajo še par "paketkov" BTC, BCH in ETH in zbili ceno še navzdol. Nič nenavadnega, če ne bi ista menjalnica prodajala "valut" in jih na dnu kupovala z USDT, ki ga "tiska" sama! Pod črto, nič novega, vse to je že bilo videno... Ker ni reguliran trg, so svinjarije mogoče in se dogajajo.
>
> Terminske pogodbe so "zabile" ceno BTC, to je dejstvo. In dejstvo kripto trga je, da je to poligon za "boys with big toys", ki vsake toliko postrižejo ovčke, na vedno enak način... Dokler bodo/bomo ovčke v igri, se bo igra nadaljevala. Pri tej igri je pač tako, da eni zaslužijo, drugi zgubijo. Win - win ne gre. In petkova razprodaja je bila uspešna. Če pa se bo nadaljevala še v jutrišnji dan in BTC pade pod 12k$...se zna zgoditi, da se vidimo pri 10k$...kar je še vedno donos +20% v 30 dnevih.
>
> Slika ni tako slaba, kot jo prikazujete ;) , je pa res, da lahko postane še dosti slabša, kot zgleda zdaj! In nekoč bo....
>
> Da bi se uresničile napovedi "prežvekovalca" Johna....pa upam, da nihče na sončni strani alp ne verjame... On je eden večjih rudarjev in pač mora poskrbeti za marketing ;) khmm, če je tole marketing:
> John McAfee will eat his d*ck if Bitcoin doesn't reach $1m by 2020
> www.theinquirer.net/...1m-by-2020
>
> Wulfe: Jaz sem šel stavit, za kofe, da bo šlo gor ;) ne pa dol. cca 20% - 25% v mesecu dni. Mala stava, proti razliki v ceni

... čuj, ker kriptotrg ni reguliran (BTW, kaj je to?) trg, so svinjarije mogoče in se dogajajo, zato sem včeraj - kot da bi vedel - malo za hec, še bolj pa zares tole forum.finance.si/?m=...646&single napisal, pa ni hotel noben komentirat, zdaj pa ne vem, če se forumski bitkojnerji z mano strinjate ali pa me vsi ignorirate ...
Mogoče boš počasi, nekoč dojel in si sam odgovoril na zastavljeno vprašanje.

P.S.: če se prav spomnim, je čar kriptosveta glih v tem in glih zato (je) tako raste(l), da ni reguliran in da vsak (velik) lahko dela, kaj mu paše in mu noben nič ne more ... aja, če me tudi ti ignoriraš, mi napiši samo eno besedo "JA", da se ne bom brezveze matral, ker tvoje poste še vedno lahko berem in (zlobno) komentiram ...
Kot si pravilno ugotovil, te nisem dal na "sistemski" ignor in lahko poste bereš in komentiraš. To je pa to ;)
LeonTosic sporočil: 283
[#2689911] 22.12.17 18:52 · odgovor na: (#2689906)
Odgovori   +    2
Viberate pa raztura, zasluzil sem 200% v dveh dneh :-)
MrRooky sporočil: 351
[#2689943] 22.12.17 21:55 · odgovor na: LeonTosic (#2689911)
Odgovori   +    3
[LeonTosic]
Viberate pa raztura, zasluzil sem 200% v dveh dneh :-)
Bravo! In tebi, da si sel v VIB in upam, da VIB se zraste (saj imajo fantje nagrado v kovancih...sicer predpisano, kdaj in koliko smejo prodat).

www.cryptocompare.co...erview/BTC

Resnično zaslužiš šele takrat ko imaš to v FIATu "v svoji garaži" ;) do takrat je...golob na strehi
anon-8475 sporočil: 219
[#2689952] 23.12.17 08:36 · odgovor na: MrRooky (#2689943)
Odgovori   +    2
Resnično zaslužiš šele takrat ko imaš to v FIATu "v svoji garaži" ;) do takrat je...golob na strehi


To kar si napisal je ena od osnovnih resnic trgovanja s kriptovaluto (no, tudi ostalega trgovanja).

Jaz pa dodajam še enega enako, če ne bolj pomembnega, ki ga zmeraj trobim v uho tistim, ki so me sedaj prišli spraševat o kripto:
Če kontroliraš zasebne ključe, kontroliraš svoje kovance! Če zasebnih ključev nimaš pri sebi, potem nimaš nič. Ali po domače:vse kar aktivno ne trguješ imaš pri sebi v svoji denarnici!!! Najbolje je kakšna hardverska varianta, če imaš pa na kompu pa seveda dovolj varnostnih kopij. Če to imaš pošlihtano te potem razni heki menjalnic in podobnih portalov ne skrbi preveč.
LP
najobj sporočil: 31.920
[#2689994] 23.12.17 13:09 · odgovor na: MrRooky (#2689880)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 23.12.2017 13:13
> ... čuj, ker kriptotrg ni reguliran (BTW, kaj je to?) trg, so svinjarije mogoče in se dogajajo, zato sem včeraj - kot da bi vedel - malo za hec, še bolj pa zares tole forum.finance.si/?m=...646&single napisal, pa ni hotel noben komentirat, zdaj pa ne vem, če se forumski bitkojnerji z mano strinjate ali pa me vsi ignorirate ...

Mogoče boš počasi, nekoč dojel in si sam odgovoril na zastavljeno vprašanje.

>
> P.S.: če se prav spomnim, je čar kriptosveta glih v tem in glih zato (je) tako raste(l), da ni reguliran in da vsak (velik) lahko dela, kaj mu paše in mu noben nič ne more ... aja, če me tudi ti ignoriraš, mi napiši samo eno besedo "JA", da se ne bom brezveze matral, ker tvoje poste še vedno lahko berem in (zlobno) komentiram ...

Kot si pravilno ugotovil, te nisem dal na "sistemski" ignor in lahko poste bereš in komentiraš. To je pa to ;)
... čuj, jaz sem že dojel, da to forum.finance.si/?m=...778&single ni dobro za mene, tako da več od občasno zlobnih komentarjev na račun kriptomanije od mene ne rabiš pričakovati ...

P.S.: ker si glih tukaj in ko gledam na v zgornjem postu naliman "Bitcoin Ticker", imam za tebe še eno vprašanje, in sicer kako je mogoče s prodajo/nakupom bitcoina na šesti decimalki spreminjati tečaj celega bitcoina ... khmm, ali pa zaradi hitrosti sprememb narobe vidim, ker namreč pri trgovanju z običajnimi delnicami z manj kot eno delnico ne moreš nič, ker tako trgovanje niti ne obstaja, dokler se izdajatelj ne spomni, da bi s splitom lahko še kaj dodatno zaslužil ... evo, iz uvidevnosti pa te ne bom več gnjavil s vprašanjem, po čem je bila včeraj tista roba, ki jo kupuješ in prodajaš na Japonskem, ker se na Japonskem z bitcoini splača kupovat in prodajat, ker je bolj enostavno kot z dolarji ali jeni ...
MrRooky sporočil: 351
[#2690001] 23.12.17 13:39 · odgovor na: anon-8475 (#2689952)
Odgovori   +    1
[skrabam]
Resnično zaslužiš šele takrat ko imaš to v FIATu "v svoji garaži" ;) do takrat je...golob na strehi


To kar si napisal je ena od osnovnih resnic trgovanja s kriptovaluto (no, tudi ostalega trgovanja).

Jaz pa dodajam še enega enako, če ne bolj pomembnega, ki ga zmeraj trobim v uho tistim, ki so me sedaj prišli spraševat o kripto:
Če kontroliraš zasebne ključe, kontroliraš svoje kovance! Če zasebnih ključev nimaš pri sebi, potem nimaš nič. Ali po domače:vse kar aktivno ne trguješ imaš pri sebi v svoji denarnici!!! Najbolje je kakšna hardverska varianta, če imaš pa na kompu pa seveda dovolj varnostnih kopij. Če to imaš pošlihtano te potem razni heki menjalnic in podobnih portalov ne skrbi preveč.
LP
100% Res! Kot si napisal, "Če zasebnih ključev nimaš pri sebi, potem nimaš nič." Kajti kovancev nimamo nikoli. Kovanci so v ketni in se vrtijo po mašinerijah, počivajo v nodih na serverjih... Misel, da imamo kovance v denarnicah je napačna, v denarnicah imamo "samo" ključe, ki dokazujejo naše "lasništvo" kovancev...

forum.finance.si/?m=...933&single

Vsak, ki ima vsaj za tisočaka kripto valut, bi si lahko omislil kakšen "cold wallet", danes je to že zelo poceni. Je pa res, da jih je težko dobit, vse razprodano. Ko enkrat cena nakupa HW wallet-a pade pod 10% glavnice, je nakup zelo smiseln. In danes je to hitro ;) Če že ne ta način, potem pa vsaj denarnice na USB ključke ali externe diske, ki niso ves čas "on line". Seveda nekaj kopij, po možnosti na različnih lokacijah (pa ne na isti ključek/disk v txt fajlu napisat vseh privat ključev in gesel ;) )

Če bi Korejci poskrbeli za varnost, kot je bilo že velikokrat povdarjeno, jih ne bi postrigli www.reuters.com/arti...SKBN1ED0NJ



Pregled wallet-ov (google najde še veliko več):
99bitcoins.com/best-...on-review/

Strani: 1