Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Srečno in veselo

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[#2689792] 22.12.17 10:01
Odgovori   +    7
... Danes je vse drugače, ne samo pametni in zvedavi milenijci, temveč tudi marsikdo drug, ki je podjeten, ne želi biti redno zaposlen, politiki pa še vedno razmišljajo samo z očmi prekarnega delavca. ...

... OK, zdaj pa me res zanima, če je Pero tote podjetne in prekarce prej preštel, preden je tole napisal, ker imam jaz občutek, da je bolj malo tistih, ki nočejo - itak jih noben ne sili - biti redno zaposleni in malo več tistih, ki ne morejo biti redno zaposleni, ker so prisiljeni biti prekarci brez vsakih pravic ...

P.S.: če bo Pero slučajno tole prebral, želim njemu in njegovi ekipi vse dobro v novem letu ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2689840] 22.12.17 13:23 · odgovor na: najobj (#2689792)
Odgovori   +    9
[najobj]
... Danes je vse drugače, ne samo pametni in zvedavi milenijci, temveč tudi marsikdo drug, ki je podjeten, ne želi biti redno zaposlen, politiki pa še vedno razmišljajo samo z očmi prekarnega delavca. ...

... OK, zdaj pa me res zanima, če je Pero tote podjetne in prekarce prej preštel, preden je tole napisal, ker imam jaz občutek, da je bolj malo tistih, ki nočejo - itak jih noben ne sili - biti redno zaposleni in malo več tistih, ki ne morejo biti redno zaposleni, ker so prisiljeni biti prekarci brez vsakih pravic ...

P.S.: če bo Pero slučajno tole prebral, želim njemu in njegovi ekipi vse dobro v novem letu ...
Imamo pač sistem dveh kast. In oblast rešuje problem na način, da se previlegirana kasta še bolj zoži in njihovi previlegiji še bolj zaščitijo.
najobj sporočil: 31.920
[#2689857] 22.12.17 15:23 · odgovor na: anon-204390 (#2689840)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 22.12.2017 15:24
[vickibedi]
> [najobj]
> ... Danes je vse drugače, ne samo pametni in zvedavi milenijci, temveč tudi marsikdo drug, ki je podjeten, ne želi biti redno zaposlen, politiki pa še vedno razmišljajo samo z očmi prekarnega delavca. ...
>
> ... OK, zdaj pa me res zanima, če je Pero tote podjetne in prekarce prej preštel, preden je tole napisal, ker imam jaz občutek, da je bolj malo tistih, ki nočejo - itak jih noben ne sili - biti redno zaposleni in malo več tistih, ki ne morejo biti redno zaposleni, ker so prisiljeni biti prekarci brez vsakih pravic ...
>
> P.S.: če bo Pero slučajno tole prebral, želim njemu in njegovi ekipi vse dobro v novem letu ...
Imamo pač sistem dveh kast. In oblast rešuje problem na način, da se previlegirana kasta še bolj zoži in njihovi previlegiji še bolj zaščitijo.
... OK, to vem, ne vem pa, če je to po tvojem dobro ali slabo ...

P.S.: po mojem je to slabo, ampak jaz sem forumski komunajzar in je normalno, da svinjarij neoliberalizma ne prebavljam ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2689871] 22.12.17 16:39 · odgovor na: najobj (#2689857)
Odgovori   +    5
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > ... Danes je vse drugače, ne samo pametni in zvedavi milenijci, temveč tudi marsikdo drug, ki je podjeten, ne želi biti redno zaposlen, politiki pa še vedno razmišljajo samo z očmi prekarnega delavca. ...
> >
> > ... OK, zdaj pa me res zanima, če je Pero tote podjetne in prekarce prej preštel, preden je tole napisal, ker imam jaz občutek, da je bolj malo tistih, ki nočejo - itak jih noben ne sili - biti redno zaposleni in malo več tistih, ki ne morejo biti redno zaposleni, ker so prisiljeni biti prekarci brez vsakih pravic ...
> >
> > P.S.: če bo Pero slučajno tole prebral, želim njemu in njegovi ekipi vse dobro v novem letu ...

> Imamo pač sistem dveh kast. In oblast rešuje problem na način, da se previlegirana kasta še bolj zoži in njihovi previlegiji še bolj zaščitijo.

... OK, to vem, ne vem pa, če je to po tvojem dobro ali slabo ...

P.S.: po mojem je to slabo, ampak jaz sem forumski komunajzar in je normalno, da svinjarij neoliberalizma ne prebavljam ...
Kot tak bi lahko vedel, da so obstoječ sistem uvedli prav komunajzarji in ga kot takšnega še vedno držijo pri življenju. To pa nima nobene zveze z (neo)liberalizmom.

p.s. (neo) sem dal v oklepaj, ker ne vem kaj ta "neo" sploh pomeni. Liberalizem, podobno kot svoboda, je ali pa ga ni.

en.wikipedia.org/wik...Liberalism
Liberalism is a political philosophy or worldview founded on ideas of liberty and equality
najobj sporočil: 31.920
[#2689992] 23.12.17 12:51 · odgovor na: anon-204390 (#2689871)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 23.12.2017 12:54
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > ... Danes je vse drugače, ne samo pametni in zvedavi milenijci, temveč tudi marsikdo drug, ki je podjeten, ne želi biti redno zaposlen, politiki pa še vedno razmišljajo samo z očmi prekarnega delavca. ...
> > >
> > > ... OK, zdaj pa me res zanima, če je Pero tote podjetne in prekarce prej preštel, preden je tole napisal, ker imam jaz občutek, da je bolj malo tistih, ki nočejo - itak jih noben ne sili - biti redno zaposleni in malo več tistih, ki ne morejo biti redno zaposleni, ker so prisiljeni biti prekarci brez vsakih pravic ...
> > >
> > > P.S.: če bo Pero slučajno tole prebral, želim njemu in njegovi ekipi vse dobro v novem letu ...
> > Imamo pač sistem dveh kast. In oblast rešuje problem na način, da se previlegirana kasta še bolj zoži in njihovi previlegiji še bolj zaščitijo.
>
> ... OK, to vem, ne vem pa, če je to po tvojem dobro ali slabo ...
>
> P.S.: po mojem je to slabo, ampak jaz sem forumski komunajzar in je normalno, da svinjarij neoliberalizma ne prebavljam ...
Kot tak bi lahko vedel, da so obstoječ sistem uvedli prav komunajzarji in ga kot takšnega še vedno držijo pri življenju. To pa nima nobene zveze z (neo)liberalizmom.

p.s. (neo) sem dal v oklepaj, ker ne vem kaj ta "neo" sploh pomeni. Liberalizem, podobno kot svoboda, je ali pa ga ni.

en.wikipedia.org/wik...Liberalism
Liberalism is a political philosophy or worldview founded on ideas of liberty and equality
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, razen da si kot običajno probal premaknit tarčo, ti meni hočeš povedat, da imamo samo pri nas v komunajzarski Sloveniji neo-liberalizem (= neo-suženjstvo), drugje po svetu pa ljudje 7 dni v tednu delajo 16 ur na dan za kos kruha in kozarec vode samo zato, ker - če si sposodim Franklove besede - pametni in zvedavi milenijci in tudi marsikdo drug so zgolj podjetni in zato ne želijo živeti omejeni enako kot redno zaposleni ... eh, jebiga ...

P.S.: predpono "neo" pred samostalnikom "liberalizem" na totem forumu uporabljam zato, ker je za mimoidoče forumske kaoliberalce beseda neoliberalizem kot rdeča cunja za bike ... aja, pozabil si mi povedat, če je neoliberalizem po tvojem dober ali slab ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2690011] 23.12.17 15:38 · odgovor na: najobj (#2689992)
Odgovori   +    4
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [vickibedi]
> > > > [najobj]
> > > > ... Danes je vse drugače, ne samo pametni in zvedavi milenijci, temveč tudi marsikdo drug, ki je podjeten, ne želi biti redno zaposlen, politiki pa še vedno razmišljajo samo z očmi prekarnega delavca. ...
> > > >
> > > > ... OK, zdaj pa me res zanima, če je Pero tote podjetne in prekarce prej preštel, preden je tole napisal, ker imam jaz občutek, da je bolj malo tistih, ki nočejo - itak jih noben ne sili - biti redno zaposleni in malo več tistih, ki ne morejo biti redno zaposleni, ker so prisiljeni biti prekarci brez vsakih pravic ...
> > > >
> > > > P.S.: če bo Pero slučajno tole prebral, želim njemu in njegovi ekipi vse dobro v novem letu ...

> > > Imamo pač sistem dveh kast. In oblast rešuje problem na način, da se previlegirana kasta še bolj zoži in njihovi previlegiji še bolj zaščitijo.
> >
> > ... OK, to vem, ne vem pa, če je to po tvojem dobro ali slabo ...
> >
> > P.S.: po mojem je to slabo, ampak jaz sem forumski komunajzar in je normalno, da svinjarij neoliberalizma ne prebavljam ...

> Kot tak bi lahko vedel, da so obstoječ sistem uvedli prav komunajzarji in ga kot takšnega še vedno držijo pri življenju. To pa nima nobene zveze z (neo)liberalizmom.
>
> p.s. (neo) sem dal v oklepaj, ker ne vem kaj ta "neo" sploh pomeni. Liberalizem, podobno kot svoboda, je ali pa ga ni.
>
> en.wikipedia.org/wik...Liberalism
> Liberalism is a political philosophy or worldview founded on ideas of liberty and equality

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, razen da si kot običajno probal premaknit tarčo, ti meni hočeš povedat, da imamo samo pri nas v komunajzarski Sloveniji neo-liberalizem (= neo-suženjstvo), drugje po svetu pa ljudje 7 dni v tednu delajo 16 ur na dan za kos kruha in kozarec vode samo zato, ker - če si sposodim Franklove besede - pametni in zvedavi milenijci in tudi marsikdo drug so zgolj podjetni in zato ne želijo živeti omejeni enako kot redno zaposleni ... eh, jebiga ...
Eh jebiga, daj pomoli že enkrat svoj nos iz tele naše vukojebine. Boš videl, da folk po svetu dela vse živo, na različne načine, in da zasluži in zapravi bistveno več kot določa norma
naše kolektivne pogodbe.
P.S.: predpono "neo" pred samostalnikom "liberalizem" na totem forumu uporabljam zato, ker je za mimoidoče forumske kaoliberalce beseda neoliberalizem kot rdeča cunja za bike ... aja, pozabil si mi povedat, če je neoliberalizem po tvojem dober ali slab ...
"Neo"liberalizem so si izmislili Semolič in Štrukelj, pa še oni so preplonkali od podobnih drekačev, ker so sami pač nesposobni kakršnegakoli intelektalnega napora.

Liberalizem je tudi ideologija, o tem se strinjam, podobno kot vsi ostali *izmi,
ampak preberi si kakšno knjigo od Miltona Friedmana..Za razliko od komunizma, fašizma, nacizma, polpota in kimjonguna, liberalizem pač ni terjal miljonov ljudi po masgrabnih, to je vse, kar ti lahkjo rečem.
Slovenci vemo kaj pomeni ideologija, ki nas je gnala v masovna grobišča. Ampak vsi, tako oni ki so klali, kot tisti, ki so bili klani, vedo da samo ena je mati:
www.youtube.com/watc...YsaB0MXWGY

p.s.
Video je iz Moldavije. Ex sovjetske republike, ki je bila podvržena Putinovemu maščevanju, namreč kot bivša vinska klet Sovjetske zveze je bila pahnjena v blokado, ko se je car odločil, da niso dovolj podložni.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2690022] 23.12.17 16:53 · odgovor na: (#2689990)
Odgovori   +    6
[rename]
Privilegij, ne previlegij ;-)

Sicer pa ne razumem, v cem je smisel propagiranja nerednega zaposlovanja?
Kaj jih zene, da so raje ‘na projektih’, ‘na espejih’ in ne redno zaposleni?
Razumem tisti del, ko v teoriji pozimi delas, poleti pa potujes....ampak, to je za sezono ali dve... in ce ne obogatis ravno z kojni...neke eksistencne varnosti v tem ne znam videti.

Z ocmi delodajalcev pa spet: eno je fleksibilnost zaposlovanja ljudi, ki zlagajo nekaj v skatle, na normo....in ce ni kaj zlagat, gledajo v luft, ali strajkajo ali surfajo po www....taksnim to ustreza; ampak - govorimo o visokih dodanih vrednostih, o kontinuiteti razvoja....za taksne profile pa res ne more biti potem delodajalec odvisen od tega, ali mu gredo ‘espeji’ druzno v Juzno Ameriko, ali pa lahko razpolaga z resursi, ki jih potrebuje.

Ali drugace povedano: po tej logiki naj se Frankl je.e sam s firmo, novinarji pa bodo svobodno odlocali, kaj in kdaj bodo pisali?
No go, I’d say, no go.
Teoretično gledano je biti freelancer ok, mislim če delaš v družbi, ki hrepeni o tvojih storitvah. V družbi, ki bi hrepenela po tvojih uslugah brez plačila, pa je to muka. In takšna je tudi Slovenija. Za nas je socializem najbrž res edina rešitev. Zakon, davek, bič.
najobj sporočil: 31.920
[#2690072] 24.12.17 12:30 · odgovor na: anon-204390 (#2690011)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 24.12.2017 12:35
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [vickibedi]
> > > > > [najobj]
> > > > > ... Danes je vse drugače, ne samo pametni in zvedavi milenijci, temveč tudi marsikdo drug, ki je podjeten, ne želi biti redno zaposlen, politiki pa še vedno razmišljajo samo z očmi prekarnega delavca. ...
> > > > >
> > > > > ... OK, zdaj pa me res zanima, če je Pero tote podjetne in prekarce prej preštel, preden je tole napisal, ker imam jaz občutek, da je bolj malo tistih, ki nočejo - itak jih noben ne sili - biti redno zaposleni in malo več tistih, ki ne morejo biti redno zaposleni, ker so prisiljeni biti prekarci brez vsakih pravic ...
> > > > >
> > > > > P.S.: če bo Pero slučajno tole prebral, želim njemu in njegovi ekipi vse dobro v novem letu ...
> > > > Imamo pač sistem dveh kast. In oblast rešuje problem na način, da se previlegirana kasta še bolj zoži in njihovi previlegiji še bolj zaščitijo.
> > > ... OK, to vem, ne vem pa, če je to po tvojem dobro ali slabo ...
> > >
> > > P.S.: po mojem je to slabo, ampak jaz sem forumski komunajzar in je normalno, da svinjarij neoliberalizma ne prebavljam ...
> > Kot tak bi lahko vedel, da so obstoječ sistem uvedli prav komunajzarji in ga kot takšnega še vedno držijo pri življenju. To pa nima nobene zveze z (neo)liberalizmom.
> >
> > p.s. (neo) sem dal v oklepaj, ker ne vem kaj ta "neo" sploh pomeni. Liberalizem, podobno kot svoboda, je ali pa ga ni.
> >
> > en.wikipedia.org/wik...Liberalism
> > Liberalism is a political philosophy or worldview founded on ideas of liberty and equality
> ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, razen da si kot običajno probal premaknit tarčo, ti meni hočeš povedat, da imamo samo pri nas v komunajzarski Sloveniji neo-liberalizem (= neo-suženjstvo), drugje po svetu pa ljudje 7 dni v tednu delajo 16 ur na dan za kos kruha in kozarec vode samo zato, ker - če si sposodim Franklove besede - pametni in zvedavi milenijci in tudi marsikdo drug so zgolj podjetni in zato ne želijo živeti omejeni enako kot redno zaposleni ... eh, jebiga ...
>

Eh jebiga, daj pomoli že enkrat svoj nos iz tele naše vukojebine. Boš videl, da folk po svetu dela vse živo, na različne načine, in da zasluži in zapravi bistveno več kot določa norma
naše kolektivne pogodbe.


> P.S.: predpono "neo" pred samostalnikom "liberalizem" na totem forumu uporabljam zato, ker je za mimoidoče forumske kaoliberalce beseda neoliberalizem kot rdeča cunja za bike ... aja, pozabil si mi povedat, če je neoliberalizem po tvojem dober ali slab ...

"Neo"liberalizem so si izmislili Semolič in Štrukelj, pa še oni so preplonkali od podobnih drekačev, ker so sami pač nesposobni kakršnegakoli intelektalnega napora.

Liberalizem je tudi ideologija, o tem se strinjam, podobno kot vsi ostali *izmi,
ampak preberi si kakšno knjigo od Miltona Friedmana..Za razliko od komunizma, fašizma, nacizma, polpota in kimjonguna, liberalizem pač ni terjal miljonov ljudi po masgrabnih, to je vse, kar ti lahkjo rečem.
Slovenci vemo kaj pomeni ideologija, ki nas je gnala v masovna grobišča. Ampak vsi, tako oni ki so klali, kot tisti, ki so bili klani, vedo da samo ena je mati:
www.youtube.com/watc...YsaB0MXWGY

p.s.
Video je iz Moldavije. Ex sovjetske republike, ki je bila podvržena Putinovemu maščevanju, namreč kot bivša vinska klet Sovjetske zveze je bila pahnjena v blokado, ko se je car odločil, da niso dovolj podložni.
... eh, saj sem vedel, da bodo tudi brezpravni prekarci iz Slovenije prej ali slej priromali do Putina, ker brez Putina tebi očitno živeti ni ...

P.S.: samo ti veš, kaj imajo komunizem, fašizem, nacizem, polpot in kimjongun - še dobro, da nisi pozabil na povojne povoje - z brezpravnimi prekarci v Sloveniji, ampak ker si s premikanjem tarče zalutal v Azijo, bi lahko tote www.finance.si/324752 reveže v Indiji vprašal, kako so zadovoljni z 48 centi na dan, da o kakšnem Bangladešu ali Vietnamu raje ne govorim ... aja, že tretjič od treh odgovorov si mi pozabil povedat, če je - moja rdeča cunja dobro deluje - neoliberalizem dober ali slab ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2690082] 24.12.17 15:49 · odgovor na: najobj (#2690072)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [vickibedi]
> > > > [najobj]
> > > > > [vickibedi]
> > > > > > [najobj]
> > > > > > ... Danes je vse drugače, ne samo pametni in zvedavi milenijci, temveč tudi marsikdo drug, ki je podjeten, ne želi biti redno zaposlen, politiki pa še vedno razmišljajo samo z očmi prekarnega delavca. ...
> > > > > >
> > > > > > ... OK, zdaj pa me res zanima, če je Pero tote podjetne in prekarce prej preštel, preden je tole napisal, ker imam jaz občutek, da je bolj malo tistih, ki nočejo - itak jih noben ne sili - biti redno zaposleni in malo več tistih, ki ne morejo biti redno zaposleni, ker so prisiljeni biti prekarci brez vsakih pravic ...
> > > > > >
> > > > > > P.S.: če bo Pero slučajno tole prebral, želim njemu in njegovi ekipi vse dobro v novem letu ...

> > > > > Imamo pač sistem dveh kast. In oblast rešuje problem na način, da se previlegirana kasta še bolj zoži in njihovi previlegiji še bolj zaščitijo.

> > > > ... OK, to vem, ne vem pa, če je to po tvojem dobro ali slabo ...
> > > >
> > > > P.S.: po mojem je to slabo, ampak jaz sem forumski komunajzar in je normalno, da svinjarij neoliberalizma ne prebavljam ...

> > > Kot tak bi lahko vedel, da so obstoječ sistem uvedli prav komunajzarji in ga kot takšnega še vedno držijo pri življenju. To pa nima nobene zveze z (neo)liberalizmom.
> > >
> > > p.s. (neo) sem dal v oklepaj, ker ne vem kaj ta "neo" sploh pomeni. Liberalizem, podobno kot svoboda, je ali pa ga ni.
> > >
> > > en.wikipedia.org/wik...Liberalism
> > > Liberalism is a political philosophy or worldview founded on ideas of liberty and equality

> > ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, razen da si kot običajno probal premaknit tarčo, ti meni hočeš povedat, da imamo samo pri nas v komunajzarski Sloveniji neo-liberalizem (= neo-suženjstvo), drugje po svetu pa ljudje 7 dni v tednu delajo 16 ur na dan za kos kruha in kozarec vode samo zato, ker - če si sposodim Franklove besede - pametni in zvedavi milenijci in tudi marsikdo drug so zgolj podjetni in zato ne želijo živeti omejeni enako kot redno zaposleni ... eh, jebiga ...
> >
>
> Eh jebiga, daj pomoli že enkrat svoj nos iz tele naše vukojebine. Boš videl, da folk po svetu dela vse živo, na različne načine, in da zasluži in zapravi bistveno več kot določa norma
> naše kolektivne pogodbe.

>
> > P.S.: predpono "neo" pred samostalnikom "liberalizem" na totem forumu uporabljam zato, ker je za mimoidoče forumske kaoliberalce beseda neoliberalizem kot rdeča cunja za bike ... aja, pozabil si mi povedat, če je neoliberalizem po tvojem dober ali slab ...
>
> "Neo"liberalizem so si izmislili Semolič in Štrukelj, pa še oni so preplonkali od podobnih drekačev, ker so sami pač nesposobni kakršnegakoli intelektalnega napora.
>
> Liberalizem je tudi ideologija, o tem se strinjam, podobno kot vsi ostali *izmi,
> ampak preberi si kakšno knjigo od Miltona Friedmana..Za razliko od komunizma, fašizma, nacizma, polpota in kimjonguna, liberalizem pač ni terjal miljonov ljudi po masgrabnih, to je vse, kar ti lahkjo rečem.
> Slovenci vemo kaj pomeni ideologija, ki nas je gnala v masovna grobišča. Ampak vsi, tako oni ki so klali, kot tisti, ki so bili klani, vedo da samo ena je mati:
> www.youtube.com/watc...YsaB0MXWGY
>
> p.s.
> Video je iz Moldavije. Ex sovjetske republike, ki je bila podvržena Putinovemu maščevanju, namreč kot bivša vinska klet Sovjetske zveze je bila pahnjena v blokado, ko se je car odločil, da niso dovolj podložni.

... eh, saj sem vedel, da bodo tudi brezpravni prekarci iz Slovenije prej ali slej priromali do Putina, ker brez Putina tebi očitno živeti ni ...
Eh jebiga, blaim it on Youtube, ki mi sugerira komade glede na moj profil :)
P.S.: samo ti veš, kaj imajo komunizem, fašizem, nacizem, polpot in kimjongun - še dobro, da nisi pozabil na povojne povoje - z brezpravnimi prekarci v Sloveniji, ampak ker si s premikanjem tarče zalutal v Azijo, bi lahko tote www.finance.si/324752 reveže v Indiji vprašal, kako so zadovoljni z 48 centi na dan, da o kakšnem Bangladešu ali Vietnamu raje ne govorim ... aja, že tretjič od treh odgovorov si mi pozabil povedat, če je - moja rdeča cunja dobro deluje - neoliberalizem dober ali slab ...
Neoliberalizem ne obstaja, to sem ti pa tudi že parkrat povedal. Liberalizem je načeloma ok, če se le aplicira z zrncem soli, čarobnih palčk v politiki pač ni. Zdrava kmečka pamet je najboljša politika.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2690143] 25.12.17 13:32 · odgovor na: anon-204390 (#2690082)
Odgovori   +    0
Zdrava kmečka pamet je najboljša politika.
--
..pol,ko ti je Gospod dal zipisat 300 hektarjev.

Srečno novo leto.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2690149] 25.12.17 14:37 · odgovor na: Kanzon (#2690143)
Odgovori   +    2
[Kanzon]
Zdrava kmečka pamet je najboljša politika.
--
..pol,ko ti je Gospod dal zipisat 300 hektarjev.

Srečno novo leto.
Ja, to pa tudi še vedno drži, da je "lako biti svetac, ako ti je Bog otac".
najobj sporočil: 31.920
[#2690251] 26.12.17 19:17 · odgovor na: anon-204390 (#2690082)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 26.12.2017 19:19
> > > P.S.: predpono "neo" pred samostalnikom "liberalizem" na totem forumu uporabljam zato, ker je za mimoidoče forumske kaoliberalce beseda neoliberalizem kot rdeča cunja za bike ... aja, pozabil si mi povedat, če je neoliberalizem po tvojem dober ali slab ...
> > "Neo"liberalizem so si izmislili Semolič in Štrukelj, pa še oni so preplonkali od podobnih drekačev, ker so sami pač nesposobni kakršnegakoli intelektalnega napora.
> >
> > Liberalizem je tudi ideologija, o tem se strinjam, podobno kot vsi ostali *izmi,
> > ampak preberi si kakšno knjigo od Miltona Friedmana..Za razliko od komunizma, fašizma, nacizma, polpota in kimjonguna, liberalizem pač ni terjal miljonov ljudi po masgrabnih, to je vse, kar ti lahkjo rečem.
> > Slovenci vemo kaj pomeni ideologija, ki nas je gnala v masovna grobišča. Ampak vsi, tako oni ki so klali, kot tisti, ki so bili klani, vedo da samo ena je mati:
> > www.youtube.com/watc...YsaB0MXWGY
> >
> > p.s.
> > Video je iz Moldavije. Ex sovjetske republike, ki je bila podvržena Putinovemu maščevanju, namreč kot bivša vinska klet Sovjetske zveze je bila pahnjena v blokado, ko se je car odločil, da niso dovolj podložni.
> ... eh, saj sem vedel, da bodo tudi brezpravni prekarci iz Slovenije prej ali slej priromali do Putina, ker brez Putina tebi očitno živeti ni ...
>

Eh jebiga, blaim it on Youtube, ki mi sugerira komade glede na moj profil :)

> P.S.: samo ti veš, kaj imajo komunizem, fašizem, nacizem, polpot in kimjongun - še dobro, da nisi pozabil na povojne povoje - z brezpravnimi prekarci v Sloveniji, ampak ker si s premikanjem tarče zalutal v Azijo, bi lahko tote www.finance.si/324752 reveže v Indiji vprašal, kako so zadovoljni z 48 centi na dan, da o kakšnem Bangladešu ali Vietnamu raje ne govorim ... aja, že tretjič od treh odgovorov si mi pozabil povedat, če je - moja rdeča cunja dobro deluje - neoliberalizem dober ali slab ...

Neoliberalizem ne obstaja, to sem ti pa tudi že parkrat povedal. Liberalizem je načeloma ok, če se le aplicira z zrncem soli, čarobnih palčk v politiki pač ni. Zdrava kmečka pamet je najboljša politika.
... evo, ker sta očitno tole en.wikipedia.org/wik...liberalism sama napisala, moraš priznat, da Štrukelj in Semolič dobro obvladata angleščino, ker praviš, da z neobstoječim neoliberalizmom bluzita tjavendan ... khmm, in če pomislim na podobnega drekača Bernieja Sandersa in vse nesposobne kakršnegakoli intelektalnega napora, ki jih je Bernie zastopal na zadnjih predsedniških volitvah v ZDA, sploh nista edina ...

P.S.: če pomislim, kaj vse je obljubljal, je tudi Trump dobil kar nekaj (milijonov) glasov ljudi - oh, groza - s Štruklju in Semoliču podobnim razmišljanjem, ker je tudi v ZDA marsikomu jasno, da se je človeški liberalizem zaradi neizmerne požrešnosti nekaterih bolnikov spridil v nečloveški neoliberalizem ...
Veselo2012 sporočil: 474
[#2690501] 29.12.17 09:27
Odgovori   +    2
Zdravo, nasmejano in mirno 2018
Kanzon sporočil: 2.392
[#2690502] 29.12.17 09:29
Odgovori   +    2
Če kdo ne razume kako je sploh možno ,da še vse tako funkcionira,od kot denar?

Denar tiskajo iz nič in ga talajo narodnim bankam.To je tako,kot da bi nakopal 100 kil. krompirja ,ki ti je zrasel na balkonu v teglcu.

Hehe.
bigl sporočil: 18.363
[#2690503] 29.12.17 09:33
Odgovori   +    0
Primerjavo z razumevanjem položaja na šahovnici, nikakor ne razumem kot spoštovani @Frankl, kajti mi smo 30 oz. velik kozarček v EU. V Die Zeit (št. 52) berem:

"Kann also alles so bleiben, wie es ist? Natürlich nicht. Europa wird auf der Weltbühne gebraucht, jetzt, da sich die Nachkriegsordnung aufzulösen beginnt. Um in diesem veränderten geopolitischen Umfeld bestehen zu können, benötigt die EU zum beispiel Geld. Für die Verteidigung der Grenzen, der eigenen Werte – und nicht zuletzt der Währung.

Vrednote je "Pero" pozabil posebej poudarit in te so bistven temelj vsega kar potem nastane iz oz nad njimi. Srečno in zdravo novo leto Petru Franklu in sodelavcem. Lep dan.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2690564] 29.12.17 12:45 · odgovor na: najobj (#2689792)
Odgovori   +    1
[najobj]
... Danes je vse drugače, ne samo pametni in zvedavi milenijci, temveč tudi marsikdo drug, ki je podjeten, ne želi biti redno zaposlen, politiki pa še vedno razmišljajo samo z očmi prekarnega delavca. ...
... OK, zdaj pa me res zanima, če je Pero tote podjetne in prekarce prej preštel, preden je tole napisal, ker imam jaz občutek, da je bolj malo tistih, ki nočejo - itak jih noben ne sili - biti redno zaposleni in malo več tistih, ki ne morejo biti redno zaposleni, ker so prisiljeni biti prekarci brez vsakih pravic ...

P.S.: če bo Pero slučajno tole prebral, želim njemu in njegovi ekipi vse dobro v novem letu ...
Tistih podjetnih je zgolj peščica. Kakšen procent, ... tja do pet. Ostalo bi se vse večinoma zaposlilo, po možnosti v kakšni udobni službi, v kateri ne bi preveč delali, kaj šele garali....

Ampak take službe so pri nas že povečini zasedene. Sem in tja se samo odpre ali sprosti kakšna nova. :)

Drugače pa je z mladino, - po mojih izkušnjah iz prve roke, takole: Pol je dobrih in pridnih, s potencijalom, druga polovica je pa nekoliko bolj šepava....

Če povem še bolj natančno, po tretjinah: Ena tretjina je dobrih, druga tretjina je solidnih in se splača delati na njih, .... s tretjo tretjino pa je povečini samo izguba časa.

Enostavno ko pasulj. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2690568] 29.12.17 12:59 · odgovor na: (#2689990)
Odgovori   +    0
[rename]
Sicer pa ne razumem, v cem je smisel propagiranja nerednega zaposlovanja?
Kaj jih zene, da so raje ‘na projektih’, ‘na espejih’ in ne redno zaposleni?
NE razumeš??

NE razumete????

No, potem pa se TUKAJ USTAVIMO, še enkrat razmislimo in razčistimo zadevo.

Ker če tega NE razumete, potem ne razumete niti, kako je (ta) sistem nastal in kakšne bi bile možne rešitve (poenostavitve) sistema.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2690784] 31.12.17 23:05
Odgovori   +    1
Nepremičninski davek...Mi ga uvajamo, Macron ga v Franciji ukinja, v soboto 30.12.17 je podpisal...Le chef de l'Etat a confirmé ce samedi, en signant devant les caméras les trois dernières lois votées au Parlement, dont le Budget 2018, que la taxe d'habitation allait disparaître pour tous les ménages....Read more at www.atlantico.fr/pep...jIZMuyQ.99

Strani: 1