Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reciklaža: Igor Masten

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2688934] 17.12.17 18:48
Odgovori   +    6
Če smo že na reciklaži...Nedavno je Masten v Dnevniku povedal, da smo v slabi finančni kondiciji »predvsem v javnem sektorju, ki ima zelo visok javni dolg. Menim, da se mora javni dolg v naslednjih letih prepoloviti, kar bo težko doseči glede na zahteve po dvigu plač...Dokler se javni dolg ne zniža na ustrezne ravni, bi morale plače v javnem sektorju še nekaj časa zaostajati. Znižal bi ga na manj kot 40 odstotkov BDP...« Torej o zvišanju plač v javnem sektorju bi se lahko pogovarjali šele ko se javni dolg iz 80% BDP zniža na 40% BDP, bi dodal jaz.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2688939] 17.12.17 20:01
Odgovori   +    0
A koliki je moj dio? Ovoliki zero nul nada nič.
Problem je ciganski sistem. Zakaj v Nemciji ne krade nas clovek?
bigl sporočil: 18.363
[#2688984] 18.12.17 08:40
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bigl 18.12.2017 08:53
V tem času ponujajo trgovci robo brez DDV? Seveda ga oni morajo plačat. V čem je torej problem, v previsokem DDV ali v previsokem dobičku?
Mi je pred leti ena gospa utemeljevala, da si z "računom" ne bi mogla obnoviti kopalnice. Ljudje se pač znajdejo, kot se poslanci, recimo, s skoraj zastonj prehrano v parlamentu. Zato pa pravim, da je potrebno ustvariti davčno vabljivo okolje za delo in ustvarjanje, ter do 70.000 evrov ljudi pusti pri miru z davki, da v miru delajo. Pa bo davčna bagajna zagotovo bolj polna. Kajti produkt bo cvetel in "čebelice" (ne ose) bodo imele dovolj hrane in tako dalje. Razmišljam. Lep dan.

P.S: Poslancem bi morala razlika za nižjo prehrano od tržne, iti v povečanje davčne osnove. Boniteta in to.

Strani: 1