Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Teden soočanj z realnostjo

Strani: 1

najobj sporočil: 31.909
[#2682898] 08.11.17 13:09
Odgovori   +    0
... Po potezah, s katerimi so venezuelske oblasti svojim upnikom dale vedeti, da je čas prijateljskih odnosov mimo, je zahtevani letni donos na venezuelske dolgoročne državne obveznice presegel vse dotlejšnje rekorde; v ponedeljek je tisti na 15-letne obveznice znašal že kar 45 odstotkov. ...

... eh, kaj je 45 odstotkov proti bitcoinu ... evo, ko bo še Maduro začel bitcoine kopat, bo s profitom poplačal vse dolgove za nazaj in za naprej ...

P.S.: čeprav v članku tega ni omenil, po mojem Tadej ziher ve, kaj se z manipuliranjem tečajev da narediti na nelikvidnem trgu, ko se kakšen svetovni lešinar s prodajanjem in kupovanjem Leda in Jamnice samemu sebi odloči zrušiti tečaja delnic, da bo kasneje po zrušenem tečaju "ničvredna" Ledo in Jamnico lahko kupil za bagatelo ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2682957] 08.11.17 21:03
Odgovori   +    0
bc123a sporočil: 48.253
[#2682972] 09.11.17 07:26
Odgovori   +    0
hrvaška pa bo tamkajšnje hčere pripravljena za preživetje matere tudi žrtvovati, lahko v tem trenutku le ugibamo.
A ti mislis da je dejanska moznost, da se hrvati odlocijo da unicijo hcere da bodo resili koncern, ki je dobesedno votel?

Meni ni jasno, kako sploh na hrvaskem kdo lahko razmislja o taksni norosti - jaz sem bil vedno preprican, da je treba resiti hcere, ki imajo tako spodoben prodajni program, blagovne znamke, itd. Ni zaman CocaCola ponujala pol miljarde za Jamnico, preden se je izvedelo, da je Agrokor v riti...
3,4 milijarde evrov kapitala pa so ustvarili s prisilno pretvorbo podrejenih obveznic v delnice
to se mi je vedno zdelo fascinantno, kako lahko nekdo pretvori nekaj miljard "privarcevanega" denarja v delnice, potem pa upa da bo cena rasla :)

To so "prisilni" delnicarji, za katere je jasno, da bodo hoteli cimprej zbezati iz svoje "nalozbe", prodajni pritisk 3.4 miljarde pa tudi na italijanskih borzah verjetno ni zanemarljiva zadeva?
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2682984] 09.11.17 08:15 · odgovor na: bc123a (#2682972)
Odgovori   +    4
[bc123a]
A ti mislis da je dejanska moznost, da se hrvati odlocijo da unicijo hcere da bodo resili koncern, ki je dobesedno votel?
Meni ni jasno, kako sploh na hrvaskem kdo lahko razmislja o taksni norosti - jaz sem bil vedno preprican, da je treba resiti hcere, ki imajo tako spodoben prodajni program, blagovne znamke, itd. Ni zaman CocaCola ponujala pol miljarde za Jamnico, preden se je izvedelo, da je Agrokor v riti...
Ne vem. Vem pa, da so pri nas to počeli pri "Šrotovem" koncernu Infond/Laško, ko so izčrpavali hčere pijačarke, čemur se je uprla le Radenska, pa je posledično njen takratni direktor Blagotinšek še danes v nemilosti, nasprotno pa sta takratni Unionov Zorko in takratni Fructalov Balažič, ki sta na "ustni ukaz" Šrota dajala Infond Holdingu večdesetmilijonska posojila brez zavarovanja in seveda nikoli poplačana, kljub temu še naprej vseskozi na direktorskih položajih in ko morata z enega, se najde zanju drug, še bolje plačan.

Pa podobno pri "Bavčarjevem" koncernu Maksima/Istrabenz, pa pri "gorenjskem" koncernu NFD/Sava, pa pri "cerkvenem" koncernu Rast/Zvon ... Nikjer niso zlahka pustili matere v stečaj, ampak so prej črpali iz hčera kolikor se je dalo, tudi mimo zakona in za ceno njihovega propada.
> 3,4 milijarde evrov kapitala pa so ustvarili s prisilno pretvorbo podrejenih obveznic v delnice
[bc123a]
to se mi je vedno zdelo fascinantno, kako lahko nekdo pretvori nekaj miljard "privarcevanega" denarja v delnice, potem pa upa da bo cena rasla :)
Jah, pri nas so ta denar kar izbrisali, pa kljub temu upajo, da bo cena rasla ... in tudi res raste, ker novi veliki vlagatelji à-la Apollo/Biser vedo/računajo, da se njim to ne more zgoditi.
[bc123a]
To so "prisilni" delnicarji, za katere je jasno, da bodo hoteli cimprej zbezati iz svoje "nalozbe", prodajni pritisk 3.4 miljarde pa tudi na italijanskih borzah verjetno ni zanemarljiva zadeva?
Saj, to je zelo verjetno razlog, da tečaj BIT:BMPS od sprostitve trgovanja vseskozi pada.
Včeraj že na 4.28 €: finance.google.com/f...q=BIT:BMPS
bc123a sporočil: 48.253
[#2682997] 09.11.17 09:25 · odgovor na: anon-15342 (#2682984)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> [bc123a]
> A ti mislis da je dejanska moznost, da se hrvati odlocijo da unicijo hcere da bodo resili koncern, ki je dobesedno votel?
> Meni ni jasno, kako sploh na hrvaskem kdo lahko razmislja o taksni norosti - jaz sem bil vedno preprican, da je treba resiti hcere, ki imajo tako spodoben prodajni program, blagovne znamke, itd. Ni zaman CocaCola ponujala pol miljarde za Jamnico, preden se je izvedelo, da je Agrokor v riti...

Ne vem. Vem pa, da so pri nas to počeli pri "Šrotovem" koncernu Infond/Laško, ko so izčrpavali hčere pijačarke, čemur se je uprla le Radenska,
Saj zato. Aja. To je bila nasa izkusnja. Hrvati svojo se rabijo :)

Strani: 1