Strani: 1 2

slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2682514] 06.11.17 15:23
Odgovori   +    31
Pa ti res mislijo da so bogovi. Kot da smo mi ostali zaplankani totalno. Pa kdaj bo prišel za predsednika vlade Joc Pečečnik pa da najaga ta učiteljski zbor v zbornice kjer jim je mesto k so skregani z realnim svetom služenja denarja na trgu. Butale
rx170 sporočil: 6.393
[#2682523] 06.11.17 15:37
Odgovori   +    11
Prodaja v tem trneutku je prav gotovo škodljiva; evropsko komisiojo je ptorebno magari tožiti ali pa kazensko ovaditi zaradi namernega povzročanja poslovne škode lastnikom banke.
PetraS sporočil: 2.368
[#2682528] 06.11.17 15:48 · odgovor na: (#2682524)
Odgovori   +    2
ne drži - zguglaj: Igor Marinšek+NLB #prosim ;)
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2682530] 06.11.17 15:48 · odgovor na: slovenecnb1 (#2682514)
Odgovori   +    6
[slovenecnb1]
Pa ti res mislijo da so bogovi. Kot da smo mi ostali zaplankani totalno. Pa kdaj bo prišel za predsednika vlade Joc Pečečnik pa da najaga ta učiteljski zbor v zbornice kjer jim je mesto k so skregani z realnim svetom služenja denarja na trgu. Butale
Čuj slovencelj, ko se boš naučil pisati pravilno slovensko, da se bo lepo razumelo, boš lahko modroval in solil pamet. Najprej pa k učiteljem, da te podučijo kar ti je ušlo med obveznim šolanjem.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2682531] 06.11.17 15:49
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-15342 06.11.2017 15:53
Slovenija je z dokapitalizacijami NLB kršila evropska pravila o državnih pomočeh in z njimi izkrivljala trg. In zato morala pristati na zaveze. Te so znane od decembra 2013.
To sem že nekajkrat napisal, da ne drži, pa bom poskusil še enkrat:

EK Sloveniji niti očitala ni, da je z dokapitalizacijami NLB kršila evropska pravila o državnih pomočeh, kaj šele, da bi ji to kršitev pravnomočno dokazala. Zato, da ji tega ni očitala, je EK "zgolj" zahtevala od Slovenije zaveze, da
- bo scoprala "okrepljeno porazdelitev bremen" v NLB [to sicer le prek nižjih uradnikov po telefonu in z neuradnimi e-maili, na CJEU je predstavnik EK Miha Žebre celo trikrat zatrdil, češ da tega EK ni nikoli zahtevala, temveč se je s takim predlogom slovenske vlade le strinjala] in
- bo NLB privatizirala [to pa tudi uradno].

Ko je te zaveze prejela, pa je izdala odločbo, da je državna pomoč NLB v celoti skladna s pravili o državnih pomočeh.

Vsi postopki EK v zvezi z državno pomočjo Slovenije NLB so tukaj:
ec.europa.eu/competi...3_SA_33229
in sklepni odločitvi se glasita: "Positive decision" in "Decision not to raise objections".

To seveda ne pomeni, da EK ne more kdaj v prihodnosti, če NLB ne bo prodana, sprožiti novega postopoka proti Sloveniji in ji očitati, da državna pomoč ni ***več*** skladna, ker Slovenija ni izpolnila svojih zavez. Ampak to morda bo leta 2018, kar ni isto, kot da bi to že bilo vse od leta 2013.
0730ULtra3 sporočil: 1.455
[#2682534] 06.11.17 15:52 · odgovor na: rx170 (#2682523)
Odgovori   +    22
hahaha, imeli so štiri leta za prodajo banke. V štirih letih je bilo več kot dovolj priložnosti, oziroma pravih trenutkov, za prodajo banke. Torej kako je lahko sedaj EK za vse kriva?
slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2682537] 06.11.17 15:57 · odgovor na: anon-178149 (#2682530)
Odgovori   +    19
[MarijanMacek]
> [slovenecnb1]
> Pa ti res mislijo da so bogovi. Kot da smo mi ostali zaplankani totalno. Pa kdaj bo prišel za predsednika vlade Joc Pečečnik pa da najaga ta učiteljski zbor v zbornice kjer jim je mesto k so skregani z realnim svetom služenja denarja na trgu. Butale

Čuj slovencelj, ko se boš naučil pisati pravilno slovensko, da se bo lepo razumelo, boš lahko modroval in solil pamet. Najprej pa k učiteljem, da te podučijo kar ti je ušlo med obveznim šolanjem.
že tale tvoj Čuj je zelo slovenski drugače pa oladi ok......si zelo dolgočasni javnosektorski parazit.
PetraS sporočil: 2.368
[#2682538] 06.11.17 15:57 · odgovor na: (#2682535)
Odgovori   +    5
ni mi treba, ker sem od blizu to spremljala: zaendrek je delal. in tud lepo sodeloval pri talanju posojil "na dobro ime", tudi desničarskim "našim".

in, kaj se reče tistemu, ki ve, kaj bi lahko/bi moral spremeniti, je za to tudi plačan, pa tega ne stori? ;)
wesko sporočil: 143
[#2682539] 06.11.17 15:58
Odgovori   +    2
Že tretji stavek članka je netočen.
"Slovenija je z dokapitalizacijami NLB kršila evropska pravila o državnih pomočeh in z njimi izkrivljala trg."

SLO z dokap NLB ni kršila ničesar, ravno nasprotno, dokap je bil izveden glede na nova pravila EU glede finančnih pomoči bankam, EK je zgolj v skladu s temi pravili SLO naložila kompenzacijske ukrepe, zaradi minimiziranja učinkov pomoči na izkrivljanje konkurence.

....jaz pa bi - pričakoval nekaj več eksaktnosti...!
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2682550] 06.11.17 16:21
Odgovori   +    1
Če bo šla SLO v spopad s komisijo bo zmagala, le ta namreč nima nobene politične moči.
sopranos sporočil: 11.404
[#2682555] 06.11.17 16:37 · odgovor na: anon-15342 (#2682531)
Odgovori   +    7
[TadejK]
> Slovenija je z dokapitalizacijami NLB kršila evropska pravila o državnih pomočeh in z njimi izkrivljala trg. In zato morala pristati na zaveze. Te so znane od decembra 2013.

To sem že nekajkrat napisal, da ne drži, pa bom poskusil še enkrat:

EK Sloveniji niti očitala ni, da je z dokapitalizacijami NLB kršila evropska pravila o državnih pomočeh, kaj šele, da bi ji to kršitev pravnomočno dokazala. Zato, da ji tega ni očitala, je EK "zgolj" zahtevala od Slovenije zaveze, da
- bo scoprala "okrepljeno porazdelitev bremen" v NLB [to sicer le prek nižjih uradnikov po telefonu in z neuradnimi e-maili, na CJEU je predstavnik EK Miha Žebre celo trikrat zatrdil, češ da tega EK ni nikoli zahtevala, temveč se je s takim predlogom slovenske vlade le strinjala] in
- bo NLB privatizirala [to pa tudi uradno].

Ko je te zaveze prejela, pa je izdala odločbo, da je državna pomoč NLB v celoti skladna s pravili o državnih pomočeh.

Vsi postopki EK v zvezi z državno pomočjo Slovenije NLB so tukaj:
ec.europa.eu/competi...3_SA_33229
in sklepni odločitvi se glasita: "Positive decision" in "Decision not to raise objections".

To seveda ne pomeni, da EK ne more kdaj v prihodnosti, če NLB ne bo prodana, sprožiti novega postopoka proti Sloveniji in ji očitati, da državna pomoč ni ***več*** skladna, ker Slovenija ni izpolnila svojih zavez. Ampak to morda bo leta 2018, kar ni isto, kot da bi to že bilo vse od leta 2013.
Kar pa seveda pomeni, da se lahko trenutna vlada lahko zajebava kolikor s hoče. Ker to, da se sprožijo in izpeljejo postopki do konca lahko traja nekaj let. Takrat pa Cmerar ne bo več predsednik vlade in bo to problem takratne aktualne vlade.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2682560] 06.11.17 17:15 · odgovor na: slovenecnb1 (#2682537)
Odgovori   +    1
[slovenecnb1]
> [MarijanMacek]
> > [slovenecnb1]
> > Pa ti res mislijo da so bogovi. Kot da smo mi ostali zaplankani totalno. Pa kdaj bo prišel za predsednika vlade Joc Pečečnik pa da najaga ta učiteljski zbor v zbornice kjer jim je mesto k so skregani z realnim svetom služenja denarja na trgu. Butale
>
> Čuj slovencelj, ko se boš naučil pisati pravilno slovensko, da se bo lepo razumelo, boš lahko modroval in solil pamet. Najprej pa k učiteljem, da te podučijo kar ti je ušlo med obveznim šolanjem.

že tale tvoj Čuj je zelo slovenski drugače pa oladi ok......si zelo dolgočasni javnosektorski parazit.
Slovencelj, en del Slovenije je tudi dežela "čuj". Imaš pa silno zanimiv pogled na JS. Šolstvo te je očevidno obšlo, upam da te vsaj zdravstvo ali socilane ustanove ne bodo zaobšle, ko ali če pride čas..
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2682562] 06.11.17 17:24
Odgovori   +    7
Vlada Evropski komisiji ne bo predlagala skrbnika, ki bo prodajal NLB-je po Balkanu, EK ga bo imenovala sama. Vedeti moramo, da si balkanske NLB-je kupci že ogledujejo in so zainteresirani, da Cerarjeva vlada ne izpolni sprejete zaveze, verjetno tudi plačani lobisti skačejo okrog Cerarja, Erjavca in Židana in jih opogumljajo v nasprotovanju EK. Ob prodaji NLB-jev po Balkanu bo nekdo v Sloveniji dobro zaslužil. Recimo, da bo skrbnik prodal balkanske NLB-je do junija naslednje leto in kaj potem? Bodo Cerar, Židan in Erjavec kazensko odgovarjali?
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2682564] 06.11.17 17:28
Odgovori   +    13
Mi ne moremo niti ce nam dajo ovce in novce, kaj sele ce nam kaj vzamejo. Mi prepisemo npr. Avstrijska pravila izvajamo pa naprej po mafijsko. Ta drzava ne zna virtit s svojim bogatstvom, mi potrebujemo upravnika drzave ki bo naredil red. Cerar in kompanija na vrhu so navadni sesalci nasega denarja namesto da bi bili zascitniki ljudstva.
Upam da bo kdaj te nepravicne drzave konec, ker tako se ne da normalno ziveti. Kruha in iger.
slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2682566] 06.11.17 17:32 · odgovor na: anon-178149 (#2682560)
Odgovori   +    2
[MarijanMacek]
> [slovenecnb1]
> > [MarijanMacek]
> > > [slovenecnb1]
> > > Pa ti res mislijo da so bogovi. Kot da smo mi ostali zaplankani totalno. Pa kdaj bo prišel za predsednika vlade Joc Pečečnik pa da najaga ta učiteljski zbor v zbornice kjer jim je mesto k so skregani z realnim svetom služenja denarja na trgu. Butale
> >
> > Čuj slovencelj, ko se boš naučil pisati pravilno slovensko, da se bo lepo razumelo, boš lahko modroval in solil pamet. Najprej pa k učiteljem, da te podučijo kar ti je ušlo med obveznim šolanjem.
>
> že tale tvoj Čuj je zelo slovenski drugače pa oladi ok......si zelo dolgočasni javnosektorski parazit.

Slovencelj, en del Slovenije je tudi dežela "čuj". Imaš pa silno zanimiv pogled na JS. Šolstvo te je očevidno obšlo, upam da te vsaj zdravstvo ali socilane ustanove ne bodo zaobšle, ko ali če pride čas..
najprej govoril si o slovenščini in pisanju sedaj si že porešel na sleng. ok
drugič že sedaj to javnosektrosko blodnjo sociale doplačujemo in ja, upam da jo sprivatiziramo da padejo cene za 70% na realna tla in se produktivnost javnega sektorja oprosti potem privatnega dvigne za 70% ko bomo to dosegli bomo lahko govorili o blaginj
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2682569] 06.11.17 17:39 · odgovor na: sopranos (#2682555)
Odgovori   +    2
No ce je tako pol pa sploh ni problem in je ta clanek butast. Do takrat ko bo to postalo problem naslednje vlade bodo pa spet kaj iz mislili in zavlekli. Zato mora ostat na vrhu rdeca vlada, ki je mojster v sprenevedanju in nategovanju prej beograda sedaj Bruslja ki je se bolj brezzob in anemicen. Ce pride desna slucajno bo zahebala in nas spravila v bankrot.
sopranos sporočil: 11.404
[#2682570] 06.11.17 17:52 · odgovor na: anon-61428 (#2682569)
Odgovori   +    11
[Inside]
No ce je tako pol pa sploh ni problem in je ta clanek butast. Do takrat ko bo to postalo problem naslednje vlade bodo pa spet kaj iz mislili in zavlekli. Zato mora ostat na vrhu rdeca vlada, ki je mojster v sprenevedanju in nategovanju prej beograda sedaj Bruslja ki je se bolj brezzob in anemicen. Ce pride desna slucajno bo zahebala in nas spravila v bankrot.
Če sem se jaz kaj v kapitalizmu naučil je to, da države, ki so vsaj blizu kapitalističnega jedra, lahko skoraj v nedogled odlašajo reforme, bankrot in se zadolžujejo krepko čez 100% BDP države. Še celo Grčija, pa je kao bolnik Evrope. Pa grozno so "trpeli" in ne vem kaj še vse. A je vseeno trajalo skoraj 10 let da so vsaj nekaj naredili.

Tako da v tem smislu je naša krvavo rdeča elita na varnem. Kot prvo so Slovenci bolj pridni, tudi davke plačujejo zelo zgledno, držijo se butastih pravil, ki jih sprejme država itd. Obvladujejo vse pomembne podsisteme - medije, sodstvo, izobraževanje, policija, javna uprava itd. Na zunaj lepo kimajo, doma nas pa jebejo. Slovenčki pa seveda z veseljem upogibajo že tako kriv hrbet.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2682572] 06.11.17 18:01 · odgovor na: slovenecnb1 (#2682566)
Odgovori   +    5
[slovenecnb1]
> [MarijanMacek]
> > [slovenecnb1]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [slovenecnb1]
> > > >
drugič že sedaj to javnosektrosko blodnjo sociale doplačujemo in ja, upam da jo sprivatiziramo da padejo cene za 70% na realna tla in se produktivnost javnega sektorja oprosti potem privatnega dvigne za 70% ko bomo to dosegli bomo lahko govorili o blaginj
Kako zvišati produktivnost javnega sektorja? Potrebno je zaposlenim zvišati plače in so takoj bolj produktivni, kajti produktivnost se v javnem sektorju meri z višino plač, torej nižje plače pomenijo nižjo produktivnost, višje plače pomenijo višjo produktivnost!!!!??? Nekdo je nor verjetno misliš...To je produktivnost javnega sektorja po Binetu Kordežu in verjetno Damijanu, ki mu je dovolil objavo tega na svojem blogu. Zvišaš birokratske plače za 30% in se za 30% zviša produktivnost!!!!????

Kordež na: damijan.org/2017/10/...more-59465
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2682573] 06.11.17 18:06 · odgovor na: anon-178149 (#2682530)
Odgovori   +    2
Vestagerjeva je zame MEGA skodljivec. Ampak je KOMISARka. In komisarjem se v zgodovini ni smelo ugovarjati. Me bo zelo cudilo, ce se ne bo obnasala komisarsko in popustila. Zelo.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2682580] 06.11.17 18:39 · odgovor na: sopranos (#2682570)
Odgovori   +    4
[sopranos]
> [Inside]
> No ce je tako pol pa sploh ni problem in je ta clanek butast. Do takrat ko bo to postalo problem naslednje vlade bodo pa spet kaj iz mislili in zavlekli. Zato mora ostat na vrhu rdeca vlada, ki je mojster v sprenevedanju in nategovanju prej beograda sedaj Bruslja ki je se bolj brezzob in anemicen. Ce pride desna slucajno bo zahebala in nas spravila v bankrot.

Če sem se jaz kaj v kapitalizmu naučil je to, da države, ki so vsaj blizu kapitalističnega jedra, lahko skoraj v nedogled odlašajo reforme, bankrot in se zadolžujejo krepko čez 100% BDP države. Še celo Grčija, pa je kao bolnik Evrope. Pa grozno so "trpeli" in ne vem kaj še vse. A je vseeno trajalo skoraj 10 let da so vsaj nekaj naredili.

Tako da v tem smislu je naša krvavo rdeča elita na varnem. Kot prvo so Slovenci bolj pridni, tudi davke plačujejo zelo zgledno, držijo se butastih pravil, ki jih sprejme država itd. Obvladujejo vse pomembne podsisteme - medije, sodstvo, izobraževanje, policija, javna uprava itd. Na zunaj lepo kimajo, doma nas pa jebejo. Slovenčki pa seveda z veseljem upogibajo že tako kriv hrbet.
Res smo bili naivni, ker smo verjeli da bo nas pravni red z vstopom v eu postal evropski, boljsi da bodo veljala zahodna pravila. EU je v bistvu nateg stoletja saj razen nekaj denarja iz skladov prostega pretoka in par drugih bombonov za ljudi ni prinesel nic, pa se izsiljuje nas na vse bolj krut nacin. Drzava se mora izvlect sama od eu pomoci ne bo. Islandija je to pokazala in naredila kar je morala, drugace bi sla po gobe. To si sever ni smel privoscit in so ji pomagali.
Ministry in vlada res kimajo, mi v operativi na nizjih polozajih se pa srecujemo vsak dan s tezjimi neuresnicljivimi zahtevki, vprasalniki nalogami itd. Predlagas nepokorscino, neudelezbo na shodih in volitvah, ter prikazovanje svetu da tukaj ni vse sijajno. Vse drugo je pomoc pri ohranjanju statusaquo. Ti clanki in taksna opozicija so scanje proti orkanu.
sopranos sporočil: 11.404
[#2682591] 06.11.17 19:34 · odgovor na: anon-61428 (#2682580)
Odgovori   +    9
Saj nočem hvaliti EU, ampak brez nje bi znalo biti za manjše države še težje.

Problem Slovenije ni EU, ampak Slovenci sami. Sploh politična elita, ki je izredno samovšečna, brez nadzora, nesposobna, skorumpirana. Seveda pa morata biti za to partijo dva. Tako da je tukaj tudi odgovornost na volivcih.

Kako Slovenci ne razumejo sodobnega sveta, trendov itd. kaže že to, da bi jih kar 44% podprlo ponovni nakup Mercatorja.
tstih sporočil: 5.199
[#2682595] 06.11.17 19:48 · odgovor na: anon-218201 (#2682550)
Odgovori   +    12
[lukey90]
Če bo šla SLO v spopad s komisijo bo zmagala, le ta namreč nima nobene politične moči.
Ravno zato bi bila lahko Slovenija maksimalno kaznovana. Za zgled, ker ni downside-a. Nihče v Evropi ne bo trepnil z očesom, če privijejo žepno državico, velikosti srednjega nemškega mesta, brez političnega in ekonomskega vpliva. EK pa si lahko na našem primeru, kjer so kršitve in nespoštovanje zavez zelo očitno, utrdi avtoriteto.
smity sporočil: 248
[#2682600] 06.11.17 20:09 · odgovor na: anon-15342 (#2682531)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 06.11.17 17:24
Ne vem g. profesor, če je kupovanje časa do leta 2018, res nekaj kar je vredno univerzitetnega profesorja. Akademiki morate po moje drugače pomagati Slovenji. Vi morate pomagati gospodarstvu in državi s tehnično ekspertizo in ne s politikantstvom. Vedeti seveda morate kako se politika vrti. Vi me čedalje bolj spominjate na Damjana, Duhovnika, Gjerkeša, mislim da je Lahovnik tudi služil na nekem faksiču. Saj vem da imate veliko pameti in je tako najlažje, samo nekaj etike in morale pa vseeno ne škodi,...
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2682603] 06.11.17 20:24 · odgovor na: sopranos (#2682591)
Odgovori   +    4
[sopranos]
Saj nočem hvaliti EU, ampak brez nje bi znalo biti za manjše države še težje.

Problem Slovenije ni EU, ampak Slovenci sami. Sploh politična elita, ki je izredno samovšečna, brez nadzora, nesposobna, skorumpirana. Seveda pa morata biti za to partijo dva. Tako da je tukaj tudi odgovornost na volivcih.

Kako Slovenci ne razumejo sodobnega sveta, trendov itd. kaže že to, da bi jih kar 44% podprlo ponovni nakup Mercatorja.
V bistvu je eu krinka da nam gre solidni saj smo cisto v povprecju.
Ja srednji odstavek drzi s pametnim folkom in drzavotvornimi voditelji bi nam bilo bolje tudi izven eu ali pa v njej. Kot sem prebral nekje je Kitajsko v razvoj popeljal Deng nas je pa Kucan zavrtel v krogu in zaustavil. Pa so bili na biciklih mi pa imeli najboljse izhodisce pred cehi, slovaki.
Veliko se jih tolazi da smo sicer na psu ampak vseeno boljsi od hrvaske in kar je nizje iz bivse Yu, zato je prodaja mercatorja cisti poraz, mi bi morali kupit agrocor. Nakup nazaj bi pomeni da smo spet izigrali Hrvate in sli po pravi poti.
Enostavno smo v mocvirju in ven ne znamo, ne zmoremo.
vrac sporočil: 11.068
[#2682608] 06.11.17 22:35 · odgovor na: tstih (#2682595)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: vrac 06.11.2017 22:39
[tstih]
> [lukey90]
> Če bo šla SLO v spopad s komisijo bo zmagala, le ta namreč nima nobene politične moči.

Ravno zato bi bila lahko Slovenija maksimalno kaznovana. Za zgled, ker ni downside-a. Nihče v Evropi ne bo trepnil z očesom, če privijejo žepno državico, velikosti srednjega nemškega mesta, brez političnega in ekonomskega vpliva. EK pa si lahko na našem primeru, kjer so kršitve in nespoštovanje zavez zelo očitno, utrdi avtoriteto.
Je Komisija nad našim demokratično izvoljenimi organi in sodišči? Kdo jih je izvolil? In koliko denarja so oni vložili v to lopovsko izvedeno dokapitalizacijo slovenskih bank pod dirigentsko palico nižjih referentov v evropskih političnih in denarnih institucijah? Nič niso dali, zato naj obmolknejo. Njihovo vpletanje je bilo katasrofalno za slovenske javne finance, po moje načrtno, da bi zaslužili skladi kot recimo Apollo,ki pridno lobirajo v Bruslju.

Seveda, Slovenija mora tožiti krivce za škodo, ki ji je bila storjena, ne pa da nas držijo za j--ca ravno tisti, ki bi jim Slovenia morala stopiti na prste za povzročeno škodo merjeno v milijardah EUR-ov.
vrac sporočil: 11.068
[#2682609] 06.11.17 22:48 · odgovor na: smity (#2682600)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: vrac 06.11.2017 22:50
[smity]
Ne vem g. profesor, če je kupovanje časa do leta 2018, res nekaj kar je vredno univerzitetnega profesorja. Akademiki morate po moje drugače pomagati Slovenji. Vi morate pomagati gospodarstvu in državi s tehnično ekspertizo in ne s politikantstvom. Vedeti seveda morate kako se politika vrti. Vi me čedalje bolj spominjate na Damjana, Duhovnika, Gjerkeša, mislim da je Lahovnik tudi služil na nekem faksiču. Saj vem da imate veliko pameti in je tako najlažje, samo nekaj etike in morale pa vseeno ne škodi,...
Ko bodo popolnoma obmolknili Kotniki etc. in se bo čulo v javnosti samo še nekompetentne politikante, vodene novinarje in ljudi, ki mislijo, da je Bruselj Vatikan, mi pa fara v Spodnjem Kašlju, bomo ostali čez čas še brez gat, ne samo brez denarja.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2682613] 07.11.17 06:37 · odgovor na: smity (#2682600)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-317028 07.11.2017 06:46
[smity]
Ne vem g. profesor, če je kupovanje časa do leta 2018, res nekaj kar je vredno univerzitetnega profesorja. Akademiki morate po moje drugače pomagati Slovenji. Vi morate pomagati gospodarstvu in državi s tehnično ekspertizo in ne s politikantstvom. Vedeti seveda morate kako se politika vrti. Vi me čedalje bolj spominjate na Damjana, Duhovnika, Gjerkeša, mislim da je Lahovnik tudi služil na nekem faksiču. Saj vem da imate veliko pameti in je tako najlažje, samo nekaj etike in morale pa vseeno ne škodi,...
S Tadejem se najlažje nestrinjati, če mu želiš kar tako oponirati tudi, če pa želiš utemeljiti napačnost njegovih tez je veliko težje. Sicer, pri dokapitalizaciji NLB so številke v slovensko korist, žal na leto 2013 se ne more kar tako pozabiti in kot je napisala Petra je tega leta NLB morala umreti v stečaju, postala bi nič in je ne bi bilo več. Da bi banko vstali iz mrtvih so tretjerazredni politiki, ki so nam tedaj vladali sprejeli zaveze, ki jih država danes mora izpolniti. Tedaj so Bratuškova, Čufer, Jazbec, Erjavec...vriskali od veselja, NLB je vstala iz mrtvih, Aleluja, Aleluja...Trojke ni in so podpisali vse, kar je prinešeno iz Bruslja...Danes njihov zapitek moramo plačati in NLB prodati.
Erik9999 sporočil: 149
[#2682620] 07.11.17 07:30 · odgovor na: anon-317028 (#2682613)
Odgovori   +    2
Imam občutek, da se marsikateri tule na financah počutijo kot mali bogovi, ko navijajo za neko svojo rešitev in jim včasih preko vsiljevanja mnenja ovcam tudi uspe. Prodaja NLB bi bil čisti strel v prazno. Avtorica je obremenjena s preteklostjo in obremenjenostjo s tem, da doseže svoj prav. V NLB se že kar nekaj časa ne dela tako, kot se je in kar je vodilo k vsem, k čemur je vodilo. Dobiček je cca. 200 mio na leto. Če nekdo navija prodati družbo, ki toliko polni slovenski proračun, zakaj se potem ne navija, da se naj proda še Krko, Akrapoviča,...
Logično se mi zdi, da četudi bi bila kazen nezanemarljiva, da v kolikor le-to "kompenziramo" z dobički, da se banko še vseeno splača zadržati.

Če jo bomo prodali, kaj bomo pa dobili - toliko denarja, kot damo na leto za obresti, torej te kupnine praktično ne bomo videli. Vse kar bo Slovenija imela je nafilan ego nekaj posameznikov, da so dosegli svoje, kot je ta novinarka. Naj se raje izračuna, koliko manj denarja bo kapnilo v proračun v kolikor bomo banko prodali in naj ta vrla novinarka točno pove, na katerih postavkah proračuna bo realizirano to znižanje in naj gre do konkretnih oseb in jih vpraša kako navdušeni bodo ob tem. Naj začne raje navijati, da znižamo maso plač v javnem sektorju, ne pa, da se kljub gospodarski rasti še naprej zadolžujemo za plače tistih, ki so prisesani na proračun.
LP
anon-443849 sporočil: 58
[#2682622] 07.11.17 07:34
Odgovori   +    2
čas vnosa: 07.11.17 07:33
Če prav razumem je avtor ugotovil, da se iz sistema lahko "črpa" denar in sedaj hoče narod prepričat, da pravica "črpanja" denarja ne more pripadati državi in osebam povezanim s politiko ampak samo zasebnim lastnikom (kapitalistom). In da politika nima pravice vplivati na gospodarstvo, privatni lastniki bank (kapitalisti) pa bodo lahko vplivali na politiko. Se pravi mi hočemo model zaradi katerega je nastala svetovna kriza vpeljati v Slovenijo zato, da bomo kao v trendu. Res, STROKOVNOST avtorja.....NEPRECENLJIVO.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2682627] 07.11.17 08:13 · odgovor na: Erik9999 (#2682620)
Odgovori   +    5
[Erik9999]
Imam občutek, da se marsikateri tule na financah počutijo kot mali bogovi, ko navijajo za neko svojo rešitev in jim včasih preko vsiljevanja mnenja ovcam tudi uspe. Prodaja NLB bi bil čisti strel v prazno. Avtorica je obremenjena s preteklostjo in obremenjenostjo s tem, da doseže svoj prav. V NLB se že kar nekaj časa ne dela tako, kot se je in kar je vodilo k vsem, k čemur je vodilo. Dobiček je cca. 200 mio na leto. Če nekdo navija prodati družbo, ki toliko polni slovenski proračun, zakaj se potem ne navija, da se naj proda še Krko, Akrapoviča,...
Ma kaj samo Krko in Akrapoviča, prodajo naj vso Slovenijo. Kaj hočemo, Endlosung in bo na tej strani Alp mir za večne čase. Če namreč politika ni sposobna nastaviti dobrega vodstva, v glavnem letijo očitki stalno na nekompetentna vodstva državnih firm, kako zanič je šele potem politika. Torej lahko sklepamo, da tudi države niso sposobni voditi. In ker ima vsak narod vlado/oblast kakršno si zaščiti je potrebo ukiniti Slovenijo in zradirati slovenski narod z obličja zgodovine kot neko neodvisno telo. To je vsa mantra Financ in njih podpornikov.

Ostalega ni potrebno komentirati. Še vedno pa velja, da imajo dokaj prav tisti, ki v primeru da Finance navijajo za neko rešitev, menijo da je prava ravno nasprotna. Večkrat izkazano, in Petra je vodila usmerjevalka te pogubne politik v službi velekapitala.

PS.: Hudič je le v majhni podrobnosti. Letališče se je sprivatiziralo s prodajo tuji državni firmi, bojda ne znamo voditi tako kompleksih stvari. In zanimivo, direktor je še vedno tisti, ki so mu posredno očitali nesposobnost. Le kakšna je to privatizacija....

Strani: 1 2