Strani: 1 2

FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2682201] 04.11.17 16:29
Odgovori   +    15
Kdor hoce delati, vedno najde delo. Ce ne taksnega, pa drugacnega. Lenuhi in zgube pa kricijo, kako se ne pustijo izkoriscati in kaksne pravice imajo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2682204] 04.11.17 17:20 · odgovor na: FIN-454644 (#2682201)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: anon-317028 04.11.2017 17:30
[FIN-454644]
Kdor hoce delati, vedno najde delo. Ce ne taksnega, pa drugacnega. Lenuhi in zgube pa kricijo, kako se ne pustijo izkoriscati in kaksne pravice imajo.
Mi smo pravkar sprejeli zakonodajo, ki bo marsikaterem samostojnem podjetniku npr. računalniškem programerju ali projektantu, ki želi delati kot espe, ker se je tako sam odločil, saj se ne želi zavezati s konkurenčno klavzulo, onemogočila delati. Silimo ga v zaposlitev, ki jo ne želi in ne želi. Kot espe lahko z zadovoljstvom dela 10, 11, 12 ur na dan in seveda naročniku del, ta dela tudi zaračuna pa ne, država želi, da se zaposli pri naročniku del in dela 8. ur kot paraziti v javnem sektorju. Postali smo totalitarna država, ki omejuje podjetništvo in želi kontrolirati posameznike ter jim določati način dela in kako naj delajo. Strinjam pa se, da tistega, ki ga je podjetje - naročnik del prisililo, da "odpre" espe npr. matakarje, kuharje, snažilke...naročnik del mora zaposliti.
mimoidoci sporočil: 5.987
[#2682206] 04.11.17 17:38
Odgovori   +    9
Pameten možakar. Vse marksiste bi bilo potrebno nagnati na njegovo predavanje v Portorož.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2682207] 04.11.17 18:06 · odgovor na: (#2682205)
Odgovori   +    8
[rename]
???
Kdor hoce delati, vedno najde delo, je napisal FIN- 454644 in nekateri posamezniki so ustanovili espeje, ker HOČEJO DELATI, torej so posamezniki – espeji, ki želijo delati, država pa jim je pravkar s sprejetimi spremembami Zakona o inšpekciji dela onemogočila delo. Poglej 19. člen, ki ureja prepovedno odločbo po katerem inšpektor z odločbo prepove opravljanje dela delavcev, če pri inšpekcijskem nadzoru ugotovi, da delo opravlja registrirani espe, ki dela na podlagi pogodbe civilnega prava, po domače, pogodbe o poslovnem sodelovanju. Delovni inšpektor v odločbi hkrati odredi, da mora podjetje – naročnik del osebi (espejovcu) , na katero se prepoved nanaša vročiti pisno pogodbo o zaposlitvi v roku treh delovnih dni po tem, ko mu inšpektor vroči odločbo. Oseba, na katero se nanaša prepoved, sklene pogodbo o zaposlitvi najkasneje tri delovne dni po prejemu pisne pogodbe o zaposlitvi.

Espejevec, ki bo podpis pogodbe o zaposlitvi odklonil za to podjetje NE BO SMEL več delati. Kaj naj potem dela samostojni podjetnik? Zapre espe? Se prijavi kot brezposelna oseba na zavod za zaposlovanje? Saj se ne more, ker je odklonil zaposlitev. Zaposliti se ne želi. Kaj naJ naredi? Izseli se iz Slovenije. Siliti espejevsko osebo, ki je zadovoljna s svojim statusom v zaposlitev je sprevrženo dejanje in nasilje Cerarjeve vlade nad podjetniki in podjetništvom.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2682211] 04.11.17 18:55 · odgovor na: (#2682209)
Odgovori   +    1
[rename]
Ah, to....torej so samo prepovedali fiktivno espejvstvo, ki sluzi izogibanju placevanja davkov?
Pravilno, podpiram.
!!!!????
shevchenko sporočil: 21.898
[#2682213] 04.11.17 19:12
Odgovori   +    6
"Banke bodo manj pomembne"

ja, upajmo. trend nic ne kaze na to, vsako leto si financna industrija odreze malo vecji del pogace. no, razen med krizo, takrat so si odrezale bistveno vecji kos pogace pa niso nikoli prisle nazaj na predkrizno raven. se ena kriza ali dve, pa bo pokasirala cez 50% bdp.

sposojanje oblek...ne hvala.

leporecenje v glavnem...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2682218] 04.11.17 19:29 · odgovor na: (#2682214)
Odgovori   +    4
Ce pa ima s.p. pac izstavi racun za 3k, sebi obracuna minimalca.....in mu ostane cirka 2,5k....itd.
ze ze, ampak pri tem pozabljas, da s.p. nima nobene socialne varnosti. ce gre na dopust ali zboli, ne izstavlja racunov, itd.

tale zahteva, da naj sp denar dobi iz razlicnih firm je itak blesava - pa kot da je to kaksen problem urediti, ce bi se to zacelo preganjati.

naj se raje visje obdavci espeje, ce so slucajno prenizko obdavceni.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2682220] 04.11.17 19:32 · odgovor na: (#2682214)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-317028 04.11.2017 19:35
[rename]
> [FIN-311684]
> > [rename]
> > Ah, to....torej so samo prepovedali fiktivno espejvstvo, ki sluzi izogibanju placevanja davkov?
> > Pravilno, podpiram.
>
> !!!!????

Ne poznam zakona in clena, ki ga omenjas.
Po tem, kar si napisal sklepam, da gre za to, da ne bo vec mozno imeti s.p. In delati samo za eno firmo.
To je po mojem klasicno izigravanje davcne zakonodaje. Zato podpiram, da se to prepove.
Smo se ravno vceraj pregovarjali o obremenitvi plac...in to je tocno tak primer.
Ce das nekomu 3k bruto place, dobi ven 1,5k (od oka, ne me zdaj za eurocente prijemat).
Ce pa ima s.p. pac izstavi racun za 3k, sebi obracuna minimalca.....in mu ostane cirka 2,5k....itd.

In potem gre to lahko tudi v drugo skrajnost: delodajalec od vseh zahteva, da naj ustanovijo s.p. In vsem bo placeval...2,5k, oziroma ustrezno zmanjsan bruto-bruto. Stekamo?
Delodajalec ima s tem manjse stroske, delojemalec pa dobi vec ‘v zep’....a ostane lahko tudi cez nic na cesti. Pa brez bolniske, brez regresa, itd....potem pa bo spet Preverjeno, pa vitje rok, drzava ni zascitila delavce itd.

Espe dela za eno firmo in išče priložnost, da bo delal še za eno, dve, tri...pravzaprav so to garažne firme, ki iščejo svoje podjetniške priložnosti...Tudi Microsoft je začel iz garaže in če bi tedaj v ZDA imeli slovensko zakonodajo danes microsoftovih oken ne bi imeli, kajti Gates in Alen bi se morala zaposliti, recimo, v slovenskem Telekomu. Pustimo espejem naj delajo kakor vedo in zmorejo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2682223] 04.11.17 19:51 · odgovor na: (#2682221)
Odgovori   +    0
[rename]
Sorry, ne kupim.
Jaz ne govorim o tem, da nekdo zacne s.p., dela za enega, nato za drugega, tretjega itd.
Govorim o tem, da dela samo za enega mesece, leta....in je espe samo zaradi izogibanja placevanja davkov.

In Micosoft je bil firma ze takoj na zacetku, tako da si izbral slab primer.
Saj ne gre zato kdo ima prav ali ne, gre le zato kako bi spodbujali podjetništvo. Sicer, brez skrbi, jaz sem za »svoja« računalniška in projektantska podjetja, ki jim svetujem in kadrovsko spremljam že našel rešitev, pa še zaslužil bom, sicer z bolj grenkim priokusom, ker je zakonodaja povzročila mojim poslovnim partnerjem popolnoma brezpotreben strošek brez dodane vrednosti.
153 sporočil: 9.333
[#2682226] 04.11.17 20:19
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: 153 04.11.2017 20:26
Potrebnega, a neopravljenega dela je
in bo še zelo dolgo nešteto; sicer pa je
najbrž že napočil čas, da bi naš delovnik
mogli marsikje zmanjšati na, n.pr:
4/dni x 8/ur x 52/tednov = 1664ur/letno,
kar bi številnim novo osrečenje, pa tudi,
drugim ali istim, nove priložnosti prineslo ?

Sodražan
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2682227] 04.11.17 20:22 · odgovor na: anon-317028 (#2682204)
Odgovori   +    6
Torej se mi ne bomo bali robotov, ampak drzave, inspektorjev. Ne, da ne bo dela, bali se bomo delati.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2682228] 04.11.17 20:31
Odgovori   +    1
Vlak bi lahko peljal brez strojevodje vendar zaradi psihe ljudi mora bit v kabini strojevodja, enako je v letalu. Ampak pri nas bodo na postajah avtomati za karte, blagajnicarke in sprevodniki na vlakih, pa se kontrolorji in inspektorji tudi ce ne bodo potrebni.
pobalin sporočil: 14.456
[#2682231] 04.11.17 21:08 · odgovor na: FIN-454644 (#2682201)
Odgovori   +    7
[FIN-454644]
Kdor hoce delati, vedno najde delo. Ce ne taksnega, pa drugacnega. Lenuhi in zgube pa kricijo, kako se ne pustijo izkoriscati in kaksne pravice imajo.
“Anyone who is willing to work and is serious about it will certainly find a job. Only you must not go to the man who tells you this, for he has no job to offer and doesn't know anyone who knows of a vacancy. This is exactly the reason why he gives you such generous advice, out of brotherly love, and to demonstrate how little he knows the world.”
B. Traven, The Treasure of the Sierra Madre
pobalin sporočil: 14.456
[#2682233] 04.11.17 21:41 · odgovor na: (#2682214)
Odgovori   +    6
[rename]
In potem gre to lahko tudi v drugo skrajnost: delodajalec od vseh zahteva, da naj ustanovijo s.p. In vsem bo placeval...2,5k, oziroma ustrezno zmanjsan bruto-bruto. Stekamo?
Delodajalec ima s tem manjse stroske, delojemalec pa dobi vec ‘v zep’....a ostane lahko tudi cez nic na cesti. Pa brez bolniske, brez regresa, itd....potem pa bo spet Preverjeno, pa vitje rok, drzava ni zascitila delavce itd.
Tako. Davčna in stroškovna optimizacija, race to the bottom. Pokojnine, invalidnine, bolniške, porodniške se izplačujejo glede na plačane prispevke. Zadeva je poznana še iz socializma, ko so delavci SCT na delu v Iraku dobivali osnovno plačo v dinarjih, dnevnice ipd. pa v dolarjih, na katere seveda niso bili obračunani nobeni prispevki. Posledica: iraški dolores so šli v klasično predimenzionirano primestno hišo z vrtom, pokojnina majčkena, upokojenca pa pripovedovala svojo žalostinko, da komaj napraskata za zagotovitev minimalnega ogrevanja.

Na isto temo zastraševalno realističen članek iz leta 2010:
www.finance.si/27178...pa-mizerna
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2682239] 05.11.17 01:44 · odgovor na: (#2682209)
Odgovori   +    4
[rename]
Ah, to....torej so samo prepovedali fiktivno espejvstvo, ki sluzi izogibanju placevanja davkov?
Pravilno, podpiram.
Ti meni espe, jaz tebi nepremicnino... podpirajmo do bridkega konca. Pa lepe se delajmo zraven :-)

Vsi smo mi komunisti, ane?
prerok sporočil: 3.248
[#2682241] 05.11.17 03:01 · odgovor na: (#2682221)
Odgovori   +    3
[rename]
Sorry, ne kupim.
Jaz ne govorim o tem, da nekdo zacne s.p., dela za enega, nato za drugega, tretjega itd.
Govorim o tem, da dela samo za enega mesece, leta....in je espe samo zaradi izogibanja placevanja davkov.

In Micosoft je bil firma ze takoj na zacetku, tako da si izbral slab primer.
Z napačnim orodjem rešujejo problem, zato ga ne bodo rešili ampak naredili samo večje sranje. Res je, hočejo pobrati več davkov, ampak - sociologi in pravniki pač - pozabljajo, sa so pravila in zakoni statični, ljudje pa živi. Tisti, ko s.p.-jevci zaradi davkov, bodo hitro našli obvod, tisti, ki jim tak status ustreza zaradi drugih razlogov, tudi (hint - enoten trg EU). Ostanejo reveži, ki so jih delodajalci spravili v s.p. zaradi optimizacije stroškov. No, tu se pa enačba ne izide več na delodajalski strani.

Napovedujem eno veliko sranje, če bodo zakon dosledno izvajali. Če pa ga ne bodo, bomo pa še naprej najbolj etična in pravna država Mira I. Cerarja.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2682243] 05.11.17 06:25 · odgovor na: pobalin (#2682233)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [rename]
> In potem gre to lahko tudi v drugo skrajnost: delodajalec od vseh zahteva, da naj ustanovijo s.p. In vsem bo placeval...2,5k, oziroma ustrezno zmanjsan bruto-bruto. Stekamo?
> Delodajalec ima s tem manjse stroske, delojemalec pa dobi vec ‘v zep’....a ostane lahko tudi cez nic na cesti. Pa brez bolniske, brez regresa, itd....potem pa bo spet Preverjeno, pa vitje rok, drzava ni zascitila delavce itd.

Tako. Davčna in stroškovna optimizacija, race to the bottom. Pokojnine, invalidnine, bolniške, porodniške se izplačujejo glede na plačane prispevke. Zadeva je poznana še iz socializma, ko so delavci SCT na delu v Iraku dobivali osnovno plačo v dinarjih, dnevnice ipd. pa v dolarjih, na katere seveda niso bili obračunani nobeni prispevki. Posledica: iraški dolores so šli v klasično predimenzionirano primestno hišo z vrtom, pokojnina majčkena, upokojenca pa pripovedovala svojo žalostinko, da komaj napraskata za zagotovitev minimalnega ogrevanja.

Na isto temo zastraševalno realističen članek iz leta 2010:
www.finance.si/27178...pa-mizerna
82.leta je bilo razmerje 90:10 v korist dolarjev in tudi prispevki od tega so bili višji kar se pozna pri pokojnini.

Govorimo o Iraku.
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2682247] 05.11.17 07:59 · odgovor na: pobalin (#2682231)
Odgovori   +    0
To pomeni, da se ne splaca jamrati, da ni dela, pri tistem, ki ne zaposluje, ampak je treba iti k tistemu, ki zaposluje. Ce seveda res isces delo in ne hodis okoli jamrat kar tako, v upanju, da dela ne bo.
anon-304487 sporočil: 967
[#2682251] 05.11.17 08:25 · odgovor na: anon-317028 (#2682204)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 04.11.17 17:37
Ne bluzi!

Modelček se želi zaposliti kot s.p. iz enega in edinega razloga - da si bo lahko iz prejetega bruto plačila plačeval minimalno pokojninsko osnovo!

In potem tako mali preračunljivci kričijo, kako majhne penzije da bodo imeli!
pobalin sporočil: 14.456
[#2682255] 05.11.17 09:15 · odgovor na: Kanzon (#2682243)
Odgovori   +    0
[Kanzon]
82.leta je bilo razmerje 90:10 v korist dolarjev in tudi prispevki od tega so bili višji kar se pozna pri pokojnini.
Govorimo o Iraku.
Navedel sem grob oris primera, o katerem sem pred leti bral v enem od naših medijev. Mislim, da je bilo nekako na začetku gospodarske krize. Članek sem seveda poskušal najti, ampak ni šlo. Upoštevati velja dvom, da je ubogi upokojenec svoje trditve novinarju/-ki dokazoval s kakšno dokumentacijo. :-)
Kanzon sporočil: 2.392
[#2682269] 05.11.17 11:27 · odgovor na: anon-304487 (#2682251)
Odgovori   +    6
[psm]
Ne bluzi!

Modelček se želi zaposliti kot s.p. iz enega in edinega razloga - da si bo lahko iz prejetega bruto plačila plačeval minimalno pokojninsko osnovo!

In potem tako mali preračunljivci kričijo, kako majhne penzije da bodo imeli!
Država ima več od samozaposlenih tudi če plačujejo nizke prispevke,kot pa od modelov,ki so celo življenje na državni dudi.

Pizda ,kdaj boste štekali,da je frajer tisti,ki si ribo sam ulovi?.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2682279] 05.11.17 12:40 · odgovor na: (#2682274)
Odgovori   +    0
[rename]
Vsak, ki dela v gospodarstvu si ribo ulovi sam.
Razlika je samo,,koliko mu od te ribe ostane, v primerjavi s tistimi, ki imajo navidezni espe.
To je hudič,ko danes težko ločiš kaj ni navidezno, če gledamo iz daljše časovne percepcije.

Začel sem prakticirati novo metodo pogovarjanja,z znanim ali naključnim sogovornikom.
Recimo sedima za mizo,na rob mize postavim poljuben predmet in rečem to je točka nič,do katere vsi pridemo,prej kot slej.
Zdaj pa govori o bilo čemu,lahko na veliko in debelo ,občasno pa pogleduj na predmet,ki sem ga nastavil.
Namen tega je,da osmislimo pogovor in pustimo navidezne nategancije.
najobj sporočil: 31.870
[#2682296] 05.11.17 14:01
Odgovori   +    3
... Jaz in družina svoje kavbojke najemamo – ko so stare in znošene, jih pošljemo nazaj proizvajalcu, ki jih povsem reciklira ...

... OK, razen da so na koncu dražje, res ne vem, kakšna je razlika, če nove kavbojke najameš in jih ponosiš, da niso za drugo kot za reciklažo ali pa da kavbojke kupiš in z njimi narediš enako ... no, vsekakor pa moraš biti kompletno budalo, če najemaš že nošene kavbojke, ob tem pa imaš dovolj denarja, da si na razprodajah kupiš nove ...

P.S.: strinjam se z Matthiasom Horxom, da budal z denarjem ne bo nikoli zmanjkalo oziroma da jih bo ob poplavi tehnološkega sranja vedno več, tako da bo on za drag denar v najetih kavbojkah lahko šlogal še dolga leta ...
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2682299] 05.11.17 14:41 · odgovor na: najobj (#2682296)
Odgovori   +    1
Afnanje
Kanzon sporočil: 2.392
[#2682336] 05.11.17 17:32 · odgovor na: (#2682285)
Odgovori   +    0
[rename]
Navidezno je po moji definiciji tocno to, kar sem napisal,da prevladuje med espeji.
Nekdo je zaposlen v firmi in dobi recimo 3k place. Nato se z delodajalcem zmeni, da mu bo raje preko svojega espe vsak mesec poslal racun za 3k.
Ali pa za 2,5k. In potem dela novoustanovljeni espe samo zanj....minister se pa hvali, kako vzpodbudno politiko peljejo, ker je rast podjetnikov vedno vecja....
Saj demokracija je tudi navidezna,kenede.

Svet in življenje ocenjujemo po napačnih predpostavkah zato si postavljamo napačna vprašanja,na katera nujno dobimo napačne odgovore.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2682342] 05.11.17 18:23 · odgovor na: (#2682339)
Odgovori   +    0
[rename]
Ok, lahko tudi zajadras v metafizicno razpravo....sam meni se ne da.
Govorim o konkretnem izogibanju davkov, ne o relativnostni teoriji.
Hehe,fajn bod.
moon sporočil: 1.623
[#2682410] 06.11.17 10:00 · odgovor na: anon-304487 (#2682251)
Odgovori   +    0
[psm]
Ne bluzi!

Modelček se želi zaposliti kot s.p. iz enega in edinega razloga - da si bo lahko iz prejetega bruto plačila plačeval minimalno pokojninsko osnovo!

In potem tako mali preračunljivci kričijo, kako majhne penzije da bodo imeli!
Ja in?
Kolikor bo placeval, toliko bo dobil. Zakaj bi se ti za njega sekiral?
siap sporočil: 2.195
[#2682446] 06.11.17 11:38 · odgovor na: (#2682425)
Odgovori   +    1
He,he.., edino pamet je pravično razdeljena,..khmm...vsak zase misli, da je pameten,nda??

Upam, da ne bom plačeval še teh "frakovskih KONJEV".press
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2682488] 06.11.17 13:56 · odgovor na: najobj (#2682296)
Odgovori   +    0
[najobj]
... Jaz in družina svoje kavbojke najemamo – ko so stare in znošene, jih pošljemo nazaj proizvajalcu, ki jih povsem reciklira ...

... OK, razen da so na koncu dražje, res ne vem, kakšna je razlika, če nove kavbojke najameš in jih ponosiš, da niso za drugo kot za reciklažo ali pa da kavbojke kupiš in z njimi narediš enako ... no, vsekakor pa moraš biti kompletno budalo, če najemaš že nošene kavbojke, ob tem pa imaš dovolj denarja, da si na razprodajah kupiš nove ...

P.S.: strinjam se z Matthiasom Horxom, da budal z denarjem ne bo nikoli zmanjkalo oziroma da jih bo ob poplavi tehnološkega sranja vedno več, tako da bo on za drag denar v najetih kavbojkah lahko šlogal še dolga leta ...
Mogoče pa je namen najema kavbojk predvsem modne narave. Včasih je mularija povsem nove, temnomodre, na rob zlikane kavbojke, narejene Univerzale Domžalke oblekla in spirala v domači banji s sirkovo krtačo in še s čim, da so dobile malo bolj obrabljen videz. Danes lahko kupiš celo nove, ki že napol strgane. Reciklirane pa so najbrž stare, ki so videti kot nove - napol strgane...
najobj sporočil: 31.870
[#2682507] 06.11.17 15:15 · odgovor na: anon-204390 (#2682488)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [najobj]
> ... Jaz in družina svoje kavbojke najemamo – ko so stare in znošene, jih pošljemo nazaj proizvajalcu, ki jih povsem reciklira ...
>
> ... OK, razen da so na koncu dražje, res ne vem, kakšna je razlika, če nove kavbojke najameš in jih ponosiš, da niso za drugo kot za reciklažo ali pa da kavbojke kupiš in z njimi narediš enako ... no, vsekakor pa moraš biti kompletno budalo, če najemaš že nošene kavbojke, ob tem pa imaš dovolj denarja, da si na razprodajah kupiš nove ...
>
> P.S.: strinjam se z Matthiasom Horxom, da budal z denarjem ne bo nikoli zmanjkalo oziroma da jih bo ob poplavi tehnološkega sranja vedno več, tako da bo on za drag denar v najetih kavbojkah lahko šlogal še dolga leta ...
Mogoče pa je namen najema kavbojk predvsem modne narave. Včasih je mularija povsem nove, temnomodre, na rob zlikane kavbojke, narejene Univerzale Domžalke oblekla in spirala v domači banji s sirkovo krtačo in še s čim, da so dobile malo bolj obrabljen videz. Danes lahko kupiš celo nove, ki že napol strgane. Reciklirane pa so najbrž stare, ki so videti kot nove - napol strgane...
... eh, da so nekatere nove kavbojke že strgane in da so glih zato dražje, je tudi meni že dolgo jasno, ampak toti majster je rekel, da on in njegova družina svoje kavbojke vedno najame, pa ni važno kakšen je njihov strgani ali nestrgani dizajn ...

P.S.: pred kakšnim mesecem sem ob običajni fasungi v Sparu v sosednji trgovini mimogrede kupil še ene kavbojke za 16,99 evra in me zdaj res zanima, za koliko časa bi tote kavbojke lahko najel, kolikšen bi bil mesečni obrok in seveda kdo proizvajalcu izračuna "amortizacijski načrt" in koliko za izračun kasira, ker zastonj tega ne dela noben ... alzo, če skrajšam, toti Matthias Horx ni budalo samo zaradi tega, kar nosi, ampak predvsem zaradi tega, kar govori oziroma laže, kar pa ne pomeni, da ni še večjih budal, ki njegove budalaštine veselo kupujejo ...

Strani: 1 2