Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem storila z 20 tisočaki

Strani: 1

anon-270246 sporočil: 121
[#2679494] 18.10.17 11:37
Odgovori   +    0
Smem vprašati, ali pri naložbi v delnice slovenskega podjetja gre za podjetje iz Celja? :)
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2679512] 18.10.17 12:40
Odgovori   +    2
Nisem vedel, da so piramidne igre (kriptovalute) tvegana naložba, mislil sem, da je to nekaj na meji med igro na srečo in goljufijo. Ok, ko bom naslednjič vplačal športo stavo ali stavil na ruleti, bom rekel, da sem poslovnež, ki se je odločil za tvegano naložbo.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2679521] 18.10.17 12:54 · odgovor na: anon-270246 (#2679494)
Odgovori   +    4
Pove, da je kupila BTC in Ether, ne more pa povedati, katere delnice kupuje. Še nekdo, ki pri sebi nima ravno urejenih stvari.
mayami sporočil: 37
[#2679552] 18.10.17 14:44 · odgovor na: (#2679530)
Odgovori   +    1
Pozdravljeni, vsi portfelji novinarjev te hise so javno objavljeni na www.finance.si/portfelji

Hvala, lp Marja
anon-270246 sporočil: 121
[#2679563] 18.10.17 15:29 · odgovor na: mayami (#2679552)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (18.10.2017 15:55)
MF-561169 sporočil: 380
[#2679571] 18.10.17 15:50
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: MF-561169 18.10.2017 15:52
Pred kratkim sem kupila delnico slovenskega podjetja, ki je odlično poslovalo, napovedi za v prihodnje pa so zelo obetavne. Naložbo jemljem kot zelo dolgoročno, gre pa tudi za eno bolj dividendno donosnih delnic. Seveda se ne bi branila kakšnega korenitega popravka tečajev navzdol. Ali in kdaj se bo to zgodilo, pa ne zadenejo niti največji borzni guruji.
Marja Milič je urednica revije Moje finance.
??

da bodo "dividendno še bolj donosne"?
anon-318613 sporočil: 664
[#2679573] 18.10.17 16:29
Odgovori   +    3
Marja Milič,

1. naložba v SLO podjetje, ki naj bi bila "value" (ima tudi potrjeno zgodovino visokih dividend) je več ali manj pušiona (kar poglejte zgodovino vse naše smetane na borzi in njenih donosov), ker je v svetu "real value" in divedend aristocrats dokazlivo več in boljših za naložbo. Ne samo dividenda, tudi delnica mora realno rast:)

2.Vložek v prenovo stanovanja je naložba taktat, ko mu zviša vrednost in ko ga imaš namen prodati, oddajati za večje novce, ne pa ko se nekomu poviša ugodje in udobje:)

3. Kriptoti pa so gamble, kot ste sama omenila, in razred 1% vašega vložka je 200€. Torej v primeru bitcoina in etheriuma (ether?), podvojitev pomeni nekaj sto $.

Ali ste poskusila ugotoviti kaj je bolje, denar v obnovo/kriptote ali vložek v pokojnino ali zavarovanje? Ali vam ni mogoče kot urednici Mojih financ na misel padlo vlaganje v ETF-e namesto v vzajemne sklade? Kako je z vašo razpršenostjo naložb? Če se igrate s kriptoti, zakaj ne s Foreksom? Kako vam gredo vzvodi in ovratniki pri kriptotih ali tudi sicer?

s5m ni urednik in ne guru, pa tudi crt ni, ki je pred leti lepo povedal "Vsakdo je svoje glave mesar!". Nisem pa vesel, ko skuša mesariti "finančna urednica", za katero me briga kako vlaga in bi bilo pričakovati argumentirane finančne nasvete, ne pa "na svet-e" mnenja, ki naj jih tera na svoji knjigi obrazov!
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2679587] 18.10.17 18:32 · odgovor na: anon-318613 (#2679573)
Odgovori   +    7
[s5m]
Marja Milič,

1. naložba v SLO podjetje, ki naj bi bila "value" (ima tudi potrjeno zgodovino visokih dividend) je več ali manj pušiona (kar poglejte zgodovino vse naše smetane na borzi in njenih donosov), ker je v svetu "real value" in divedend aristocrats dokazlivo več in boljših za naložbo. Ne samo dividenda, tudi delnica mora realno rast:)

2.Vložek v prenovo stanovanja je naložba taktat, ko mu zviša vrednost in ko ga imaš namen prodati, oddajati za večje novce, ne pa ko se nekomu poviša ugodje in udobje:)

3. Kriptoti pa so gamble, kot ste sama omenila, in razred 1% vašega vložka je 200€. Torej v primeru bitcoina in etheriuma (ether?), podvojitev pomeni nekaj sto $.

Ali ste poskusila ugotoviti kaj je bolje, denar v obnovo/kriptote ali vložek v pokojnino ali zavarovanje? Ali vam ni mogoče kot urednici Mojih financ na misel padlo vlaganje v ETF-e namesto v vzajemne sklade? Kako je z vašo razpršenostjo naložb? Če se igrate s kriptoti, zakaj ne s Foreksom? Kako vam gredo vzvodi in ovratniki pri kriptotih ali tudi sicer?

s5m ni urednik in ne guru, pa tudi crt ni, ki je pred leti lepo povedal "Vsakdo je svoje glave mesar!". Nisem pa vesel, ko skuša mesariti "finančna urednica", za katero me briga kako vlaga in bi bilo pričakovati argumentirane finančne nasvete, ne pa "na svet-e" mnenja, ki naj jih tera na svoji knjigi obrazov!
Tovaris, ti si se pa mal razpizdil na toto zuto stampo :-), kit da bi bral uredniski komentar Financial Times-a...

Pozabljas, da je to tako kot Lady, ampak za one osle ki delat hodijo, da se z njihovim dnarjem lahko Lady kupuje. Jeklena Bernarda baje vlaga v exoticno literaturo. Ne se jezit, cajtng je treba zafilat.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2679644] 19.10.17 09:28
Odgovori   +    2
Joj kakšna beda od nasveta za naložbo 20.000 EUR (delnica slovenskega podjetja, prenova stanovannja in bitcoini) in to naj bi bil članek za mojefinance. Prej kot to mojeflance :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2679665] 19.10.17 10:47 · odgovor na: anon-207617 (#2679587)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Tovaris, ti si se pa mal razpizdil na toto zuto stampo :-), kit da bi bral uredniski komentar Financial Times-a...
Ne se jezit, cajtng je treba zafilat.
Yes, mister, ampak ta cajteng na ljudi deluje tako, kot se za rumenčke spodobi, ker to je njihov modus operandi, raison d'etre, zato imajo tako glavno hišno furijo. Alora se je gospod s5m odzval malo poapdljivo, kot se spodobi za dobro kondicioniranega bralca Financ. :-)

Taki bralci svoj poslovni časnik in njegovo paradno izdajo Moje Finance za Mojo Deželo berejo z natrenirano popadljivostjo in zato ne opazijo, kot bi to opazili bolj umirjeni bralci FT, da imajo džornalisti poslovnega časnika Moje Dežele zanimive portfelje. V njih so navedene tudi take zadeve, ki jih človek najde samo še v arhivskih zapisih (HDOG, MELR, JPIG, KDIR, MPLR, ALIR, NF1N, DEHG, PILR, SAVA, NF2R), alora finančne zombije. Primer: kdor ima dandanes PILR, je ravnal v nasprotju z nasvetom tega poslovnega časnika. :-)
Skupina Pivovarna Laško ima 7.225 delničarjev, ki se bodo v bližnji prihodnosti odločali o sprejetju prevzemne ponudbe nizozemskega Heinekena. Vztrajanje v lastniški sestavi ne bi bilo smiselno.
Komično je tudi to, da odgovorna furija za izganjanje nacionalinteresa in skupnoskledarskega žeparstva v svojem tošlnu špara delnice Luke Koper in Zavarovalnice Triglav. Eminenca hišne analitike pa prisega na Novo Nemško Banko. :-)

Pravim, da imajo v Delavskem domu štofa za vsaj dva letnika Pavlihe, pa se raje ukvarjajo s PR prilogami in kripto oglasnimi portali.
MF-561169 sporočil: 380
[#2679687] 19.10.17 12:28 · odgovor na: anon-318613 (#2679573)
Odgovori   +    2
[s5m]

Ne samo dividenda, tudi delnica mora realno rast:)
Če pa ona hoče "koreniti popravek tečajev navzdol" :D
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2679688] 19.10.17 12:29 · odgovor na: MF-561169 (#2679687)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 19.10.2017 12:31
Da bi tečaji kovancev obljub dolgoročno rasli, delnice pa ne, se mi zdi malo verjetno.
najobj sporočil: 31.870
[#2679693] 19.10.17 12:33 · odgovor na: pobalin (#2679665)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.10.2017 12:36
[pobalin]
> [NemirniTujec]
> Tovaris, ti si se pa mal razpizdil na toto zuto stampo :-), kit da bi bral uredniski komentar Financial Times-a...
> Ne se jezit, cajtng je treba zafilat.

Yes, mister, ampak ta cajteng na ljudi deluje tako, kot se za rumenčke spodobi, ker to je njihov modus operandi, raison d'etre, zato imajo tako glavno hišno furijo. Alora se je gospod s5m odzval malo poapdljivo, kot se spodobi za dobro kondicioniranega bralca Financ. :-)

Taki bralci svoj poslovni časnik in njegovo paradno izdajo Moje Finance za Mojo Deželo berejo z natrenirano popadljivostjo in zato ne opazijo, kot bi to opazili bolj umirjeni bralci FT, da imajo džornalisti poslovnega časnika Moje Dežele zanimive portfelje. V njih so navedene tudi take zadeve, ki jih človek najde samo še v arhivskih zapisih (HDOG, MELR, JPIG, KDIR, MPLR, ALIR, NF1N, DEHG, PILR, SAVA, NF2R), alora finančne zombije. Primer: kdor ima dandanes PILR, je ravnal v nasprotju z nasvetom tega poslovnega časnika. :-)

> Skupina Pivovarna Laško ima 7.225 delničarjev, ki se bodo v bližnji prihodnosti odločali o sprejetju prevzemne ponudbe nizozemskega Heinekena. Vztrajanje v lastniški sestavi ne bi bilo smiselno.

Komično je tudi to, da odgovorna furija za izganjanje nacionalinteresa in skupnoskledarskega žeparstva v svojem tošlnu špara delnice Luke Koper in Zavarovalnice Triglav. Eminenca hišne analitike pa prisega na Novo Nemško Banko. :-)

Pravim, da imajo v Delavskem domu štofa za vsaj dva letnika Pavlihe, pa se raje ukvarjajo s PR prilogami in kripto oglasnimi portali.
... evo, glih ko sem mislil, da sem se na Financah vsega hudega že navadil, je prišla še urednica revije Moje finance in priznala, da je pred kratkim kupila delnico slovenskega podjetja, zdaj pa se ne bo branila kakšnega korenitega popravka tečajev navzdol, da bo s toto delnico še nekaj izgubila ...

P.S.: ob silni ponudbi različnih naložb je Marja Milič verjetno pobrkala delnice in bitcoine, ker en bitcoin trenutno stane več kot 5.600 dolarjev, dvomim pa, da kljub obetavnim napovedim za v prihodnje ena delnica kateregakoli slovenskega podjetja stane toliko, da si jih pošten državljan ne bi privoščil vsaj dve in upal na koreniti popravek tečajev navzdol, da bi bila potem vsaj dividenda na delnico malo bolj donosna ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2679703] 19.10.17 13:16 · odgovor na: MF-561169 (#2679571)
Odgovori   +    1
[]
> Pred kratkim sem kupila delnico slovenskega podjetja, ki je odlično poslovalo, napovedi za v prihodnje pa so zelo obetavne. Naložbo jemljem kot zelo dolgoročno, gre pa tudi za eno bolj dividendno donosnih delnic. Seveda se ne bi branila kakšnega korenitega popravka tečajev navzdol. Ali in kdaj se bo to zgodilo, pa ne zadenejo niti največji borzni guruji.

>Marja Milič je urednica revije Moje finance.

??

da bodo "dividendno še bolj donosne"?
O đizs, tale biser sem šele zdaj prebral....ker tole je pa OTT, takorekoč biser leta. Marja je s tem prekosila celo samo sebe.
igor1976 sporočil: 482
[#2679721] 19.10.17 14:44
Odgovori   +    1
Kupiti eno delnico se pa res splača kupiti, s tem da ti morebitni donos delnice požre že odpiranje računa pri eni od borznih hiš in vsakoletno plačevanje računa, pa zapiranje računa tudi stane,...
bc123a sporočil: 48.253
[#2679949] 20.10.17 16:21
Odgovori   +    1
Pred kratkim sem kupila delnico slovenskega podjetja, ki je odlično poslovalo, napovedi za v prihodnje pa so zelo obetavne. Naložbo jemljem kot zelo dolgoročno, gre pa tudi za eno bolj dividendno donosnih delnic. Seveda se ne bi branila kakšnega korenitega popravka tečajev navzdol.
OH MY GOD.

WTF?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2679952] 20.10.17 16:30 · odgovor na: bc123a (#2679949)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> Pred kratkim sem kupila delnico slovenskega podjetja, ki je odlično poslovalo, napovedi za v prihodnje pa so zelo obetavne. Naložbo jemljem kot zelo dolgoročno, gre pa tudi za eno bolj dividendno donosnih delnic. Seveda se ne bi branila kakšnega korenitega popravka tečajev navzdol.

OH MY GOD.

WTF?
Dont ask, dont tell. Ce bi pozorno bral, bi videl da se ima nasa Marja za mlado bejbo, tak ni nic hudega ce je se mal zbegana. Ce ji EMSO ne more do zivega, kaj ji bodo popravki :-)

Strani: 1