Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo si upa: Anton Kisovar

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[#2677850] 09.10.17 20:51
Odgovori   +    1
Reciklaža:
(Tako rekoč na dvorišču te domačije Anton Kisovar zdaj postavlja tovarno, ki vdira tudi tesno v druge domačije, medtem ko so naokoli prazne in neposeljene površine. - op.a.)
vir: Nedeljski Dnevnik
153 sporočil: 9.333
[#2677854] 09.10.17 20:59
Odgovori   +    1
Nas lahko, s svojim stilom/načinom,
g.A.Kisovar popelje na preudarni žar ?

Sodražan
anon-438486 sporočil: 30
[#2677892] 10.10.17 07:48 · odgovor na: pobalin (#2677850)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 10.10.17 07:32
Bedarija.Sem Žalčan in vem, da Tehnos s svojo širitvijo nikogar ne "ogroža".Včasih bi si bilo potrebno pred komentarjem stvari ogledati v živo.Sicer pa je ob večnem nerganju in nasprotovanju širitvi proizvodnih podjetij s strani dežurnih nergačev in šank komentatorjev edina rešitev ta, da le ta lebdijo v zraku.
pobalin sporočil: 14.456
[#2677937] 10.10.17 10:30 · odgovor na: anon-438486 (#2677892)
Odgovori   +    0
[rolesk72]
Bedarija.Sem Žalčan in vem, da Tehnos s svojo širitvijo nikogar ne "ogroža".Včasih bi si bilo potrebno pred komentarjem stvari ogledati v živo.Sicer pa je ob večnem nerganju in nasprotovanju širitvi proizvodnih podjetij s strani dežurnih nergačev in šank komentatorjev edina rešitev ta, da le ta lebdijo v zraku.
Naj pojasnim nekaj elementov pobalinske provokacije.

1. Oglasil sem se, ker se mi je zdela tako povzeta in najbrž iz konteksta iztrgana izjava prav idiotska. Na to sem hotel opozoriti tako, da sem navedel ravno tako iz konteksta iztrgano opombo iz nekega članka v rumenem Nedeljcu. Nisem napadel Kisovarja ampak hotel iztrgani izjavi dodati nekaj štofa za refleksijo.

2. Imam nagravžno navado, da se malo razgledam in ne komentiram čisto na pamet. To ne pomeni, da imam (vedno) prav, se pa trudim, da bi čim manj (z)grešil. V tem primeru sem vrgel oči na sliko iz zraka ( shrani.si/f/3Y/27/3Z...tehnos.jpg ) in ulice ( www.google.si/maps/@...312!8i6656 ). Takšna preverljivost je ena od prednosti branja medijev na internetu in ne na papirju.

3. Lepo se vidi, da je Tehnos res čisto zraven nekaj hiš, ki so stisnjene med Cesto na Lavo in Cesto ob železnici. Vidi se tudi, da gre za industrijsko območje, v katerem ni samo Tehnos. Če bi bile pozicije objektov zamenjane, bi bila kot zlodej omenjena kakšna druga firma.

4. Predvsem pa citat ni omenjal nobenega "ogrožanja", ampak je aludiral na nekakšen vdor v intimni prostor idiličnega domačega dvorišča primestne družinske hiše. Kontekst: glavna tema članka je bila represija okupatorja v 2.SV...

Naj zaključim z mnenjem, da je umeščenost teh industrijskih objektov na obrobje Žalca, ob železniški progi in postaji ter nekaj družinskih hišah veliko bolj smotrna, kot če bi jih postavili kilometer stran, v kmetsko idiliko sredi polj ali hmeljišč.

Strani: 1