Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Psihologija finančnih balonov in bitcoin

Strani: 1

FIN223552 sporočil: 1.136
[#2671817] 08.09.17 09:00
Odgovori   +    1
Ni sploh podobno nobenemu prejšnjemu balonu.
Tukaj je rast dobesedno eksponentna (1000000%) in "investitorji" nimajo blage veze, kaj dejansko kupujejo.

Zato lahko tudi raste v nedogled, razen če države kar prepovejo vse skupaj (ampak vsi niso Kitajska).

Druge valute so zaenkrat (kljub veliko naprednejši tehnologiji) prilepljene na BTC, če bi počil BTC bi se ovce razkropile, trgovalci pa bi se prelili v naslednjo veliko valuto (ETH) in tako lahko gre še 100 let.

Tudi hiša v Ljubljani ima samo takšno ceno, kakršno so nadebudni ljubljanski kupci pripravljeni plačat, intrinzična vrednost ciglov in zemlje je dosti nižja.

Poanta je, da je vse balonasto in se nič kaj dosti ne da napovedat.
crt sporočil: 27.187
[#2671819] 08.09.17 09:23 · odgovor na: FIN223552 (#2671817)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 08.09.2017 09:24
[FIN223552]
Poanta je, da je vse balonasto in se nič kaj dosti ne da napovedat.
jaz se zacnjam resno palit na kmetijske pridelke... pa to ne zato, ker so mi tkoaltko blizu rastline, temvec ker

- so mnogi na multi multi year lows
- bolj razgibano vreme in povisani politicni riziki za trgovino pomenijo vecje amplitude pri cenah kmetijstva s trendom navzgor

res je sicer, da en dan si komot predstavljam, da zacne v mainstream vstopati povsem laboratorijsko sestavljena hrana in kdo se bo potem se jebal s klasicnim kmetijstvom. ta dan mogoce ni ravno nepredstavljivo dalec. ni pa jutri. (torej podobno kot - ali sploh vlagati v naftne firme, ce pa se ze nekaj voha s horizonta.)
crt sporočil: 27.187
[#2671838] 08.09.17 10:05 · odgovor na: (#2671830)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 08.09.2017 10:08
[rename]
Hm, kako pa zgleda to resno "paljenje"?
tako, da iscem tematsko primerne borzne nalozbe (recimo glej tickerje JJG, JO ... )
Sam sem namreč v dilemi - ali še povečevati pozicijo v kmetijstvo (ampak kdo bo potem to delal)
tega raje ne pocnem oziroma se zaenkrat uspesno upiram samemu sebi, ker imajo nepremicnine to lastnost, da se ne premikajo, ta lastnosti pa bi v primeru vecje stale lahko bila zelo neprakticna.
ali morda ne bi bilo bolje najti en "x-coin", oziroma več njih, pa se bo en že obdržal?
Kam se sploh obrniti za "x-coine"?
ce govoris o ico ponudbah, naceloma na vsakega posebej ob vpisu, obstajajo sicer tudi "skladi" cyber valut, kjer pa pac... si sicer po eni strani kao razprsil tveganje (kar je nekolko vprasljivo, ker so korelacije videti dokaj mocne), po drugi pa pridobil dodatni riziko postenosti upravljalca (kar je v vrocih casih lahko zelo resen riziko).

ce govoris o tavecjih ze uveljavljenih a la btc, eth, litecoin etc ... imas cuda enih borz, znotraj eu sta po mojem blagem vtisu najbolj v igri "slovenski" bitstamp in kraken.

p: kraken in se obcasno malo furam zraven, kadar rabim zamotitveno dejavnost in/ali se mi ravno zdi lokalni ekstrem.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2671839] 08.09.17 10:09 · odgovor na: crt (#2671819)
Odgovori   +    0
jaz se zacnjam resno palit na kmetijske pridelke... pa to ne zato, ker so mi tkoaltko blizu rastline, temvec ker

- so mnogi na multi multi year lows
- bolj razgibano vreme in povisani politicni riziki za trgovino pomenijo vecje amplitude pri
Po moje so njive in šume vsekakor najboljša naložba.
Da pa bi z laveragem pšenico in koruzo kupoval in prodajal? (ali kar brez laveraga??)

Vreme je najbolj nenapovedljivo od vsega, psihologija ovčje črede je proti metrologiji preprosta kot pasulj :)
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2671843] 08.09.17 10:13 · odgovor na: crt (#2671838)
Odgovori   +    0
ce govoris o tavecjih ze uveljavljenih a la btc, eth, litecoin etc ... imas cuda enih borz, znotraj eu sta po mojem blagem vtisu najbolj v igri "slovenski" bitstamp in kraken.
Za manjše x-variante sta tudi bittrex in poloniex dobri tržnici.
Bitstamp je itak najbolj licencirana in ena redkih, ki ima tudi EUR in (pravi) USD, ampak imajo samo najtavečje valute.

Pazi, da te ne nategnejo z USDT - ponekod to kar skrajšajo na USD in zgleda, kot da imaš dolarje, v resnici pa imaš okoli roke s tanko nitjo zavezan helijev balon.

Črt -kje pa s pšenico trguješ?
crt sporočil: 27.187
[#2671845] 08.09.17 10:16 · odgovor na: FIN223552 (#2671843)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 08.09.2017 10:25
zaenkrat samo jjg, nisem sel se nic na terminske.

zakaj - ker to je nekaj, kar pocnem bolj tako, kako bi rekel, rekreativno. velja pa naslednje:

- dokler nisi v poziciji, je cisto tvoja stvar, kdaj se bos odlocil it not

- ko pa si, potem ni vec tvoja stvar, temvec trg diktira, kdaj je cas za it ven, pa ce ti v tistem momentu si zraven ali pa ne... torej se tega raje ne it, ce ne mores zagotoviti dovolj pozornosti

Strani: 1