40 min
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
55 min
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
1 ura
DZU-ji vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
1 ura
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
1 ura
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
2 uri
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
2 uri
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
3 ure
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
4 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
4 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
4 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
5 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
6 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
6 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
6 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
6 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross
6 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani
7 ur
Praznik narave v Izoli

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2670205] 31.08.17 07:46
Odgovori   +    5
Se ljubljanski močvirniki in ostali eko paraziti ne bodo pritožili?
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2670212] 31.08.17 08:56
Odgovori   +    1
Kredit bo treba odplacati, zato bodo polocnice visje, ne nizje. Ampak lepo se slisi.
najobj sporočil: 31.910
[#2670222] 31.08.17 10:06 · odgovor na: FIN-454644 (#2670212)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 31.08.2017 10:07
[FIN-454644]
Kredit bo treba odplacati, zato bodo polocnice visje, ne nizje. Ampak lepo se slisi.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je najboljše, da se ne dela nič novega, ker bo kredit treba odplačat ... eh, jebiga ...

P.S.: spregledal si tole "Sortirnica bo po napovedih opremljena z najsodobnejšo tehnologijo, s pomočjo katere bodo iz mešanih komunalnih odpadkov izločali uporabne materiale, ki jih je mogoče predelati v nove surovine.", kar je po mojem skromnem mnenju ena redkih stvari, ki je med parolami o "trajnostnem" razvoju res dobra ...
anon-291451 sporočil: 275
[#2670254] 31.08.17 11:51 · odgovor na: najobj (#2670222)
Odgovori   +    0
P.S.: spregledal si tole "Sortirnica bo po napovedih opremljena z najsodobnejšo tehnologijo, s pomočjo katere bodo iz mešanih komunalnih odpadkov izločali uporabne materiale, ki jih je mogoče predelati v nove surovine.", kar je po mojem skromnem mnenju ena redkih stvari, ki je med parolami o "trajnostnem" razvoju res dobra ...
Pogrešam podatek o tem, kakšna bo kapaciteta te nove naprave, oz. če bo v prihodnosti še vedno potrebno sortirati odpadke ali pa se bo lahko lepo vse zmetalo v različno obarvane kante, pa mir. S tem bi se verjetno tudi kar občutno pocenili stroški odvoza, poenostavilo ravnanje z odpadki in še kaj. Pa zdaj niti ne vem, če lahko en avto odpelje različne dimenzije kant ... morda bi bilo potrebno menjati kante ...

Skratka, vse bi lepo zmetali skupaj, sortirnica pa naredi svoje.
najobj sporočil: 31.910
[#2670290] 31.08.17 13:33 · odgovor na: anon-291451 (#2670254)
Odgovori   +    0
[1sandi2]
> P.S.: spregledal si tole "Sortirnica bo po napovedih opremljena z najsodobnejšo tehnologijo, s pomočjo katere bodo iz mešanih komunalnih odpadkov izločali uporabne materiale, ki jih je mogoče predelati v nove surovine.", kar je po mojem skromnem mnenju ena redkih stvari, ki je med parolami o "trajnostnem" razvoju res dobra ...
Pogrešam podatek o tem, kakšna bo kapaciteta te nove naprave, oz. če bo v prihodnosti še vedno potrebno sortirati odpadke ali pa se bo lahko lepo vse zmetalo v različno obarvane kante, pa mir. S tem bi se verjetno tudi kar občutno pocenili stroški odvoza, poenostavilo ravnanje z odpadki in še kaj. Pa zdaj niti ne vem, če lahko en avto odpelje različne dimenzije kant ... morda bi bilo potrebno menjati kante ...

Skratka, vse bi lepo zmetali skupaj, sortirnica pa naredi svoje.
... čuj, za razliko ed Erjavca kante za smeti glih niso moje področje, ampak verjetno bi lahko bilo nekaj takšnega ...

P.S.: ne vem, zakaj imam občutek, da zdaj mi lepo sortiramo, oni pa tam vse zmečejo skupaj ...
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2670326] 31.08.17 15:14 · odgovor na: najobj (#2670222)
Odgovori   +    0
Ne. Mene moti demagogija, da bo vse cenejse. Ne more biti. Ne lagat.
Endimion sporočil: 10.300
[#2670349] 31.08.17 16:46
Odgovori   +    2
Naslednji korak naj bi bila vzpostavitev tovarne za predelavo gradbenih odpadkov, med možnostmi, ki se obetajo v prihodnosti, pa je Fištravec omenil tudi vzpostavitev tovarne za razgradnjo letal, ki naj bi jo načrtovali novi lastniki mariborskega letališča.
Tough luck Fištravec. Že s hermetično zaprto lakirnico je tam na onem koncu cela jeba s Požarjem et. company...
najobj sporočil: 31.910
[#2670440] 01.09.17 09:36 · odgovor na: FIN-454644 (#2670326)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 01.09.2017 09:37
[FIN-454644]
Ne. Mene moti demagogija, da bo vse cenejse. Ne more biti. Ne lagat.
... čuj, nič jaz ne lažem, ker sem že napisal, da s kantami za smeti razen plačevanja položnic za odvoz smeti nimam nič ... no, vsekakor pa je reciklaža odpadkov pametna stvar, ker poleg koristi za naravo s prodajo uporabnih materialov, ki jih je mogoče predelati v nove surovine, lahko nekaj zaslužiš ... alzo, je to dobro ne glede na to, če bodo položnice za odvoz smeti zaradi izkupička od prodaje uporabnih materialov nižje ali ne ...

P.S.: če neto izplen ne bi bil plus, potem nikjer na svetu ne bi delali sortirnic ...

Strani: 1