1 ura
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
1 ura
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
2 uri
Najbolj brani članki danes
3 ure
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
4 ure
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
4 ure
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
4 ure
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
5 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
5 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
5 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
6 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
6 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
6 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
6 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
6 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
7 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
8 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
8 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
9 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
9 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako so v Umanoteri pojasnili odločitev o Magni

Strani: 1

MF-561169 sporočil: 380
[#2669743] 28.08.17 09:07
Odgovori   +    4
Nazadnje na ustni obravnavi osnutka okoljevarstvenega soglasja na ARSO 27. junija 20175.
tudi meni se vedno bolj zdi, da bod tega leta dosegli vsa potrebna soglasja :)
crt sporočil: 27.189
[#2669745] 28.08.17 09:31
Odgovori   +    5
oni bi da se kao otcepe, a mi im kao nedamo...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2669758] 28.08.17 09:46 · odgovor na: crt (#2669745)
Odgovori   +    4
Mene bi pa res zanimalo kaj je zdaj na tem, je res lakirnica tak hud okoljevarstveno/public health problem al ne? Kaj misli zdaj Magna samo lakirnico imet v MB al bodo še kaj drugega uvedli? Je kaj na tem, da zaradi Magne Javni vodovod MB letošnjo sušno(!hardcore!) poletje niti 1x ni objavil prepovedi zalivanja vrtov/pranja avtov, kar je baje bila prejšnja poletja stalnica? A je zdaj res da zaradi onesnaženjevanja Magni niso dovolili gradit v Grazu al dejansko tam ni prostora? A lahko prosim novinarji malo truda vložite in preverite vse te nasprotujoče si informacije, da si lahko javnost (naročniki!) ustvarimo neko z dejstvi podkrepljeno mnenje o tej zadevi, ker argumentov navijačev ene in druge strani ni glih za suho zlato jemat...

Hvala...

:-)))

LpA

p.s.: mogoče pa moram še v špeckahlanje preverit, če je slučajno kolega Pobalin že (spet!) opravil novinarsko delo namesto, hmmm - novinarjev... :-p
vrac sporočil: 11.068
[#2669775] 28.08.17 10:40 · odgovor na: bobek13 (#2669758)
Odgovori   +    1
[bobek13]

Kako so nekatere kritike nasprotnikov projekta Magne "strokovne" se vidi, ko čitam portal Nove24tv, kjer pišejo, da je ekvivalent predvidenih izpustov lakirnice 40 ton skurjenega premoga dnevno in je to ne vem kakšen okoljski problem. TEŠ-6 ga skuri recimo 10.000 ton na dan. Pred investicijo pa so ga skurili 40% več. za ilustrcijo je ta podatek. Očitno okoljvarstveniki čvekajo tja v en dan in sploh ne razumejo problematike. Gre samo za politiko, žrtve pa bodo prebivalci Podravja, ki bodo ostali brez delovnih mest. Pa še to, Nova 24tv je v lasti Madžarov, če komu ta podatek kaj pove...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2669812] 28.08.17 13:35 · odgovor na: vrac (#2669775)
Odgovori   +    7
Lej, jaz rad rečem ekofašistom, ko zapirajo JEK, nasprotujejo vetrnim/hidro elektrarnam, so proti vsemu živemu v imenu ohranjanja narave, da se lahko mirne duše odklopijo od vse elektrike, hodijo peš naokrog, grejo živet v jame in se prehranjevat z nabiralništvom (seveda trajnostnim ;-)), če pa tega niso zmožni/pripravljeni storiti, pa naj ga nehajo srat(pretirano)...

Ampak, smo imeli že polno svinjarij po naši deželi(in širše), deloma zato ker je človeška narava pač takšna kot je (jaz, jaz in še 1xjaz ;-)) - to leti tako na razne ekofašiste, kot inšpekcijske službe, politike in nenazadnje "investitorje", deloma zaradi nesposobnosti/nedela/lenobe odgovornih oseb/služb.

Zato mene resnično zanima kaj od tega je na tem, jaz načeloma do zdaj še nisem naletel na nek podatek, na podlagi katerega bi lahko sklepal, da bo pa ta investicija drastično bolj škodljiva za okolje/človeka kot karkoli drugega kar se že na tem območju itak dela. Sem pa pred kratkim imel eno debato s prijateljem, katerega mnenje sicer cenim, ki dela v Grazu (pa ne za tekočim trakom ;-)) , ki je žolčno trdil, kako so Magni v Grazu dobesedno prepovedali graditi novo lakirnico zaradi onesnaženjevanja okolja (Štajerci dobro vejo, da je pozimi na autobahnu okrog Graza omejitev 100kmh ker, pač onesnaženja ne merijo v "Tivoliju" vedo da imajo problem in se ga trudijo rešiti) in da se mu sodelavci posmehujejo v stilu kakšno srečo da imajo Mariborčani, da bodo dobili to lakirnico, hkrati pa, da bi naj šef graške Magne za avstrijske medije eksplicitno izjavil, da karkoli drugega kot lakirnico v MB (beri sranja) ne bo, ostalo(dobičkonosno) delo ostaja v Grazu...

Potem se pa človek spet začne spraševati, a je kaj na tem... sploh ker ga dokaj pogosto tu mimo pičim s peciklom na Pohorje... :-)

LpA
najobj sporočil: 31.920
[#2669824] 28.08.17 14:25 · odgovor na: bobek13 (#2669758)
Odgovori   +    1
[bobek13]
Mene bi pa res zanimalo kaj je zdaj na tem, je res lakirnica tak hud okoljevarstveno/public health problem al ne? Kaj misli zdaj Magna samo lakirnico imet v MB al bodo še kaj drugega uvedli? Je kaj na tem, da zaradi Magne Javni vodovod MB letošnjo sušno(!hardcore!) poletje niti 1x ni objavil prepovedi zalivanja vrtov/pranja avtov, kar je baje bila prejšnja poletja stalnica? A je zdaj res da zaradi onesnaženjevanja Magni niso dovolili gradit v Grazu al dejansko tam ni prostora? A lahko prosim novinarji malo truda vložite in preverite vse te nasprotujoče si informacije, da si lahko javnost (naročniki!) ustvarimo neko z dejstvi podkrepljeno mnenje o tej zadevi, ker argumentov navijačev ene in druge strani ni glih za suho zlato jemat...

Hvala...

:-)))

LpA

p.s.: mogoče pa moram še v špeckahlanje preverit, če je slučajno kolega Pobalin že (spet!) opravil novinarsko delo namesto, hmmm - novinarjev... :-p
... čuj, lahko me proglasiš za navijača, ker sem rojen Mariborčan in že celo življenje (= ohoho dolgo) živim v Mariboru, pa se kljub zelo dobremu spominu ne spomnim, da bi bilo v Mariboru kdaj prepovedano zalivanje vrtov ali pranje avtov ... alzo, najdi si neke druge informatorje, če te res tako skrbi, da se Mariborčani zaradi Magne ne bi mogli umivat, ker vode v Mariboru itak noben ne pije ...

P.S.: ker noben ne ve, kakšne vremenske spremembe se bodo v bodočnosti v Mariboru zgodile v okviru globalnih vremenskih sprememb, ki se na planetu Zemlja dogajajo vse čas njenega obstajanja, seveda niti jaz ne morem trditi, da bomo imeli v Mariboru vedno toliko vode, kot je hvalabogu imamo sedaj ... no, ampak koga že danes skrbijo suše, poplave in potresi v bodočnosti, je za njega najbolje, da se kar takoj obesi in si skrajša muke ... evo, in zdaj samo upam, da me ne boš prijavil Gustlu ali Črtu zaradi spodbujanja nasilja, ker sem pred nekaj dnevi spet za tri mesece vnaprej plačal naročnino in mi čakalnica ne paše glih najbolj ...
vrac sporočil: 11.068
[#2669900] 28.08.17 21:25 · odgovor na: bobek13 (#2669812)
Odgovori   +    0
[bobek13]
Lej, jaz rad rečem ekofašistom, ko zapirajo JEK, nasprotujejo vetrnim/hidro elektrarnam, so proti vsemu živemu v imenu ohranjanja narave, da se lahko mirne duše odklopijo od vse elektrike, hodijo peš naokrog, grejo živet v jame in se prehranjevat z nabiralništvom (seveda trajnostnim ;-)), če pa tega niso zmožni/pripravljeni storiti, pa naj ga nehajo srat(pretirano)...

Ampak, smo imeli že polno svinjarij po naši deželi(in širše), deloma zato ker je človeška narava pač takšna kot je (jaz, jaz in še 1xjaz ;-)) - to leti tako na razne ekofašiste, kot inšpekcijske službe, politike in nenazadnje "investitorje", deloma zaradi nesposobnosti/nedela/lenobe odgovornih oseb/služb.

Zato mene resnično zanima kaj od tega je na tem, jaz načeloma do zdaj še nisem naletel na nek podatek, na podlagi katerega bi lahko sklepal, da bo pa ta investicija drastično bolj škodljiva za okolje/človeka kot karkoli drugega kar se že na tem območju itak dela. Sem pa pred kratkim imel eno debato s prijateljem, katerega mnenje sicer cenim, ki dela v Grazu (pa ne za tekočim trakom ;-)) , ki je žolčno trdil, kako so Magni v Grazu dobesedno prepovedali graditi novo lakirnico zaradi onesnaženjevanja okolja (Štajerci dobro vejo, da je pozimi na autobahnu okrog Graza omejitev 100kmh ker, pač onesnaženja ne merijo v "Tivoliju" vedo da imajo problem in se ga trudijo rešiti) in da se mu sodelavci posmehujejo v stilu kakšno srečo da imajo Mariborčani, da bodo dobili to lakirnico, hkrati pa, da bi naj šef graške Magne za avstrijske medije eksplicitno izjavil, da karkoli drugega kot lakirnico v MB (beri sranja) ne bo, ostalo(dobičkonosno) delo ostaja v Grazu...

Potem se pa človek spet začne spraševati, a je kaj na tem... sploh ker ga dokaj pogosto tu mimo pičim s peciklom na Pohorje... :-)

LpA
Težko je biti pameten. Če je to res kar praviš, da je izjavil direktor Magne, jim seveda ne smemo dovoliti izgradnje lakirnice v Sloveniji.

Strani: 1