Strani: 1

bozo666 sporočil: 3.026
[#2667558] 15.08.17 18:52
Odgovori   +    9
Za marsikaj je kriva nesposobna država, zato je govoričenje o preveč gostih idiotizem brez primere......ZAKAJ......graditi je potrebno infrastrukturo in ustvarjati pogoje za zasebno iniciativo.

PRIMER SLABE PRAKSE

Država je na najdaljši slov. obali.......to je, na reki Kolpi postavila žilet žico in panelno ograjo v precejšnji dolžini.....NEUMNOST NA KVADRAT, ker je Kolpa sama po sebi velika ovira in je potrebno "ustrezno opremiti" z vrati le mostove in zgolj nekaj plitvin.......in še to je vprašljivo.

Takšna dolina, ki je 3x daljša od slovenske obale je velikanski potencial, kar potrjujejo davni časi še globoko v socializmu, ko je bila polovica gostov v kampu ob Kolpi iz Nizozemske....in ti gostje so jedli v restvaraciji, ki je danes ni in ostajali od 3-5 tednov.....torej v povprečju je gost ustvaril 30 ( trideset !!!!) nočitev.

In druga zadeva, ki kaže na slabo organizacijo......v celi dolini Kolpe je že vrsto let 1,5 km ( 1500 metrov !!!) makadama, vse drugo je asfalt. In to se mečka vrsto let in odvrača goste, saj bi morali dolino tržiti kot kolesarsko in motoristično destinacijo.

Skratka, gostov ni prav nič preveč.....nasprotno.......rekel bi premalo, glede na potencial SLO ........in nizozemski gostje, ki so ob Kolpi ostajali po 30 dni so neverjeten potencial, zato bi morali nujno zgraditi še ta kilometer in pol ter takoj odstraniti nesmiselno in škodljivo žilet žico ter celo dolino enotno tržiti........še prej pa seveda iz programa POKOLPJE in iz drugih virov omogočiti nakupe ali najeme z delitvijo dobička adrijin hišk in predvsem lusuznih šotorov.......omiliti pa je potrebno neumne predpise ter kljub Kolpi v kampih dovoliti izgradnjo bazenov z samočistilno funkcijo rastlinja ali celo klasičnih manjših bazenov, kjer je to mogoče zaradi prilopov na čistilne naprave.

Na ta način , bi se zmanjšal rizik mrzle Kolpe, kar se občasno zgodi.Tržiti pa je potrebno tudi lepote na hrvaški strani reke Kolpe kot to počne Hotel Kovač v Osilnici in goste pridno vozi v hrvaški nacionalni park Risnjak, v turistični jami Lokvarko in Špiljo Vrelo , na jezero Bajer v Fužinah, na izvire Kolpe in Čabranke in na skalnate vrhove nad dolino.....in še marsikam, spijo in jejo pa gostje pri njem v SLO.

V SLO je še nekaj destinacij- dolin, ki imajo potencial, nizozemski gostje pa so gostje, ki jim zelo ustrezajo čiste reke in jezera, ki so neizkoriščen potencial.

Graditi turizem zgolj na Bledu, Bohinju, Postojnski jami in LJ ter Obali je absolutno premalo.....v SLO je tudi neizkoriščen termalni potencial, saj je tople vode marsikje, kar kažejo hipotermalni izviri-država bi morala vložiti v vrtine in potem oddajati koncesije tujim in tudi domačim vlagateljem.

SLO ima velikanski potencial v turizmu, le tepce, ki govorijo, da je turistov preveč, bi bilo potrebno povprašati ali so primerni za funkcije, ki jih opravljajo.PRIMER....odpiralni čas turističnih jam se pač v sezoni podaljša za 2-4 ure in s tem goste razprši od jutra do noči.......in še marsikaj na normativnem podroćju, kar bi omogočilo razvoj zelenega turizma ob čistih rekah in mnogih neizkoriščenih jezerih-SKRATKA, goste razpršiti po celi SLO in mnogi bodo v državi ostali 2 tedna, nekateri pa cel mesec, tako kot je bil primer z nizozemci ob Kolpi v začetku sedemdesetih let......od korejcev, ki spijo v ZG in pridejo v LJ ali gredo na Bled, velikega zaslužka ni, razen nakupa vstopnic.......kar ni primerljivo s konceptom, ki sem ga potegnil iz starih časov.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2667568] 15.08.17 20:33
Odgovori   +    5
Kje so gostje iz Nizozemske, ki so v začetku sedemdesetih let po cel mesec ostajali v kampu ob Kolpi?Ali to CERAR sploh dojame, ko tako trmasto vztraja pri rezilni žici ali panelnih ograjah v turističnih krajih ob Kolpi.

Ne vem kje vse so, vem pa zakaj jih ni v takem številu kot v sedemdesetih letih.

Ni jih, ker nismo naredili dovolj....nasprotno.....marsikaj smo naredili, da smo jih odvrnili...PRIMER rezilna žica.

Lani sem šel na hrvaško reko Mrežnico, da bi pogledal kamp SLAPIČ, o katerem sem bral v časopisu.....IMEL SEM KAJ VIDETI......vsaj 30-40 % registerskih tablic avtomobilov je pripadalo Nizozemski.Ogromno je bilo ljudi srednjih let, ki so sedeli pred šotori ali prikolicami in brali knjige- spomnil sem se enih nizozemcev iz začetka sedemdesetih, ki so tako ob Kolpi v miru sedeli 5 tednov, se nekajkrat na dan okopali,šli na sprehod ali kosilo v restavracijo kampa, drugače pa prebirali knjige in se vračali kot lastovice vsako leto nazaj.

Iz česar sklepam, da so Kolpo, ki smo jo obdali z žilet žico, zamenjali za enako toplo in prekrasno od SLO cca 20 km oddaljeno reko Mrežnico.

Ja, mi smo sami sebi največji SOVRAŽNIK, Hrvati pa si manejo roke.......in bodo od turizma zaslužili 4x-5x več kot mi.

In še nekaj, kar je sila pomembno...NIZOZEMCI SO GOSTJE , KI VELIKO TROŠIJO IN NE DRVIJO NAPREJ NA MORJE, TAKO KOT NEMCI.
Veselo2012 sporočil: 474
[#2667613] 16.08.17 09:07
Odgovori   +    4
Bled, Bohinj? Tudi meni so se zamerili s takimi izjavami. Sedeva na motor greva čez Dolenjsko do Bloškega jezera in nazaj proti LJ. Čist super turca. Na Blokah ekspresna prijazna postrežba, kljub gužvi. Ampak tam ne jokajo, tam delajo, ker vejo; gužva je za vikend, v ponedeljek pa počivajo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2667617] 16.08.17 09:17
Odgovori   +    4
Manj turistov? Kje vi živite! Še prekmalu bo tako
To je neumnost. Seveda bo turistov manj takoj septembra in oktobra, sezonsko pa pac v naslednji krizi.

Ampak to ne dela zaskrbljenosti nad velikim stevilom nic manj nepotrebne.

Ponudniki turisticnih storitev morajo paziti, da destinacije v zelji zadovoljiti vse, ne unicijo za tiste, ki prinasajo najvec denarja. To je pac odvisno od vsake destinacije, ampak dvomim da so na Bledu najbolj profitabilni gosti dnevni turisti s sendvici...

In glede privoscljivosti "aha, potem pa gostov ne bo, pa si boste se zeleli da pridejo" ne razumem. Saj tocno to je rekel tisti blejec. Da bodo prisli meseci, ko bo turistov precej manj, in bodo veseli tudi sendvicarjev.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2667623] 16.08.17 09:32 · odgovor na: Veselo2012 (#2667613)
Odgovori   +    1
Ja, res je krasno na Bloškem jezeru.......a tudi tukaj je potencial precej večji, saj je možno narediti kaskadno še eno kar veliko jezero, v katerega bi pritekala voda iz zdajšnjega jezera.......a bojim se, da bi to bilo pri nas praktičnio nemogoče zaradi togih predpisov in počasne birokracije.....BILO PA BI RES SUPER, saj bi za 3x povečalo kopalno površino in omogočilo že kar resen turizem.

In takih , sicer umetnih zajezitev, je v SLO kar precej.

Zgledovati bi se morali po avstrijski Koroški, kjer ravno na jezerih dosegajo neverjetne rezultate.

Nisem sicer natančno pregledal terena v smeri odtoka vode......a mogoče bi lahko bila celo tri jezera in bi voda dosegala višje temperature-in takih, kaskadnih jezer z manjšimi zajezitvami, bi lahko bilo v SLO res dosti.

Prilagoditi je torej treba togo zakonodajo, sprostiti zasebno iniciativo in s tem razpršiti goste po SLO.

Bled pa naj ostane za te 1-2 dnevne instant goste, ki se poslikajo in drvijo v Benetke ali Salzburg.

Če nam uspe nazaj pridobiti goste iz Nizozemske, se bo število nočitev občutno povečalo-izkupiček pa še precej bolj.Torej, naprej v stare čase, ko so gostje iz Nizozemske ostajali ob rekah tudi cel mesec in jih morje sploh ni zanimalo.

Ti gostje ne povzročajo gneč v kolonah z dežniki in fotoaparati kot je videno v LJ, ampak ostajajo dosti dlje na destinaciji kot drugi gostje, ki dostikrat potrošijo le za vstopnino na blejski grad, postojnsko jamo ali ljubljansko vzpenjačo ter kvečjemu sladoled ali kavo, če jih seveda vodič ne priganja k novim foto zmagam.
Endimion sporočil: 10.306
[#2667632] 16.08.17 10:58 · odgovor na: bc123a (#2667617)
Odgovori   +    36
Veš, na blejski konec grem kar pogosto, ker mi je ljuba kolesarska destinacija, in za boga nikjer ne vidim mase ljudi, ki bi sedeli ob jezeru in basali kajzar'ce s posebno in pocen sirom. Tako da daj malo smiri doživljaj s temi sendvičarji.

Problem Bleda ni v sendvičarjih. Problem je da NE PONUDI NIČESAR BUTIČNEGA. Daj povej mi, katero High-Price zadevo ponuja Bled. Ma prav nobene. Dve lastni prigodi imam z High End turizmom na Bledu:

1. Ob devetih zvečer prideva z drago do gostilne, ki naj bi obratovala do 23 ure. Se vsedeva in poveva natakarju da bi nekaj pojedla, če nama prinese menije. Natakar mirno odgovori, da hrane ni več, ker so zaradi manjka gostov poslali kuharja domov!!!!!!

2. Sredi dneva se pripeljeva mimo neke kantine, kjer na veliko na tabli piše da majo domači narezek. Super, dejmo si ga nanudit. Naročiva in v manj kot petih minutah sva pred sabo dobila krožnik, na katerem je bila neoprana solata, neka suha salama ki niti ni djana iz ovoja, sir, ki je dišal po štumfih fejst našvicanega bauštelarja iz Prizrena na začasnem delu pri Hildi, vse skup pa nametano na krožnik tako, da si jaz doma večerjo lepše zložim na krožnik. Ko sem natakarja prijazno opozoril, da če je slučajno videl, kaj nama je prinesel, je nonšalantno odvrnil:

"Nisem niti opazil, to je kuhar sestavljal"

Meni bisi, je padla tema na oči. 10 minut sem nekontrolirano tulil na kelnarja.

In zame, je to odraz gnilosti ponudbe.

In dokler bo top notch turistične ponudbe na Bledu vožnja z ono leseno banjco do otoka in nazaj, pa gledanje para konjev v rit med krogom okoli jezera, bo tudi bera gostov taka kot je.

pred 3 tedni sva šla eno soboto popoldne z našo v Blejski Vintgar. Fantastično za videt. Ampak ko Blejskega župana motijo SLOVENSKI DNEVNI GOSTI, ga očitno ne motijo AVTOBUSI KITAJSKIH DNEVNIH GOSTOV. Ki so šli skozi, pofotkali kolikor so mel še gigabajtov na SD karticah, se potem dali nazaj na svoje tramvaje... in šli... Brez da bi, z izjemo one vstopnice, tam pustili en sam €.

Ampak ja. Pred vhodom je sicer ena "gostilna". Sicer lično urejena, ampak kaj ko na tabli z ogromnimi neokusnimi črkami piše PIZZA. A to je to? To je vse kar mamo za ponudit. Na pizzo bom že šel kje drugje...

In z ono jebeno obvoznico na Bledu je podobno. Dvajset let ne studirajo tega, kje bo šla ta kurčeva cesta, ampak KJE NE BO ŠLA. Vsi se strinjajo da jo nujno rabijo. Le da nihče ne želi, da gre mimo njegove bajte ali njive. Tipičen slovenski NIMBY.

Letos sem dopust preivel na Hvaru v mestecu Jelsa. Zvečer mi je zapasal kozarec vina, in sem v eni od konob kelnarco povprašal katerega lokalnega bi mi pa ona predlagala. Polna oštarija folka, tista simpatična kelnarca pa mi je lepo počasi naredila disertacijo iz zgodovine vinogradništva na Hvaru, opisala posamezne lokalne sorte, mi dala 4 vizitke in brošure od lokalnih vinarjev, in mi spulila iz žepa 80€ za ribjo plato plus 2xliter Belece. Sploh nisem vedel kdaj ;) Pa je Jelsa napram mestu Hvar dobesedno vukojebina. Needless to say, sem v to isto konobo med dopustom potem zavil še dvakrat. Zakaj? Ker so me kot gosta pobožali. in mi dali občutek, da sem vreden. natakarica si je vzela čas za gosta. Na bledu bi mi kelnar naštel one tri sorte ki jih ima, in mi rekel naj se sam odločim.

Bled naj najprej ustvari ponudbo ki bo dejansko vredna 500€, ne samo da košta toliko, in bo low-cost segment gostov odpadel sam od sebe. Dokler pa so mal to mal ono, mal tretje.. jah kurc pol. Tako pa je bil zadnji veliki investitor oni Šejk, ki je ves vikend jedel, pil in spal na občinske stroške, podpisal neke papirje skup z županom z zlatim penkalom... in spizdil še preden se je tinta na onih pogodbah posušila... Ker je ponudba vredna sendvičarjev pridejo pač sendvičarji. :) Vsaj Lidl in Hofer imata kšeft...

Ne vem pa kako bi sami kleni Blejci prenesli to, da bi jim otom potom šli stroški NJIHOVEGA bivanja na bledu pod plafon.

In ja. Ne morem se po vseh letih kar obiskujem Bled znebit občutka, da bo za te pizde gorenjske Slovenski gost še vedno neka tretja klasa napram Avstrijcu, Nemcu, ali Italijanu. Pa četudi bo pripravljen ofnat prtošel, pa zapravit.

Bled ima še eno težavo. V radiju 100 km okoli po alpskem svetu, je takih Bledov še kar nekaj. Morda nimajo jezera, ampak sicer pa pretty much the same. Če greš na Tirolsko, je vsaka druga večja vas podobna Bledu.

Samo tam se stvari znajo it. Bled ima ono Karađorđevičevo vilo, v kateri je blazno rad prebival Maršal. V Švici bi nočitev v taki vili koštala jurja ali čez na noč. po sobi. Na Bledu so na vrt postavili ogromno fračo iz neke na pol obtesane rogovile. Pa ne rabijo tržit Karađorđevičev, ki so neka obskurna kraljevska familija iz Srbije. Tržite maršala. Tega šlosarja iz Kumrovca pozna pol sveta. Ah ne, komunist pa klavec pa pičke mile materine. SAJ JE VSEEN KURC. Tam je bil, in delček Blejske polpretekle zgodovine je povezan z njim. Ne pr nas se tega ne bi šli. Podobna debilana je v Rijeki z Galebom. pa ta ex-italijanski minolovec je skozi zgodovino menjal kar nekaj imen in vlog. A v zgodovino bo šel kot TITOVA JAHTA. Broz po svetu (za razliko od ozemelj bivše juge) ni tako zelo negativna figura, da se ga ne bi tujcem dalo dobro prodat.

da končam. Ne glede na to, da se je Blejski župan posipal s pepelom, in nekako pojasneval kaj j ehotel reči in da ni mislil tako, je dejstvo da je v enem stavku povezal slovenske dnevne goste, in željo da naj ne hodijo na bled. In ne rabim nič interpretirat, pa razmišljat. V vsakem drugem normalnem kraju, ki se ima vsaj malo za turistično destinacijo, bi župan 10 minut po tistem ko bi svojo izjavo prebral v medijih pisal nepreklicno odstopno izjavo. malo zato, ker je označil večinski del gostov (po številu) kot nezaelenega. bistveno bolj pa zato, ker je s tem priznal svojo lastno nesposobnost in nesposobnost svoje ekipe, da bi kraj, kjer je šef, imel drugačen segment gostov. Če jih že želi.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2667634] 16.08.17 11:23 · odgovor na: bc123a (#2667617)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> Manj turistov? Kje vi živite! Še prekmalu bo tako
To je neumnost. Seveda bo turistov manj takoj septembra in oktobra, sezonsko pa pac v naslednji krizi.

Ampak to ne dela zaskrbljenosti nad velikim stevilom nic manj nepotrebne.

Ponudniki turisticnih storitev morajo paziti, da destinacije v zelji zadovoljiti vse, ne unicijo za tiste, ki prinasajo najvec denarja. To je pac odvisno od vsake destinacije, ampak dvomim da so na Bledu najbolj profitabilni gosti dnevni turisti s sendvici...

In glede privoscljivosti "aha, potem pa gostov ne bo, pa si boste se zeleli da pridejo" ne razumem. Saj tocno to je rekel tisti blejec. Da bodo prisli meseci, ko bo turistov precej manj, in bodo veseli tudi sendvicarjev.
Eh, moj dragi bc123a. :)

Ti ne sodiš v tole kategorijo razumnikov. :) To je za njih že višja matematika. :)

Sevada turistov ne more biti preveč. Naj se kar drenjajo in čakajo v vrstah. Zakaj bi za kakšen evro podražili ponudbo!? Raje postavijo plačljivi WC, da se jih še tam malo oskubi in da se še tam malo pogužvajo in izporaznijo žepe drobiža, preden se lahko zasilno olajšajo. :)

To je vsa umetnost. In še premalo jih tišči na stran! :)

Kolega je bil na bledu, kot dnevni gost. Že pred objavo vseslovenskemu pozivu. Z ženo in dvema majhnima otrokoma. Hamburger iz kioska 7€.

Ovce. Same ovce. :) Kamorkoli pogledaš, same ovce. :) Slovenija, zelena dežela! :)

Morda bi se lahko iz letošnje suše kaj naučili!? :)

Ampak močno dvomim. :))
Veselo2012 sporočil: 474
[#2667638] 16.08.17 11:45 · odgovor na: Endimion (#2667632)
Odgovori   +    1
Podpišem
bc123a sporočil: 48.253
[#2667640] 16.08.17 12:02 · odgovor na: Endimion (#2667632)
Odgovori   +    9
Lej, saj brez da bi citiral, se z vecino tvojega izvajanja strinjam. Samo nekaj pripomb imam:

1) Mislim da je oni tic sef turizma na bledu in ne zupan
2) Mislim, da je v isti sapi omenjal dnevne goste in zabasanost ceste, ki je res ze katastrofalna v poletnih mesecih
3) glede na to kitajci, ki hodijo v busih niso prvi problem, in tudi slovenci, ki pridejo drugace kot z avtom, ne.

Absolutno se strinjam s tem, da ne znajo postavljati cen.

In ne, nisem za to, da bi se sel Bled nek buticni turizem, ce nima pogojev za to.

Sploh ne mislim na neko ekskluzivo, in bognedaj "slovenskih 5 zvezdic" hotele, ki nam bi potem sramoto delali.

Gre samo za to, da ce je nekdo pripravljen placati tudi to, kar sedaj ponujajo, je treba to pac mastno zacolati, do te mere, da bo prometa po cesti ravno prav in ne prevec.

Kot sem ze nekajkrat rekel: cel svet v turizmu dinamicno nastimava cene glede na ponudbo in povprasevanje. Ni poanta tega da drago zacolas "kvaliteto", drago zacolas tisto, po cemer je povprasevanje! In po bledu je trenutno ocitno divje povprasevanje, in posledicno bistveno prenizke cene.

Ibis v Munchenu ima razpon cen 50 EUR do 500 EUR (slednje v casu oktoberfesta). Pa je tisto za 500 EUR se vedno 3* hotel, kot takrat, ko stane 50 EUR. Samo takrat, v casu oktoberfesta pac vsi hocejo tja, zato visoke cene. V UK imas cene 2* hotelov (Travelodge) v razmerju 1:3 med sredo in soboto. Zakaj? Ker v soboto gre folk ven zurat in so ti hoteli polni. V sredo pa ne.

Tako da ne bluzit o nekem blejskem ekskluzivizmu, se strinjam.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2667643] 16.08.17 12:23 · odgovor na: Endimion (#2667632)
Odgovori   +    2
Slikovito opisano.In resnično. Samo na mali detajl bi spomnil...ena izmed kreatork blejskega turizma sedi danes na mestu sekretarke v ministrstvu za gospodarstvo.
anon-316368 sporočil: 957
[#2667646] 16.08.17 12:54 · odgovor na: anon-149637 (#2667643)
Odgovori   +    7
in ne gre pozabit, da sta Bled in Bohinj že dolga leta v rokah županov z liste SD! Ti vedno vedo, kaj mora naredit država! In kdo jih voli? Blejci in Bohinjci! - Čim bolj jamrajo - bolj me veseli.
Endimion sporočil: 10.306
[#2667647] 16.08.17 12:56 · odgovor na: bc123a (#2667640)
Odgovori   +    15
1. Oni kurac je omenjal eksplicitno slovenske dnevne goste. Si predstavljas da v Nici nekdo izjavi da naj se Francoski dnevni gosti poleti raje izognejo Nici, lah pa pridejo pozim ce cjo? Macron ga v pol ure poklice v Pariz in ga da razpet na vrh Eiffelovega stolpa v svarilo da ne bi komu drugemu kaj podobnega na pamet padlo.

2. Ja promet skozi bled je res kurcev. Ampak potem naj to resujejo s pametno prometno politiko. Ogromen parking izven Bleda pa magari turisticni vlakec... Something. Ne mores pa svojega prometnega zajeba resevat tako da gostom reces naj ne pridejo!

3. Tudi ce naredis ono pod tocko 2, bodo pac z vlakcem s sabo prinesli kajzarce s posebno in pocen edamcem. Kaj pa zdaj? In glede na pozrtnost gorenjsko bo raje obcina pregresno drago kasiral parking in vlakec kot pa da bi gosta obrala kje drugje.

4. Bled bi lahko bil slovenski St. Moritz. Lahko. Se enkrat. V tujini bi te za fukis romanticno vecerjo s pogledom na jezero, mogocni grad na vrhu pecine in romanticno kapel'co na otoku... Hitro oskubili za pol jurja. Po tamalem. Jaz nisem segment ki bi si to lahko spogal a s tem nimam tezav. Tudi v mestu Hvar nisem sel na vecerjo ker je zame bilo predrago. Nic narobe s tem. Na bledu imas pa teraso kjer se nek lokalni instruktor klavirja na popoldanski s.p. matra s sintesajzerjem pa zvaka poletne dalmatinske slagerje. Na bruhanje mi gre ce sred gorenjske zaslisim Cesaricu... Ampak to je to. To Bled ponuja.

Nobene od akutnih tezav blejcev in (se bolj) bohinjcev, pa ne mores resit s tem da bos rekel "Ej prevec vas je, dej ne hodit k delate guzvo"

Najprej ponudba in to celostna, potem dober marketing... potem pa naj navijajo cene pod plafon ce jih cjo. Pravilno da jih. Ampak naj se v picku mater ze odlocijo kak turizem se zelijo it. Ne mores bit polet buticen, jesen in spomlad ko disneyland, pozimi pa zarad smucarije spet buticen. Ne gre.

On the contrary pa mi je bila zanimiva izjava receptorke v Lucah v savinjski dolini, kamor sva z naso sla kolesarit predprejsni vikend:

"Radi imamo slovenske goste, ker cenijo domace in radi zapravljajo pri hrani in pijaci"

Midva sva prebiciklirala komplet logarsko pa robanov kot sla do onega slapa Rinka, se ustavila v vsaki kantini, ce ne za jest pa za pir popit, nikjet nisem mel obcutka da je drago. All in all so me pa v kampu "obrali" za usivih 16€, vsaj 200 sem jih pa pustil po gostilnah in za popratno. Pa kafetek tam pa strukeljci tam pa narezek nekje drugje, pa vstopnina za snezno jamo tolk.. skratka. Na osnovi da tja prides te ne ogulijo. Ti pa potihem potem populijo evre nekje drugje. Pa se srecen si k si jih dal.

In ni nek high end. Res ne. Pa sm v vikendu strosil vec ko kdaj kol na Bledu. Tudi prehrambeno ponudbo imajo zapakirano tako kot da fakin nikjer na svet ne jes tako dobro. In ko pojes in se napojis imas dejansko tak obcutek.

In ja. Tudi jaz navijam za Bled ki bo nekoc kraj kjer bodo Blejci Svajcarje prosil za Krajcarje. Ce me razumes. Naj bo ono za kar povprecen slovenec nima dnara da bi sel. Prav. Ampak pred tem jih caka na Bledu fantasticna domaca naloga.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2667651] 16.08.17 13:05 · odgovor na: Endimion (#2667647)
Odgovori   +    3
[Endimion]
Nobene od akutnih tezav blejcev in (se bolj) bohinjcev, pa ne mores resit s tem da bos rekel "Ej prevec vas je, dej ne hodit k delate guzvo"
Glej. Tako pač JE!

Očitno drugega ne znajo, zmorejo, ..... niso usposobljeni za to!?

Tako pač je v Butalah.

In tema na očeh ti prav nič ne olajšuje reševanja zadeve. :)

Glej in se čudi. :))
anon-318440 sporočil: 56
[#2667656] 16.08.17 13:46
Odgovori   +    2
Tako kot pri vsem drugem je problem da javni zavodi, muzeji, občine prevzemajo stvari (gradovi, trgovine, gostilne, hoteli....) in z njimi ravnajo, kot z vsem kar pač pride zastonj...

In zdaj bi vi radi, da se oni prelomijo zato da bo več kvalitetnega turizma? Zakaj le? Zaposlili so vse svoje svojce in prijatelje, zdaj naj bi pa morali delati ali kaj?

V turizmu ne boste našli 8 urnega delavnika razen kjer vlada javni sektor... Pa najbolj bi blo ob 15h vse skupi zapret, ker je potem kosilo, jasno a ne...

Lep primer je ljubljanski grad oz. brezno brez dna, 100+ zaposlenih, ki ne vedo kaj bi sami s sabo...

Če pač nisi odvisen od rezultatov svojega dela je čisto vseeno kako delaš...
Endimion sporočil: 10.306
[#2667659] 16.08.17 14:11 · odgovor na: anon-333107 (#2667651)
Odgovori   +    9
Ja tako pac je.

In zato ne pristanem na tezo da so sendvicarji problem.

Ker imajo nekatere nase turisticne destinacije TOCNO TAKE GOSTE KOT SI JIH ZASLUZIJO!

Ce pa koga na destinaciji motijo sendvicarji naj pac gre nekam kjer jih ni.

Vcer sva sla z naso na Roblek. Pa ona men da bi nekaj za njom njom s sabo. Ker tam se nisem bil sem jo vprasal a je kaka koca kje. Pa pravi da so 3. Ni sans da sendvic s sabo nesem. Ona ledvicka za telefon pa tosl pa na serekes v begnah pol pa v hrib. Bom ze tam s nanudil al ricet al zgance al watewa. To tako je. Nekateri pa jemljejo s seboj. A bisi ni nikol sel na izlet solski pa mu mama delala sendvice za po poti? Ker ce ni pol so ze za cajta komunizma bli fejst bogati ;) al pa je ze v rosnih letih bil... Sendvicar.

Ajd zajebavam se malo ampak... Ja..

Zbijat krdelo ljudi v enoznacko "sendvicarji" je bolno. Ker ko takole gledam, najprej nekdo pove da mu gredo na kurac slovenski dnevni gosti... Pol pa nekdo na forumu tukaj doda da so sendvicarji... Ja super.

Samo zame je to zaplankanost.

Obenem pa gres v Benetke in je tam vec Sendvicarjev ko v celi Sloveniji on the any given day..

Ker sem po profesiji pomorscak in mam to sreco da me imajo kot Ljubljancana tudi primorci radi, so mi kar radi povedali za skrite punkte v Venezii kjer se za normalno ceno je in popije. Te punkte varujejo sami benecani. Ker je za njih mainstream ponudbe predrag. In tega ne oglasujejo. Seveda ne. Tujca oberejo do gat. In tako imas 30m stran od piace San Marco restavracijo kjer se propisno najes, in napojis za ne velike denarje. Moras pa vedet kam it. Na samem trgu SM pa imas krdelo americanov ki v rokah drzijo slajs pizze. Ali pa se huje. Slovencka k ma vse skup v ruzaku :) pa se ne spomnem da bi kdaj kak veljak Benetk pizdil cez dnevne turiste. Mimogrede nazadnje sem peljal mojo familijo v benetke z avtom in americanom iz Chicaga ni blo jasno da grem lahko iz LJ v Benetke v kurcevih 4 urah na kofe!

V Benetkah lah mazejo sendvice pa oblast boli kurac, tle pa je nekdo pameten na to temo pri poraznem Bledu? Prosim no...
najobj sporočil: 31.918
[#2667667] 16.08.17 14:46 · odgovor na: bc123a (#2667640)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 16.08.2017 14:50
[bc123a]
Lej, saj brez da bi citiral, se z vecino tvojega izvajanja strinjam. Samo nekaj pripomb imam:

1) Mislim da je oni tic sef turizma na bledu in ne zupan
2) Mislim, da je v isti sapi omenjal dnevne goste in zabasanost ceste, ki je res ze katastrofalna v poletnih mesecih
3) glede na to kitajci, ki hodijo v busih niso prvi problem, in tudi slovenci, ki pridejo drugace kot z avtom, ne.

Absolutno se strinjam s tem, da ne znajo postavljati cen.

In ne, nisem za to, da bi se sel Bled nek buticni turizem, ce nima pogojev za to.

Sploh ne mislim na neko ekskluzivo, in bognedaj "slovenskih 5 zvezdic" hotele, ki nam bi potem sramoto delali.

Gre samo za to, da ce je nekdo pripravljen placati tudi to, kar sedaj ponujajo, je treba to pac mastno zacolati, do te mere, da bo prometa po cesti ravno prav in ne prevec.

Kot sem ze nekajkrat rekel: cel svet v turizmu dinamicno nastimava cene glede na ponudbo in povprasevanje. Ni poanta tega da drago zacolas "kvaliteto", drago zacolas tisto, po cemer je povprasevanje! In po bledu je trenutno ocitno divje povprasevanje, in posledicno bistveno prenizke cene.

Ibis v Munchenu ima razpon cen 50 EUR do 500 EUR (slednje v casu oktoberfesta). Pa je tisto za 500 EUR se vedno 3* hotel, kot takrat, ko stane 50 EUR. Samo takrat, v casu oktoberfesta pac vsi hocejo tja, zato visoke cene. V UK imas cene 2* hotelov (Travelodge) v razmerju 1:3 med sredo in soboto. Zakaj? Ker v soboto gre folk ven zurat in so ti hoteli polni. V sredo pa ne.

Tako da ne bluzit o nekem blejskem ekskluzivizmu, se strinjam.
... OK, ampak malo težko bodo na Bledu s cenami "fleksibilni" na tak način, ker Oktoberfest je vsako leto in tudi žurat gredo ljudje vedno v soboto, na Bled pa naslednje leto ne bo nikogar, če bodo slišali, da so prejšnje leto za sonce, zrak in pogled na vodo turiste oskubili do kože ...

P.S.: zadnje cajte me ni bilo na Bled, ker ne vem, kaj bi novega videl, v gužvi pa mi je tečno, ko se 10 minut vozim v službo ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2667672] 16.08.17 15:07 · odgovor na: Endimion (#2667659)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Ja tako pac je.

In zato ne pristanem na tezo da so sendvicarji problem.

Ker imajo nekatere nase turisticne destinacije TOCNO TAKE GOSTE KOT SI JIH ZASLUZIJO!
Vse destinacije imajo tocno taksne goste kot si jih zasluzijo, cisto vse.
Ce pa koga na destinaciji motijo sendvicarji naj pac gre nekam kjer jih ni.
Vidis, dragi moj. Morda bi pa obcina skupaj s hotelirji in drugimi "turisticnimi delavci" rada preprecila, da bi zaradi sendvicarjev sli penzionski gosti. In bodo poskusali nagnati sendvicarje. In tu jim dam prav, ti ne?
1357 sporočil: 7.095
[#2667678] 16.08.17 15:52
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: 1357 16.08.2017 15:57
Kle v tem tekstu in komentarjih ste pomešali vse živo samo da bi skrili pravo bistvo ki se skriva v dveh besedah: sezona-nesezona. Toliko časa dokler bo turizem deloval po tej osnovni ( sezona-nesezona) bo tako kot je, ogromno inprovizacije, v končnem zbiru povprečne storitve za goste in relativno nizek denarni izplen za turistično gospodarstvo. Da bi se pa ta stvar spremenila je potrebno pa začeti tako kot pri učenju abecede ali poštevanke, od začetka. Prva stvar ki se mora pod nujno spremeniti v slovenskem turizmu je dejstvo da ni sezone ali nesezone temveč se sezona začne 1. januarja in konča 31. decembra. Ta sprememba v mislenem sklopu tistih ki se ukvarjajo s turizmom bo generirala vse ostale spremembe, ki jih je brez te osnovne spremembe nemogoče izvesti. In prvi korak je ureditev meritornosti učinkov in učinkovitosti dejavnosti. Dober primer za to je dala že avtorica teksta ko je nočitve razdelila po lokaciji nočitve kar je pohvalno( samo bi razdelil samo še skupino hotelskih nočitev na strukturo po zvezdicah hotelov). Ker samo številka o nočitvah ne pove skoraj ničesar ali pa zelo malo ker ena nočitev v hotelu s 5 zveztdicami stane toliko kot en teden, ali še več, bivanja v kampu razlika je pa v tem da ta hotel prispeva 1 nočitev kamp pa 7 ali več, finačni isplen je pa isti. Na tej točki bi se morala vključiti tudi država preko ministrasta za gospodarstvo da se za neko srednjeročno obdobje ( sedaj ko so davčne blagajne je to stvar izvesti relativno enostavno) sploh odločimo v katero smer sploh hoočemo iti, ali v destinaciski ali resort turizem. Kaj je v tem obdobju bolj donosno lahko najbolj točno pove država ker ima vse finačno fiskalne in računovodske podatke vseh dejavnikov, ki tako ali drugače delajo in delujejo v turističnem sektorju. In šele ko bosta ta dva ukrepa narejena se gre lahko na oprativne ukrepe v posameznih turističnih središčih da stvar ne bi bila kontraproduktivna.
Endimion sporočil: 10.306
[#2667695] 16.08.17 17:32 · odgovor na: anon-316368 (#2667646)
Odgovori   +    4
In dvakratni dobitnik kidriceve nagrade, v prostem cajtu mal minister, celo zivljenje na drzavni sisi mlekosesajoc jure ma mandat za pametovati in se veseliti
Endimion sporočil: 10.306
[#2667697] 16.08.17 18:21 · odgovor na: bc123a (#2667672)
Odgovori   +    11
Lej malo visje sem ti opisal dva moja primera s turizmom na Bledu. Do kurca ti recem.

Bled dans nima ponudbe za karkol drugega kot za to kar tja rine. To je fakt. In ce povprecnemu odjemalcu (Nemirni, oni joze ki sraufa renaulte) pase da dobi na mizo neoprano in neotrebljeno solato na sred necesa kar bi naj bil narezek izgleda pa ko da so vse skup kravi iz riti potegnili... Prav. Ampak potem je logicna posledica da bos mel na Bledu krdelo jozetov ki v soboto slucajno niso imeli za sraufat lagune pa so se dali nategnit na suho. Ne stokat. Ti jozeti so veseli za ono drago govno ze samo zato ker so jim ga v ksiht na Bledu vrgli. A razumes debilano in perverzijo turizma na gorenjskem???

Meni, ki ne spadam med "zastonjkarje" a si v okviru mojih zmoznosti rad privoscim... Bled ne ponuja nicesar ekstra. Kamoli jevgeniju milijonovic miljardenkotu ki je obogatel s svercanjem putinove vojaske robe najboljsim placnikom..

Minili pa so casi kjer je prisel debeli avstrijec si zvecer narocil liter radenarja ga zulil pol vecera, nam hlapcem se je zdelo pa to full fajn. Ja ker smo bili de facto revni. Zdaj ni vec tako.

Najprej naj lepo dvignejo raven ponudbe skladno s tem navijejo cene pol pa se prestejmo.

Se enkrat, Bled naj kar bo drag. A naj ta draginja ima podlago. Za zdaj jo nima. Pa pizda se sahisti juzno od kolpe so po 25 letih slepanja na "cisto more" postekali da se vsem skup jebe za cisto morje ce ni neke ponudbe. In jo imas. Lokacije za ultrabogate in seveda na drug stran konce kjer je poceni srot a za one ki jim je to kul oziroma cesa boljsega ne zmorejo placat. In se v vukojebini te ddans za razliko od pred nekaj let solidno postrezejo.

Bled prodaja Yugote. Zeli si kupce Mercedesov. In prva stvar ki jo naredi, je ta da kupcem Yugotov rece, da naj si jebejo mater in naj ne hodijo k njemu, ker sicer kupci Mercedesov ne bodo hodili mimo njegovega salona Yugotov. Evo tako tale PR fiasko blejskega turizma meni izgleda.
bc123a sporočil: 48.253
[#2667707] 16.08.17 20:22 · odgovor na: Endimion (#2667659)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 16.08.2017 20:23
[Endimion]
Vcer sva sla z naso na Roblek. Pa ona men da bi nekaj za njom njom s sabo. Ker tam se nisem bil sem jo vprasal a je kaka koca kje. Pa pravi da so 3. Ni sans da sendvic s sabo nesem.
Exactly. Tudi jaz.
Ona ledvicka za telefon pa tosl pa na serekes v begnah pol pa v hrib. Bom ze tam s nanudil al ricet al zgance al watewa. To tako je. Nekateri pa jemljejo s seboj. A bisi ni nikol sel na izlet solski pa mu mama delala sendvice za po poti? Ker ce ni pol so ze za cajta komunizma bli fejst bogati ;) al pa je ze v rosnih letih bil... Sendvicar.
Vsi smo nosili sendvice s sabo. Izraza/oznake pa si nisem jaz izmislil, mislim da je bil nekdo drug v tem threadu.

Lej. To koliko bo letos Bled izplenil, bomo videli konec sezone. In kaj reces ce ob tej ponudbi izplenijo maso denarja? Sedaj vsi postavljajo rekorde.

In kaj ce bi kot "kvalitetna destinacija" izplenili manj, in imeli recimo manj zaposlenih?

Meni se maksimizacija prihodkov/dobicka in zaposlenosti ne zdi neka slaba zadeva, kjerkoli.
V Benetkah lah mazejo sendvice pa oblast boli kurac, tle pa je nekdo pameten na to temo pri poraznem Bledu? Prosim no...
En klinac:

www.cntraveler.com/s...on-bridges

"The city also introduced a rule to keep tourists from eating street food in public areas"

In anyway, ja, kot receno, bodo tudi cajti, ko bodo blejci veseli vsakega turista s sendvicem. Ampak sedaj jim ni treba biti.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2667718] 16.08.17 23:41 · odgovor na: anon-318440 (#2667656)
Odgovori   +    0
Ne mešaš ti samo jabolka in hruške.

Mešaš ti i krumpir .....
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2667721] 17.08.17 00:39 · odgovor na: Endimion (#2667659)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Ja tako pac je.

In zato ne pristanem na tezo da so sendvicarji problem.

Ker imajo nekatere nase turisticne destinacije TOCNO TAKE GOSTE KOT SI JIH ZASLUZIJO!

Ce pa koga na destinaciji motijo sendvicarji naj pac gre nekam kjer jih ni.

Vcer sva sla z naso na Roblek. Pa ona men da bi nekaj za njom njom s sabo. Ker tam se nisem bil sem jo vprasal a je kaka koca kje. Pa pravi da so 3. Ni sans da sendvic s sabo nesem. Ona ledvicka za telefon pa tosl pa na serekes v begnah pol pa v hrib. Bom ze tam s nanudil al ricet al zgance al watewa. To tako je. Nekateri pa jemljejo s seboj. A bisi ni nikol sel na izlet solski pa mu mama delala sendvice za po poti? Ker ce ni pol so ze za cajta komunizma bli fejst bogati ;) al pa je ze v rosnih letih bil... Sendvicar.

Ajd zajebavam se malo ampak... Ja..

Zbijat krdelo ljudi v enoznacko "sendvicarji" je bolno. Ker ko takole gledam, najprej nekdo pove da mu gredo na kurac slovenski dnevni gosti... Pol pa nekdo na forumu tukaj doda da so sendvicarji... Ja super.

Samo zame je to zaplankanost.

Obenem pa gres v Benetke in je tam vec Sendvicarjev ko v celi Sloveniji on the any given day..

Ker sem po profesiji pomorscak in mam to sreco da me imajo kot Ljubljancana tudi primorci radi, so mi kar radi povedali za skrite punkte v Venezii kjer se za normalno ceno je in popije. Te punkte varujejo sami benecani. Ker je za njih mainstream ponudbe predrag. In tega ne oglasujejo. Seveda ne. Tujca oberejo do gat. In tako imas 30m stran od piace San Marco restavracijo kjer se propisno najes, in napojis za ne velike denarje. Moras pa vedet kam it. Na samem trgu SM pa imas krdelo americanov ki v rokah drzijo slajs pizze. Ali pa se huje. Slovencka k ma vse skup v ruzaku :) pa se ne spomnem da bi kdaj kak veljak Benetk pizdil cez dnevne turiste. Mimogrede nazadnje sem peljal mojo familijo v benetke z avtom in americanom iz Chicaga ni blo jasno da grem lahko iz LJ v Benetke v kurcevih 4 urah na kofe!

V Benetkah lah mazejo sendvice pa oblast boli kurac, tle pa je nekdo pameten na to temo pri poraznem Bledu? Prosim no...
Glej, da ne bomo preveč pametovali o sendvičarjih in ostalih turističnih zadevah, ki so lahko po eni strani zelo kompleksne in zapletene, po drugi pa sila enostavne, če imaš voljo in se jim malce posvetiš. :)

Slovenija je majhna država. Ljubljana je, roko na srce - majhno in omejeno mesto. Bled je majhno jezero. Pravzaprav jezerce. Prenese pač določeno število obiskovalcev, tako kakor vse destinacije. Do neke mere in meje je prijetno, ko pa je gužva, ko ti pripada samo m2 vode, pa je že tesno. Ne glede na to, ali je to bazen, jezero ali morje ..... In če prideš kot tuji turist za en teden recimo na Bled, je vse lepo in prav, in tudi če tam ni gužve ga imaš v enem tednu vrh glave :) .... ampak če si pameten, potem si iz Bleda lahko prideš ogledati tudi Lj, Postojnsko jamo ..... in še kaj.

In obratno. Če prideš kot tuji turist za nekaj dni v Lj, si morda želiš videti tudi Bled in ostale zanimive destinacije .....

Če me spomin ne vara, je bilo leta 2015 v Lj. registriranih 1400 st. enot za arnb, leta 2016 - se pravi lansko leto, pa že 2800...

V Slo in Lj prihaja tudi veliko in čedalje več mladih, organizirano kot skupine in posamično, z nahrbtniki, za več kakor en dan, od raznih srednješolskih domov med počitnicami do raznih hostlov, ki jih je že tudi malo morje. In vsi ti pač ne morejo in ne jedo dunajkega šnicla v restavraciji, ali pa pečenih rib v kakšnem lokalu v stari Lj..... Se pa kljub temu morajo nekam dat, takrat ko jedo tisti sendvič in takrat ko ga ne jedo. :) Da prestižnega 5* novega hotela, ki ga bo pridobilo najlepše mesto na svetu sploh ne omenjam :))

No, in tukaj pa je problem, .... problem je v tem, da se ne ve in ne razume dobro, kaj je problem in kaj je izziv!?? Ali pa tudi, če hočeš, kaj se šteje in kako se šteje...

Saj podobne zadeve najdeš tudi drugod po evropi, če si pred kratkim zasledil, mislim da v Barceloni ali kje je skupina razjarjenih domačinov napadla turistični avtobus porezala gume in razbila šipe :) turisti pa so mislili, da so jih napadli teroristi ;-))))) ... ectect.

Torej, da zaključim. Še veliko je v strategiji in pemetnem pristopu. A se bojim, da ni in ne bo veliko posluha in kašne posebne pameti. Na žalost.

Ja in tole je pa res problem, a ga malokdo sploh opazi. Vsi čepijo na številkah. :) Kot da bi to edino in za vedno štelo.

www.dnevnik.si/10427...-izginjajo


In podobnih problemov je še kar nekaj, pa boš o njih težko našel kaj napisanega. :)

Naj za sendvičarje oglašujejo jezero jasna na gorenjskem. :) Saj je to edina ponudba, ki jo tam dobijo. :)
Endimion sporočil: 10.306
[#2667723] 17.08.17 06:11 · odgovor na: bc123a (#2667707)
Odgovori   +    4
OK OK... A lahko narediva kompromis.

Kaj pa če bi na Bled pustili sendvičarje? Ampak ne vseh. Reciva da dovolimo samo onim, k majo pršut v sendviču. Pa to ne kr vsak pršut. unga ta pravga, k cela svinska aksla košta eno mojo plačo a veš. Pa sir tut ni dober vsak Mercator edamc. Ljutomerski ementalec je minimum. Pa paradajz od Lušta, da bo še mal žmohtalo. pa uredba še zapove da je min količina 10 dag po sendviču.

Butični sendvičar za butični bled.

Evo. Problem rešen. Pr lescah mitnica, pa namest da kasira za vstop ruzake pregleduje. In če je kaka Mortadela v špilu... sam obrnt pa nazaj poslat od koder se je vzela zalega zastonjkarska.

Če ma pa ta ta drag pršut pa vse to v kajzarci.. pol ma pa dnar, da si lh to špoga. Bo pa ja kak pir popil, sej bo žejen...

Đizs a veš kak štos bi iz te debae naredil Jon Stewart???? :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2667727] 17.08.17 07:13
Odgovori   +    2
Prevec turistov, primer Dubrovnik in Game of Thrones:

qz.com/1054123/game-...11d13871d3
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2667768] 17.08.17 12:05 · odgovor na: Gustl (#2667727)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Prevec turistov, primer Dubrovnik in Game of Thrones:

qz.com/1054123/game-...11d13871d3
Tudi drugje se pojavljajo problemčki. :)

Tudi na Visu pred modro špiljo. :) Pobrskaj na siolu, kakih 10 dni nazaj.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2667769] 17.08.17 12:13 · odgovor na: Endimion (#2667723)
Odgovori   +    0
Matr si zapel za te sendvičarje!?

Zadeve se dajo reševati na drugačen način. Nič novega. Imajo v tujini že dobre primerne prakse. Plačaš takso. Za avtobuse, tudi za avtomobile se jo lahko uvede. Pa naj potem hodijo in se gužvajo na cesti za Bled. :)

Da ne bo toliko zgražanja. :)

Pričakujem, da boš uvedel tudi protestni shod pred Lj. mestno hišo, da naj v najlepšem mestu na svetu ne pozidajo vsakega koščka zelenice in naj postijo kaj prosrorčka tudi za sendvičarje....

Obvesti me kdaj bo, da se vam pridružim ....
Endimion sporočil: 10.306
[#2668057] 18.08.17 19:17 · odgovor na: anon-333107 (#2667769)
Odgovori   +    0
Ojoj ne bodi tako triger happy. Nekdo je izpostavil sendvicarje jaz pa sem pojedel le pol viagre pa pol lah sam mal podjebavam :)))

All in all pa je res tako da si Ljubljana se lahko spoga low cost mnozicni turizem. Ker je velika. Napram Bledu ki je majhen. In ja jaz lah stekam onega blejskega qrca da nima kam vsega pleha pospravit.

Tezava k jo vidim je v tem da Bled ne ponudi niti meni, dnevnemu Slovenskemu gostu NICESAR za kar bi jaz tam evre pustil. Ker je komplet vse skup sestavljeno za... Ja sendvicarje. Folk k pride za ebo turco okol one mlake pa en kofetek pa sladoled in to je to.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2668191] 20.08.17 13:09 · odgovor na: Endimion (#2668057)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Ojoj ne bodi tako triger happy. Nekdo je izpostavil sendvicarje jaz pa sem pojedel le pol viagre pa pol lah sam mal podjebavam :)))

All in all pa je res tako da si Ljubljana se lahko spoga low cost mnozicni turizem. Ker je velika. Napram Bledu ki je majhen. In ja jaz lah stekam onega blejskega qrca da nima kam vsega pleha pospravit.

Tezava k jo vidim je v tem da Bled ne ponudi niti meni, dnevnemu Slovenskemu gostu NICESAR za kar bi jaz tam evre pustil. Ker je komplet vse skup sestavljeno za... Ja sendvicarje. Folk k pride za ebo turco okol one mlake pa en kofetek pa sladoled in to je to.
Saj, saj....

Vsi samo z Gobcem in Sapo, ... in še to samo v Virtuali .... in na Steroidih.

Strani: 1