Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Stari v glavah

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2665228] 27.07.17 20:41
Odgovori   +    2
Vzpodbujati je treba ljudi, ki si zelijo, da so cimdlje aktivni. Eno je moznost upokojitve, drugo pa je moznost podaljsanja aktivnosti.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2665233] 27.07.17 21:10
Odgovori   +    10
Sem tudi generacija starejša od 60 let in sem opazoval 50-letnike, ki so se upokojevali. Seveda, če bi postali nova Švica bi se tudi mi upokojevali vsaj pri 60-tih. Žal, leta 1991 so državo prevzele tolpe, ki jih Drnovšek, ki smo mu verjeli (vsaj jaz) ni uspel ustaviti, pravzaprav jih je spodbujal in jim omogočil, da so ugrabile Slovenijo in jo izropale...Naj mu ptiči vsaj kip poserjejo...Danes so pokojnine v lasti Desusove mafije, ki prodaja pokojnine po sistemu kdo ponudi več. Za obljubo, da bo slovenski veleposlanik v Združenih narodih ali ZDA bi Erjavec glasoval za znižanje pokojnin za 50%, saj je enkrat povedal, da so ...upokojenci že stari. Osnovni pogoj za spodobne pokojnine je, da stranke Desus ni v parlamentu.
anon-69279 sporočil: 2.669
[#2665241] 27.07.17 23:12 · odgovor na: anon-317028 (#2665233)
Odgovori   +    9
[FIN-311684]
Sem tudi generacija starejša od 60 let in sem opazoval 50-letnike, ki so se upokojevali. Seveda, če bi postali nova Švica bi se tudi mi upokojevali vsaj pri 60-tih. Žal, leta 1991 so državo prevzele tolpe, ki jih Drnovšek, ki smo mu verjeli (vsaj jaz) ni uspel ustaviti, pravzaprav jih je spodbujal in jim omogočil, da so ugrabile Slovenijo in jo izropale...Naj mu ptiči vsaj kip poserjejo...Danes so pokojnine v lasti Desusove mafije, ki prodaja pokojnine po sistemu kdo ponudi več. Za obljubo, da bo slovenski veleposlanik v Združenih narodih ali ZDA bi Erjavec glasoval za znižanje pokojnin za 50%, saj je enkrat povedal, da so ...upokojenci že stari. Osnovni pogoj za spodobne pokojnine je, da stranke Desus ni v parlamentu.
Namesto da daljšajo delovno dobo in obenem nižajo bodoče pokojnine naj lepo znižajo vsem tistim kateri že prejemajo pokojnine. Ne samo da nižajo v naprej, ampak tudi za nazaj.
Jebeš tak sistem kjer so se nekateri supre zdravi upokojevali mladi in bodo črpali višje pokojnine vsaj dlje od preostalih.
Podelam se na takšno solidarnost.

Drug ukrep je omejitev navzgor prispevkov za ZPIZ javnemu sektorju in obenem na ta račun naj znižajo davščine zasebnemu sektorju da si bo lažje plačeval višje prispevke in obenem varčeval za pokojnino.
Lepo je biti javnosektorski zajedalec. Ne odgovarjaš za nič, če si relativno sposoben prideš do enega brezveznega magisterija na podlagi katerega sledijo prejemki.
Imaginarne kvalifikacije prinesejo konkretne benefite.
Če bi se prispevki omejili navzgor bi to pomenilo nižji bruto bruto. Kdor bi želel imeti višje prispevke za zpiz, ali si jih doplačuje sam, ali pa dodatno varčuje.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2665279] 28.07.17 11:57
Odgovori   +    0
Treba bo uvesti neko fiksno vsoto, ki jo dobi vsak ob določeni starosti od države, temu dodati pokojnino iz prvega stebra (ob vedno višji starosti), potem drugi steber (prostovoljno pokojnisnko) ob na ostalo nevezani starosti, nato pa prihranki, rente in po zmožnosti dodatno delo poljubno dolgo. Ena od velikih napak je sedanje stanje nenadnega preklopa iz polne aktivne dobe v polno neaktivno upokojensko dobo. To je nesmisel, ki je popolnoma skregan s pametjo. Marsikdo ne more ničesar delati po 55.letu in lahko takrat dobi državno invalidnino, del zaslužene penzije, do takrat zbrana sredstva drugega stebra. Neko delo se deklarira kot neprimerno za starejše od 60 let. Tak človek po tem letu postane nezaposlen, dobiva nadomestilo z zavoda za zaposlovanje, če ne dobi sebi primerne druge službe. Nekdo pa pri starosti 70 let gre v pokoj, dobi državno pokojnino, prvi steber, drugega dobiva že od 65. leta, poleg tega pa še dodatno dela po nekaj ur na dan na prejšnjem delovnem mestu.

Strani: 1