Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pošto bi zamenjal, pa mi ne pustijo

Strani: 1

anon-338819 sporočil: 18
[#2664562] 21.07.17 09:49
Odgovori   +    2
čas vnosa: 21.07.17 09:35
Se popolnoma strinjam z vami. Tudi sama bi danes zamenjala pošto, če bi bilo to mogoče. Odpiralni čas pri nas na pošti je še slabši: od 8.00 do 11.00 in od 15.00 do 17.00. V vsakem primeru zamudiš zjutraj v službo, popoldan pa težko prideš do 17.00, da ne govorim o vrstah in eni uslužbenki na poštnem okencu. Zakaj ni vsaj en dan v tednu odprta do 19.00 se sprašujem? Moti me tudi vsa krama, ki jo prodajajo, jo je že toliko, da tudi do poštnega okenca ne moreš. Ta, v veliki večini "neuporabna krama", po mojem mnenju ne sodi na pošto! Vendar se bojim, da dokler bodo direktorji, ki jih "ne morejo" oziroma beri "nočejo" zamenjati še vedno na čelu Pošte Slovenije, se ne bo nič spremenilo! Korupcijo, ki so jo preiskovali na Pošti Slovenije, so pa tako pometli pod preprogo. Bo prišla konkurenca, zelo močna in takrat upam, da se bomo sami lahko odločali, kdo nam bo dostavljal pošiljke, do takrat pa nam ne preostane drugega kot da čakamo, saj smo "potrpežljivi" Slovenci!
Vinci sporočil: 5.933
[#2664574] 21.07.17 10:57 · odgovor na: (#2664566)
Odgovori   +    1
Mislim, da prodajo te krame za ene štiri milijone evrov letno, mogoče so letos že prilezli na pet milijonov evrov. Računica za njih nedvomno obstaja, ker je čistega pol tega (recimo ena 2 milijona evrov). Ne morejo kar ukiniti te krame, čeprav gre verjetno tudi trenutni upravi Pošte na kurac, ker potem morajo najti alternativo, ki jim bo prinesla 2 milijona evrov. Trgovina je enostavna, alternative večinoma niso.
Vinci sporočil: 5.933
[#2664577] 21.07.17 11:09 · odgovor na: (#2664575)
Odgovori   +    1
[abohte]
Po mojem si profitno maržo precej precenil.
Nisem. Sem šel samo zate pogledat letno poročilo za 2015 in je bila nabavna vrednost prodanega blaga 1,4 milijona evrov, prodaje blaga pa 4,6 milijona evrov. Poleg nabavne vrednosti imajo z nabavo in prodajo še druge stroške, ampak dvomim, da za več kot milijon evrov.
Vinci sporočil: 5.933
[#2664582] 21.07.17 11:36 · odgovor na: (#2664578)
Odgovori   +    1
[kajulci]
Kaj je pa tu zajeto? Posta nabavlja tudi kuverte, znamke, razglednice, voscilnice, paketno embalazo itd. Verjetno je tu nitri zajeto tudi vse to?
Ne vem, kaj je zajeto. Odvisno od računovodskih usmeritev. Domnevam, da v tem ni znamk in potem tudi kuvert, razglednic, embalaže ... ki jih prodajo kot del poštnih storitve. 4,6 milijona evrov v letu 2015 je pač premalo, da bi lahko bilo tudi to zajeto, pa hkrati se mi zdi čist možno, da prodajo za 15.000 evrov te krame na dan.
Vinci sporočil: 5.933
[#2664609] 21.07.17 14:15 · odgovor na: (#2664591)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: Vinci 21.07.2017 14:17
[kajulci]
> [Vinci]
> > [kajulci]
> > Kaj je pa tu zajeto? Posta nabavlja tudi kuverte, znamke, razglednice, voscilnice, paketno embalazo itd. Verjetno je tu nitri zajeto tudi vse to?
>
> Ne vem, kaj je zajeto. Odvisno od računovodskih usmeritev. Domnevam, da v tem ni znamk in potem tudi kuvert, razglednic, embalaže ... ki jih prodajo kot del poštnih storitve. 4,6 milijona evrov v letu 2015 je pač premalo, da bi lahko bilo tudi to zajeto, pa hkrati se mi zdi čist možno, da prodajo za 15.000 evrov te krame na dan.

Meni se pa to ne zdi verjetno. Ko takole razmišljam, se mi zdi verjeten scenarij tole:

- znamke spadajo pod poštne storitve - znamka v resnici ni nič drugega kot potrdilo za poštno storitev, enakovredna štemplju, ki ga pošta useka na kuverto;
- kuvert pošta proda zelo malo, sem ter tja kaki fizični osebi, tistemu, ki še kaj pošilja po pošti. Firme kuvert ne nabavljajo na pošti;
- paketne embalaže pošta proda zelo malo, firme, ki pošiljajo pakete, imajo svojo embalažo, kar prodajo, prodajo zopet nekaj fizičnim osebam;
- krama, ki jo prodaja pošta, je enaka krami, ki jo prodajajo trafike. Par dni nazaj sem brala jokanje trafikarjev, kako nič te krame ne prodajo, pa jo morajo met zaradi franšizne pogodbe, jim jo dobesedno vsilijo. In trafike so za vsakim vogalom, pošta pač ne - torej bi morale trafike tega prodati več kot pošte.

Bi bilo zanimivo, če bi Finance dobile to informacijo, po mojem je zgodba zelo drugačna kot si jo predstavljam jaz ali ti.
Eh, ne, zgodba je takšna, kot si jo predstavljam jaz, ti pa si jo drugače, to pa je res :)

Saj tudi na pošti ti bo uslužbenka povedala, da ne proda skoraj nič te krame. Isto kot v trafikah tega skoraj nič ne prodajo. Kumulativno pa potem naše največje trafikarsko podjetje Tobačna 3DVA proda za 50 milijonov evrov tega skoraj niča na leto.

Kakšnakoli je zgodba, Pošti se to splača, drugače te krame ne bi imeli. Dodatnih stroškov s tem skorajda nimajo, povečujejo pa učinokvitost izrabe prostora in delavcev.
anon-210676 sporočil: 1
[#2665386] 28.07.17 23:25
Odgovori   +    0
Jaz si pa tako posto enostavno narocim v sluzbo. Med delovnim casom sem ponavadi vedno tam. Ni problema.

Strani: 1