Strani: 1 2

Gustl sporočil: 13.629
[#2662514] 07.07.17 07:11
Odgovori   +    1
Lepo. Drago, ampak za niso OK. Zdej pa marketing zakurblat.
bc123a sporočil: 48.253
[#2662522] 07.07.17 08:24 · odgovor na: Gustl (#2662514)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Lepo. Drago, ampak za niso OK. Zdej pa marketing zakurblat.
Ne vem zakaj ne morejo narediti navadnih hotelskih naselij na tak nacin (mislim na reko, povezano z bazenom, itd).
Gustl sporočil: 13.629
[#2662524] 07.07.17 08:28 · odgovor na: bc123a (#2662522)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [Gustl]
> Lepo. Drago, ampak za niso OK. Zdej pa marketing zakurblat.

Ne vem zakaj ne morejo narediti navadnih hotelskih naselij na tak nacin (mislim na reko, povezano z bazenom, itd).
A konkretno oni? Ker en folk hoče nekaj drugače, drag šotor je drugače.

Ali zakaj hotelirji ne naredijo tudi tako? Ne vem.
bc123a sporočil: 48.253
[#2662528] 07.07.17 08:39 · odgovor na: Gustl (#2662524)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [bc123a]
> > [Gustl]
> > Lepo. Drago, ampak za niso OK. Zdej pa marketing zakurblat.
>
> Ne vem zakaj ne morejo narediti navadnih hotelskih naselij na tak nacin (mislim na reko, povezano z bazenom, itd).

A konkretno oni? Ker en folk hoče nekaj drugače, drag šotor je drugače.

Ali zakaj hotelirji ne naredijo tudi tako? Ne vem.
Generalno. Ker meni so ti glampingi po izgledu (slikah) super vsec, se posebej kako je recimo urejena narava, bazencki, itd.

Ne razumem kaj investitorje ovira da ne bi namesto sotora naredili malo bolj stabilno konstrukcijo in dodali WC s kopalnico (tam kjer jih ni)?
najobj sporočil: 31.920
[#2662538] 07.07.17 09:20 · odgovor na: bc123a (#2662528)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 07.07.2017 09:21
[bc123a]
> [Gustl]
> > [bc123a]
> > > [Gustl]
> > > Lepo. Drago, ampak za niso OK. Zdej pa marketing zakurblat.
> >
> > Ne vem zakaj ne morejo narediti navadnih hotelskih naselij na tak nacin (mislim na reko, povezano z bazenom, itd).
>
> A konkretno oni? Ker en folk hoče nekaj drugače, drag šotor je drugače.
>
> Ali zakaj hotelirji ne naredijo tudi tako? Ne vem.
Generalno. Ker meni so ti glampingi po izgledu (slikah) super vsec, se posebej kako je recimo urejena narava, bazencki, itd.

Ne razumem kaj investitorje ovira da ne bi namesto sotora naredili malo bolj stabilno konstrukcijo in dodali WC s kopalnico (tam kjer jih ni)?
... khmm, ker to potem ne bi bil več glamping ? ...

P.S.: svet enostavno mora iti v kurac, če drek lepo zapakiraš in ga naveličana raja s polno ritjo vsega kupi za med ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2662552] 07.07.17 10:04 · odgovor na: najobj (#2662538)
Odgovori   +    2
[najobj]
> Ne razumem kaj investitorje ovira da ne bi namesto sotora naredili malo bolj stabilno konstrukcijo in dodali WC s kopalnico (tam kjer jih ni)?
po moje vecino folka en drek briga ce je sotor iz eko bio naravnega platna, ali pa bi bila to enako velika in lepa montazna hisica s kopalnico.

glamping je privlacen ker so prostori RES lepo urejeni in nacrtovani. V sloveniji seveda samo glampingi.

v tujini pa marsikje najdes tudi hotele, ki so podobno lepo nacrtovani in vzdrzevani, ampak v sloveniji tega se nisem videl.
anon-202165 sporočil: 970
[#2662563] 07.07.17 10:32 · odgovor na: bc123a (#2662528)
Odgovori   +    1

Ne razumem kaj investitorje ovira da ne bi namesto sotora naredili malo bolj stabilno konstrukcijo in dodali WC s kopalnico (tam kjer jih ni)?
Ker potem bi imeli navadne bungalove :)
najobj sporočil: 31.920
[#2662601] 07.07.17 14:11 · odgovor na: bc123a (#2662552)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 07.07.2017 14:14
[bc123a]
> [najobj]
> > Ne razumem kaj investitorje ovira da ne bi namesto sotora naredili malo bolj stabilno konstrukcijo in dodali WC s kopalnico (tam kjer jih ni)?

po moje vecino folka en drek briga ce je sotor iz eko bio naravnega platna, ali pa bi bila to enako velika in lepa montazna hisica s kopalnico.

glamping je privlacen ker so prostori RES lepo urejeni in nacrtovani. V sloveniji seveda samo glampingi.

v tujini pa marsikje najdes tudi hotele, ki so podobno lepo nacrtovani in vzdrzevani, ampak v sloveniji tega se nisem videl.
... OK, za naravno okolje meni vse skupaj zgleda preveč nenaravno in kičasto, toti fensi šotori pod streho pa se mi zdijo hecni, ker bi vsega naveličana raja v šotorih rada zganjala neko nostalgijo po svojih mladih cajtih, v resnici pa je ta raja zdaj že malo preveč razvajena za "komfort" šotorov in spalnih vreč iz njihove mladosti, zato si v toti "šotor" natlači vse živo in ga skrije v hišico, da ne bi slučajno dež koga zmočil ali veter koga odpihnil ...

P.S.: mogoče nič ne razumem, ampak če kdo hoče s šotorom v naravo, naj gre tja s pravim šotorom, če pa hoče hotelsko sobo, pa naj gre v hotel ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2662625] 07.07.17 16:40 · odgovor na: najobj (#2662601)
Odgovori   +    2
P.S.: mogoče nič ne razumem, ampak če kdo hoče s šotorom v naravo, naj gre tja s pravim šotorom, če pa hoče hotelsko sobo, pa naj gre v hotel ...
meni pa je glamping vsec

samo nimam gnara
bc123a sporočil: 48.253
[#2662728] 08.07.17 15:32 · odgovor na: najobj (#2662601)
Odgovori   +    6
[najobj]
... OK, za naravno okolje meni vse skupaj zgleda preveč nenaravno in kičasto,
Lej, to je turizem, ne pa reality show Survivor. Ljudje gredo zato, da uzivajo in se odpocijejo. Seveda je kicasto. Tudi najlepse tropske plaze pred fotoshootingi lepo pograbljajo in odpeljejo smeti, kaj si pa mislil?

V rajskih hotelih ob rajskih plazah pa cistilci/vrtnarji zjutraj, se preden gosti vstanejo, koncajo z pometanjem in obiranjem suhih listov, odpadlih plodov (ali nevarno zrelih kokosovih orehov), grabljanjem plaze in zamenjavo snezno belih prevlek na lezalnikih na sanjski pesceni plazi.

Samo namesto da bi slovenci to razumeli in na tem sluzili, se spakujejo, tako kot ti. Z izjemo glampinga, tu jim je nekako usedlo, da mora biti stvar pravljicno "naravna".

Jaz sem bil v hotelu v indoneziji, kjer imajo tako velik rajski vrt, da imajo celo dnevne vodene oglede z vrtnarjem. (1 ura plus). Seveda ni tak vrt zrastel sam od sebe. Samo tako turizem prezivlja ljudi. Ko ima hotel ne samo 30 sobaric, ampak se 30 vrtnarjev, da ti oci ne gledajo na smetisce oziorma surovo "naravo".

Slovenci pa navajeni hrvaske, se temu smejete...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2662731] 08.07.17 15:43 · odgovor na: bc123a (#2662728)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [najobj]
> ... OK, za naravno okolje meni vse skupaj zgleda preveč nenaravno in kičasto,

Lej, to je turizem, ne pa reality show Survivor. Ljudje gredo zato, da uzivajo in se odpocijejo. Seveda je kicasto. Tudi najlepse tropske plaze pred fotoshootingi lepo pograbljajo in odpeljejo smeti, kaj si pa mislil?

V rajskih hotelih ob rajskih plazah pa cistilci/vrtnarji zjutraj, se preden gosti vstanejo, koncajo z pometanjem in obiranjem suhih listov, odpadlih plodov (ali nevarno zrelih kokosovih orehov), grabljanjem plaze in zamenjavo snezno belih prevlek na lezalnikih na sanjski pesceni plazi.

Samo namesto da bi slovenci to razumeli in na tem sluzili, se spakujejo, tako kot ti. Z izjemo glampinga, tu jim je nekako usedlo, da mora biti stvar pravljicno "naravna".

Jaz sem bil v hotelu v indoneziji, kjer imajo tako velik rajski vrt, da imajo celo dnevne vodene oglede z vrtnarjem. (1 ura plus). Seveda ni tak vrt zrastel sam od sebe. Samo tako turizem prezivlja ljudi. Ko ima hotel ne samo 30 sobaric, ampak se 30 vrtnarjev, da ti oci ne gledajo na smetisce oziorma surovo "naravo".

Slovenci pa navajeni hrvaske, se temu smejete...
Se strinjam, glamping je dobra ideja in tudi turistu je treba ponuditi to, kar mu pripada in za to kar je plačal. Hrvati pa se bodo morali topogledno še marskikaj naučiti. Je**jimmast zakaj imajo toliko morja, ko si ga ne zaslužijo in ga ne znajo izkoristiti. Avstrija na svojih severnih jezerih iztrži več kot Hrvaška na par sto km morja. Ampak morje in plaže pa imajo, Grčija preprosto ni isto. Zrak je važen in morje in prava klima, ne tista umetna v hotelu.
bc123a sporočil: 48.253
[#2662733] 08.07.17 15:49 · odgovor na: anon-204390 (#2662731)
Odgovori   +    4
[vickibedi]
Se strinjam, glamping je dobra ideja in tudi turistu je treba ponuditi to, kar mu pripada in za to kar je plačal. Hrvati pa se bodo morali topogledno še marskikaj naučiti. Je**jimmast zakaj imajo toliko morja, ko si ga ne zaslužijo in ga ne znajo izkoristiti. Avstrija na svojih severnih jezerih iztrži več kot Hrvaška na par sto km morja. Ampak morje in plaže pa imajo, Grčija preprosto ni isto. Zrak je važen in morje in prava klima, ne tista umetna v hotelu.
Tista umetna mora biti tako narejena da izgleda bolj naravno kot narava sama, to je bistvo.

Dokler pa bo v sloveniji plebs rohnel proti temu, da obstajajo plaze za 30 EUR vstopnine, in da ne smes tja privleci svojega zarjavelega lezalnika in sendvica v alu foliji... do takrat ne bo nic bolje.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2662734] 08.07.17 15:57 · odgovor na: bc123a (#2662733)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [vickibedi]
> Se strinjam, glamping je dobra ideja in tudi turistu je treba ponuditi to, kar mu pripada in za to kar je plačal. Hrvati pa se bodo morali topogledno še marskikaj naučiti. Je**jimmast zakaj imajo toliko morja, ko si ga ne zaslužijo in ga ne znajo izkoristiti. Avstrija na svojih severnih jezerih iztrži več kot Hrvaška na par sto km morja. Ampak morje in plaže pa imajo, Grčija preprosto ni isto. Zrak je važen in morje in prava klima, ne tista umetna v hotelu.

Tista umetna mora biti tako narejena da izgleda bolj naravno kot narava sama, to je bistvo.

Dokler pa bo v sloveniji plebs rohnel proti temu, da obstajajo plaze za 30 EUR vstopnine, in da ne smes tja privleci svojega zarjavelega lezalnika in sendvica v alu foliji... do takrat ne bo nic bolje.
Plaža je naravno dobro, podobno kot smučišča in žičnice v Avstriji in Italiji že dolgo niso profitabilne, ampak lokalna skupnost je prepoznala vrednost te investicije. Turisti pridejo zaradi smučanja, ponudi jim torej ugodno smučarsko karto. Plaža nima žičnice, zatorej mora biti free. Ostal ponudba pa naj vključuje vse tisto kar obkroža plažo. Ja, bodisi za kadilce in/ali astmatike
www.youtube.com/watc...tBbinpK5XI
Gustl sporočil: 13.629
[#2662748] 08.07.17 16:36 · odgovor na: anon-204390 (#2662731)
Odgovori   +    3
Meni je Hrvaška zakon (jadralski del) ravno zato, ker se ne znajo it oz. se jim ne da. Oz. je toliko vukojebin se, da ce malo poznas, bos vedno nasel nekaj miru.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2662750] 08.07.17 16:42 · odgovor na: Gustl (#2662748)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-204390 08.07.2017 16:49
[Gustl]
Meni je Hrvaška zakon (jadralski del) ravno zato, ker se ne znajo it oz. se jim ne da. Oz. je toliko vukojebin se, da ce malo poznas, bos vedno nasel nekaj miru.
Zato ker so Hrvati ubistvu jadranski Slovenci.
www.youtube.com/watc...H9KHXhPlig
bc123a sporočil: 48.253
[#2662753] 08.07.17 17:25 · odgovor na: anon-204390 (#2662734)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [bc123a]
> > [vickibedi]
> > Se strinjam, glamping je dobra ideja in tudi turistu je treba ponuditi to, kar mu pripada in za to kar je plačal. Hrvati pa se bodo morali topogledno še marskikaj naučiti. Je**jimmast zakaj imajo toliko morja, ko si ga ne zaslužijo in ga ne znajo izkoristiti. Avstrija na svojih severnih jezerih iztrži več kot Hrvaška na par sto km morja. Ampak morje in plaže pa imajo, Grčija preprosto ni isto. Zrak je važen in morje in prava klima, ne tista umetna v hotelu.
>
> Tista umetna mora biti tako narejena da izgleda bolj naravno kot narava sama, to je bistvo.
>
> Dokler pa bo v sloveniji plebs rohnel proti temu, da obstajajo plaze za 30 EUR vstopnine, in da ne smes tja privleci svojega zarjavelega lezalnika in sendvica v alu foliji... do takrat ne bo nic bolje.

Plaža je naravno dobro, podobno kot smučišča in žičnice v Avstriji in Italiji že dolgo niso profitabilne, ampak lokalna skupnost je prepoznala vrednost te investicije. Turisti pridejo zaradi smučanja, ponudi jim torej ugodno smučarsko karto. Plaža nima žičnice, zatorej mora biti free. Ostal ponudba pa naj vključuje vse tisto kar obkroža plažo. Ja, bodisi za kadilce in/ali astmatike
www.youtube.com/watc...tBbinpK5XI
Mislim, da ne razumes. To je dolocena klasa turistov. Drugi pridejo (in tudi posteno placajo), da so na plazi, na kateri ni gnece, smeti, drekov in zarjavelih lezalnikov.

30 EUR za plazo je cena "go away" - samo za hotelske goste. Ker je plaza tisto, kar pac hotel ponudi.
bc123a sporočil: 48.253
[#2662759] 08.07.17 18:33 · odgovor na: anon-202165 (#2662563)
Odgovori   +    1
[bacco979]
>
> Ne razumem kaj investitorje ovira da ne bi namesto sotora naredili malo bolj stabilno konstrukcijo in dodali WC s kopalnico (tam kjer jih ni)?

Ker potem bi imeli navadne bungalove :)
Poglej si okolje okrog slovnenskih bungalow naselij. Bruh. Posusena zbrusena trava, to je najvec.
code5 sporočil: 664
[#2662767] 08.07.17 19:12 · odgovor na: Gustl (#2662748)
Odgovori   +    2
Moraš sprobat Kalabrijo, zakon od turistične vukojebine, kot Sicilija, samo še desetkrat manj folka. Konec septembra mrtva posezona, pol hotelov zaprtih, ostali skoraj prazni (v enem sva bila za eno noč dobesedno edina gosta, bilo je kot Bates Motel). Hiša na obali (2 spalnici, ogromna kuhinja z jedilnico, ogromna terasa, klima) 250€/teden. Plaže in morje (zlasti Costa Ionica) pa čisti raj na zemlji.
bc123a sporočil: 48.253
[#2662825] 09.07.17 11:58 · odgovor na: (#2662795)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 09.07.2017 12:03
[abohte]
Ravno iz dopusta na SLO obali. Nikjer plačal za vstopnino. Zame je SLO obala bistveno lepša od večino Hrvaške (izvzemši par otokov, npr. Mljet). Cene hrane ugodnejše (npr. lani sem dal na Cresu za ploščo 300 HRK, letos na Punti 35€). Če bi bil navtik, pa bi seveda razmišljal drugače. Teden dni jadranja po Kornatih - neprecenljivo.
Saj na vecini plaz v Slo ne rabis vstopnine. Sedaj pa si oglej kako potem izgleda portoroska glavna (komunalna, "nasa") plaza in WCji na njej. Kasirajo uporabo wcja, pa je se zaposlenim ful nerodno, da morajo za tisto zahtevati denar.

Tista plaza, ki jo vsako leto napadejo mediji, ker da krsi ustavo in kajjazvemse z oviranjem dostopa do morja je Meduza nasproti hotela Slovenija, ki je namenjena ta bolj razvajenim gostom hotelov LifeClass, ociscena, z lepimi lezalniki, in pac svinjsko draga, da si oni plebejci, ki svinjajo po portoroski plazi, ne bi svinjali se tam.

In cisto vsako leto je to problem. Zakaj pa ne more vsak tja in kajjezdajto krucifix a smo se za to borili.

www.lifeclass.net/si...aza-meduza
shevchenko sporočil: 21.898
[#2662829] 09.07.17 12:12 · odgovor na: bc123a (#2662825)
Odgovori   +    0
Tista plaza, ki jo vsako leto napadejo mediji, ker da krsi ustavo in kajjazvemse z oviranjem dostopa do morja je Meduza nasproti hotela Slovenija, ki je namenjena ta bolj razvajenim gostom hotelov LifeClass, ociscena, z lepimi lezalniki, in pac svinjsko draga, da si oni plebejci, ki svinjajo po portoroski plazi, ne bi svinjali se tam.
tista plaza se ti zdi tako zelo lepa? zajebavas malo a? lepi lezalniki?
In cisto vsako leto je to problem. Zakaj pa ne more vsak tja in kajjezdajto krucifix a smo se za to borili.
seveda je problem. naj gre kempinski svinjat s svojimi lezalniki nekam drugam. slovenska zakonadaja tega pac ne dovoljuje. ce bi vsaj naredili nekaj spodobnega...
bc123a sporočil: 48.253
[#2662830] 09.07.17 12:15 · odgovor na: shevchenko (#2662829)
Odgovori   +    2
[shevchenko]
> Tista plaza, ki jo vsako leto napadejo mediji, ker da krsi ustavo in kajjazvemse z oviranjem dostopa do morja je Meduza nasproti hotela Slovenija, ki je namenjena ta bolj razvajenim gostom hotelov LifeClass, ociscena, z lepimi lezalniki, in pac svinjsko draga, da si oni plebejci, ki svinjajo po portoroski plazi, ne bi svinjali se tam.

tista plaza se ti zdi tako zelo lepa? zajebavas malo a? lepi lezalniki?

> In cisto vsako leto je to problem. Zakaj pa ne more vsak tja in kajjezdajto krucifix a smo se za to borili.

seveda je problem. naj gre kempinski svinjat s svojimi lezalniki nekam drugam. slovenska zakonadaja tega pac ne dovoljuje. ce bi vsaj naredili nekaj spodobnega...
Potem pac turizma ne bo, a ne?

- NE turistom ki bi placali 5* hotel in lezali na plazi v miru brez plebejcev
- NE glasni glasbi in nocnim dogodkom
- NE mulariji z vrecami

Presek tega je pac prazna mnozica. Tako da ne jamrat da ni delovnih mest in da vse propada. Tako kot bi vsi radi imeli delovna mesta "v fabriki", ampak ko se nekdo dejansko spravi fabriko postavljat pa je full bolj pomembna ekologija.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2662831] 09.07.17 12:19 · odgovor na: bc123a (#2662830)
Odgovori   +    0
Potem pac turizma ne bo, a ne?

- NE turistom ki bi placali 5* hotel in lezali na plazi v miru brez plebejcev
- NE glasni glasbi in nocnim dogodkom
- NE mulariji z vrecami

Presek tega je pac prazna mnozica. Tako da ne jamrat da ni delovnih mest in da vse propada. Tako kot bi vsi radi imeli delovna mesta "v fabriki", ampak ko se nekdo dejansko spravi fabriko postavljat pa je full bolj pomembna ekologija.
lol, kdaj si bil nazadnje v portorozu? razen v kempinskem sploh ne dobis proste sobe poleti. vse je zaparkirano in zablokirano. ne bo zaradi par bogatih ruskih riti propadel porotoroski turizem. pijane mularije pa tudi ne potrebujemo.
najobj sporočil: 31.920
[#2662833] 09.07.17 12:50 · odgovor na: bc123a (#2662728)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 09.07.2017 12:51
[bc123a]
> [najobj]
> ... OK, za naravno okolje meni vse skupaj zgleda preveč nenaravno in kičasto,
Lej, to je turizem, ne pa reality show Survivor. Ljudje gredo zato, da uzivajo in se odpocijejo. Seveda je kicasto. Tudi najlepse tropske plaze pred fotoshootingi lepo pograbljajo in odpeljejo smeti, kaj si pa mislil?

V rajskih hotelih ob rajskih plazah pa cistilci/vrtnarji zjutraj, se preden gosti vstanejo, koncajo z pometanjem in obiranjem suhih listov, odpadlih plodov (ali nevarno zrelih kokosovih orehov), grabljanjem plaze in zamenjavo snezno belih prevlek na lezalnikih na sanjski pesceni plazi.

Samo namesto da bi slovenci to razumeli in na tem sluzili, se spakujejo, tako kot ti. Z izjemo glampinga, tu jim je nekako usedlo, da mora biti stvar pravljicno "naravna".

Jaz sem bil v hotelu v indoneziji, kjer imajo tako velik rajski vrt, da imajo celo dnevne vodene oglede z vrtnarjem. (1 ura plus). Seveda ni tak vrt zrastel sam od sebe. Samo tako turizem prezivlja ljudi. Ko ima hotel ne samo 30 sobaric, ampak se 30 vrtnarjev, da ti oci ne gledajo na smetisce oziorma surovo "naravo".

Slovenci pa navajeni hrvaske, se temu smejete...
... čuj, jaz se nič ne spakujem, ampak so mi toti "ohišeni" šotori z ogromnimi plazma ekrani pač butasti in niti malo naravni ... no, ampak nimam nič proti, če stručkoti za marketing - tu zraven o marketingu na veliko debatirate - znajo tudi drek lepo zapakirati in ga prodati za med ... khmm, le da ga meni prodajo bolj težko, ker drek je drek in med je med, jebiga ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2662835] 09.07.17 12:58 · odgovor na: najobj (#2662833)
Odgovori   +    0
... čuj, jaz se nič ne spakujem, ampak so mi toti "ohišeni" šotori z ogromnimi plazma ekrani pač butasti in niti malo naravni ... no, ampak nimam nič proti, če stručkoti za marketing - tu zraven o marketingu na veliko debatirate - znajo tudi drek lepo zapakirati in ga prodati za med ... khmm, le da ga meni prodajo bolj težko, ker drek je drek in med je med, jebiga ...
ja pa tudi letni cas je letni cas, tele precenjene hiske bodo delale 2 meseca na leto, to je ene 8 vikendov aka 15 dni. ostali cajt bodo pa prah nabirale in terjale vzdrzevanje? Kdaj bo to placal? e verjetno midva skozi kaksno dokapitalizacijo, k tega modernega preseravanja nisva niti od blizu videla...

tega pa se res ni dalo predvideti..
anon-25179 sporočil: 283
[#2662840] 09.07.17 13:11 · odgovor na: bc123a (#2662728)
Odgovori   +    1
Takole za primerjavo.

Super luksuzna in zasebna zadeva v moji soseščini Finca cortesin (vile po par jurjev na noč) ima zaposlenih 140 vrtnarjev :).
najobj sporočil: 31.920
[#2662841] 09.07.17 13:20 · odgovor na: (#2662795)
Odgovori   +    1
[abohte]
Ravno iz dopusta na SLO obali. Nikjer plačal za vstopnino. Zame je SLO obala bistveno lepša od večino Hrvaške (izvzemši par otokov, npr. Mljet). Cene hrane ugodnejše (npr. lani sem dal na Cresu za ploščo 300 HRK, letos na Punti 35€). Če bi bil navtik, pa bi seveda razmišljal drugače. Teden dni jadranja po Kornatih - neprecenljivo.
... evo, tu www.google.si/maps/@...a=!3m1!1e3 je cela slovenska obala, pa mi pokaži tisti del, ki je lepši od tega www.google.si/maps/@...a=!3m1!1e3 ali tega www.google.si/maps/@...a=!3m1!1e3 ... khmm, pa ni glih treba biti zaljubljen v jadranje ...

P.S.: za pol tega www.google.si/maps/@...a=!3m1!1e3 bi verjetno že jutri pol Slovencev komot spravil pod orožje in jih poslal v boj, če bi imeli vsaj minimalno upanje, da bi v vojni zmagali in pol Istre tudi dobili ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2662868] 09.07.17 20:10 · odgovor na: shevchenko (#2662831)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> Potem pac turizma ne bo, a ne?
>
> - NE turistom ki bi placali 5* hotel in lezali na plazi v miru brez plebejcev
> - NE glasni glasbi in nocnim dogodkom
> - NE mulariji z vrecami
>
> Presek tega je pac prazna mnozica. Tako da ne jamrat da ni delovnih mest in da vse propada. Tako kot bi vsi radi imeli delovna mesta "v fabriki", ampak ko se nekdo dejansko spravi fabriko postavljat pa je full bolj pomembna ekologija.

lol, kdaj si bil nazadnje v portorozu? razen v kempinskem sploh ne dobis proste sobe poleti. vse je zaparkirano in zablokirano. ne bo zaradi par bogatih ruskih riti propadel porotoroski turizem. pijane mularije pa tudi ne potrebujemo.
Ni dovolj, da je polno. Morajo tudi dobiček ustvarjati in zaposlenim več kot samo minimalca plačevati. Ampak potem ne moreš na Kuponkotu in na 1nadan sob prodajati. Moraš imeti goste, ki jim potem tudi ni problem 200€ za večerjo plačati. Pa 50€ za vstopnico za koncert dati. Ne pa da potem tam Albanc kebap prodaja.
sopranos sporočil: 11.404
[#2662869] 09.07.17 20:13 · odgovor na: najobj (#2662833)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [bc123a]
> > [najobj]
> > ... OK, za naravno okolje meni vse skupaj zgleda preveč nenaravno in kičasto,

> Lej, to je turizem, ne pa reality show Survivor. Ljudje gredo zato, da uzivajo in se odpocijejo. Seveda je kicasto. Tudi najlepse tropske plaze pred fotoshootingi lepo pograbljajo in odpeljejo smeti, kaj si pa mislil?
>
> V rajskih hotelih ob rajskih plazah pa cistilci/vrtnarji zjutraj, se preden gosti vstanejo, koncajo z pometanjem in obiranjem suhih listov, odpadlih plodov (ali nevarno zrelih kokosovih orehov), grabljanjem plaze in zamenjavo snezno belih prevlek na lezalnikih na sanjski pesceni plazi.
>
> Samo namesto da bi slovenci to razumeli in na tem sluzili, se spakujejo, tako kot ti. Z izjemo glampinga, tu jim je nekako usedlo, da mora biti stvar pravljicno "naravna".
>
> Jaz sem bil v hotelu v indoneziji, kjer imajo tako velik rajski vrt, da imajo celo dnevne vodene oglede z vrtnarjem. (1 ura plus). Seveda ni tak vrt zrastel sam od sebe. Samo tako turizem prezivlja ljudi. Ko ima hotel ne samo 30 sobaric, ampak se 30 vrtnarjev, da ti oci ne gledajo na smetisce oziorma surovo "naravo".
>
> Slovenci pa navajeni hrvaske, se temu smejete...

... čuj, jaz se nič ne spakujem, ampak so mi toti "ohišeni" šotori z ogromnimi plazma ekrani pač butasti in niti malo naravni ... no, ampak nimam nič proti, če stručkoti za marketing - tu zraven o marketingu na veliko debatirate - znajo tudi drek lepo zapakirati in ga prodati za med ... khmm, le da ga meni prodajo bolj težko, ker drek je drek in med je med, jebiga ...
Prodajat je treba to od česar imaš večji dobiček. In če na šotorih naredijo več kot na hotelih, potem je to smiselno. In ne išče se tebe, ampak ljudi, ki hočejo nekaj novega in drugačnega in so to pripravljeni plačati.
bc123a sporočil: 48.253
[#2662870] 09.07.17 20:19 · odgovor na: sopranos (#2662868)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 09.07.2017 20:21
[sopranos]
> [shevchenko]
> > Potem pac turizma ne bo, a ne?
> >
> > - NE turistom ki bi placali 5* hotel in lezali na plazi v miru brez plebejcev
> > - NE glasni glasbi in nocnim dogodkom
> > - NE mulariji z vrecami
> >
> > Presek tega je pac prazna mnozica. Tako da ne jamrat da ni delovnih mest in da vse propada. Tako kot bi vsi radi imeli delovna mesta "v fabriki", ampak ko se nekdo dejansko spravi fabriko postavljat pa je full bolj pomembna ekologija.
>
> lol, kdaj si bil nazadnje v portorozu? razen v kempinskem sploh ne dobis proste sobe poleti. vse je zaparkirano in zablokirano. ne bo zaradi par bogatih ruskih riti propadel porotoroski turizem. pijane mularije pa tudi ne potrebujemo.

Ni dovolj, da je polno. Morajo tudi dobiček ustvarjati in zaposlenim več kot samo minimalca plačevati. Ampak potem ne moreš na Kuponkotu in na 1nadan sob prodajati. Moraš imeti goste, ki jim potem tudi ni problem 200€ za večerjo plačati. Pa 50€ za vstopnico za koncert dati. Ne pa da potem tam Albanc kebap prodaja.
Debata je popolnoma brez veze, ker eni bodo gonili pač svojo. Kempinski ima svoj bazenski kompleks in nekaj vrta. Lifeclass hoteli imajo pač deluxe plažo. In točno tako, sobe lahko vedno prodaš, vprašanje je koliko profita narediš na njih. In na spremljevalni ponudbi.

Sem pogosto v Portorožu, na srečo ne kot turist. Vem kam so zbezljala cene turisticnih storitev po svetu, sedaj ko je denarja ko dreka. In Slovenija tu pač nima ravno kaj dosti za pokazati.
bc123a sporočil: 48.253
[#2662871] 09.07.17 20:26 · odgovor na: shevchenko (#2662835)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> ... čuj, jaz se nič ne spakujem, ampak so mi toti "ohišeni" šotori z ogromnimi plazma ekrani pač butasti in niti malo naravni ... no, ampak nimam nič proti, če stručkoti za marketing - tu zraven o marketingu na veliko debatirate - znajo tudi drek lepo zapakirati in ga prodati za med ... khmm, le da ga meni prodajo bolj težko, ker drek je drek in med je med, jebiga ...

ja pa tudi letni cas je letni cas, tele precenjene hiske bodo delale 2 meseca na leto, to je ene 8 vikendov aka 15 dni. ostali cajt bodo pa prah nabirale in terjale vzdrzevanje? Kdaj bo to placal? e verjetno midva skozi kaksno dokapitalizacijo, k tega modernega preseravanja nisva niti od blizu videla...

tega pa se res ni dalo predvideti..
Pri ceni 200 EUR na noč jih, če so samo v sezoni zasedene, lahko vsako leto na novo postaviš.

Sicer je pa ravno dodatna ponudba tisto kar privleče ljudi. Bungalovi ob morju ob katerih je smo požgana trava bodo seveda nezasedeni takoj k se v morju ne bo dalo kopati. Hotel kjer je še kaj več ali pa magari glamping z rajskim vrtom pa bo mogoče celo svoje stroške pokrival se dodanih 6 mesecev izven sezone.

Strani: 1 2