Strani: 1

anon-202165 sporočil: 970
[#2661415] 30.06.17 09:12 · odgovor na: (#2661394)
Odgovori   +    5
Pa so bili ti tvoji Android telefoni enakega cenovnega razreda kot iPhone?

Jaz ti lahko povem, da je moja Motorola Moto G 1. generacije (2014) po skoraj 3 letih uporabe delovala enako kot nova, še baterija se ni bistveno izrabila.
Gustl sporočil: 13.629
[#2661416] 30.06.17 09:17 · odgovor na: (#2661394)
Odgovori   +    5
Doslej sem imel 2 x Samsung 4 in trenutno Honor 7. Torej niti ne najbolj zmogljiva Android jajca.

Dela vise manje bp.

Telefon uporabljam nadpovprečno veliko, je moja pisarna, vec kot 50% screen time imam na telefonu.

To ne pomeni, da je boljsi od iPhone, ne vem, se nisem imel. Pomeni morda, da ni vedno smotrno osebnih izkusenj projecirat na nekaj milijard ostalih naprav.
anon-71539 sporočil: 420
[#2661418] 30.06.17 09:23 · odgovor na: (#2661394)
Odgovori   +    6
[kajulci]
Androidi lahko naredijo vesoljsko ladjo in jo zapakirajo v telefon, pa ga nočem niti zastonj. In zaradi medijev, ki res čisto nič ne pišete o tem, sem morala kupit tri androide, ker sem vsakič znova mislila, da imam pač jaz tako nesrečo, preden sem dojela, da androidi taki pač so.
Neumnost. Sinu sem dal Galaxy S5, ki mi je služil brez težav 2 leti in je gor nasral vse mogoče in nemogoče in dela top še danes. Imel sem iPhone, ki je bil po treh letih popolnoma neuporaben in nekompatibilen z zadnjo verzijo iOS ter posledično tudi ni imel vseh zadnjih verzij aplikacij.

Android je zakon, se pa splača kupiti dražje z več rama. iOS je za noobe, ki potrebujejo trotl-zihr. Pa preplačajo itak, pa še imajo do konca življenja lock-in. Je pa jasno iPhone drag, pa ga morate hvaliti, kako je kul, da ne izpadete bedaki ...
anon-71539 sporočil: 420
[#2661420] 30.06.17 09:27 · odgovor na: anon-71539 (#2661418)
Odgovori   +    1
[Muchacho]
> [kajulci]
Je pa jasno iPhone drag, pa ga morate hvaliti, kako je kul, da ne izpadete bedaki ...
Baterije še sploh omenil nisem ... pa tiskanja, če ga potrebuješ ... pa prenos datotek in/out ... pa razširitev s SD kartico ...

Brez Jobsa ni Applea ... samo še inercija deluje. Bomo videli kaj bo sedaj Apple naredil na novem iPhone glede AR/VR, baje da jim gre dobro, ostalo pa so zaostali.
jeanmark sporočil: 2.903
[#2661748] 02.07.17 15:04 · odgovor na: (#2661394)
Odgovori   +    0
Sem imel iPhoneq, ni vreden svojega denarja. Je dober telefon, ne pa 5x boljšinod sedanjega kitajca za 130$.
anon-386750 sporočil: 3
[#2661749] 02.07.17 15:27 · odgovor na: (#2661394)
Odgovori   +    1
Bil velik zagovornik Androida do pred dveh let, imel večino tedanjih flagship modelov (celo custom firmware sem dajal gor, izboljšave, ipd. - pri Samsungu je bilo to obvezno, pri Motoroli in Googlu na srečo ne). Za iPhone niti slišat nisem želel (pa čeprav v službi uporabljamo Mace), potem pa so mi bolj kot ne vsilili iPhone 6s zaradi določene aplikacije in še dandanes sem jim hvaležen. Tudi prijateljem sem vedno predlagal Androide in sem jih ves čas poslušal na to temo, zdaj pa so skoraj vsi že prešli na iPhone in jih spet poslušam, da kako jim tega nisem že prej predlagal :)

Verjamem, da so tudi Androidi v zadnjih dveh letih naredili velik napredek, ampak vseeno, iPhone dela, šteka praktično nič (z izjemo kakšne bolj slabo napisane aplikacije sem ter tja), naloženih imam 200+ apps in igric, posodablja se tako kot je treba, integracija z Mac OS je vrhunska (logično), printam lahko direktno na vse printerje katere imam naokoli in za tiste, ki res mislijo da jim ni živeti brez urejevalnika datotek (jaz ga sicer nisem pogrešal, še manj rabil) pa prihaja iOS 11 ki ima tudi to ;)

Sicer pa, konkretno o OnePlus 5:

www.engadget.com/201...wn-screen/ :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2661760] 02.07.17 17:46 · odgovor na: (#2661755)
Odgovori   +    1
[rename]

Pozicija: zavracal Appla, dokler ga nisem dobil za darilo...od takrat dalje ne zamenjam vec.
Enako pravi moja draga.

Ampak tole ocitno postaja genericni produkt. Vsaj na Androidu. Imel bos pac "smartphone" kot imas pac "laptop". Kako bodo drzali premium produkte gor, ne vem. Apple se nekako, ker je kljub velikosti nisni oz ne ponudi cenejse alternative.

Pri Androidu se pa hitro vprasas za vsakih nadaljnih 100 eur, kaj pravzaprav dobis. Pocasi bom raje imel tri naprave, itak je vse sinhronizirano. Eno doma, eno v avtu, eno v tenis torbi :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2661764] 02.07.17 18:11 · odgovor na: (#2661763)
Odgovori   +    1
[rename]
In potem za vsako posebej skrbel, da je baterija polna :-P
Ja, ni brez izzivov :)

Leta nazaj, se v casu SMS-ov, je kolega spil kaksnega prevec in izgubil oba telefona. Ko je nasel prvega, je na njem bil SMS poslan iz drugega: "Kje si?"

Nikoli sestavil cele zgodbe :)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2661775] 02.07.17 22:06
Odgovori   +    2
Zdaj mi naj pa nekdo razloži ZAKAJ naj bi dal za kurcev iPhone toliko kot za Dell xps 13, ki je boljši od applovega Airbooka? Imam najceneši android z blokiranimi posodobitvami, za resno delo pa laptop, ki ima format A4 in baterijo za več kot 10 ur. Hardware pa ni da ni: i5, 8Gb Ram, SSD, thunderbolt, touch screen.
Odkar je odšel Jobs, Cook samo molze njegovo dediščino.
jeanmark sporočil: 2.903
[#2661807] 03.07.17 10:59 · odgovor na: (#2661755)
Odgovori   +    0
[rename]
Potem si eden redkih, ki ima raje Android kot iOS.
Nisem tega napisal. iPhone je krasen telefon, in dokler sem ga imel, sem ga z veseljem uporabljal. Ampak po moje precenjen.

Bilo je tako:
1. Kupil sem ga, in je bilo ene 600 EUR
2. Opral sem ga v pralnem stroju, in so mi ga zamenjali po proizvodni ceni - 250 EUR (ali nekaj takšnega)
3. Razbil sem šipico, jo dal zamenjat - 130 EUR.
---
Pred tem sem večino telefonov ravno tako razbil.

In ko to vse skupaj dam nakup, je moja racionalna odločitev da raje kupim kitajca za $130, ker tako ali tako prav dolgo ne bo preživel, dokler ne pride ven bullet&blast proof iphone.

Mimogrede, imam maca, in razmišljam, da kupim naslednjega.
Imam drugega iPada (in ta je letel iz 4 metrov na štenge in preživel, čeprav malce ukrivljen).

Skratka!

iPhone je dober telefon, za mene pa ne toliko vreden, kot zanj želijo.
jeanmark sporočil: 2.903
[#2661808] 03.07.17 11:02 · odgovor na: (#2661755)
Odgovori   +    0
V bistvu ne poznam nikogar, ki bi sel iz iOS na Android, jih pa poznam ogromno, ki so sli iz Androida na iOS in prav vsi se zaklinjajo, da nikoli vec ne gredo nazaj.
Je pa android zelo napredoval. In včasih je bil res neuporaben tudi za to, kar naj bi telefon v osnovi delal.

Tale moj zadnji kitajc je štartal z tem, da mikrofon ni delal. Bila je softwerska napaka, odpravil jo je factory reset in ponoven update. Na srečo, sem imel čas se s tem ubadat, drugače bi verjento letel čez okno in bi bil precej bližje temu, da odkartam $$$ za iPhonea.

Ker recimo prejšnji lenovo notebook, je bil zamenjan z macbookom, ko sem moral nekaj nujno urediti, in bi takrat vrgel jurja na mizo, da mi kdo posodi delujoč računalnik, moj dragi lenovo se je pa updateat samega sebe spravil in sem čakal inčakal. In potem naslednji dan macbooka kupil.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2661817] 03.07.17 11:36 · odgovor na: jeanmark (#2661808)
Odgovori   +    0
Ti UPDATAŠ windows? Že več kot 15 let nisem tega storil z nobenim računalnikom v hiši, 9 kom. Ko dela kot hočem, ga zaklenem in to je to. Nikoli nobenih problemov.
jeanmark sporočil: 2.903
[#2661822] 03.07.17 12:44 · odgovor na: (#2661810)
Odgovori   +    0
[rename]
:-)
OK, razumem.
Za po tleh metat je res bolje kupiti tazga za $130 :-P

Je pa tako, ko greš enkrat na Apple šele skontaš, kaj so nam delali 30 let z Windoze stroji :-)))
Jaz pa nisem tko zelo prepričan. Z drugimi besedami, šele ko imaš Appla začneš ceniti windowse :-)))

Nobeden ni idealen. Je pa res, da glede stabilnosti in produktivnosti mac zmaga na celi črti.

Ampak tudi pri njem, ko zajadraš med .plist daoteke, ko se ti kakšne obskurne aplikacije zaciklajo, ipd... se začne jebovina. Pa potem takšne malenkosti kot simpl program za slikce kot je paint. Pa simpl editor kot je notepad....

Zaenkrat mi službeno win, private mac in android kitajc čist odgovarja.
bc123a sporočil: 48.253
[#2662146] 05.07.17 10:48 · odgovor na: (#2662145)
Odgovori   +    1
[kajulci]
>To ne pomeni, da je boljsi od iPhone, ne vem, se nisem imel. Pomeni morda, da ni vedno smotrno osebnih izkusenj projecirat na nekaj milijard ostalih naprav.

Itak da ne. Ampak od mnogo folka slišiš pritoževanje nad delovanjem androidov, pa počasnostjo itd. To je precej običajna in pogosta stvar, riziko je zelo visok. Medtem ko za iphone nisem še niti enega slišala da bi se pritoževal nad tem. In jaz sem pač sprejla odločitev, da cenejših androidov nočem več, unih v cenovnem rangu iphona pa niti slučajno nisem pripravljena kupit zaradi rizika.
Vsak se tako dober racunalnik ali telefon zacne stekati, ce gor nalagas cel kup sranja. Nekateri androidi ze pridejo s prednalozenim sranjem.

Apple ima svoje sisteme pac tako zaprte, da to ni mozno, Google pa malo manj, zato se androidi hitreje zasmetijo kot appli.

To da ti se iphone ne zasmeti placas z bizarno visoko ceno, preracunano na cas uporabnosti telefona (max 3-4 leta, potem ga apple efektivno neha podpirati, tudi ko hardver se odlicno dela), in z nefleksibilnostjo (samo applova oprema, samo applov softver, itd).
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2662170] 05.07.17 12:24 · odgovor na: (#2662149)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-187668 05.07.2017 12:36
[kajulci]
... Mimgrede, velliko ljudi se pritožuje nad počasnostjo androidov
Jaz se ne, zame je dovolj hiter, imam pa Samsung Galaxy Pocket (procesor 832 MHz, RAM memory 256MB, Android 2.3 Gingerbread) iz leta 2012.
Moj tazadnji android je bil dražji, z NAJVEČ rama, kot se sploh obstajal v času mojega nakupa. In to je bil hkrati tudi najbolj počasen android ever.
Obstaja zdravilo za to počasnost. V meniju greš do opcije: factory reset, ko to opcijo uporabiš, bo telefon delal kot takrat, ko je bil nov ali pa še hitreje, ker bo reset izbrisal vse aplikacije, tudi tiste, ki so bile že na njem ob nakupu.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2662173] 05.07.17 12:46 · odgovor na: (#2662171)
Odgovori   +    0
[kajulci]
Too late :))

Jaz sem pocela vse zivo, se ne spomnim ce tudi factory reset. Ampak problem ki ga jaz imam z racunalniki je v glavnem ta, da se je treba z njimi skoz neki ukvarjat, da delajo tako kot morajo. Zdaj z iphonom vidim da tega ni. Trotl zihr. Da ne govorim o problemih z windowsi, jaz sem se ze tolk z njimi ukvarjala in sranja cistila, na koncu sem morala ze po dos vrtat, da sem postimala ene stvari. Ampak jaz nisem racunalnicar im mi take stvari skurijo zivce in naredijo anksiozno in ful casa vzamejo. Tko da grem pri naslednji nabavi na apple + zaradu unega zgoraj omenjenega programa, ki bi ga sicer morala dokupit za velik denarja.
Sem krajši čas delal z Apple računalnikom, všeč mi je bil, ker je imel zunanjost lepo oblikovano. Od začetka ukvarjanja z računalniki pa delam z Windowsi, sedaj ima operacijski sistem Win 10 in dela odlično.

V enem od prejšnjih postov si napisala: "... naslednji laptop bo Apple. Sploh, ker sem se za hobi začela ukvarjat z eno stvarjo, kjer rabim en program, ki ga dobim že inštaliranega, na win ga moram pa kupit za SVINJSKO veliko denarja, skrekani pa ne delajo pravilno." Kateri program je to, če ni skrivnost?
moon sporočil: 1.623
[#2662187] 05.07.17 13:28 · odgovor na: (#2662171)
Odgovori   +    0
[kajulci]
Too late :))

Jaz sem pocela vse zivo, se ne spomnim ce tudi factory reset. Ampak problem ki ga jaz imam z racunalniki je v glavnem ta, da se je treba z njimi skoz neki ukvarjat, da delajo tako kot morajo. Zdaj z iphonom vidim da tega ni. Trotl zihr. Da ne govorim o problemih z windowsi, jaz sem se ze tolk z njimi ukvarjala in sranja cistila, na koncu sem morala ze po dos vrtat, da sem postimala ene stvari. Ampak jaz nisem racunalnicar im mi take stvari skurijo zivce in naredijo anksiozno in ful casa vzamejo. Tko da grem pri naslednji nabavi na apple + zaradu unega zgoraj omenjenega programa, ki bi ga sicer morala dokupit za velik denarja.
Hm... klasicna bolezen vseznalcev.. ;).. bolj drkas, manj dela..
anon-202165 sporočil: 970
[#2662201] 05.07.17 14:32 · odgovor na: (#2662143)
Odgovori   +    0
[kajulci]
> [bacco979]
> Pa so bili ti tvoji Android telefoni enakega cenovnega razreda kot iPhone?


Ja valjda da ne. V istem cenovnem razredu pa res ne bi kupovala androida, ker je riziko za štekanje in slabo delovanje prevelik. In pri takih visokih zneskih pač nisem pripravljena sprejemat takega rizika - kot je meni jasno, je to tudi glavni razlog da folk kupuj Iphone.
OK, če torej tvojo zadevo preslikamo na recimo avtomobile, se pač ne smeš pizdit, da tvoja Dacia Sandero pa ne gre tko fajn kot Audi A8.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2662205] 05.07.17 14:41 · odgovor na: (#2662192)
Odgovori   +    0
[kajulci]
>Kateri program je to, če ni skrivnost?

Final cut. Ampak sem zdaj na hitro prečekirala in zgleda, kot da osnovne verzije ni več predinštalirane in da je samo še Final cut pro, ta je pa drag.
Final Cut Pro je poceni (300$) če ga rabiš v poklicu in drag, če ga rabiš za neprofesionalno delo.

Sicer pa - 6 Best Final Cut Pro Alternatives: www.iskysoft.com/art...ative.html

Morda ti bo všeč Filmora Video Editor (50$)
"Filmora Video Editor is an easy-to-use yet powerful video editing program that works on Mac and Windows computers. It's an ideal Final Cut Pro for Mac and Windows alternative in terms of simplicity, features and ease to use."
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2662215] 05.07.17 15:33 · odgovor na: (#2662192)
Odgovori   +    0
[kajulci]
... moram mal pri računalničarju povprašat kako je z win 10, potem bom pa videla.
Za win 10 pravijo, da v njem ne delajo vsi tisti programi, kot v win 7. Moja izkušnja: vsi programi, ki so pri meni delali v win 7, delajo tudi v win 10.

Za win 10 tudi pravijo, da nima tako lepega in uporabnega grafičnega vmesnika kot win 7. Moja izkušnja: namestil sem free programček Classic shell in sedaj je v win 10 tako, kot sem vajen v Win 7.
anon-71539 sporočil: 420
[#2662226] 05.07.17 17:39 · odgovor na: (#2662149)
Odgovori   +    0
[kajulci]
> [Muchacho]
A si samega sebe ugriznil v koleno?
Bi se zdele najraje v jezik. Je bil slab dan ;-) Kdor bo izumil plugin, ki onemogoča javno izražanje, če pritisk ni pravi, bo bogat.

Najbolje je: vsakemu svoje. Jaz sem pač na Androidu in sem zelo zadovoljen odkar sem šel iz iPhonea. Se strinjam, da Android ni za vsakogar in tudi prepričan sem, da Apple nateguje ljudi, ki po moje preplačajo izdelek. Ampak saj veš, nekateri še vedno kupujejo Alfa Romeo, pa je večini to težko razumet. Pa ne pravim, da je slab avto ;-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2662229] 05.07.17 17:44 · odgovor na: (#2662156)
Odgovori   +    0
[kajulci]
Povej kaj več. A jaz mojega telefona po 3-4 letih ne bom mogla več uporabljati? Kako opremo, pa softver?
Klicala bos se vedno lahko in sprejemala SMSje, vecino drugega bo pa pomalem pocrkalo. Najprej Apple ukine podporo starim procesorjem, potem App developerji izdajajo nove verzije appov ki na novem telefonu ne delajo... potem se se lahko nekaj casa svercas, ampak ko fiksni podatki v appih zastarijo, potem tudi delati nehajo.

Ti rabis eno staro nokio. Iphone in adroidi sta smartphona. Ce ne rabis appov, ampak samo klice, potem res ne imeti takega telefona, ker se prazni 4x hitreje kot navaden GSM telefon, kot ugotavljas postaja vedno pocasnejsi, itd.

To je racunalnik v zepu. Ce ga ne rabis, ga je bolje ne imeti.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2662245] 05.07.17 18:29 · odgovor na: (#2662237)
Odgovori   +    1
[kajulci]
Mene bolj zanima, kako je z uporabniško izkušnjo. A se še tko zoprno updatajo, glih takrat ko nekaj na polno delam?
Win 10 se pri meni updatajo takrat, ko jim dam ukaz naj to storijo.
Pa kako je z malwarom ...
Uporabljam free Malwarebytes Anti-Malware in Kaspersky Anti-Virus, ki me stane manj kot 1€ na mesec. Doslej še nisem imel težav z malwarom in virusi.
... raččunalnik je bil tolk zasran, da mi je računalničar rekel, da ga ni dnarja, da se gre s tem zajebavat, najboljš vse pobrisat. Jaz pa preveč podatkov gor in sem se potem nekaj dni jebala da sem vse usposobila.
Ko dela računalnik v redu, naredim kopijo (OS in podatke) na drug disk in to ponovim vsake toliko časa. Za kopijo uporabljam Macrium Reflect 6. Leta 2016 je bil Macrium Reflect 6 še zastonj, letos pa je že plačljiv. Meni je Macrium Reflect všeč, ker deluje v oknih, je enostaven za uporabo, hiter in omogoča verifikacijo. Za backup tistega, kar je na disku skupaj z verifikacijo porabi za cca 150 GB okrog 30 minut. Za obnovitev vsega na nov ali stari formatiran disk, pa porabi nekaj minut več časa.
Pri meni gre izključno za to, da me računalnik ne jebe in da se mi ni treba z njim ukvarjat, prinesem domov, vklopim, dela brezhibno določeno število let, dokler ne crkne. Pri win to enostavno ni bilo možno. A so z 10 to kaj poštimal?
Meni Win 10 ne delajo težav.
Kako jaz kot uporabnik opazim grafični vmesnik? Pa dvomim, da mi je to sploh pomembno, na spremembe se jaz hitro navadim.
Ko Win 10 na čisto naložiš, ima barvaste ploščice na namizju. Tega ne maram, zato uporabim free programček Classic shell, ki omogoča videz podoben, kot je bil v Win 7.
bc123a sporočil: 48.253
[#2662277] 06.07.17 07:34 · odgovor na: (#2662231)
Odgovori   +    2
[kajulci]
> in tudi prepričan sem, da Apple nateguje ljudi, ki po moje preplačajo izdelek.

Da se razumeva, tudi jaz sem prepričana, da del cene plačaš za ime. Ampak meni je bilo vredno plačat toliko več, pa da mi telefon dela hitro, ker če za kaj nimam živcev, jih res nimam za mečkanje in blokiranje. In po treh androidih sem jih pač imela dost. Iphone mi zdaj dela 1,5 let isto kot ko je bil nov. Kar pomeni, da lahko telefon uporabljam, ne pa da se ukvarjam z njim, če ga hočem uporabljat. Nisem pa jaz sicer Apple fan.
Jaz mislim, da ce placas enako dragega androida, da bo tudi bolje delal.

Cenejsi androidi pridejo s cenejsimi komponentami, manj spomina, slabso kvaliteto trajnega pomnilnika (mislim na tisti del, kjer se shranjujejo tvoji podatki, torej tudi slike, itd).

Slabsa kvaliteta pomnilnika recimo pomeni, da spominske celice crknejo po manj ciklih pisanja, kar pomeni da mora telefon delati realokacije, da to zakrije, posledicno dela tudi pocasneje, itd.
anon-202165 sporočil: 970
[#2662297] 06.07.17 08:52 · odgovor na: (#2662227)
Odgovori   +    0

Napačna primerjava. To bi bilo isto, kot da bi kupila tanajdražji model dacie s ful dodatne opreme, za isti denar bi dobila pa že Audi A8. In potem pač izbereš A8 in se nočeš sploh jebat z Dacio.
Ne ni napačna primerjava. Rekla si da androida nisi imela dragega. In ja, med poceni androidnimi telefoni je težko najti dobrega. So pač bolj ali manj naloadane Dacie. Iphone pa je primerljiv z najboljšimi modeli ostalih proizvajalcev, je pa res da ti niso bistveno cenejši. Se pa najdejo tudi zelo dobri androidni telefoni, ki so po zmogljivosti precej blizu jabčka, ampak konkretno cenejši. Recimo kak Huawei ali pa Motorola.

Strani: 1