Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Postkomunistična mafijska država

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2660437] 24.06.17 09:53
Odgovori   +    37
Nizka dohodkovna neenakost in nizka družbena gibljivost sta možna krivca za okostenelost našega sistema. Branko Milanović je v članku »The Schumpeter Hotel: Income Inequality And Social Mobility« opisal »Schumpeterov hotel« z več nadstropji, v višjih nadstropjih so velike in lepe sobe za manjše število ljudi, v spodnjih nadstropjih so manjše sobe v katerih biva veliko število ljudi. Gostom je dovoljeno prosto gibanje in lahko menjavajo sobe vsako noč. To je tista ameriška družbena gibljivost iz schumpeterovih časov ko so revni postajali bogati, bogati pa so postajali revni, pravi ameriški sen, ki ga je danes manj ali ga ni več. Tudi v Sloveniji družbene gibljivosti ni. Tisti, ki so v višjih nadstropjih tam tudi ostanejo. Kje je tu slovenski javni sektor? V najvišjih nadstropjih z dednimi službami. Tožilske in sodniške službe se dedujejo, prenašajo se na otroke kot v fevdalizmu. Službe na ministrstvih se dedujejo in na splošno, delovna mesta v slovenskem javnem sektorju so postala dedna, polna »uhljebov«...in za javnosektorske »uhljebe« je vse v najboljšem redu, vlada pravo vzhičenje z lepo slovensko družbo, za parazite ustvarjeno.

Milanovićev »The Schumpeter Hotel na: www.socialeurope.eu/...-mobility/
bigl sporočil: 18.363
[#2660447] 24.06.17 12:02
Odgovori   +    9
Ustavil sem branje, ko začne avtor z Madžarsko. Njihova privatizacija je bila drugačna od slovenske. Mogoče je poanta v tem, a tega se avtor ne dotakne, ampak vprašujoče namiguje na podobnosti. Grehe tajkunstva pri nas, sedaj keširajo novi, tuji lastniki torej te firme sedaj lepo funkcionirajo. Lep dan.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2660449] 24.06.17 12:12
Odgovori   +    23
Zadnja sprememba: anon-5355 24.06.2017 12:14
Mogoče pa bralec Magyarja le ni vsega dobro razumel, še manj pa pametno sklepal. Magyar je pisal o Madžarski pred Orbanom in Slovenija je v tem trenutku tam, kjer je bila Madžarska pred Orbanom. Torej!!!
vrac sporočil: 11.068
[#2660465] 24.06.17 15:45 · odgovor na: anon-5355 (#2660449)
Odgovori   +    6
[XRESP]
Mogoče pa bralec Magyarja le ni vsega dobro razumel, še manj pa pametno sklepal. Magyar je pisal o Madžarski pred Orbanom in Slovenija je v tem trenutku tam, kjer je bila Madžarska pred Orbanom. Torej!!!
Ko pričneš jemati Orbana kot pozitivno referenco, ti lahko, če sploh, pomaga samo še Bog.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2660481] 24.06.17 18:12
Odgovori   +    13
čas vnosa: 24.06.17 10:28
Vrhunsko, lep opis za razmišljanje vsakega. Zadnja tarča najprej slikanje realnosti kot jo vsak vidi, potem prelaganje odgovornosti za nastale napake iz enega na drugega, nato pa ko noben nima resitve predlog tiscanja glave v pesek. In vsi problemi izginejo dokler ne bruhnejo novi. To je pometanje pod prag.
Država je v solidnem stanju na gnilih temeljih in brez jasno začrtane prihodnosti, deluje od danes do jutri, gasi požare ki se pojavijo. Drzava na zrelih zdravih temeljih bi l. 1991 na zacetku verjetno bolj padla kot je, ker bi se z umikom starih partijcev zgodil vakum. Toda razvoj bi imel osnovo zdrave miselnosti, kar je bilo v YU smo končali gremo svojo novo pot. Danes lahko opazujemo Poljake, Čehe ki so to storili, mi pa nismo.
Danes se ne ve kje bo eksplozija saj kontrole nimajo niti murgle. Na eni strani razvrat, bohotenje, elitizem z mafijskim obrazom na drugi pa zabetoniranost brez pametnega izhoda, razen za mlade ki imajo se odprte meje. Ko bo to slo se bolj v ekstreme bo bolje okopavati njivo kot pa delati v novodobnih firmah neglede na plačo, kar se reče feudalizem.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2660483] 24.06.17 18:30
Odgovori   +    6
Vseslovenske ljudske vstaje so povedale, da nismo postkomunisticna drzava.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2660496] 24.06.17 22:01 · odgovor na: vrac (#2660465)
Odgovori   +    12
Ne vem, nisem veren, a tvoj, komunističen bog? Ta, ki je rekel, da je vera opij za ljudstvo, potem pa je ustvaril komunizem!!!
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2660497] 24.06.17 22:03 · odgovor na: FIN-454644 (#2660483)
Odgovori   +    32
Vseslovenske vstaje so povedale, da smo komunistična država!!!
vrac sporočil: 11.068
[#2660504] 25.06.17 00:43 · odgovor na: anon-5355 (#2660496)
Odgovori   +    3
[XRESP]
Ne vem, nisem veren, a tvoj, komunističen bog? Ta, ki je rekel, da je vera opij za ljudstvo, potem pa je ustvaril komunizem!!!
Sam sem sit teh izmov, od komunizma, fašizma, socializma do liberalizma naprej in nazaj. Na jetra mi gre vsakršna totalitarna ideologija, ki tlači svobodo posameznika, zato je tvoje opletanje o mojem komunisičnem bogu čisto natolcevanje.
smity sporočil: 248
[#2660528] 25.06.17 10:47
Odgovori   +    15
čas vnosa: 24.06.17 20:43
obžalovanja vredno se meni zdi, da v tej državi velja že od časa partije naprej, da se ne splača delat, biti moraš samo v pravi, edini stranki in lepo ti bo. Ne vem če je to še vedno tako enostavno v modernem svetu. Se pa stvari spreminjajo, ker prihajajo novi ljudje, ki morajo pošteno delat, ni druge izbire v tem zelo konkurenčnem svetu, upokojenci imajo majhne penzije. Mislim da se povečujejo težnje po normalizaciji in končanju tranzicije.
anon-316368 sporočil: 957
[#2660615] 26.06.17 10:13
Odgovori   +    11
Pri takih člankih so najbolj zanimive podrobnosti. Najprej avtor citira nekega politika, ki pravi:
»Kolega, vi ste še mladi, morda boste dočakali boljše čase. Toda danes, veste, je Slovenija v bistvu ena mafijska država.«
Nato pa prav poniglavo, v maniri slovenskega novinarstva, doda še besedo 'postkomunistična' (seveda ne iz svojega, ampak iz Bálint Magyarjevega zelnika!) in se vpraša:
Ali to pomeni, da je imela ta oseba prav in da je današnja Slovenija tudi postkomunistična mafijska država?
Bistvo dezinformacije je v tem, da Slovenija ni 'post-komunistična', ampak 'hard-core'-komunistična država, ki se, kot se vedno jasneje kaže na vseh nivojih, nikoli ni izvila izpod komunistične oblasti.

Naj enkrat novinarska peresa pojasnijo razloge, zakaj mislijo, da smo 'post-komunistična' država?
Ker smo komuniste lustrirali? Ker so bili voditelji prejšnjega sistema obsojeni? Ker smo našli vse arhive UDBE? Ker je vseh 600+ grobišč PO vojni pobitih pietetno obeleženih? Ker Imajo vsi pobiti pravico do groba ali ker se je ZB vsem njihovim svojcem opravičila in jim sporočila , kje in zakaj so bili pobiti? Ker smo v parlamentu izglasovali resolucijo EU o treh totalitarizmih? Ker noben bivši komunistični veljak ni bil ustavni sodnik, predsednik Olimpijskega komiteja, da o predsedniku države sploh ne govorim???
Dajmo, dajmo novinarska peresa - čakam na odgovore.
Endimion sporočil: 10.306
[#2660641] 26.06.17 11:53 · odgovor na: anon-316368 (#2660615)
Odgovori   +    8
Hmmm...

Spoštovani gospod bivši minister.

Poglejmo, kako kariero je lahko v komunizmu naredil človek, ki mu sam komunizem smrdi ko vedno znova frišen drek:

Leta 1967 diplomiral iz fizike na ljubljanski FNT in 1972 doktoriral iz fizikalne kemije. Dve leti se je strokovno izpolnjeval v tujini. V letih 1966−1973 je bil zaposlen na Institutu Jožef Stefan, od 1974 dalje pa na Kemijskem inštitutu v Ljubljani. Leta 1988 je bil izvoljen za rednega profesorja na ljubljanski FKKT. Kot gostujoči profesor je predaval na univerzah v ZDA, Belgiji, Nemčiji in Španiji. V letih 1998−2001 je bil predsednik nacionalnega znanstvenoraziskovalnega sveta Republike Slovenije.[1]

V 8. vladi Republike Slovenije je bil minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo.
Skratka, v onem grdem grdem komunizmu, ki ni nič dal, pa samo jemal, je človek lahko dobil vse stopnje formalne izobrazbe. do najvišje, pri kateri mu akademski naziv Doktor Znanosti pripada še zdaj, pa čeprav ga je bil pridobil na enoumni komunajzerski univerzi, ki je menda Brozu dala tri častne doktorate.

Zdaj pa mene, kot neukega mladca, ki je na svet privekal v času ko so v Kliničnem centru obupano probali Maršalu produžiti rok trajanja za magari tedne ( A jim je dejansko ratalo živ bog ne ve...), zanima:

A v onih 60-ih in 70-ih pa po vojni nezakonito pobiti niso bili zadosti mrtvi? Je bilo enoumja kaj manj, pa je bilo vse skup bolj liberalno? Kako lahko človek, ki sam sistem črti do obisti, v tem istem sistemu prileze tako visoko skozi akademsko nomenklaturo? Ki je bil, tako pravi Spoštovani enoumna, komunajzerska, izključujoča do drugače mislečih, ter zatiralska?

IN kako to da, v kolikor je Slovenija komunistična država, da je ni Severne Koreje, ki bi bila lahko parirala, tozadevni profesorji, ki so razsvetljenje doživeli šele tam leta 1990, zdaj sploh upajo kikirikat na temo teh ali onih mrtvih pobitih. Kako to, če pa je prekleta kislina rdeča še vedno tako močno prisotna....

vir: sl.wikipedia.org/wik...an_(kemik)
najobj sporočil: 31.920
[#2660649] 26.06.17 12:17 · odgovor na: Endimion (#2660641)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Hmmm...

Spoštovani gospod bivši minister.

Poglejmo, kako kariero je lahko v komunizmu naredil človek, ki mu sam komunizem smrdi ko vedno znova frišen drek:


>Leta 1967 diplomiral iz fizike na ljubljanski FNT in 1972 doktoriral iz fizikalne kemije. Dve leti se je strokovno izpolnjeval v tujini. V letih 1966−1973 je bil zaposlen na Institutu Jožef Stefan, od 1974 dalje pa na Kemijskem inštitutu v Ljubljani. Leta 1988 je bil izvoljen za rednega profesorja na ljubljanski FKKT. Kot gostujoči profesor je predaval na univerzah v ZDA, Belgiji, Nemčiji in Španiji. V letih 1998−2001 je bil predsednik nacionalnega znanstvenoraziskovalnega sveta Republike Slovenije.[1]
>
>V 8. vladi Republike Slovenije je bil minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo.

Skratka, v onem grdem grdem komunizmu, ki ni nič dal, pa samo jemal, je človek lahko dobil vse stopnje formalne izobrazbe. do najvišje, pri kateri mu akademski naziv Doktor Znanosti pripada še zdaj, pa čeprav ga je bil pridobil na enoumni komunajzerski univerzi, ki je menda Brozu dala tri častne doktorate.

Zdaj pa mene, kot neukega mladca, ki je na svet privekal v času ko so v Kliničnem centru obupano probali Maršalu produžiti rok trajanja za magari tedne ( A jim je dejansko ratalo živ bog ne ve...), zanima:

A v onih 60-ih in 70-ih pa po vojni nezakonito pobiti niso bili zadosti mrtvi? Je bilo enoumja kaj manj, pa je bilo vse skup bolj liberalno? Kako lahko človek, ki sam sistem črti do obisti, v tem istem sistemu prileze tako visoko skozi akademsko nomenklaturo? Ki je bil, tako pravi Spoštovani enoumna, komunajzerska, izključujoča do drugače mislečih, ter zatiralska?

IN kako to da, v kolikor je Slovenija komunistična država, da je ni Severne Koreje, ki bi bila lahko parirala, tozadevni profesorji, ki so razsvetljenje doživeli šele tam leta 1990, zdaj sploh upajo kikirikat na temo teh ali onih mrtvih pobitih. Kako to, če pa je prekleta kislina rdeča še vedno tako močno prisotna....

vir: sl.wikipedia.org/wik...an_(kemik)
... holy shit ! ... čuj, kje pa si ti totega majstra izvrtal, če je vse res ? ...
Endimion sporočil: 10.306
[#2660650] 26.06.17 12:28 · odgovor na: najobj (#2660649)
Odgovori   +    6
Da gre pri našem forumskem kolegu jure1943 (Pozor - letnica rojtva) za bivšega ministra sem prvič postal pozoren tukaj:

forum.finance.si/?m=...246&single

Tako da...

ja, na organ mi gredo osebki, ki so v enem sistemu zrasli do nekih, pa čeprav ne nujno političnih položajev, in jim je sistem ipak dal nekaj nadpovprečnega, potem nekritično serjejo po tem istem sistemu.

Primerjaj to z romanjem v jajce (načrtno z malo) nekega gospoda, ki je mimogrede, edini predsednik stranke, ki je bil skozi svojo zgodovino (ki se niti slučajno ni začela leta 1988 in z lizanjem lučke na roški) član zveze komunistov.
najobj sporočil: 31.920
[#2660675] 26.06.17 15:11 · odgovor na: Endimion (#2660650)
Odgovori   +    2
[Endimion]
Da gre pri našem forumskem kolegu jure1943 (Pozor - letnica rojtva) za bivšega ministra sem prvič postal pozoren tukaj:

forum.finance.si/?m=...246&single

Tako da...

ja, na organ mi gredo osebki, ki so v enem sistemu zrasli do nekih, pa čeprav ne nujno političnih položajev, in jim je sistem ipak dal nekaj nadpovprečnega, potem nekritično serjejo po tem istem sistemu.

Primerjaj to z romanjem v jajce (načrtno z malo) nekega gospoda, ki je mimogrede, edini predsednik stranke, ki je bil skozi svojo zgodovino (ki se niti slučajno ni začela leta 1988 in z lizanjem lučke na roški) član zveze komunistov.
... eh, če je toti jure1943 res oni Jure, potem mu jaz niti ne zamerim preveč, ker če je človek celo svoje življenje na Kemijskem inštitutu v Ljubljani po malem snifal opojne kemikalije, potem je najbolj normalno, da se mu pri 74 letih malo meša ... no, sicer pa na totem forumu vsi dobro vemo, da so komunisti izključno svojim najbolj gorečim oporečnikom omogočili, da so študirali v tujini in da so kot gostujoči profesorji predavali na univerzah v ZDA, Belgiji, Nemčiji in Španiji ... khmm, medtem ko je ljubljeni vodja bil komunist samo zato, da je lahko partijo rušil od znotraj, ker se je od zunaj ni dalo ...
Endimion sporočil: 10.306
[#2660686] 26.06.17 16:31 · odgovor na: najobj (#2660675)
Odgovori   +    7
It's getting better...

Ker lahko upravičeno dvomimo, da je rudeča kislina komunajzerska zajebala vse skup tudi na Wikipedii, in je Mali iz Murgel ukazal to tudi malo obtesati, ker vsi, ki imajo samo desno ledvico, so pokončni načelni, in taki od vekomaj, in tako že ne morew pisat...

Greš pol mal gledat kar na Kemijski institut:

www.ki.si/odseki/d03...ure-zupan/

Ta naš vrli načelni in samo desno ledvico posedujoči Jure... je dvakrat dobil.. Kidričevo nagrado. Če bi bila Jureta antikomunistična gorečnost, bi nagrado (katero si je po mojem mnenju zaradi strokovnosti na področju kemije vseeno zaslužil) zavrnil že zaradi tega, ker je poimenovana po enemu glavnih arhitektov Slovenske povojne politične arhitekture.


Veš druže najobjestnejši.

Pučnik je bil načelen. in za svojo načelnost plačal solidno visoko ceno, tako poklicno in še bolj na osebni ravni.

Moj stari foter je bil načelen. In za svojo načelnost plačal visoko ceno. ne osebno, pač pa poslovno.

Pučnik ni bil komunist. Moj stari foter je pa bil komunist (rdeč v pičku mater). A ker je dal mojega fotra krstit so ga fuknili iz partije, pol pa nazaj ni hotel. (Saj sm bil not pa me niste marali, kurc pol).

Ampak sta v svojih osebnih prepričanjih ostala pri svojih načelih. oba. in zato lahko oba močno spoštujem. Pri čemer moj deda nikol politik ni bil (Še sreča), ubogega pučnika pa so Ljubljeni vodja in ostali tako grdo nategnili....

Krdelo konvertitov, ki pa so "spregledali" šele 1990, ali pa kako leto pozneje, in se zdaj na ves glas prdušajo, kako bi oni ne vem kaj... to je pa za bruhanje.

in pol k gledaš komemoracije v čast Ljubljenemu vodji, in opaziš, da je povprečna starost vseh teh, ki navdušeno mahajo z modro rumenimi zastavicami lih tako, da so zopet šli v penzijo pravzaprav že med trahjanjem bivšega sistema, in so seveda iz onega sistema uspešno posesali vse ampak res čisto vse dobrobiti onih pravil, vključno s previsokimi penzijami...

Vsaj tiho naj bodo.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2660708] 26.06.17 18:50 · odgovor na: Endimion (#2660686)
Odgovori   +    7
zanimiv pogled... kar tiho naj bodo... tisti, ki so si potihoma mislili svoje, se ne izpostavljali in pridno delali, da se je sploh kaj v prejšnjem sistemu naredilo in raje niso tvegali življenja sebe in svojcev ... jaz lahko samo rečem, da hvala bogu, da so vsaj še kakšni strokovnjaki takrat ostali in se "ponižali" (ker alternativa je kot si sam lepo izpostavil Pučnika bila arest al pa bejž v tujino...) da so lahko naprej svojo strokovno pot šli... ker v Jugi se je vseeno marsikaj naredilo in to ne po zaslugi partijskih aparatčikov, ki bi (in so...) svojo integriteto (in mater, če se že spuščamo tako daleč...) prodali za prvo naslednjo titulo v izgradnji svoje nečimrne veličine, ampak zaradi sposobnih posameznikov, ki so navkljub svojemu nestrinjanju z okoljem v katerega so se žal rodili, temu okolju vseeno nekaj dali... in ti bi jim zdaj (od leta 91 dalje), ko so končno lahko brez zadržkov stopili naprej in izrazili svoje poglede, le-to prepovedal?!? ker niso bili "pokončni" in se kot mnogi med njimi zapili in "uživali" blagostanje prejšnjega sistema ali ker niso "pokončni" tvegali izgubiti vsega ali nenazadnje ker niso "pokončno" požrli dreka in na ves glas slavili zmag delovnega ljudstva? a onim, ki so pa pobijali in tlačili pa ni treba nič omejevat, kamoli prepovedovat, ane? Saj gospodje Bučar, Kučan, et co so pa ja spoštovana ugledna gospoda, ne da? hvala ku*cu za takšno sprevženo logiko ...

lpA

p.s.: preden mi odgovoriš, prosim preberi, kaj so komunjare počele s svojimi komunisteki, ki se niso čist 100% strinjali s partijo (A.Vode) pol se pa lahko naprej menimo o pokončnosti...
Endimion sporočil: 10.306
[#2660717] 26.06.17 19:34 · odgovor na: bobek13 (#2660708)
Odgovori   +    1
[bobek13]
zanimiv pogled... kar tiho naj bodo... tisti, ki so si potihoma mislili svoje, se ne izpostavljali in pridno delali, da se je sploh kaj v prejšnjem sistemu naredilo in raje niso tvegali življenja sebe in svojcev ... jaz lahko samo rečem, da hvala bogu, da so vsaj še kakšni strokovnjaki takrat ostali in se "ponižali" (ker alternativa je kot si sam lepo izpostavil Pučnika bila arest al pa bejž v tujino...) da so lahko naprej svojo strokovno pot šli... ker v Jugi se je vseeno marsikaj naredilo in to ne po zaslugi partijskih aparatčikov, ki bi (in so...) svojo integriteto (in mater, če se že spuščamo tako daleč...) prodali za prvo naslednjo titulo v izgradnji svoje nečimrne veličine, ampak zaradi sposobnih posameznikov, ki so navkljub svojemu nestrinjanju z okoljem v katerega so se žal rodili, temu okolju vseeno nekaj dali... in ti bi jim zdaj (od leta 91 dalje), ko so končno lahko brez zadržkov stopili naprej in izrazili svoje poglede, le-to prepovedal?!? ker niso bili "pokončni" in se kot mnogi med njimi zapili in "uživali" blagostanje prejšnjega sistema ali ker niso "pokončni" tvegali izgubiti vsega ali nenazadnje ker niso "pokončno" požrli dreka in na ves glas slavili zmag delovnega ljudstva? a onim, ki so pa pobijali in tlačili pa ni treba nič omejevat, kamoli prepovedovat, ane? Saj gospodje Bučar, Kučan, et co so pa ja spoštovana ugledna gospoda, ne da? hvala ku*cu za takšno sprevženo logiko ...

lpA

p.s.: preden mi odgovoriš, prosim preberi, kaj so komunjare počele s svojimi komunisteki, ki se niso čist 100% strinjali s partijo (A.Vode) pol se pa lahko naprej menimo o pokončnosti...
Ne rabim citat... Moj stari oce po ocetu je pokasiral zaradi krsta mojega oceta. Moj stari oce po materi pa je fasaldve leti Rase (rudnik v istri) ker je bil med vojno racunovodja v premogovniku Trbovlje. Ja zasavc. In ni nic pomagalo da je v onih 4 letih koga zvlekel ven iz przona nemskega pa da je sel med partizane. Nic ni pomagalo da so njegova zena (moja babi) kuhale in nosile hrano v hosto.... Dve leti v Labinu. A vsaj ziv je ostal. Mojo mamo je videl prvic ko je bila stara dve leti...

A to je bilo 60 in 70 let nazaj. Jaz mam venomer obcutek da sem posiljen. Ker nocm vec tega. Moji otroci pa se manj. Niso bili del sistema... In nocem da se jih tak sistem dotakne.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2660719] 26.06.17 19:43 · odgovor na: Endimion (#2660717)
Odgovori   +    7
se razumemo, noben si tega ne želi, ampak ne vidim kako bo tvoje agitiranje "naj so raje tiho" pripomoglo k temu??? a se ti ne zdi, da se stvari lahko obrnejo na bolje samo če nekdo (kdorkoli) izrazi svoje nestrinajnje? če smo vsi tiho, mora da je vsem fajn kot je, al kako? pravica do svobode govora je z razlogom od nekdaj VISOKO na listi prioritet vseh naprednih narodov/držav in se z njo ni za hecat... jaz te razumem, da nastavljaš ogledalo našim "desničarjem", ker si ga še (pre)velikokrat zaslužijo dobit servirano, še prevečkrat so podobni svojim "rabljem"... ma kar si prejle pisal je pa šlo predaleč... žal...

lpA
Endimion sporočil: 10.306
[#2660772] 27.06.17 07:47 · odgovor na: bobek13 (#2660719)
Odgovori   +    3
Ne gre za to da bi spodbujal enoumje.

Govorim o tem, da ne mores pizdit da je drzava potratna, hkrati pa vlagat vlogo za subvencijo za vrtec.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2660790] 27.06.17 09:29 · odgovor na: Endimion (#2660772)
Odgovori   +    2
zakaj ne? saj je potratna s (tudi) tvojim denarjem... je pa res, naši levaki si želijo točno take, da so lepo tiho, pridno plačujejo in se iz "načelnosti" še odrekajo vsem neumnostim, ki se plačujejo iz skupne sklede... torej potemtakem jaz, ki se ne strinjam s "subvencioniranjem" CDja ne smem hodit na koncerte, ali moram na kasi prosit, da mi zaračunajo 2x ali kar 5x cene vstopnice, katera je za tiste, ki jim je skupna skleda kul?

še enkrat, je*eš takšno "načelnost"...

LpA
najobj sporočil: 31.920
[#2660805] 27.06.17 10:50 · odgovor na: bobek13 (#2660719)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 27.06.2017 10:53
[bobek13]
se razumemo, noben si tega ne želi, ampak ne vidim kako bo tvoje agitiranje "naj so raje tiho" pripomoglo k temu??? a se ti ne zdi, da se stvari lahko obrnejo na bolje samo če nekdo (kdorkoli) izrazi svoje nestrinajnje? če smo vsi tiho, mora da je vsem fajn kot je, al kako? pravica do svobode govora je z razlogom od nekdaj VISOKO na listi prioritet vseh naprednih narodov/držav in se z njo ni za hecat... jaz te razumem, da nastavljaš ogledalo našim "desničarjem", ker si ga še (pre)velikokrat zaslužijo dobit servirano, še prevečkrat so podobni svojim "rabljem"... ma kar si prejle pisal je pa šlo predaleč... žal...

lpA
... čuj, kaj je prej šlo predaleč, ker je namreč Endimion pisal meni in se jaz z njim strinjam v nulo ? ...

P.S.: za razliko od Janšata in njemu podobnih grebatorjev meni nikoli ni noben roke zvijal, da bi šel v partijo in kot komandant njemu podobnih grebatorjev romal v Jajce, zato pa nikoli nisem šel v partijo in nikoli nisem romal v Jajce ... no, vsekakor pa danes ne bi lagal, da tega - če bi - nisem naredil, kaj šele da bi kot toti jure1943 pljuval po tistih, ki sem jih - tudi če s stisnjenimi zobmi - do zadnjega hvalil, da sem v zameno lahko študiral in predaval v tujini ... aja, kaj imaš ti danes od famozne svobode govora in kje - jebeš volitve in toti forum - jo ti pokončno uveljavljaš ? ...
Endimion sporočil: 10.306
[#2660815] 27.06.17 11:30 · odgovor na: bobek13 (#2660790)
Odgovori   +    1
Lej, ko je naš vrli profesor in v prostem cajtu mal minister dobil svojo profesorsko sinekuro na Faxcu, se je ravno pucalo oporečnike, ki so imeli dovolj jajc in vagine, da so uspeli razmišljat s svojo glavo.

in te je partija počistila.

na hrvaškem in v Srbiji direktno Broz. Slovenija paje bila privatno Kardeljevo lovišče.

A lahko razumeš, da v to silno gorečnost po iskanju "resnice" dvomim pri osebkih, ki so pri gradnji lastne kariere, mirno pljunili na svoja načela, in pridno delali tako zase kot za gradnjo samoupravne socialistične skupnosti.

Stavim levo jajce, da je zahvalni Juretov govor ob prejemu Borisa, leta 1976 bilo polno parol o gradnji socializma marksizma, in opiranju na lastne sile, in podobnih floskul.

lej lej.. Orka la pipa bi rekel nono:

www.gibanje-ops.com/...88-naprej-

Sploh oni zeleno pofarbani deli so sočni...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2660836] 27.06.17 12:49 · odgovor na: Endimion (#2660815)
Odgovori   +    5
ojoj stari... in ti se maš za vsegliharja... nič čudnega, da se nočem imenovat za enga...

pa kje pismo si ti mene našel, da sem jaz poklican zagovarjati Janšo in njegove ase??? vse kar ti jaz hočem povedat je, pod a) da super da kritiziraš "desne" ko delajo neumnosti, a prosim ne odrekaj nekomu pravice izrazit svoje mnenje (btw, a imaš ti o vsem eno/enako/isto mnenje kot si ga imel 3/10/20 let nazaj???) in pod b) kaj bi lahko kdaj tudi tako goreče poslal nekam levake, ki so nam priskutili še vsako možnost druge poti (oz. tretje, liberalizma ;-)) in nam naredili neizmerno škodo s svojim DELOVANJEM, ko že s takšno gorečnostjo kritiziraš "tadesne" za stvari, ki bi jih oni po TVOJE morali narediti pa niso, tolko, da vsaj malo uravnovesiš svojo globoko načelno in pokončno vsegliharsko držo...

pa drži se, meni se več ne da...

LpA
najobj sporočil: 31.920
[#2660843] 27.06.17 13:04 · odgovor na: Endimion (#2660815)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Lej, ko je naš vrli profesor in v prostem cajtu mal minister dobil svojo profesorsko sinekuro na Faxcu, se je ravno pucalo oporečnike, ki so imeli dovolj jajc in vagine, da so uspeli razmišljat s svojo glavo.

in te je partija počistila.

na hrvaškem in v Srbiji direktno Broz. Slovenija paje bila privatno Kardeljevo lovišče.

A lahko razumeš, da v to silno gorečnost po iskanju "resnice" dvomim pri osebkih, ki so pri gradnji lastne kariere, mirno pljunili na svoja načela, in pridno delali tako zase kot za gradnjo samoupravne socialistične skupnosti.

Stavim levo jajce, da je zahvalni Juretov govor ob prejemu Borisa, leta 1976 bilo polno parol o gradnji socializma marksizma, in opiranju na lastne sile, in podobnih floskul.

lej lej.. Orka la pipa bi rekel nono:

www.gibanje-ops.com/...88-naprej-

Sploh oni zeleno pofarbani deli so sočni...
... čuj, meni se za Janšatovo partijsko in vsako drugo kariero pravzaprav sladko jebe, mu pa s človeške plati zamerim, da je mladi Janša zaradi svoje partijske kariere zatajil lastnega očeta ... khmm, ker namreč rahlo dvomim, da se je mladi Janša na romanju v Jajce pred svojimi grebatorskimi partijskimi kolegi pretirano hvalil, da je bil njegov oče domobranec ...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2660844] 27.06.17 13:05 · odgovor na: najobj (#2660805)
Odgovori   +    4
evo, da ti (vama?) narišem kaj je narobe...

tvoj kolega je svoje pisarjenje temeljil na tezi, da je dotični (ki ga ne poznam in ne vem o njegovem delu praktično nič - enako kot vidva - al se morda motim?) se slinil in hlinil in hvalil komunajzle, da je lahko dogural kamor pač je in da je na podlagi te teze naj raje tiho kamoli , da kaj čez prejšnji sistem reče, ki mu je ja toliko dal (a je res, kaj pa če je dotični več sistemu dal???) ... jaz pa v to tezo ne verjamem, saj dotični (pa če se pod tem nick-om dejansko sploh oglaša ta oseba???) ni bil dogural ohoho visoko na FDV/EF/PF (kjer je dejansko udinjanje/slinjenje/hlinjenje in kar je še teh ritolizniških dejanj) ampak na kemiji, kjer je*iga vseeno še veljajo neke naravne zakonitosti (kot na MAFA), kjer ti prej omenjene lastnosti ne morejo dosti pomagat, če nimaš pojma o kemiji/fiziki/matematiki pa naj si še nevemkakodober ritoliznik...

ajd, še tebi lep dan, pa nea se preveč razburjat zaradi moje nepomembnosti...

LpA
najobj sporočil: 31.920
[#2660846] 27.06.17 13:10 · odgovor na: bobek13 (#2660844)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 27.06.2017 13:12
[bobek13]
evo, da ti (vama?) narišem kaj je narobe...

tvoj kolega je svoje pisarjenje temeljil na tezi, da je dotični (ki ga ne poznam in ne vem o njegovem delu praktično nič - enako kot vidva - al se morda motim?) se slinil in hlinil in hvalil komunajzle, da je lahko dogural kamor pač je in da je na podlagi te teze naj raje tiho kamoli , da kaj čez prejšnji sistem reče, ki mu je ja toliko dal (a je res, kaj pa če je dotični več sistemu dal???) ... jaz pa v to tezo ne verjamem, saj dotični (pa če se pod tem nick-om dejansko sploh oglaša ta oseba???) ni bil dogural ohoho visoko na FDV/EF/PF (kjer je dejansko udinjanje/slinjenje/hlinjenje in kar je še teh ritolizniških dejanj) ampak na kemiji, kjer je*iga vseeno še veljajo neke naravne zakonitosti (kot na MAFA), kjer ti prej omenjene lastnosti ne morejo dosti pomagat, če nimaš pojma o kemiji/fiziki/matematiki pa naj si še nevemkakodober ritoliznik...

ajd, še tebi lep dan, pa nea se preveč razburjat zaradi moje nepomembnosti...

LpA
... čuj, slabo si ti to narisal, ker onemu majstru jaz ne očitam, do kam je dogural, ampak mu očitam, da se je leta 1991 kar naenkrat spomnil, da mora vse pozabit ...

P.S.: na totem forumu vsi dobro vemo, da so komunisti izključno svojim najbolj gorečim oporečnikom omogočili, da so študirali v tujini in da so kot gostujoči profesorji predavali na univerzah v ZDA, Belgiji, Nemčiji in Španiji ...
GV-0633 sporočil: 508
[#2662410] 06.07.17 15:30
Odgovori   +    0
Prberite si še knjigo Otoki zakladov, avtorja Nicholasa Shaxsona, s podnaslovom: Davčne oaze-požiralci svetovnega bogastva, pa vam bodo šli še bolj lasje pokonci. To, da smo mafijska država je nesporno. Dokaz je popolna odvisnost medijev od politike in oblikovanje informacij po nareku ter isto s policijo in sodstvom. Celo tako daleč je šlo, da ima vsaka občina svojo malo mafijo, ki ljudem odžira še tisto malo, kar jim ne požre država. Vsi, ki dekajo v državni upravi, sodstvu in šolstvu so v tej državi privilegirani, ker jih politika vzdržuje kot neobhodno volilno bazo. Članek, ki ste ga napisali je zanič, oziroma mašilo, je pa pač honorar tudi del vaše osebne ekonomije, ki pravite, da je današnja ideologija. Se pravi, da po vašem brezpravno delavstvo živi brez idej, ker jim ekonomija enostavno ni dosegljiva in je njihova ideologija boj za preživetje. Razmislite kaj o človeškem dostojanstvu, ki je pohojeno in prav tako človekove pravice- sicer ne za vse.
anon-103039 sporočil: 24
[#2662937] 10.07.17 11:33
Odgovori   +    0
oh, pa tako lepo se je bralo...

Strani: 1