Strani: 1

crt sporočil: 27.182
[#2660198] 22.06.17 17:19
Odgovori   +    12
»Trajnost kot taka ni nikjer izrecno omenjena, izhajala naj bi posredno iz pojma dejavnosti. O opravljanju dejavnosti namreč ne moremo govoriti, če gre za enkraten ali občasen posel.
torej - to je analogno vprasanju, kako malo las moras imet, da si plesast, ali kolko kapelj naredi dez, vse skupaj pa je stvar dobre volje in pritiska davcnega inspektorja in urada.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2660257] 22.06.17 22:15 · odgovor na: crt (#2660198)
Odgovori   +    3
[crt]
> »Trajnost kot taka ni nikjer izrecno omenjena, izhajala naj bi posredno iz pojma dejavnosti. O opravljanju dejavnosti namreč ne moremo govoriti, če gre za enkraten ali občasen posel.

torej - to je analogno vprasanju, kako malo las moras imet, da si plesast, ali kolko kapelj naredi dez, vse skupaj pa je stvar dobre volje in pritiska davcnega inspektorja in urada.
Kdaj trgovanje postane dejavnost? Kdaj seks postane kurbarija?
MrRooky sporočil: 351
[#2660310] 23.06.17 09:50
Odgovori   +    5
WTF?????
Višina dohodka v evrih se določi ob upoštevanju vrednosti kriptovalut v evrih v času, ko je dohodek prejet.«

Fino, če zadeva raste, ko pa pade, pa plačaš davek na SLO idiotizem!!! Če rudarim lahko vsak dan dobim delček plačila za opravljene transakcije. Večina poolov ima to možnost, da nakažejo že 0,1 ali 0,2 enote v "denarnico". Torej denar je prejet in začne veljati napisano v članku:
"Višina dohodka v evrih se določi ob upoštevanju vrednosti kriptovalut v evrih v času, ko je dohodek prejet. Dohodke iz rudarjenja je treba prijaviti v 15 dneh, Furs pa na podlagi te prijave odmeri 25-odstotno akontacijo davka. Ob letnem obračunu dohodkov fizične osebe se naredi poračun in na podlagi tega morebitna vračila ali doplačila davka – odvisno od letnih zaslužkov posameznika, upoštevajoč dohodninsko lestvico."

Torej dragi "rudarji" prijavite FURsu vsak drugi dan zaslužek 0,1 ETH (če rudarite ETH na cca 180H/h) kar je cca 31€ dnevno. Pa sej niste resni...OK, ker je treba dohodke prijaviti v 15 dnevnem roku, bi to lahko seštevali in oddajali 2x mesečno... Čista bedarija! Kripto je vreden točno NIČ, dokler ga ne zamenjamo v denar ali z njim nekaj kupimo.

In ker so kripti zelo nagnjeni k nihanju (ni redkost + ali - 30-50% v enem dnevu, bo poračun zelo zanimiv :))))) Nekako mi manjka del tolmačenja, ki bi to uredil z preprostim dodatkom da se obračun naredi, ko je kripto zamenjan v denar ali opravljen nakup neke "dobrine". Do takrat pa je samo številka v neki denarnici.

Drugo, kar ni pojasnjeno je upoštevanje stroškov???? Če nekdo rudari z mašinco ki premore 6 grafičnih kartic pokuri cca 850W moči elektrike in to 24/7/365!!!! Kar je tudi nek strošek, ki če je rudarjenje dejavnost, je to strošek opravljanja dejavnosti. Kaj pa amortizacija računalnika? Taka mašina stane cca 3.000€... Aja, ker je to v dohodnini, potem ni stroška elektrike in amortizacije PC....

Trgovanje...Kaj pa če ne trgujem? recimo da sem kupil (kar trgovanje je!) za 1000€ ETH in danes je to vredno 7.000€??? Kaj pa je to? Isti qurac, kot če bi šel v banko in rekel, da bi za jurčka € kupil švicarskih frankov in jih dal na svoj račun.... Frank bi zrasel in bi recimo imel sedaj za 1.250€ v švicarjih? Na okencu zamenjam švicarje v € in imam 250€ razlike..Ali je to dobiček? Zaenkrat še ne, ampak ravno tako sem si z nakupom valute povečal "premoženje".... Enako lahko delam z kriptom, ampak tam mi bo pa dacar ocenil da gre za "dejavnost".

PS: Imam nekaj kriptov, knap pa nisem ;)
anon-408590 sporočil: 1
[#2660582] 25.06.17 21:38 · odgovor na: MrRooky (#2660310)
Odgovori   +    1
Sem prebral članek, pa še kar ne vem ali najsedaj to na 15 dni prijavljam ali kako.

Strani: 1