Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2659839] 20.06.17 19:09
Odgovori   +    31
Ko tole berem se mi pred očmi vrtijo skeči iz Monty Pythona.

To kar centralne banke delajo je preseglo že vse meje zdravega razuma. Če centralne banke in politiki tako brezsramno lažejo in to pri takih pomembnih zadevah kot je denar, čemu potem še lahko zaupaš? Bo takole kmalu s pokojninami? Pokojninskimi skladi? Delnicami?

Sorry fantje, a veste vsi ti prihranki, ki ste jih imeli v delnicah in obveznicah? Ja? No, od danes zjutraj smo vse to pobrisali.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2659846] 20.06.17 20:21
Odgovori   +    21
Zadnja sprememba: FIN-379669 20.06.2017 20:22
Pri nas pa smo jih naenkrat 3 (sistemske) banke rezali in nacionalizirali ter 2 drugi privatni poslali v državno nedrje in še danes se likvidirata na davkoplačevalskih plečih.

Od šuba 5 bank. Mala malica napram tem goljufivim španskim bančnikom.

Draghi (i šire) se je učil na našem primeru (Ciper je bil bolj za uverturo).

Druga kraja se je zgodila s prodajo NKBM za 250 mio eur.
bigl sporočil: 18.363
[#2659867] 21.06.17 06:40
Odgovori   +    3
Te banke ni več, za razliko pri nas. Čisto pravi izraz "zombi banka" ter s eveda, kdo bo odgvorajal za prevaro. In to veliko. In paleta odgovornih je široka. Pri nas pa prihajajo na dan novice o megalomanskem pranju denarja in tu bi rekel Šerlok je motiv, da se NLB ne želi prodati. Sledi za denarjem ostajajo. Razmišljam. Lep dan.

P.S. Prav je, da tožijo, če sedanji banki to predstavlja priložnost povečati poslovanje, pomeni, da je vredna več kot 1 evro. Nisem zasledil koliko denarja je španska država vložila v sanacijo te banke. Verjetno 0.
bc123a sporočil: 48.253
[#2659870] 21.06.17 07:29
Odgovori   +    18
Ali je v časih, ko naj bi bila kriza mimo, evropske banke pa v okrevanju in pod budnim očesom evropskih regulatorjev, res sprejemljivo, da banka maja poroča o več kot desetodstotnem CET1 in doseganju vseh zahtev že omenjenih evropskih regulatorjev, pri čemer ti ostanejo tiho, le mesec pozneje pa razglasijo, da so v isti banki ugotovili globoko negativen kapital? Če je uprava BPE tako zelo zavajala, bo za to odgovarjala? Če je regulator tako zelo spregledal dejansko stanje, bo za to vsaj izrazil obžalovanje?
Bravo.
Nadalje, ali je »pomembno poslabšanje likvidnostnih razmer« res nekaj, kar se rešuje z izbrisom lastnikov in celo upnikov banke, če pa je prav za takšna poslabšanja predviden instrument izredne likvidnostne pomoči (ELA), ki ga ECB ob tovrstnih – pogosto še precej hujših – težavah grških sistemskih bank redno uporablja že vsaj od leta 2010?
Se enkrat bravo. To, da se banko razglasi za insolventno, pri cemer so mocni indici, da je samo nelikvidna, po drugi strani pa iz politicnih razlogov EU/ECB vzdrzuje grske banke ki so nesolventne, in se pretvarja da so samo nelikvidne, je kriminal evropskih razseznosti.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2659933] 21.06.17 12:31
Odgovori   +    1
Po moje je kar prav, da je ta banka šla v stečaj na način kot je in se pripojila večji banki. Zagovarjal sem to tudi pri SLO bankah (tistih, ki ne bi preživele brez visoke injekcije države). Ves čas sem, laično in neumno najbrž,trobil, da bi vsaj eno od sistemskih bank poslali v stečaj in jo pripojili k drugi. Končna rešitev j ebila najbrždobra. Je pa dejstvo, da stresni testi kot kaže ne pomenijo nič. Kar sploh ni čudno, če je glavni kriterij gospodarska rast in ne konkreten pregled portfelja in posameznega upnika in stresni rezuiltat banke kot vsota stresnih testov upnikov.
Mogoče sem res malo preveč verjel, da so bile takrat vse SLO banke v buli, ampak ena od NLB ali NKBM bi morala iti v default. Sploh pa spačka od Probanke in Factor banke.
Predlog avtorju (ki pa ni predlog), ampak samo ugotovitev, ker je avtor razumen: Naslednji članek bo o pranju denarja v NLB in drugih slovenskih bankah.

Strani: 1