Strani: 1 2

vrac sporočil: 11.068
[#2658554] 13.06.17 20:00
Odgovori   +    26
Zakaj se je prodala NKBM za mizerno kupnino? "Gde burgija neče, para oče" pravi pregovor južnih bratovo. Za dobro podkupnino so pač prodali nekaj, kar ni njihovo. Sam še zmeraj upam, da bodo krivci postavljeni pred sodišče. Tega zločina se ne sme spregledati.
FIN-379669 sporočil: 7.956
[#2658555] 13.06.17 20:07
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: FIN-379669 13.06.2017 20:09
No, Tadej, z veseljem čakam na nadaljevanje te zgodbe... ker temu članku manjka zaključna misel ali pa vsaj drugi del zgodbe + zaključna misel.

Sicer pa barka plovi dalje in počasi, počasi, po slovenski navadi, se bodo glavni protagonisti umaknili iz abrambe vprašanj bail-ina, ki v bistvu prekriva pravo zgodbo o pljački stoletja (zato se je z NKBM mudilo... samo da prvi del provizij oz. zgodbe se zaključi). Jazbec čaka na zastaralne roke in potem bo nagrajen s službo ter dobro plačo.

In vsi tedanji protagonisti upajo na nagrado, ki še pride.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2658557] 13.06.17 20:18
Odgovori   +    14
V zvezi z bankami so omenjene besede »nesistemski«, vse nesistemske, še bolj sistemska...Kaj pravzaprav pomenijo te besede? Za začetek prva teza, če prodamo sistemsko banko bodo pretrgane lopovske, mafijske in klientelistične rakaste metastaze, ki se od te banke širijo po družbi in bomo rešili družbeno politični sistem Republike Slovenije. Druga teza, če prodamo sistemsko podjetje npr. Telekom ali Slovenske železnice bo propadel politični sistem. Tretja teza, zakaj si navadni Slovenci ne bi želeli propad tega lopovskega političnega sistema, ki se vrti okrog sistemske banke?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2658567] 13.06.17 21:05
Odgovori   +    21
Seveda gre ti zgodbi jemati z nekaj skepse, a pred kratkim so me kontaktirali z uredništva enega največjih svetovnih finančnih medijev in mi uvodoma povedali, da pripravljajo prispevek o »bail-inu po slovensko«, name pa se obračajo zato, ker jim je nekdo od naših vladajočih razložil, da sem »živa enciklopedija ekscesov tega bail-ina«.
Počasi se kar navadi, da.

Da (si) postajaš LEGENDA.

In z legendami je pač tako. Morda se bo še Pahor slikal s teboj in te pred volitvami objavil na njegovem instagramu. :))
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2658575] 13.06.17 21:29 · odgovor na: anon-333107 (#2658567)
Odgovori   +    4
[FrRoSt]
>

In z legendami je pač tako. Morda se bo še Pahor slikal s teboj in te pred volitvami objavil na njegovem instagramu. :))
Kaj ni Pahor plačal za sliko z Obamo? Menda plača tudi hrvaški legendi Kolindi za slikce (po hrvaško kipčke) z njo.
bigl sporočil: 18.363
[#2658587] 13.06.17 22:08
Odgovori   +    2
Tisto o dividendah v luksemburško ladlc firmo pa je zelo zanimivo. Lep dan.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2658609] 14.06.17 07:31
Odgovori   +    0
Nekako sem pričakoval kolumno o Banco Popular :-(
tstih sporočil: 5.199
[#2658613] 14.06.17 08:04
Odgovori   +    2
Marsikdo to ve. Toda za higieno takšnih člankov je vseeno treba v razkritju napisati, koliko podrejenih obveznic ima pisec in za kakšen znesek jih je pridobil. Glede sam vsebine pa - v Sloveniji je v navadi, da se o podcenjeni družinski srebrnini (ne povsem transparentno definirane družine) obrne vsak kamen in najde vsa dejstva. Le kupca, ki bi ponudil več ne.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2658617] 14.06.17 08:31 · odgovor na: tstih (#2658613)
Odgovori   +    8
[tstih]
...v Sloveniji je v navadi, da se o podcenjeni družinski srebrnini (ne povsem transparentno definirane družine) obrne vsak kamen in najde vsa dejstva. Le kupca, ki bi ponudil več ne.
Državna podjetja ali po mencingerijansko družinska srebrnina, ima v Sloveniji neprecenljivo vrednost kot arheološke najdbe in ko se pogovarjamo o ekonomiji se pravzaprav pogovarjamo o arheologiji.
najobj sporočil: 31.906
[#2658625] 14.06.17 09:17 · odgovor na: tstih (#2658613)
Odgovori   +    2
[tstih]
Marsikdo to ve. Toda za higieno takšnih člankov je vseeno treba v razkritju napisati, koliko podrejenih obveznic ima pisec in za kakšen znesek jih je pridobil. Glede sam vsebine pa - v Sloveniji je v navadi, da se o podcenjeni družinski srebrnini (ne povsem transparentno definirane družine) obrne vsak kamen in najde vsa dejstva. Le kupca, ki bi ponudil več ne.
... čuj, tota družina je zelo transparentno definirana in do njenega zadnjega člana prešteta, če pa ti nisi njen član, ker raje plačuješ davke v Angliji, pa je to tvoja stvar ... khmm, kakor je tvoja stvar, če prodajaš svoje stvari, čeprav nisi zadovoljen s ceno in jih prodajat sploh ne rabiš ...

P.S.: verjetno se bo sam "branil", ampak če me spomin ne vara, je Tadej že miljavžentkrat napisal, da je lastnik ukradenih in izbrisanih podrejenih obveznic NLB ...
rx170 sporočil: 6.398
[#2658630] 14.06.17 09:38 · odgovor na: tstih (#2658613)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: rx170 14.06.2017 09:39
[tstih]
Marsikdo to ve. Toda za higieno takšnih člankov je vseeno treba v razkritju napisati, koliko podrejenih obveznic ima pisec in za kakšen znesek jih je pridobil. Glede sam vsebine pa - v Sloveniji je v navadi, da se o podcenjeni družinski srebrnini (ne povsem transparentno definirane družine) obrne vsak kamen in najde vsa dejstva. Le kupca, ki bi ponudil več ne.
Dokler se ne raziščejo vse podrobnosti očitno kriminalnega delikta napihovanja negativnega kapitala, previsoke dokapitalizacije, vloge obeh vlad (2012 in 2013) in tudi vloge tako EC kot ECB pri tem, je povsem jasno da je treba prodajo ustaviti. Sploh, ker ne obstajajo prepričljivi poslovni razlogi za prodajo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2658649] 14.06.17 10:18 · odgovor na: anon-317028 (#2658575)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
Kaj ni Pahor plačal za sliko z Obamo? Menda plača tudi hrvaški legendi Kolindi za slikce (po hrvaško kipčke) z njo.
Ne bi vedu. Se ne spoznam na te zadeve. :)

Ti bo pa lahko TadejK povedal iz prve roke, če in kaj bo iztržil. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2658650] 14.06.17 10:23 · odgovor na: tstih (#2658613)
Odgovori   +    2
[tstih]
Marsikdo to ve. Toda za higieno takšnih člankov je vseeno treba v razkritju napisati, koliko podrejenih obveznic ima pisec in za kakšen znesek jih je pridobil.
Pobrskaj po Tadejevih starejših postih. Boš tam našel. Kar te zanima.
0301Nerth sporočil: 60
[#2658651] 14.06.17 10:23
Odgovori   +    5
Legenda Tadej Kotnik !!
anon-316368 sporočil: 957
[#2658662] 14.06.17 10:58 · odgovor na: anon-317028 (#2658557)
Odgovori   +    9
Tretja teza, zakaj si navadni Slovenci ne bi želeli propad tega lopovskega političnega sistema, ki se vrti okrog sistemske banke?
Zelo preprosto: 'Navadnih' Slovencev, ki želijo propad tega para-sistema, ki se je pred 25. leti potuhnil in pred skoraj desetimi leti dejansko prevzel državo, je premalo: to jasno kažejo volitve.
Zakaj pa ostali (večinski) del podpira obstanek tega para-sistema, je nekoliko bolj sociološko zapleteno. Približno petina teh je 'koristnikov sistema'. To je v prvi vrsti večina višjih javnih in dražvnih uslužbencev s koncentracijo v sodstvu, medijih, policiji, visokem šolstvu, socialnih službah in predvsem 'prostovoljcev' v t.i. civilni družbi (RK, taborniki, planinci, vrh gasilcev, večina študentskih orga in novinarsko/pisateljskih organizacije, stotine 'civilnih inštitutov' itd.). Ti zavestno in goreče odpirajo obstoječi sitem, ker bi brez njega zelo težko shajali, ker niso navajeni živeti od rezultatov svojega dela. Preostanek (4/5) pa se deli v glavnem na dve skupini. V eni so tisti, ki imajo glede na vloženo delo in prispevke, daleč prevelike dohodke (nižji uradniki, nižji javni uslužbenci, študentje, NOB- in udbovski upokojnci, veliko socialnih podpirancev z izkrivljenimi podatki itd. itd.). Velika skupina so še tisti, ki imajo obstoječi sistem 'naštudiran' z vsemi njegovimi slabostmi, kar veselo izkoriščajo in vedo, da bi v poštenem sistemu imeli znatno manj koristi. Slednjih ni tako malo, kot si ljudje mislijo. Ti slednji so najbolj 'perspektivni' del populacije za 'kadrovanje' v ožji (a ne odločujoči!) vrh obstoječe para-države, ki nam vlada.

Na 'voljnih', 'iznajdljivih' in lahko 'koruptivnih' počiva moč tega para-sistema z geslom:

Volite za nas - morda vas bomo izbrali v naš sistem in imeli boste neslutene možnosti (poglejte naše zveste direktorje, bankirje, sodnike, profesorje, molčeče akademike, ubogljiva novinarska in literarno/numetniška peresa), če ne, pa vam pokažemo, kako delamo z neubogljivimi 'janšisti' in kar je še preostalih ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2658681] 14.06.17 12:41 · odgovor na: BlazVo (#2658609)
Odgovori   +    2
[BlazVo]
Nekako sem pričakoval kolumno o Banco Popular :-(

Okvirno je planirana za teden osorej, ne morem pa zares obljubiti, ker je še veliko neznank. Recimo:
The bank’s CET1 fully loaded ratio stood at 7.33 percent in March
Ja kako? pa saj to je le malo manj kot 9.51% *regulatorna zahteva* ECB za Deutsche Bank, ki naj bi slednji zagotavljala absolutno trdnost celo dolgoročno (glej www.reuters.com/arti...KKBN14G0QK ) ...

Pa še recimo:
Kepler Chevreux SA expects litigation for mis-selling will require reimbursement of amount invested, given that most of the Tier 2 is held by retail clients; would not rule out litigation from AT1 holders
Po domače - trenutno razumem predvsem to, da ta evrobančniški nadrealizem bolj slabo razumem :)
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2658685] 14.06.17 12:51 · odgovor na: tstih (#2658613)
Odgovori   +    11
[tstih]
za higieno takšnih člankov je vseeno treba v razkritju napisati, koliko podrejenih obveznic ima pisec in za kakšen znesek jih je pridobil
Oboje sem javno že velikokrat povedal. Nikoli pa ne bi pričakoval, da bo cena, po kateri je bil na organiziranem trgu sklenjen kupoprodajni posel med dvema zasebnima vlagateljema, nekaj, kar bo problematizirano s strani libertarcev ...

[tstih]
v Sloveniji je v navadi, da se o podcenjeni družinski srebrnini (ne povsem transparentno definirane družine) obrne vsak kamen in najde vsa dejstva. Le kupca, ki bi ponudil več ne.
Tudi to sem že velikokrat povedal. Apollo je ponujal 200 - potem je Global Bancorp ponudil 250 - in takoj zatem so "naši" sporočili, da je Apollo ob pomoči EBRD izenačil to ponudbo in jima je že prodano za 250. Vsi linki na vire so tukaj: www.finance.si/8855619
tstih sporočil: 5.199
[#2658689] 14.06.17 13:34 · odgovor na: anon-15342 (#2658685)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> [tstih]
> za higieno takšnih člankov je vseeno treba v razkritju napisati, koliko podrejenih obveznic ima pisec in za kakšen znesek jih je pridobil
Oboje sem javno že velikokrat povedal. Nikoli pa ne bi pričakoval, da bo cena, po kateri je bil na organiziranem trgu sklenjen kupoprodajni posel med dvema zasebnima vlagateljema, nekaj, kar bo problematizirano s strani libertarcev ...
Saj ni problematizirano.

Gre za razkritje, ki ga od financne revije pricakujemo. Nekateri povedo, da imajo delnice. Drugi pa tudi koliko delnic (t.j. izpostavljenost). Stvar osebne odlocitve avtorja in tudi bralca, kako bo interpretiral to informacijo.

Jaz vedno pravim da so se za pravico do svobode govora borili ljudje, ki so imeli kaj pametnega za povedati.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2658705] 14.06.17 14:46 · odgovor na: anon-15342 (#2658681)
Odgovori   +    0
Ko boš razumel, da ne gre za Tier 1 ali Tier x, boš pa celo lahko resno pisal o teh zadevah.

Deutche Bank se lahko kadarkoli financira na trgu. Eni se pa ne morejo. Zato se jih razpusti, z vsemi posledicami.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2658706] 14.06.17 15:02 · odgovor na: BlazVo (#2658705)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-15342 14.06.2017 15:15
[BlazVo]
Ko boš razumel, da ne gre za Tier 1 ali Tier x, boš pa celo lahko resno pisal o teh zadevah.
Sem trikrat prebral in kot že tolikokrat prej ne vem, kaj si hotel povedati. Ker Tier omenjam edino v citatu o litigation, ti se pa obešaš na Tier, je edino, kar se mi zdi možno, da kot že tolikokrat prej nisi razumel tega citata, ki pravi:
- da je PRIČAKOVANO, da bodo retail imetniki Tier 2 [LT2 = podrejenih z dospetjem, UT2 = hibridnih] terjali polno poplačilo, pri čemer se bodo sklicevali na mis-selling
[potem je pa podpičje, ki pomeni, da sledi ločena trditev, ki je ...]
- da NI IZKLJUČENO, da bodo tudi imetniki Additional Tier 1 [CoCo] to poskušali

Česa torej po tvojem JAZ ne razumem? A tega, da za vsako banko so svoja "pravila" in to pač takšna, kot si jih izmislijo tisto noč, pa čeprav vsakič trdijo, da točno tako in nič drugače zapoveduje BRRD? Ne, tega pa res ne razumem, čeprav mimogrede, ne Banco Popular ne Tier ni bila téma te kolumne, pod katero zdaj razpravljava ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2658707] 14.06.17 15:04 · odgovor na: tstih (#2658689)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-15342 14.06.2017 15:16
[tstih]
Gre za razkritje, ki ga od financne revije pricakujemo. Nekateri povedo, da imajo delnice. Drugi pa tudi koliko delnic (t.j. izpostavljenost).
Ne ne. Ti si - citiram - od mene želel tudi informacijo, "za kakšen znesek jih je pridobil".

Predvsem pa, ta članek je o prodajni ceni NLB in NKBM. Kje ti vidiš, da želim z njim karkoli priboriti podrejencem?
najobj sporočil: 31.906
[#2658708] 14.06.17 15:07 · odgovor na: BlazVo (#2658705)
Odgovori   +    7
[BlazVo]
Ko boš razumel, da ne gre za Tier 1 ali Tier x, boš pa celo lahko resno pisal o teh zadevah.

Deutche Bank se lahko kadarkoli financira na trgu. Eni se pa ne morejo. Zato se jih razpusti, z vsemi posledicami.
... čuj, jaz sicer nimam pojma, kaj je Tier 1 ali Tier x, ampak če to za poslovanje bank znotraj enotnega evrskega območja ni pomembno, se jih z vsemi posledicami preprosto opusti ...

P.S.: ne morem verjeti, da ne razumeš, da ni finta v pravilih, ampak da je finta v dvojnih merilih ... khmm, oziroma v neskončnih variantah različnih meril, kako kao enotna pravila na različnih bankah znotraj enotnega evrskega območja različno uporabiti ...
crt sporočil: 27.164
[#2658723] 14.06.17 17:29 · odgovor na: tstih (#2658689)
Odgovori   +    8
[tstih]
> [TadejK]
> > [tstih]
> > za higieno takšnih člankov je vseeno treba v razkritju napisati, koliko podrejenih obveznic ima pisec in za kakšen znesek jih je pridobil
> Oboje sem javno že velikokrat povedal. Nikoli pa ne bi pričakoval, da bo cena, po kateri je bil na organiziranem trgu sklenjen kupoprodajni posel med dvema zasebnima vlagateljema, nekaj, kar bo problematizirano s strani libertarcev ...

Saj ni problematizirano.

Gre za razkritje, ki ga od financne revije pricakujemo. Nekateri povedo, da imajo delnice. Drugi pa tudi koliko delnic (t.j. izpostavljenost).
... pri cemer je ze to drugo bolj izjema kot pravilo, da bi kaksen avtor kot disclosure res razlagal tudi, za kaksen znesek je pridobil nalozbo, pa je ze velika redkost in dalec od ustaljene prakse.
Endimion sporočil: 10.297
[#2658727] 14.06.17 17:48 · odgovor na: anon-316368 (#2658662)
Odgovori   +    4
In to napise clovek ki je veliko vecino svoje kariere prebil kot del javnega skupnoskledarsko financiranega visokega solstva in bil vmes za "popoldanski s.p." se malo minister?

Clovek ki je 40 let vlekel placo iz proracuna mi tezko govori o prisesancih...
sopranos sporočil: 11.404
[#2658751] 14.06.17 20:48 · odgovor na: najobj (#2658625)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [tstih]
> Marsikdo to ve. Toda za higieno takšnih člankov je vseeno treba v razkritju napisati, koliko podrejenih obveznic ima pisec in za kakšen znesek jih je pridobil. Glede sam vsebine pa - v Sloveniji je v navadi, da se o podcenjeni družinski srebrnini (ne povsem transparentno definirane družine) obrne vsak kamen in najde vsa dejstva. Le kupca, ki bi ponudil več ne.

... čuj, tota družina je zelo transparentno definirana in do njenega zadnjega člana prešteta, če pa ti nisi njen član, ker raje plačuješ davke v Angliji, pa je to tvoja stvar ... khmm, kakor je tvoja stvar, če prodajaš svoje stvari, čeprav nisi zadovoljen s ceno in jih prodajat sploh ne rabiš ...

P.S.: verjetno se bo sam "branil", ampak če me spomin ne vara, je Tadej že miljavžentkrat napisal, da je lastnik ukradenih in izbrisanih podrejenih obveznic NLB ...
Čuj ti, se spomniš ko sva imela debato na temo stališča Tadeja glede prodaje državnih bank? :)
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2658758] 14.06.17 21:28 · odgovor na: BlazVo (#2658609)
Odgovori   +    2
[BlazVo]
Nekako sem pričakoval kolumno o Banco Popular :-(
Očitno bo res treba naslednjo kolumno spet posvetiti tematiki bail-ina, ker se ful dogaja. Ti omenjaš Banco Popular, ker ti ustreza zaradi izbrisov (the first application of EU's bail-in rules, modrujejo svetovni komentatorji in tako razkazujejo svojo neukost), in to je čisto legitimno. Je pa prav tako legitimno poročati še o nadaljevanju italijanskega upora, recimo ravno danes ...
Rescue without a bail-in for Veneto banks, Minister Padoan and the EU reassure
www.italy24.ilsole24...d=AEimkXdB
... in ravnokar še reality stranger than fiction ...
Germany, Italy push for changes to Europe's rules on bank failure
www.reuters.com/arti...SKBN1952HI
BlazVo sporočil: 2.599
[#2658765] 14.06.17 22:35 · odgovor na: anon-15342 (#2658706)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> [BlazVo]
> Ko boš razumel, da ne gre za Tier 1 ali Tier x, boš pa celo lahko resno pisal o teh zadevah.

Sem trikrat prebral in kot že tolikokrat prej ne vem, kaj si hotel povedati. Ker Tier omenjam edino v citatu o litigation, ti se pa obešaš na Tier, je edino, kar se mi zdi možno, da kot že tolikokrat prej nisi razumel tega citata, ki pravi:
- da je PRIČAKOVANO, da bodo retail imetniki Tier 2 [LT2 = podrejenih z dospetjem, UT2 = hibridnih] terjali polno poplačilo, pri čemer se bodo sklicevali na mis-selling
[potem je pa podpičje, ki pomeni, da sledi ločena trditev, ki je ...]
- da NI IZKLJUČENO, da bodo tudi imetniki Additional Tier 1 [CoCo] to poskušali

Česa torej po tvojem JAZ ne razumem? A tega, da za vsako banko so svoja "pravila" in to pač takšna, kot si jih izmislijo tisto noč, pa čeprav vsakič trdijo, da točno tako in nič drugače zapoveduje BRRD? Ne, tega pa res ne razumem, čeprav mimogrede, ne Banco Popular ne Tier ni bila téma te kolumne, pod katero zdaj razpravljava ...
The bank’s CET1 fully loaded ratio stood at 7.33 percent in March
Ja kako? pa saj to je le malo manj kot 9.51% *regulatorna zahteva* ECB za Deutsche Bank, ki naj bi slednji zagotavljala absolutno trdnost celo dolgoročno (glej www.reuters.com/arti...KKBN14G0QK ) ...
CET1 = Common Equity Tier 1

Glede na to, da je v mojem stavku omenjena DB, bi moralo biti jasno, da se nanaša na ta stavek.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2658766] 14.06.17 22:51 · odgovor na: anon-15342 (#2658758)
Odgovori   +    0
Mene v resnici ne zanima niti italijanski upor niti nemško taktiziranje glede tega

V principu se je treba v tržnem sistemu izogibat moralnega hazarda (t.j. privatizacije dobičkov in socializacije tveganj in izgub), kjer se le da. Ker drugače dobiš zanikern pajdaški kapitalizem, kot je npr. italijanski, ki že dvajset let ne zmore nobene rasti in je popolnoma izgubil stik z razvitim svetom.

Če se Italijani želijo še par naslednjih desetletij pacati v svojem kompostu, naj izvolijo. Sam pa bom po svojih močeh opozarjal, kako se lahko mi izvijemo iz svojega.

Ker si se glde bančne sanacije tako tesno zlizal z našimi mencigerjanci, mi je popolnoma jasno, da ne boš nikoli razumel, da mora v končni fazi trg odločiti, ali je neka finančna inštitucija solventna ali ne (OK, razen v obdobju splošne panike, ki pa se lahko meri v mesecih in ne v letih). In ker si v svojem poročanju o tej tematiki tako skrajno pristranski in selektiven, si bom pač dovolil sem in tja opozoriti na to.
najobj sporočil: 31.906
[#2658799] 15.06.17 09:15 · odgovor na: sopranos (#2658751)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.06.2017 09:19
[sopranos]
> [najobj]
> > [tstih]
> > Marsikdo to ve. Toda za higieno takšnih člankov je vseeno treba v razkritju napisati, koliko podrejenih obveznic ima pisec in za kakšen znesek jih je pridobil. Glede sam vsebine pa - v Sloveniji je v navadi, da se o podcenjeni družinski srebrnini (ne povsem transparentno definirane družine) obrne vsak kamen in najde vsa dejstva. Le kupca, ki bi ponudil več ne.
>
> ... čuj, tota družina je zelo transparentno definirana in do njenega zadnjega člana prešteta, če pa ti nisi njen član, ker raje plačuješ davke v Angliji, pa je to tvoja stvar ... khmm, kakor je tvoja stvar, če prodajaš svoje stvari, čeprav nisi zadovoljen s ceno in jih prodajat sploh ne rabiš ...
>
> P.S.: verjetno se bo sam "branil", ampak če me spomin ne vara, je Tadej že miljavžentkrat napisal, da je lastnik ukradenih in izbrisanih podrejenih obveznic NLB ...
Čuj ti, se spomniš ko sva imela debato na temo stališča Tadeja glede prodaje državnih bank? :)
... ja, seveda se spomnim, spomnim pa se tudi totega forum.finance.si/?m=...535&single Tadejevega posta, ki sva ga imela za izhodišče najine debate ... no, če pa je svoje stališče glede prodaje državnih bank Tadej spremenil in in zakaj ga je spremenil, pa naj kar sam pove ... khmm, če slučajno bere - OK, bere ziher - in odgovarja še komu drugemu kot pa zgolj eminentnim doktorjem psihologije in finančnikom z 20-letnimi izkušnjami v upravah in nadzornih svetih družb in eminentnim nekdanjim in bodočim politikom iz slovenske diaspore v Angliji ...

P.S.: če je Tadej spremenil svoje stališče glede prodaje slovenskega premoženja, ki so ga Slovenci pod vodstvom nesposobnih komunistov ustvarili v oni prejšnji državi, mu niti ne zamerim in če malo pomislim, kaj se dogaja, je to državo itak najboljše razpustiti in pustiti, naj si vsak vzame, kar si hoče, slovenska raja pa naj bo spet to, kar je bila pred 100 in več leti, ker je isti kurac, kdo jo ropa ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2658812] 15.06.17 10:09 · odgovor na: BlazVo (#2658766)
Odgovori   +    4
[BlazVo]
Ker si se glde bančne sanacije tako tesno zlizal z našimi mencigerjanci
Nikoli se nisem zlizoval z njimi in se tudi ne nameravam. Z Mencingerjem sem se pogovarjal dvakrat v življenju, s Križaničem enkrat (leta 2009), z Boletom in Štiblarjem pa še nikoli. Ampak spet sva od vsebine zašla ad hominem ...
[BlazVo]
mi je popolnoma jasno, da ne boš nikoli razumel, da mora v končni fazi trg odločiti, ali je neka finančna inštitucija solventna ali ne
In pri nas je
(1) V noči s 17. na 18. decembra 2013 odločil trg?
(2) Ta trg je takrat odločil, da je od 23 bank in hranilnic v Sloveniji vseh tistih šest, ki so imele izdane podrejene obveznice, insolventnih, vseh sedemnajst brez takih obveznic pa solventnih, ali kako?
[BlazVo]
In ker si v svojem poročanju o tej tematiki tako skrajno pristranski in selektiven, si bom pač dovolil sem in tja opozoriti na to.
Hvala za ta opozorila - dokler se pogovarjamo o dejstvih, je to mišljeno brez cinizma. Mi pa prosim razloži, kako sem v svoji skrajni pristranskosti in selektivnosti bil zmožen napisati recimo tole:
www.finance.si/8840289
Ta »izum« portugalske centralne banke je precej očitno protipraven – čeravno v njem formalno ni izbrisov brez nadomestila, gre morda celo za najspornejše »striženje« upnikov banke v EU doslej. Prvič, NB je tik pred prenosom dosegala ne le pozitiven kapital, temveč tudi zahtevano kapitalsko ustreznost; drugič, celo če bi bila prisilna pretvorba kljub temu dopustna, bi morale biti obveznice NB pretvorjene v delnice NB, in ne v obveznice BES; in tretjič, celo če bi bil tudi prenos na drugo banko dopusten, bi morale biti vse navadne obveznice NB obravnavane enako, a imetniki 52 izdaj ne bodo izgubili ničesar, imetniki preostalih petih izdaj pa večino vložka.
Zakaj sem, po tvojem, šel predstavljati bralcem Financ to dogajanje v portugalski banki in tako pljuvati v lastno skledo, če bi ga pa v svoji skrajni pristranskosti in selektivnosti lahko zamolčal? Ali pa če sem ga že omenjal, zakaj nisem poudarka prestavil na dejstvo, da so tam objavili vrednotenje premoženja banke, ki je izkazovalo njeno insolventnost, pa da so to storili celo na Cipru za Bank of Cyprus ( www.centralbank.gov....8april.pdf ), pri nas je pa še po treh letih in pol to vrednotenje bojda strogo tajni element "arhiva ECB" in Banka Slovenije poskuša celo prek ustavnega sodišča doseči, da vpogleda v ugotovitve, kako so se izdelovala ta vrednotenja, ne sme imeti nihče na svetu razen ECB?

Naša zgodba je v mnogih pogledih prav zares unikatna, to ti lahko pove tudi marsikdo od neprizadetih in nepristranskih.

Strani: 1 2