Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Politična revščina

Strani: 1

crt sporočil: 27.190
[#2658061] 10.06.17 08:53
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: crt 10.06.2017 09:03
Mnogo težje pa je razumeti, tudi upoštevajoč izrazito kratkoročno logiko delovanja političnih strank, da patološke strankarske prakse iz politično infantilnih nacionalnih okolij na supranacionalni ravni namesto sankcije doživijo afirmacijo.
razumevanje tega je tezko samo v primeru, ce clovek izhaja iz predpostavke, da so vse stvari, ki mu niso vsec, specificne za slovenijo ali za kao-post-komunistcne drzave in idealizira "razviti svet" (po moznosti takega, kot ga pozna od XX let nazaj skozi neko osebno izkusnjo, ki se potem raztegne v vecnost in splosnost), ces tam je vse urejeno, krasno, pravilno in pravicno.

taksna predpostavka je lahko stvar informacijskega dosega "meje moje drzave so meje mojega sveta", lahko pa je tudi stvar cisto enostavne cloveske potrebe verjeti v nekaj lepsega kot tisto, kar gleda okoli sebe. bolj kot je nekaj oddaljeno od neposredne blizine, lazje je tistemu pripisovati cudovite lastnosti, ker pac nisi dnevno soocen z vso kosmatostjo, kot si v domacem okolju. familiarity breeds contempt - okoli sebe vidis same grdobije, tam nekje cez na koncu mavrice pa same lepotije.

nic od zgornjega ne pomeni, da je v sloveniji vse super ali da ni nicesar, za kar bi si lahko prizadevali. dalec od tega. pomeni samo, da nerealne predstave v tem procesu ne pomagajo, kvecjemu vodijo v vedno nova razocaranja. vedno nova razocaranja so vedno nove frustracije, njih kopicenje pa vodi v "naj ze Nekdo Nekaj naredi, pa naj stane (druge), kar hoce".
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2658062] 10.06.17 09:09
Odgovori   +    10
Politike in pleničke je treba pogosto menjavati in to iz istega razloga, je rekel Mark Twain. V Sloveniji to v celoti ne drži, ker politiki hitreje menjavajo politični nazor kot menjavamo pleničke. In zanimivo, menjavanje političnega nazora in sprehajanja iz ene politične stranke v drugo stranko je nekaj popolnoma normalnega in nihče nikomur ne očita ničesar ali bohnedaj odpadništva. Spomnimo se Kranjskih Nemcev, ki so se po dolgih letih šele leta 1883 osvobodili političnega predsodka in ugotovili nesmotrnost vztrajanja na stališču, da je sodelovanje s komerkoli iz slovenskega političnega tabora nesprejemljivo. Danes v naši politični revščini imamo le slovenski tabor pa še vedno nekateri trmoglavo ne želijo sodelovanja z drugimi.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2658081] 10.06.17 14:30
Odgovori   +    3
EU je prevzela vzhodnoevropska linija z Merklco na celu. Samo stvar casa je izstop iz NATA. Rusi so pac naravni zaveznik, pa plin, pa to. Liberalizem? Maskarada. Zeleni? Maskarada.Kapitalizem? Ne maram za grozdje, prekislo je se. Bi, ce bi znali in zmogli. Pa se delamo nekaj, kar nismo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2658086] 10.06.17 14:53 · odgovor na: crt (#2658061)
Odgovori   +    1
UDBA je vse to zakuhala. :)
vrac sporočil: 11.068
[#2658088] 10.06.17 14:59 · odgovor na: (#2658071)
Odgovori   +    0
[Wulfe]
slika je dobra in verna. eu nima ne mandata, ne statuta, da bi direktno posegal v članice, njihove politične strukture in procese.

proces globalne integracije ima še dolgo pot pred sabo. človeštvo je razdeljeno po več premisah. najbolj okorela in težavna je prav gotovo tista, ki deli ljudi državljanstvu nacionalnih držav. WTF, zakaj recimo ne smem (odnosno ne morem, ker ni omogočeno v EU listini) voliti za člane EU parlamenta direktno? zakaj lahko volim le slovenske državljane? kaj pa, če bi kandidat iz avstrije, nemčije ali madžarske najbolje zastopal moje interese in politične poglede, ki jih tudi jaz zagovarjam?
To je zato, ker je zastopstvo v Parlamentu EU nerecipročno. Države z več prebivalci imajo manj poslancev v primerjavi s številom prebivalcev kot male države. Po tvojem sistemu Slovenci najverjetneje splon me bi imeli poslanca v EU Parlamentu, tako jih imamo pa 7 se mi zdi.
GV-0633 sporočil: 508
[#2658090] 10.06.17 15:07
Odgovori   +    17
Nakladanje o liberalizmu je v bistvu liberalizem. Slovenija je pa pač skrita za nekimi paravani, ki so mešanica vseh ideologiji, skrivajo pa en sam velik mafijski sistem, ki je daleč od liberalizma. Isti režim vodi državo že od leta 1942 in se je iz trdega stalinističnega komunizma preoblikoval v vse kar je bilo aktualno za druge, predsvem ameriko in evropo, da so nas pač take videli. Cel čas pa se dogaja ista zgodba. Ogromna državna uprava v kateri je skrita tudi vojska in policija in ki je v celoti tako razvejana, da nihče več ne ve kaj kdo dela, ker nihče za nič ne odgovarja. Zakonodaja je naravnana tako, da se malega človeka kaznuje za vsako napakico, velike ribe na vrhu pa so vedno pdoprte z sodiščem in celotnim državnim sistemom. Iz tega ni rešitve in mladi intelektualci, ki so še ostali v Sloveniji bi morali bolj radikalno odrivati celoten mafijski sistem, kar pa si nihče ne upa, tudi avtor ne. Ta avtorjeva razmišljanaj so pač drotinice, da pokaže, da še obstaja in da se kao bori za pravice naroda. Žalostno kam smo prošli.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2658093] 10.06.17 15:31 · odgovor na: GV-0633 (#2658090)
Odgovori   +    3
Pokojni Zarko Petan je rekel: komunistov ni, so samo interesi.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2658139] 11.06.17 09:05 · odgovor na: GV-0633 (#2658090)
Odgovori   +    9
[GV-0633]
Nakladanje o liberalizmu je v bistvu liberalizem. Slovenija je pa pač skrita za nekimi paravani, ki so mešanica vseh ideologiji, skrivajo pa en sam velik mafijski sistem, ki je daleč od liberalizma...
Kaj je bistvo neoliberalizma? Država je pod kontrolo ekonomije in financ, ki na državo gledajo kot na svojo lastnino in gospodarijo z državo. Seveda, v Sloveniji neoliberalizma ni, kajti vse je pod kontrolo sindikatov javnega sektorja, ki gospodarijo in premetavajo državo kakor želijo.
anon-421915 sporočil: 111
[#2658148] 11.06.17 10:17
Odgovori   +    6
Tudi sam sem se spraseval, kaj ima Cerar in SMC z liberalci ALDE. Matej hvala - NIC.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2658228] 12.06.17 07:44
Odgovori   +    1
Res. Nič drugače, oz. še slabše je v ZDA. In kaj zdaj? Je tudi svetlejša plat evropske politike. Francija z Macronom je tak primer. Tudi Merklova se je po katastrofalni napaki z begunci zresnila.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2658232] 12.06.17 07:54 · odgovor na: crt (#2658061)
Odgovori   +    5
[crt]
> Mnogo težje pa je razumeti, tudi upoštevajoč izrazito kratkoročno logiko delovanja političnih strank, da patološke strankarske prakse iz politično infantilnih nacionalnih okolij na supranacionalni ravni namesto sankcije doživijo afirmacijo.

razumevanje tega je tezko samo v primeru, ce clovek izhaja iz predpostavke, da so vse stvari, ki mu niso vsec, specificne za slovenijo ali za kao-post-komunistcne drzave in idealizira "razviti svet" (po moznosti takega, kot ga pozna od XX let nazaj skozi neko osebno izkusnjo, ki se potem raztegne v vecnost in splosnost), ces tam je vse urejeno, krasno, pravilno in pravicno.

taksna predpostavka je lahko stvar informacijskega dosega "meje moje drzave so meje mojega sveta", lahko pa je tudi stvar cisto enostavne cloveske potrebe verjeti v nekaj lepsega kot tisto, kar gleda okoli sebe. bolj kot je nekaj oddaljeno od neposredne blizine, lazje je tistemu pripisovati cudovite lastnosti, ker pac nisi dnevno soocen z vso kosmatostjo, kot si v domacem okolju. familiarity breeds contempt - okoli sebe vidis same grdobije, tam nekje cez na koncu mavrice pa same lepotije.

nic od zgornjega ne pomeni, da je v sloveniji vse super ali da ni nicesar, za kar bi si lahko prizadevali. dalec od tega. pomeni samo, da nerealne predstave v tem procesu ne pomagajo, kvecjemu vodijo v vedno nova razocaranja. vedno nova razocaranja so vedno nove frustracije, njih kopicenje pa vodi v "naj ze Nekdo Nekaj naredi, pa naj stane (druge), kar hoce".
Točno. In tudi pri Orbanu ni vse narobe. Toliko neumni pa Madžari spet niso.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2658233] 12.06.17 08:02 · odgovor na: (#2658071)
Odgovori   +    4
[Wulfe]
slika je dobra in verna. eu nima ne mandata, ne statuta, da bi direktno posegal v članice, njihove politične strukture in procese.

proces globalne integracije ima še dolgo pot pred sabo. človeštvo je razdeljeno po več premisah. najbolj okorela in težavna je prav gotovo tista, ki deli ljudi državljanstvu nacionalnih držav. WTF, zakaj recimo ne smem (odnosno ne morem, ker ni omogočeno v EU listini) voliti za člane EU parlamenta direktno? zakaj lahko volim le slovenske državljane? kaj pa, če bi kandidat iz avstrije, nemčije ali madžarske najbolje zastopal moje interese in politične poglede, ki jih tudi jaz zagovarjam?
Ja no...to že. Ampak vseeno je marsikaj, kar se dogaja lokalno tudi ali še najbolj pomembno. Zato je smiselno, da se določene stvari urejajo v ustrezno široki skupnosti. Nacionalne države so mogoče videti okorele in zastarele. Ampak po moje se na koncu izkaže, da ravno neka primerna zavest pripadnosti določeni skupnosti pomeni veliko motivacijo za ustvarjalnost in prizadevanje za napredek. Taka skupnost je od družine, prek vasi lai mesta do nacionalne države in širših skupnosti.

Strani: 1