Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pri Cerarju je polno trumpov

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2656204] 31.05.17 20:50
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-317028 31.05.2017 20:52
Pravkar sem na Damijanovem blogu prebral:
Včerajšnji 3-urni sestanek med nekaj predstavniki vlade in koalicije ter upokojenimi uglednimi gospodarskimi predstavniki Zveze društev upokojencev (ZDUS) in tremi člani Sveta za civilni nadzor je bil dober piarovski manever vlade. Omogočil je predsedniku vlade Miru Cerarju, da je lahko na tv povedal:
»Danes smo se ponovno sestali s predstavniki civilne iniciative in vodstvom Zveze društev upokojencev Slovenije in zelo uglednimi nekdanjimi gospodarstveniki Slovenije, ki smo jim več ur pojasnjevali vse spektre tega. In na koncu so rekli: res je, zdaj ali nikoli«
Ta izjava predsednika vlade je seveda čista manipulacija, saj nakazuje na to, da naj bi vlada uspešno prepričala predstavnike upokojencev in civilne družbe, da so njeni načrti za izvedbo gradnje in financiranja drugega tira pravilni in da zdaj obe skupini vladne načrte podpirata. Dejansko pa predstavniki vlade na tem srečanju niso podali nobene nove informacije...

Damijan je napovedal, da bo jutri dopoldne na upravni enoti v Ljubljani oddal svoj podpis za referendum, jaz tudi pa ne jutri, ker UE v Novem mestu v četrtek ne dela, bom pa v petek pa še kakšnih deset pripeljal s sabo.
anon-190292 sporočil: 2.667
[#2668088] 19.08.17 08:22
Odgovori   +    2
Predsednik vlade je bil pred izvolitvijo za PM, če malo poenostavim član vplivnega pravniškega lobija, ki je po naročilu in za plačilo pojasnjeval pravni red za naročnike in je že večkrat dokazal , da o realnem sektorju , ki tudi polni proračun ve bore malo. Dobro pa obvlada razne obvode, ki naj bi ustvarili vtis demokratičnosti vladanja in njega samega kot je opisano v članku. Izjavo ministra Počivalška pa razumem kot poskus navodila ali usmeritve državnim organom .
Dejstvo, da se predsednik vlade pojavi ob županu po objavi prisluhov pa meni daje vtis, da je vplivnežev brez aktivnih funkcij med salonskimi levičarji bistveno več kot na funkciji in, da njihov vpliv ne seže preko meja doline šentflorjanske.

Strani: 1