Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek 25 let Financ: to so bile najodmevnejše kolumne

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2654119] 20.05.17 15:08 · odgovor na: (#2654112)
Odgovori   +    13
[jezdec666]
Nekatere kolumne ali kolumnisti so tako legendarni, da bi jih lahko spairali v fajn knjigo za prihodnje rodove.
Najhuje je, da se o tem, kaj je potrebno narediti za izboljšanje življenja ljudi in njihovega blagostanja piše že 25 let. Ampak se zadeve kljub temu zelo, zelo počasi spreminjajo.

Pod sedanjo vlado mafijcev pa celo doživljamo restavracijo prejšnjega režima, ko razni Zemljariči, Kocijančiči, Isajloviči in podobni kažejo kako se požvižgajo na vse in kako veliko moč imajo v resnici.
bigl sporočil: 18.363
[#2654122] 20.05.17 15:39 · odgovor na: (#2654121)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bigl 20.05.2017 15:40
[republican]
> [sopranos]
> Najhuje je, da se o tem, kaj je potrebno narediti za izboljšanje življenja ljudi in njihovega blagostanja piše že 25 let.

Ne samo 25 let. Več kot sto let je že jasno, da ljudje najbolje živijo v germanskih kapitalističnih državah (vključno z večino njihovih bivših kolonij). Očitno Germani vedo bolje kot ostali, kaj je treba narediti za izboljšanje življenja ljudi in njihovega blagostanja.
Mi nismo samo geografsko del tega prostora ampak tudi genetsko je ta prostor precej tudi slovenski.
No, med pisci - kolumnisti, bral sem vse, je nad vsemi, TadejK. Lep dan.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2654123] 20.05.17 15:44 · odgovor na: sopranos (#2654119)
Odgovori   +    2
[sopranos]
> [jezdec666]
> Nekatere kolumne ali kolumnisti so tako legendarni, da bi jih lahko spairali v fajn knjigo za prihodnje rodove.

Najhuje je, da se o tem, kaj je potrebno narediti za izboljšanje življenja ljudi in njihovega blagostanja piše že 25 let. Ampak se zadeve kljub temu zelo, zelo počasi spreminjajo.

Pod sedanjo vlado mafijcev pa celo doživljamo restavracijo prejšnjega režima, ko razni Zemljariči, Kocijančiči, Isajloviči in podobni kažejo kako se požvižgajo na vse in kako veliko moč imajo v resnici.
Sprijazni se (jaz sem se že). Kot je dejal tisti Božo, brez UDBE se tukaj v Sloveniji pač nič ne zgodi pomembnega. UDBA je imela agendo (tega ji ne moreš očitat), ampak zdaj, ker UDB-e ni več, smo malce zgubljeni. Potrebujemo gospodarja-mafijo, ampak tale mafija danes nima agende. To je pač naš modus operandi, ampak naš novi gospodar nam dopušča preveč svobode, ali pa se mu jebe. Mi znamo sebe šofirati samo tako za silo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2654125] 20.05.17 15:49 · odgovor na: bigl (#2654122)
Odgovori   +    1
[bigl]
> [republican]
> > [sopranos]
> > Najhuje je, da se o tem, kaj je potrebno narediti za izboljšanje življenja ljudi in njihovega blagostanja piše že 25 let.
>
> Ne samo 25 let. Več kot sto let je že jasno, da ljudje najbolje živijo v germanskih kapitalističnih državah (vključno z večino njihovih bivših kolonij). Očitno Germani vedo bolje kot ostali, kaj je treba narediti za izboljšanje življenja ljudi in njihovega blagostanja.

Mi nismo samo geografsko del tega prostora ampak tudi genetsko je ta prostor precej tudi slovenski.
No, med pisci - kolumnisti, bral sem vse, je nad vsemi, TadejK. Lep dan.
Najboljši komentator je bil Mićo Mrkaić, ampak je pregorel. Zdaj dela za IMF, politično-finančno-birokratski dinozaver. Lepa, Mefisto bi se smejal.
bigl sporočil: 18.363
[#2654127] 20.05.17 15:55 · odgovor na: anon-204390 (#2654125)
Odgovori   +    1
Al pa se je izpel, mislim, da se je že ponavljal:-). Lep dan.

P.S. Bilo je zanimo branje, ne rečem, a kopal je preplitko. Všečno kritično, bi bil primerješi izraz.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2654129] 20.05.17 16:06 · odgovor na: bigl (#2654127)
Odgovori   +    4
[bigl]
Al pa se je izpel, mislim, da se je že ponavljal:-). Lep dan.

P.S. Bilo je zanimo branje, ne rečem, a kopal je preplitko. Všečno kritično, bi bil primerješi izraz.
Mićo je fizik, pa mu je prebilo, v nekem trenutku je mislil, da je najpametnejši človek na tem svetu. Poznam to vrsto ljudi. Potem je pač pregorel in emigriral. Zdaj se je soočil z realnostjo in se gre birokrata. Ima pa tudi ženo in familijo, kar je navsezadnje dobro zanj.
sopranos sporočil: 11.404
[#2654136] 20.05.17 16:40 · odgovor na: (#2654124)
Odgovori   +    10
[republican]
> [bigl]
> Mi nismo samo geografsko del tega prostora ampak tudi genetsko je ta prostor precej tudi slovenski.

Stavim, da bi bil standard Slovencev danes povsem primerljiv s standardom Avstrijcev, če bi Slovenija ostala del Avstrije, namesto del Jugoslavije. Slovani in Romani (da ostalih niti ne omenjam) očitno ne znamo tako dobro upravljati svojih držav, kot Germani.
No, jaz vseeno ne bi preveč Germanov v zvezde koval. Še manj bi pa Slovence v nič dajal.

Dejstvo je, da smo Slovenci majhen narod. Prej so nas Germani dol tlačili, potem smo dobili podivjane komuniste, ki so uničili še tisto malega meščanstva kar smo ga imeli. Hkrati pa smo bili od leta 1918 s skupni državi z državami, ki so bile bistveno manj razvite od nas.

Šele zadnjih 25 let se počasi v Sloveniji oblikuje zaseben sektor, elita. Ljudje, družine, ki so do denarja prišle s poštenim delom. Počasi se kopiči premoženje.

S tem, da je nesnage iz prejšnjega režima še ogromno. In tega gnoja ne moreš skidati v 25 letih. Se pa Slovenija vseeno počasi odpira. So sektorji in področja, kjer se precej napreduje. A potrebnih bo še 25 let, da se zadeve nekako stabilizirajo in umirijo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2654141] 20.05.17 17:11 · odgovor na: (#2654121)
Odgovori   +    5
[republican]
> [sopranos]
> Najhuje je, da se o tem, kaj je potrebno narediti za izboljšanje življenja ljudi in njihovega blagostanja piše že 25 let.

Ne samo 25 let. Več kot sto let je že jasno, da ljudje najbolje živijo v germanskih kapitalističnih državah (vključno z večino njihovih bivših kolonij). Očitno Germani vedo bolje kot ostali, kaj je treba narediti za izboljšanje življenja ljudi in njihovega blagostanja.
No ja, to sicer ni čisto res. V Sloveniji in Grčiji je ogromno ljudi, ki imajo zelo, zelo dober standard, kakovost življenja. Kakovost s katero se večina Nemcev ne more niti primerjati.

Je pa res, da se precej tega lagodnega življenja in kvalitete ustvarja na račun večine ostalih ljudi. Pa tudi zaradi tega, ker si na ta način lahko privoščijo izdelke in storitve, ki jih proizvede Zahod.

Se pa Slovenci premalo zavedamo, da bo enkrat prišel račun za takšno lagodno življenje. Grki ga že sedaj plačujejo. Mi ga pa še bomo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2654142] 20.05.17 17:13 · odgovor na: (#2654124)
Odgovori   +    0
[republican]
> [bigl]
> Mi nismo samo geografsko del tega prostora ampak tudi genetsko je ta prostor precej tudi slovenski.

Stavim, da bi bil standard Slovencev danes povsem primerljiv s standardom Avstrijcev, če bi Slovenija ostala del Avstrije, namesto del Jugoslavije. Slovani in Romani (da ostalih niti ne omenjam) očitno ne znamo tako dobro upravljati svojih držav, kot Germani.
Ja ampak Germani so parkrat v zgodovini kar močno zajebali. Jih je rešila samo cifra.
vrac sporočil: 11.068
[#2654144] 20.05.17 17:26 · odgovor na: anon-204390 (#2654129)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [bigl]
> Al pa se je izpel, mislim, da se je že ponavljal:-). Lep dan.
>
> P.S. Bilo je zanimo branje, ne rečem, a kopal je preplitko. Všečno kritično, bi bil primerješi izraz.

Mićo je fizik, pa mu je prebilo, v nekem trenutku je mislil, da je najpametnejši človek na tem svetu. Poznam to vrsto ljudi. Potem je pač pregorel in emigriral. Zdaj se je soočil z realnostjo in se gre birokrata. Ima pa tudi ženo in familijo, kar je navsezadnje dobro zanj.
On ni šel v gospodarstvo, šel je za analitika v ECB. Me zanimajo njegove "analize" in kako so vplivale na vso sranje, ki so nam ga psihopati v evropskih institucijah doslej že naredili. Kdor je Mrkaića spustil v ECB ni bil pri zdravi pameti.
bigl sporočil: 18.363
[#2654146] 20.05.17 17:32 · odgovor na: (#2654140)
Odgovori   +    6
Se strinjam, saj omeninili bi ga lahko. Tudi njegovi članki so bili solidnejši od marsikoga od navedeih. Lep dan.
drugmirko sporočil: 1.301
[#2654147] 20.05.17 17:33 · odgovor na: anon-204390 (#2654123)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [sopranos]
> > [jezdec666]
> > Nekatere kolumne ali kolumnisti so tako legendarni, da bi jih lahko spairali v fajn knjigo za prihodnje rodove.
>
> Najhuje je, da se o tem, kaj je potrebno narediti za izboljšanje življenja ljudi in njihovega blagostanja piše že 25 let. Ampak se zadeve kljub temu zelo, zelo počasi spreminjajo.
>
> Pod sedanjo vlado mafijcev pa celo doživljamo restavracijo prejšnjega režima, ko razni Zemljariči, Kocijančiči, Isajloviči in podobni kažejo kako se požvižgajo na vse in kako veliko moč imajo v resnici.

Sprijazni se (jaz sem se že). Kot je dejal tisti Božo, brez UDBE se tukaj v Sloveniji pač nič ne zgodi pomembnega. UDBA je imela agendo (tega ji ne moreš očitat), ampak zdaj, ker UDB-e ni več, smo malce zgubljeni. Potrebujemo gospodarja-mafijo, ampak tale mafija danes nima agende. To je pač naš modus operandi, ampak naš novi gospodar nam dopušča preveč svobode, ali pa se mu jebe. Mi znamo sebe šofirati samo tako za silo.
eh, čisto iskreno, očitno je edini sistem primeren za naše prostore in pod katerim smo se sposobni vsaj malo "premaknit" (tako v civilizacijskem, kot tudi gospodarsko-tehnološkem pogledu)- "razsvetljeni absolutizem"!
taka sta bila recimo obdobje Marije Terezije, kot -v marsikaterem pogledu seveda ne, da ne bo kdo jemal dobesedno- tudi 60-ta in 70-ta leta "osovraženega" sistema... obakrat je slovencljasta raja doživela družbeno civilizacijski napredek v vidu šolstva, zdravstva in emancipacije, kot tudi gospodarski napredek v vidu industrializacje in infrastrukture....
problem nastane, ko nam "razsvetljeni absolutist" umre/izgine ali se s časom/močjo "skvari"... isti moment nam ven vseka vsa "nadpamet", katere ima še posebej pri nas vsak posameznik očigledno več kot na pretek in hitro izgubimo kompas... oziroma, je vsak izmed nas prepričan, da samo on ve katera je "prava smer". to potem vodi v tipično slovensko fovšijo, naganjanje, razdvajanje, nepremostljiva nasprotja in "domačijsko uslugarstvo".... oziroma tam, kjer smo (spet)danes... :(
vrac sporočil: 11.068
[#2654148] 20.05.17 17:37 · odgovor na: (#2654140)
Odgovori   +    10
[rename]
Ne verjamem, da niti ena kolumna Stanislava Kovaca ni bila med najbolj odmevnimi.
Ne verjamem.
Stanislava Kovača so skenslali iz Financ, ker se je spravil nad Zokija se mi zdi. Še en novinar je moral iti, ker je preveč vneto odpiral famozni sef.
vrac sporočil: 11.068
[#2654149] 20.05.17 17:40 · odgovor na: (#2654145)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: vrac 20.05.2017 17:44
[rename]
ECB?
A ni sel on v IMF?
Točno, v IMF je šel, še toliko slabše.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2654151] 20.05.17 17:51 · odgovor na: drugmirko (#2654147)
Odgovori   +    0
[drugmirko]
> [vickibedi]
> > [sopranos]
> > > [jezdec666]
> > > Nekatere kolumne ali kolumnisti so tako legendarni, da bi jih lahko spairali v fajn knjigo za prihodnje rodove.
> >
> > Najhuje je, da se o tem, kaj je potrebno narediti za izboljšanje življenja ljudi in njihovega blagostanja piše že 25 let. Ampak se zadeve kljub temu zelo, zelo počasi spreminjajo.
> >
> > Pod sedanjo vlado mafijcev pa celo doživljamo restavracijo prejšnjega režima, ko razni Zemljariči, Kocijančiči, Isajloviči in podobni kažejo kako se požvižgajo na vse in kako veliko moč imajo v resnici.
>
> Sprijazni se (jaz sem se že). Kot je dejal tisti Božo, brez UDBE se tukaj v Sloveniji pač nič ne zgodi pomembnega. UDBA je imela agendo (tega ji ne moreš očitat), ampak zdaj, ker UDB-e ni več, smo malce zgubljeni. Potrebujemo gospodarja-mafijo, ampak tale mafija danes nima agende. To je pač naš modus operandi, ampak naš novi gospodar nam dopušča preveč svobode, ali pa se mu jebe. Mi znamo sebe šofirati samo tako za silo.

eh, čisto iskreno, očitno je edini sistem primeren za naše prostore in pod katerim smo se sposobni vsaj malo "premaknit" (tako v civilizacijskem, kot tudi gospodarsko-tehnološkem pogledu)- "razsvetljeni absolutizem"!
taka sta bila recimo obdobje Marije Terezije, kot -v marsikaterem pogledu seveda ne, da ne bo kdo jemal dobesedno- tudi 60-ta in 70-ta leta "osovraženega" sistema... obakrat je slovencljasta raja doživela družbeno civilizacijski napredek v vidu šolstva, zdravstva in emancipacije, kot tudi gospodarski napredek v vidu industrializacje in infrastrukture....
problem nastane, ko nam "razsvetljeni absolutist" umre/izgine ali se s časom/močjo "skvari"... isti moment nam ven vseka vsa "nadpamet", katere ima še posebej pri nas vsak posameznik očigledno več kot na pretek in hitro izgubimo kompas... oziroma, je vsak izmed nas prepričan, da samo on ve katera je "prava smer". to potem vodi v tipično slovensko fovšijo, naganjanje, razdvajanje, nepremostljiva nasprotja in "domačijsko uslugarstvo".... oziroma tam, kjer smo (spet)danes... :(
Svoboda je hudič, če nisi zrel.
www.youtube.com/watc...ZDBGze-Mcc
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2654153] 20.05.17 18:09 · odgovor na: vrac (#2654148)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-317028 20.05.2017 18:12
[vrac]
> [rename]
> Ne verjamem, da niti ena kolumna Stanislava Kovaca ni bila med najbolj odmevnimi.
> Ne verjamem.

Stanislava Kovača so skenslali iz Financ, ker se je spravil nad Zokija se mi zdi. Še en novinar je moral iti, ker je preveč vneto odpiral famozni sef.
Odhod Kovača je povezan tudi s politekonomistom Mencingerjem...Tedaj sem zapisal, da po Mencingerjevi delitvi na normalne Slovence in nenormalne Slovence, lahko zapišemo brez žalitve, da je v primerjavi s Stanislavom Kovačem, ki je normalen ekonomist, Jože Mencinger, najbolj trd nenormalen ekonomist. Naša ugotovitev je popolnoma normalna in spoznava nenormalno v ekonomiji. V ekonomistovem ravnanju se najde veliko nenormalnega, že sama delitev Slovencev na normalne in nenormalne je nenormalno npr. kot diareja (driska), ki pomeni nenormalno in pogosto iztrebljanje, in politekonomist se je pravkar nenormalno iztrebil.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2654163] 20.05.17 18:48 · odgovor na: (#2654156)
Odgovori   +    1
[republican]
> [vickibedi]
> > [republican]
> > > [bigl]
> > > Mi nismo samo geografsko del tega prostora ampak tudi genetsko je ta prostor precej tudi slovenski.
> >
> > Stavim, da bi bil standard Slovencev danes povsem primerljiv s standardom Avstrijcev, če bi Slovenija ostala del Avstrije, namesto del Jugoslavije. Slovani in Romani (da ostalih niti ne omenjam) očitno ne znamo tako dobro upravljati svojih držav, kot Germani.
>
> Ja ampak Germani so parkrat v zgodovini kar močno zajebali. Jih je rešila samo cifra.

Germani niso samo Nemci in Avstrijci, da se razumemo, ampak tudi Angleži recimo.
Saj so oni tudi kdaj zajebali.. Seveda so tudi Francozi imeli nekoč močno državo. Ampak vsi veliki narodi imajo tudi kakšno senco v preteklosti, I. svetovna vojna pa je prvič res dodobra premešala karte. Takrat sta bili zmagovalki predvsem ZDA in Japonska. Angleži so takrat začeli dokončno izgubljati imperij. Za nas pa je bila takrat Avstroogrska in Marija Terezija mama od države, še danes se peljemo po železnicah iz tistega časa.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2654241] 21.05.17 08:08
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (21.05.2017 15:55)
Kanzon sporočil: 2.392
[#2654244] 21.05.17 08:34 · odgovor na: sopranos (#2654141)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (21.05.2017 15:55)
Kanzon sporočil: 2.392
[#2654277] 21.05.17 12:04
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (21.05.2017 15:55)

Strani: 1