Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2653498] 17.05.17 14:39
Odgovori   +    22
"Prednost pri nakupu bodo imele mlade družine, gibalno ovirane osebe in mlade osebe do 28. leta starosti, ki stanovanjsko vprašanje rešujejo prvič, je na tiskovni konferenci povedal Remec."

hahahaha
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2653510] 17.05.17 15:04 · odgovor na: sopranos (#2653498)
Odgovori   +    14
[sopranos]
"Prednost pri nakupu bodo imele mlade družine, gibalno ovirane osebe in mlade osebe do 28. leta starosti, ki stanovanjsko vprašanje rešujejo prvič, je na tiskovni konferenci povedal Remec."

hahahaha
Jaz sem pa mislil, da tisti, ki bo pokazal da ma DNAR.

hahahaha....
sopranos sporočil: 11.404
[#2653514] 17.05.17 15:18 · odgovor na: 0513ANITO (#2653510)
Odgovori   +    25
[0513ANITO]
> [sopranos]
> "Prednost pri nakupu bodo imele mlade družine, gibalno ovirane osebe in mlade osebe do 28. leta starosti, ki stanovanjsko vprašanje rešujejo prvič, je na tiskovni konferenci povedal Remec."
>
> hahahaha

Jaz sem pa mislil, da tisti, ki bo pokazal da ma DNAR.

hahahaha....
Kar vidim mlade družine kako vse premražene stojijo v vrsti, z obupom v očeh in upajo, da jim bo uspelo kupiti enosobno stanovanje za 150.000 EUR. Sploh bodo prvič reševale svoj problem in jim bo to, da bodo lahko kupile stanovanje po tako ugodni ceni res v pomoč.

hehehehe

Še bolj me pa veseli, da si bo stanovanjski sklad praktično od ust utrgal, ker bo brez dobička prodajal ta stanovanja.

Če neprofitna stanovanja gradijo po 3.000 EUR za kvadratni meter, potem jim tudi dvig najemnine za 100% ne bo prav dosti pomagal.

Včasih bi še mislil, da so bebci. A izkušnje so me naučile, da gre za barabe, ki z razno raznimi mahinacijami izčrpavajo sklad in si polnijo osebne račune.
spiderman sporočil: 1.741
[#2653525] 17.05.17 15:45 · odgovor na: sopranos (#2653514)
Odgovori   +    19
Itak.
.
Matr, a jaz to živim v nekem vzporednem svetu.
Po 400+ jurčkov ojrotov za vrstno bajtico ali dupleks stanovanje?
In to je kao ugodno, "za mlade družine".
.
In to v državi s povprečno neto plačo tam dobrega jurja?!?!?
Men ni nč jasn :-)!
.
Starejši bralci smo to že videli tam 2007.
.
Res ugodno - samo malo, pa nestalo!
:-)
Vinci sporočil: 5.933
[#2653530] 17.05.17 16:00
Odgovori   +    18
Mlade družine najbrž komaj čakajo, da kupijo stanovanje z 38 m2 bivalne površine za 143k evrov. Za mlade družine je najbolj pomembno, da živijo v energetsko učinkovitih stanovanjih s kakovostnimi materiali; nek ekvivalent mercedesa, ker kia ali pa golf sta za mlade družine čist brezveze.

Nimam pojma, kakšno bi naj bilo poslanstvo Stanovanjskega sklada RS. Zdi se, kot da je nepremičninski investitor s privilegiji, torej nelojalna konkurenca zasebnim nepremičninskim investitorjem.
anon-113117 sporočil: 14
[#2653545] 17.05.17 17:19
Odgovori   +    6
čas vnosa: 17.05.17 16:31
Bolniki. Me veseli, da bodo imele prednost mlade družine, ki bodo gotovo razgrabile tale ugodna stanovanja od 143.000 eur + za 38 kvadratov.
sopranos sporočil: 11.404
[#2653557] 17.05.17 18:05 · odgovor na: (#2653512)
Odgovori   +    8
[kajulci]
Sem šla gledat. Čestitke. Še nikdar pri nas nisem videla tako dodelanega, prijetnega in sodobnega dizajna, za vrhunskimi tlorisi in estetiko. Če je kdaj bilo pri nas kdaj kaj vredno svoje cene, je to to. Moje mnenje pač.

Problemi, ki se pri nas pojavljajo povsod, so, da nimaš kam postavljati omar/shranjevalnih površin, ker so okna, vrata, prehodi itd. narobe postavljeni. Tole so pa arhitekti dobesedno naštudirali vsak centimeter, da lahko notri postaviš pohištvo, in to tudi najcenejše iz Ikee, ne pa da ti mora vrhunski mizar izdelat pohištvo s cel kup nekimi krivinami, udrtinami, ožinami, mosti itd, da sploh lahko vgradiš kako omaro, pa še teh je bilo vedno premalo.
Hmm. Saj nimam nič proti Ikei. Ampak stanovanje po 3.500 EUR po m2 kupit, potem pa notri dati pohištvo od Ikee, je tako kot bi kupil avto az 150.000 EUR in rekel, da je idealen za McDonald'sov drive thru.
anon-192115 sporočil: 95
[#2653565] 17.05.17 18:37
Odgovori   +    8
so zavohali, da ima folk spet korajžo kupovat pozlačen beton in nabijmo cene u plafon pa da vidimo. in to prodajajo kot skrb za mlade in kao nič ne bodo zaslužili, prav perverzno.
schuft sporočil: 436
[#2653573] 17.05.17 18:57 · odgovor na: Vinci (#2653530)
Odgovori   +    10
[Vinci]
Mlade družine najbrž komaj čakajo, da kupijo stanovanje z 38 m2 bivalne površine za 143k evrov. Za mlade družine je najbolj pomembno, da živijo v energetsko učinkovitih stanovanjih s kakovostnimi materiali; nek ekvivalent mercedesa, ker kia ali pa golf sta za mlade družine čist brezveze.

Nimam pojma, kakšno bi naj bilo poslanstvo Stanovanjskega sklada RS. Zdi se, kot da je nepremičninski investitor s privilegiji, torej nelojalna konkurenca zasebnim nepremičninskim investitorjem.
Poslanstvo stanovanjskega sklada je zelo jasno: dostopna stanovanja za vse. Oziroma bolj na dolgo:

POSLANSTVO: ZAGOTAVLJANJE USTREZNIh STANOVANJ
Sklad na različne načine povečuje fond stanovanj. Aktivno vpliva
na
pridobivanje neprofitnih najemniških stanovanj in povečuje ponudbo
novozgrajenih stanovanj. Z ustreznimi finančnimi in drugimi ukrepi
in programi samostojno in v sodelovanju z različnimi subjekti, ki
jih k temu zavezuje zakonodaja, povečuje dostop do primernega
stanovanja za vse skupine prebivalstva.

ssrs.si/25-let-sklada.pdf

Kako gre to skupaj z razpisom, ki ga je ravno objavil, mi pa niti približno ni jasno.

Predvsem mi je všeč rešitev z zavesami namesto pregradnih sten za 140.000 EUR. Mislim da si arhitekt zasluži nagrado!

brdo.ssrs.si/stanovanja/2756
sopranos sporočil: 11.404
[#2653576] 17.05.17 19:04 · odgovor na: (#2653574)
Odgovori   +    2
[kajulci]
> [sopranos]
> > [kajulci]
> > Sem šla gledat. Čestitke. Še nikdar pri nas nisem videla tako dodelanega, prijetnega in sodobnega dizajna, za vrhunskimi tlorisi in estetiko. Če je kdaj bilo pri nas kdaj kaj vredno svoje cene, je to to. Moje mnenje pač.
> >
> > Problemi, ki se pri nas pojavljajo povsod, so, da nimaš kam postavljati omar/shranjevalnih površin, ker so okna, vrata, prehodi itd. narobe postavljeni. Tole so pa arhitekti dobesedno naštudirali vsak centimeter, da lahko notri postaviš pohištvo, in to tudi najcenejše iz Ikee, ne pa da ti mora vrhunski mizar izdelat pohištvo s cel kup nekimi krivinami, udrtinami, ožinami, mosti itd, da sploh lahko vgradiš kako omaro, pa še teh je bilo vedno premalo.
>
> Hmm. Saj nimam nič proti Ikei. Ampak stanovanje po 3.500 EUR po m2 kupit, potem pa notri dati pohištvo od Ikee, je tako kot bi kupil avto az 150.000 EUR in rekel, da je idealen za McDonald'sov drive thru.

Ne, to ja, itak. Ampak recimo v una mala stanovanja pa lahko. Pa predvsem sem komentirala tlorise, ki so res dodelani, ne pa cene. Tloris itak ni pogojen s ceno, in je lahko dober tudi v cenejši gradnji. Drugače pa je to dobro narejeno, pa še lepo. Ne more pa biti poceni taka gradnja. Drugo pa je, komu in kdaj bodo to prodali po takih cenah. Ampak s tem se bo ukvarjal investitor.
Priznam, teh tlorisov nisem gledal. Vem pa, da so bili v preteklosti res katastrofalni. Brez vsakršnega občutka za vsakodnevno življenje ljudi. Kot da ljudje ne uporabljajo pralnih strojev, shramb, oblek itd.
sopranos sporočil: 11.404
[#2653584] 17.05.17 19:42 · odgovor na: (#2653580)
Odgovori   +    4
[kajulci]
>Vem pa, da so bili v preteklosti res katastrofalni. Brez vsakršnega občutka za vsakodnevno življenje ljudi. Kot da ljudje ne uporabljajo pralnih strojev, shramb, oblek itd.

Da. Če samo pogledaš Celovške dvore, boš videl, da so stanovanja primerna samo za dnevne obiske ali pa dnevne počitke. Če hočeš tam živet, si moraš zraven kupit še eno stanovanje za omare. Tule si pa poglej, kako so dodelali. V tamalih, 1 sobnih stanovanjih, ki so že sprojektirana na način, da se z enostavno pregrado spremenijo v 1,5 sobna z ločeno spalno nišo, so priključek za pralni stroj postavili v veliko predsobo, da ga zapreš v garderobno omaro in ti ni v napoto v kopalnico. Na 55 kvadratih pa so naredili 3 sobno stanovanje z vrhunskim tlorisom, kakršne ti naredijo dragi arhitekti, potem ko dodobra naštudirajo tlorise. Res, vrhunski tlorisi, in recimo v tem 55m2 3 sobnem stanovanju imaš za povrh še veliko prostora za omare, tako v spalnici kot v kabinetu. Samo kapo dol. In ja, jebiga, taka stvar ne more biti poceni.
No ja, 3 sobno stanovanje veliko 55 m2, to je nekaj kar meni ne gre glavo. Sorry. 65-75 m2 za 3-sobno stanovanje je bolj normalno. Konec koncev rabiš tudi malo zraka.

Štirisobno tam 80-100 m2, petsobna pa nad 100 m2.

Ne vem no, ali pa sem jaz preveč zahteven. Pa nisem tak da bi se preseraval. Je pa res, da nočem cenenosti in kiča. Zmerno kvaliteto za zmerno ceno.
Vinci sporočil: 5.933
[#2653586] 17.05.17 19:45 · odgovor na: sopranos (#2653584)
Odgovori   +    6
[sopranos]
> [kajulci]
> >Vem pa, da so bili v preteklosti res katastrofalni. Brez vsakršnega občutka za vsakodnevno življenje ljudi. Kot da ljudje ne uporabljajo pralnih strojev, shramb, oblek itd.
>
> Da. Če samo pogledaš Celovške dvore, boš videl, da so stanovanja primerna samo za dnevne obiske ali pa dnevne počitke. Če hočeš tam živet, si moraš zraven kupit še eno stanovanje za omare. Tule si pa poglej, kako so dodelali. V tamalih, 1 sobnih stanovanjih, ki so že sprojektirana na način, da se z enostavno pregrado spremenijo v 1,5 sobna z ločeno spalno nišo, so priključek za pralni stroj postavili v veliko predsobo, da ga zapreš v garderobno omaro in ti ni v napoto v kopalnico. Na 55 kvadratih pa so naredili 3 sobno stanovanje z vrhunskim tlorisom, kakršne ti naredijo dragi arhitekti, potem ko dodobra naštudirajo tlorise. Res, vrhunski tlorisi, in recimo v tem 55m2 3 sobnem stanovanju imaš za povrh še veliko prostora za omare, tako v spalnici kot v kabinetu. Samo kapo dol. In ja, jebiga, taka stvar ne more biti poceni.

No ja, 3 sobno stanovanje veliko 55 m2, to je nekaj kar meni ne gre glavo. Sorry. 65-75 m2 za 3-sobno stanovanje je bolj normalno. Konec koncev rabiš tudi malo zraka.

Štirisobno tam 80-100 m2, petsobna pa nad 100 m2.

Ne vem no, ali pa sem jaz preveč zahteven. Pa nisem tak da bi se preseraval. Je pa res, da nočem cenenosti in kiča. Zmerno kvaliteto za zmerno ceno.
Ja kako ti to ne gre v glavo? :) Mlada družina z enim otrokom ima na voljo samo 180.000 evrov za nakup stanovanja in morajo potem pač v teh 180.000 evrov spraviti 3 sobno stanovanje in to je 55 m2 in parkirišče.

Res kapo dol pri načrtovanju. Izhajali so iz zmožnosti ljudi. :)
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2653588] 17.05.17 19:55 · odgovor na: (#2653580)
Odgovori   +    5
[kajulci]
>Vem pa, da so bili v preteklosti res katastrofalni. Brez vsakršnega občutka za vsakodnevno življenje ljudi. Kot da ljudje ne uporabljajo pralnih strojev, shramb, oblek itd.

Da. Če samo pogledaš Celovške dvore, boš videl, da so stanovanja primerna samo za dnevne obiske ali pa dnevne počitke. Če hočeš tam živet, si moraš zraven kupit še eno stanovanje za omare. Tule si pa poglej, kako so dodelali. V tamalih, 1 sobnih stanovanjih, ki so že sprojektirana na način, da se z enostavno pregrado spremenijo v 1,5 sobna z ločeno spalno nišo, so priključek za pralni stroj postavili v veliko predsobo, da ga zapreš v garderobno omaro in ti ni v napoto v kopalnico. Na 55 kvadratih pa so naredili 3 sobno stanovanje z vrhunskim tlorisom, kakršne ti naredijo dragi arhitekti, potem ko dodobra naštudirajo tlorise. Res, vrhunski tlorisi, in recimo v tem 55m2 3 sobnem stanovanju imaš za povrh še veliko prostora za omare, tako v spalnici kot v kabinetu. Samo kapo dol. In ja, jebiga, taka stvar ne more biti poceni.
Pa ti se zajebavaš ane???

Za 55 kvadratov tolorisa enega stanovanja rabiš vrhunskega arhitekta???

To mora en z osnovno šolo z malo občutka za prostor v 15 minutah skupaj spravit.
Vinci sporočil: 5.933
[#2653594] 17.05.17 20:22 · odgovor na: (#2653578)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: Vinci 17.05.2017 20:31
[kajulci]
se pa zaveda da je zelo drago, zato so že na novinarski konfeerenci povedali, da bodo šli v dražbo, če ne bodo mogli prodati. ta direktor je kul, bi bilo pri nas stvari boljše, če bi bili vsi direktorji taki.
Ja, srce ima na pravem mestu. Kot direktor neprofitnega javnega zavoda s poslanstvom povečevanja dostopa do primernega stanovanja za vse skupine prebivalstva, bo najprej nekaj prodal po polni ceni skupini višjega sloja prebivalstva, potem bo na dražbah po nižjih cenah prodal še preostanek skupini prebivalcem malo manj visokega sloja prebivalstva.

Tako bo v celoti izpolnil poslanstvo Republike Slovenije, ki zasleduje socialno politiko socialne izenačenosti prebivalstva; naj plača več tisti, ki lahko plača več, ostali dobijo isto po nižji ceni. Progresivne cene nepremičnin. Ko bi le vsi direktorji bili takšni.

EDIT: Moje mnenje je, da je v splošnem treba razmisliti, kakšno vlogo bodo na trgu imeli razni neprofitni javni zavodi, ker glede na majhnost slovenskega trga povzrožajo nezanemarljive distorzije. Vsekakor sem proti temu, da se ukvarjajo s tržnimi dejavnostmi in najbrž bi se morali zamisliti nad situacijo, ko je najpomembnejši nepremičninski investitor republiški stanovanjska sklad (ali pa kot skupek republiški in občinski stanovanjski skladi). Takšna situacija bi lahko pomenila, da republiški in občinski stanovanjski skladi omejujejo tržno gradnjo drugim investitorjem.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2653603] 17.05.17 21:19
Odgovori   +    1
Ne vidite kaj dalje od Ljubljane očitno, o Mb stanovanjskem skladu, ki tudi ravno prodaja cel kup stanovanj niti besede..
kzupanc sporočil: 10.519
[#2653662] 18.05.17 10:34 · odgovor na: 0513ANITO (#2653588)
Odgovori   +    1
[0513ANITO]
> [kajulci]
> >Vem pa, da so bili v preteklosti res katastrofalni. Brez vsakršnega občutka za vsakodnevno življenje ljudi. Kot da ljudje ne uporabljajo pralnih strojev, shramb, oblek itd.
>
> Da. Če samo pogledaš Celovške dvore, boš videl, da so stanovanja primerna samo za dnevne obiske ali pa dnevne počitke. Če hočeš tam živet, si moraš zraven kupit še eno stanovanje za omare. Tule si pa poglej, kako so dodelali. V tamalih, 1 sobnih stanovanjih, ki so že sprojektirana na način, da se z enostavno pregrado spremenijo v 1,5 sobna z ločeno spalno nišo, so priključek za pralni stroj postavili v veliko predsobo, da ga zapreš v garderobno omaro in ti ni v napoto v kopalnico. Na 55 kvadratih pa so naredili 3 sobno stanovanje z vrhunskim tlorisom, kakršne ti naredijo dragi arhitekti, potem ko dodobra naštudirajo tlorise. Res, vrhunski tlorisi, in recimo v tem 55m2 3 sobnem stanovanju imaš za povrh še veliko prostora za omare, tako v spalnici kot v kabinetu. Samo kapo dol. In ja, jebiga, taka stvar ne more biti poceni.

Pa ti se zajebavaš ane???

Za 55 kvadratov tolorisa enega stanovanja rabiš vrhunskega arhitekta???

To mora en z osnovno šolo z malo občutka za prostor v 15 minutah skupaj spravit.
Gre predvsem za to, da lahko en tak super-duper tloris na Brdu greš, skopiraš in narišeš nov projekt :) Če drugače ne znaš ;)
najobj sporočil: 31.918
[#2653763] 18.05.17 15:32 · odgovor na: (#2653641)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.05.2017 15:34
[kajulci]
> [0513ANITO]
> > [kajulci]
> > >Vem pa, da so bili v preteklosti res katastrofalni. Brez vsakršnega občutka za vsakodnevno življenje ljudi. Kot da ljudje ne uporabljajo pralnih strojev, shramb, oblek itd.
> >
> > Da. Če samo pogledaš Celovške dvore, boš videl, da so stanovanja primerna samo za dnevne obiske ali pa dnevne počitke. Če hočeš tam živet, si moraš zraven kupit še eno stanovanje za omare. Tule si pa poglej, kako so dodelali. V tamalih, 1 sobnih stanovanjih, ki so že sprojektirana na način, da se z enostavno pregrado spremenijo v 1,5 sobna z ločeno spalno nišo, so priključek za pralni stroj postavili v veliko predsobo, da ga zapreš v garderobno omaro in ti ni v napoto v kopalnico. Na 55 kvadratih pa so naredili 3 sobno stanovanje z vrhunskim tlorisom, kakršne ti naredijo dragi arhitekti, potem ko dodobra naštudirajo tlorise. Res, vrhunski tlorisi, in recimo v tem 55m2 3 sobnem stanovanju imaš za povrh še veliko prostora za omare, tako v spalnici kot v kabinetu. Samo kapo dol. In ja, jebiga, taka stvar ne more biti poceni.
> Pa ti se zajebavaš ane???
>
> Za 55 kvadratov tolorisa enega stanovanja rabiš vrhunskega arhitekta???
>
> To mora en z osnovno šolo z malo občutka za prostor v 15 minutah skupaj spravit.
Ne, ne zajebavam se. Ja, za 55 kvadratov UPORABNEBA 3 SOBNEGA stanovanja rabiš vrhunskega arhitekta. Za naredit uporabno 3 sobno na 100 kvadratov pa lahko naredi kdorkoli, tudi jaz. Manjša kot je kvadratura glede na sobnost, bolj kvaliteten mora biti arhitekt. In da mu uspe na taki kvadraturi sprojektirati na način, da je veliko prostora tudi za shranjevalne površine, pa skoraj meji na čudež.

p.s. moj hobi so uporabni tlorisi in s tem se ljubiteljsko ukvarjam že precej let, pregledala sem miljavžent tlorisnih rešitev naših in tujih arhitektov, zrisala sem miljavžent tlorisov za tlorisno sfaljna stanovanja. Tako da ja, veem o čem govorim. Mi je pa jasno, da ljudje o tej temi nimajo pojma in potem prihaja do situacij, ko pljuvajo po arhitektih vse povprek.
... no, če lahko še jaz povem svoje mnenje, bi rekel, da za 55 kvadratov uporabnega 3 sobnega stanovanja, ki bi ga narisal samega oziroma samostoječega, verjetno res ne rabiš vrhunskega arhitekta, definitvno pa rabiš vrhunskega arhitekta, ki bo tako stanovanje skupaj s komunalnimi lajtungami vkomponiral v blok, kjer je poleg tega stanovanja treba narediti tudi druga malo večja in malo manjša stanovanja pravtako s komunalnimi lajtungami, ki v blokih niso speljane glih za vsako stanovanje posebej ... khmm, pa zdaj sploh nisem pomislil na stopnišča, hodnike, lifte in konec koncev na zunanji izgled bloka in na njegovo vkomponiranost v okolico ...

Strani: 1