Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.958
[#2646991] 02.04.17 21:23
Odgovori   +    13
Dvig BDP še ne pomeni, da imajo država ali državljani kaj bistveno več od tega. Mogoče kakega zaposlenega več.

Na koncu pa štejejo le dobiček, dodana vrednost na zaposlenega, % returna v razvoj in pripadnost zaposlenih podjetju.

Hrvaška podjetja v tem pogledu precej zaostajajo za slovenskimi, apetiti hrvaških Štrukljev, Kuštrinov in Semoličev pa so podobni našim.

Težka bo za Hrvate v prihodnje. Šlepati se le na nizko donosni turizem bo kmalu le blažev žegen. Ljudje se bodo naveličali čakanja na EU stadard... in štrajki bodo realnost tudi za CRO. (To pa je lahko dobra podlaga za radikalne nacionaliste... to ni dobro...)
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2647005] 03.04.17 01:37 · odgovor na: FIN-379669 (#2646991)
Odgovori   +    2
[]
Dvig BDP še ne pomeni, da imajo državljani kaj bistveno več od tega.
Da lastniki podjetja država nimajo od tega nič, ne se hecat!
Saj nismo v socializmu, smo v kapitalizmu, če nisi zadnje revolucije prespal?
FIN-379669 sporočil: 7.958
[#2647016] 03.04.17 08:19 · odgovor na: anon-79735 (#2647005)
Odgovori   +    4
Ohoho, Stanko is back.

(Prav je, da izpostaviš tudi etatistični vidik kapitalizma, ampak sam menim, da je treba proučevati realne vzorce. Razen če je etatistični kapitalizem a la Slovenija zate zgleden model razvoja kapitalizma in družbe.)
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2647052] 03.04.17 10:48 · odgovor na: FIN-379669 (#2647016)
Odgovori   +    1
[]
Ohoho, Stanko is back.

(Prav je, da izpostaviš tudi etatistični vidik kapitalizma, ampak sam menim, da je treba proučevati realne vzorce. Razen če je etatistični kapitalizem a la Slovenija zate zgleden model razvoja kapitalizma in družbe.)
DD ni etatistični vidik, ampak dosledno kapitalističen!
Ti pa kar smrči dalje do naslednje krvave revolucije realnih vzorcev.
Gates se že boji, kje bo našel kupca z denarjem, kajti roboti brez plače to niso!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2647054] 03.04.17 10:56 · odgovor na: anon-79735 (#2647052)
Odgovori   +    2
[sstanislav]
> []
> Ohoho, Stanko is back.
>
> (Prav je, da izpostaviš tudi etatistični vidik kapitalizma, ampak sam menim, da je treba proučevati realne vzorce. Razen če je etatistični kapitalizem a la Slovenija zate zgleden model razvoja kapitalizma in družbe.)

DD ni etatistični vidik, ampak dosledno kapitalističen!
DD ni samo `kapitalističen`; je predvsem tudi ekonomski vidik in kot tak tudi vidik (določene ekonomske, delovne, .....) uspešnosti.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2647127] 03.04.17 15:08 · odgovor na: anon-333107 (#2647054)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
> [sstanislav]
> > []
> > Ohoho, Stanko is back.
> >
> > (Prav je, da izpostaviš tudi etatistični vidik kapitalizma, ampak sam menim, da je treba proučevati realne vzorce. Razen če je etatistični kapitalizem a la Slovenija zate zgleden model razvoja kapitalizma in družbe.)
>
> DD ni etatistični vidik, ampak dosledno kapitalističen!

DD ni samo `kapitalističen`; je predvsem tudi ekonomski vidik in kot tak tudi vidik (določene ekonomske, delovne, .....) uspešnosti.
Ne delovne, robotom se nedelovnosti očitati ne da, v kapitalizmu gre za upravljalsko uspešnost!
najobj sporočil: 31.909
[#2647133] 03.04.17 15:41 · odgovor na: anon-79735 (#2647052)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 03.04.2017 15:43
[sstanislav]
> []
> Ohoho, Stanko is back.
>
> (Prav je, da izpostaviš tudi etatistični vidik kapitalizma, ampak sam menim, da je treba proučevati realne vzorce. Razen če je etatistični kapitalizem a la Slovenija zate zgleden model razvoja kapitalizma in družbe.)
DD ni etatistični vidik, ampak dosledno kapitalističen!
Ti pa kar smrči dalje do naslednje krvave revolucije realnih vzorcev.
Gates se že boji, kje bo našel kupca z denarjem, kajti roboti brez plače to niso!
... čuj, sstanislav ... evo, če jaz tole startaj.finance.si/8...-jih-pa-bo prav razumem, si ti v zadnjem cajtu tudi kar nekaj tega prespal, ker bo stari komunajzar Bill Gates očitno od robotov pobiral davke in pobrani denar dal brezdelnežem, da si bodo lenuhi lahko kupili, kar bodo delovni roboti v potu svojega obraza naredili ...
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2647146] 03.04.17 16:39 · odgovor na: najobj (#2647133)
Odgovori   +    0
[najobj]
čuj, sstanislav ... evo, če jaz tole startaj.finance.si/8...-jih-pa-bo prav razumem, si ti v zadnjem cajtu tudi kar nekaj tega prespal, ker bo stari komunajzar Bill Gates očitno od robotov pobiral davke in pobrani denar dal brezdelnežem, da si bodo lenuhi lahko kupili, kar bodo delovni roboti v potu svojega obraza naredili ...
Ne jaz, Bill je prespal mnogo let od prve objave DD.
Kateri letnik Gatež sploh je?
grgl1976 sporočil: 271
[#2647147] 03.04.17 16:44 · odgovor na: najobj (#2647133)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [sstanislav]
> > []
> > Ohoho, Stanko is back.
> >
> > (Prav je, da izpostaviš tudi etatistični vidik kapitalizma, ampak sam menim, da je treba proučevati realne vzorce. Razen če je etatistični kapitalizem a la Slovenija zate zgleden model razvoja kapitalizma in družbe.)

> DD ni etatistični vidik, ampak dosledno kapitalističen!
> Ti pa kar smrči dalje do naslednje krvave revolucije realnih vzorcev.
> Gates se že boji, kje bo našel kupca z denarjem, kajti roboti brez plače to niso!

... čuj, sstanislav ... evo, če jaz tole startaj.finance.si/8...-jih-pa-bo prav razumem, si ti v zadnjem cajtu tudi kar nekaj tega prespal, ker bo stari komunajzar Bill Gates očitno od robotov pobiral davke in pobrani denar dal brezdelnežem, da si bodo lenuhi lahko kupili, kar bodo delovni roboti v potu svojega obraza naredili ...
In kaj točno je narobe z obdavčenjem robotov? Meni se to zdi logična posledica. Če bo delovnih mest res vse manj, ker nas bodo nadomeščali roboti, ki bodo opravljali delo ljudi, potem menim, da je logično da se plača davek na robote. Od česa pa misliš da bodo živeli ljudje v prihodnosti? O tem sem kar nekaj prebral v zadnjem času in se mi zdi čisto OK ideja.
najobj sporočil: 31.909
[#2647153] 03.04.17 17:06 · odgovor na: grgl1976 (#2647147)
Odgovori   +    1
[grgl1976]
> [najobj]
> > [sstanislav]
> > > []
> > > Ohoho, Stanko is back.
> > >
> > > (Prav je, da izpostaviš tudi etatistični vidik kapitalizma, ampak sam menim, da je treba proučevati realne vzorce. Razen če je etatistični kapitalizem a la Slovenija zate zgleden model razvoja kapitalizma in družbe.)
>
> > DD ni etatistični vidik, ampak dosledno kapitalističen!
> > Ti pa kar smrči dalje do naslednje krvave revolucije realnih vzorcev.
> > Gates se že boji, kje bo našel kupca z denarjem, kajti roboti brez plače to niso!
> ... čuj, sstanislav ... evo, če jaz tole startaj.finance.si/8...-jih-pa-bo prav razumem, si ti v zadnjem cajtu tudi kar nekaj tega prespal, ker bo stari komunajzar Bill Gates očitno od robotov pobiral davke in pobrani denar dal brezdelnežem, da si bodo lenuhi lahko kupili, kar bodo delovni roboti v potu svojega obraza naredili ...
In kaj točno je narobe z obdavčenjem robotov? Meni se to zdi logična posledica. Če bo delovnih mest res vse manj, ker nas bodo nadomeščali roboti, ki bodo opravljali delo ljudi, potem menim, da je logično da se plača davek na robote. Od česa pa misliš da bodo živeli ljudje v prihodnosti? O tem sem kar nekaj prebral v zadnjem času in se mi zdi čisto OK ideja.
... čuj, kaj ti si novi tukaj ? ...

P.S.: za začetek lahko prebereš moje komentarje ob članku, ki sem ga tukaj zgoraj prilimal, lahko pa malo povprašaš forumske neoliberalce, kdo je na totem forumu en zadnjih preživelih komunajzarjev, ki bi radi živeli od žuljev tujega dela ... khmm, pa čeprav od žuljev robotov ...
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2647155] 03.04.17 17:13 · odgovor na: grgl1976 (#2647147)
Odgovori   +    0
[grgl1976]
> [najobj]
> > [sstanislav]
> > > []
> > > Ohoho, Stanko is back.
> > >
> > > (Prav je, da izpostaviš tudi etatistični vidik kapitalizma, ampak sam menim, da je treba proučevati realne vzorce. Razen če je etatistični kapitalizem a la Slovenija zate zgleden model razvoja kapitalizma in družbe.)
>
> > DD ni etatistični vidik, ampak dosledno kapitalističen!
> > Ti pa kar smrči dalje do naslednje krvave revolucije realnih vzorcev.
> > Gates se že boji, kje bo našel kupca z denarjem, kajti roboti brez plače to niso!
>
> ... čuj, sstanislav ... evo, če jaz tole startaj.finance.si/8...-jih-pa-bo prav razumem, si ti v zadnjem cajtu tudi kar nekaj tega prespal, ker bo stari komunajzar Bill Gates očitno od robotov pobiral davke in pobrani denar dal brezdelnežem, da si bodo lenuhi lahko kupili, kar bodo delovni roboti v potu svojega obraza naredili ...
In kaj točno je narobe z obdavčenjem robotov? Meni se to zdi logična posledica. Če bo delovnih mest res vse manj, ker nas bodo nadomeščali roboti, ki bodo opravljali delo ljudi, potem menim, da je logično da se plača davek na robote. Od česa pa misliš da bodo živeli ljudje v prihodnosti? O tem sem kar nekaj prebral v zadnjem času in se mi zdi čisto OK ideja.
Billa ne zanima, od česa boš živel ti, ampak kdo bo kupec njegovih delnic, ko plač več ne bo.
Ampak, nič bat, davek na dobiček in dohodek vsaka država že pobira kot svojo lastniško dividendo, ta denar mora samo začeti razdeljevati mesečno svojim lastnikom.
100€ mesečne dividence bo za začetek dviga povprasćevanja po Gatežu kar nekaj;)
najobj sporočil: 31.909
[#2647156] 03.04.17 17:15 · odgovor na: anon-79735 (#2647146)
Odgovori   +    0
[sstanislav]
> [najobj]
> čuj, sstanislav ... evo, če jaz tole startaj.finance.si/8...-jih-pa-bo prav razumem, si ti v zadnjem cajtu tudi kar nekaj tega prespal, ker bo stari komunajzar Bill Gates očitno od robotov pobiral davke in pobrani denar dal brezdelnežem, da si bodo lenuhi lahko kupili, kar bodo delovni roboti v potu svojega obraza naredili ...
Ne jaz, Bill je prespal mnogo let od prve objave DD.
Kateri letnik Gatež sploh je?
... čuj, po mojem pa dobri stari Billy ni nič prespal, ampak mu Frankl noče dati popusta na Finance, Gates pa o DD kje drugje ne more nič pametnega prebrat ...
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2647174] 03.04.17 19:23 · odgovor na: najobj (#2647156)
Odgovori   +    0
Daj no, knjigo ZDRAVA SOl jih je v knjižni obliki prebralo že preko 10.000, na internetu pa v obliki brezlačno najmanj dvajset krat več ljudi.
Za Petra in njegove dame pa nimam pojma;)

Strani: 1