Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Cerar v miniki

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2645679] 22.03.17 21:34
Odgovori   +    8
Ne vem kaj Vzajemna čaka. Če bi bil jaz direktor Vzajemne bi vrgel 20 milijonov v to, da se ta "reforma" sesuje. Prav tako GZS, OZS in podobna združenja. Zdele bi morali brusiti nože.

V Sloveniji gospodarstveniki delujejo kot teleta, ki samo čakajo na zakol. V ZDA so podjetja aktivna v politki in vlagajo velike količine denarja, da dosežejo svoje cilje. Zato me tudi ne preseneča, da so veliko bolj uspešna od slovenskih podjetij.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2645702] 23.03.17 07:21
Odgovori   +    4
Zbornice v svoji tišini niso privlekle dovolj pozornost javnosti. OZS, GZS, druge zbornice in delodajalska združenja živijo v blaženem birokratskem miru. Tu in tam nasprotujejo predlaganem novem šikaniranju podjetnikov in zasebnega gospodarstva in je to v bistvu vse. Zbornice so nekako melanholične in v nekakšnem kolektivnem manično tihem depresivnem stanju. Zbornične reakcije na izgube, ki jih bomo podjetniki in zasebni delodajalci utrpeli po sprejetju teh mini škodljivih reform so v bistvu takšne, kot da celo želijo to »izgubo« in komaj čakajo sprejetje teh mini zakonov, ki jih bo rešilo muke, da jim nasprotujejo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2645727] 23.03.17 10:36 · odgovor na: sopranos (#2645679)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 23.03.2017 10:37
[sopranos]
Ne vem kaj Vzajemna čaka. Če bi bil jaz direktor Vzajemne bi vrgel 20 milijonov v to, da se ta "reforma" sesuje. Prav tako GZS, OZS in podobna združenja. Zdele bi morali brusiti nože.
Vzajemna je vzajemna zavarovalnica, kjer so zavarovalci efektivno delnicarji (ce prav vem?) oziroma imajo svojo moc vodenja - ravno sedaj posiljajo domov neke volilne listke. Ne mores kar tako flikniti denarja nekam brez soglasja. Se posebej ce vecina tvojih delnicarjev dejansko podpira ukinitev :)

Strani: 1