Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek »Ej, stari, stanovanj bo zmanjkalo«

Strani: 1

BOY008 sporočil: 596
[#2645533] 21.03.17 20:26
Odgovori   +    7
Ocitno se vse dela da se mehurcek napihuje. Seveda je dan danes se ze vsak strokovnjak za vlaganje v nepremicnine. Pametni, kilometrine pa nobene. Pol pa pametujejo kako je treba. Marsikoga bo bolela glava ko bo prislo do padca. Takrat bomo pa nastopili taki kot sem jaz in postali premozni. Najboljse cene so takrat ko je kri na ulicah.

Jaz grem raje v tujino poslusat prave nepremicninske guruje ki dejansko delajo to kar govorijo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2645535] 21.03.17 20:30
Odgovori   +    24
Zadnja sprememba: sopranos 21.03.2017 20:35
Ko jaz gledam nepremičnine, in ko koga pokličem, mi vsi pravijo, da so že skoraj zmenjeni. In to za po mojem pojmovanju astronomskih zneskih. A ti oglasi se ne umaknejo. Ker se ne proda. In vem ko potem pokličem čez pol leta, pa spet isto zgodbo poslušam, kako so zmenjeni. Komaj zadržujem smeh, ko mi te poceni štose govorijo. In taki prodajalci so pri meni v kategoriji - prodajam za suho zlato, iščem kretena z denarjem. In taki so nato pripravljeni iskati takega kretena tudi 5 ali 10 let. In to zame niso resni prodajalci. In takih prodajalcev je večina.

Obstaja zelo majhna skupina resnih prodajalcev - tistih, ki so se zaklali s kreditom in se skušajo rešiti pred potopom in pari, ki se ločujejo. Pa še pri slednjih je čedalje več razuma in se najdejo neko opcijo, da se med sabo zmenijo. Za obe skupini je značilno, da prodajajo zadeve bolj pod radarjem.

No, je pa nekaj res, da so sedaj cene na precej nižjih nivojih kot so bile 8-9 let nazaj. A tudi ti nivoji so še vedno previsoki za veliko večino ljudi.

Interesantna je samo Ljubljana. Pogojno še Obala. Ampak tudi pri teh zadevah je tako, da ta pravi kupujejo na podlagi notranjih informacij, raznih mahinacij itd. Dober primer so recimo matoz, Mišič, Jelinčič.

Upam si trditi, da v Sloveniji nekega resnega trga nepremičnin sploh nimamo. Gre za zelo, zelo nelikviden trg. Tako nekako kot slovenska borza in delnice, ki kotirajo na njej.
Vinci sporočil: 5.933
[#2645549] 21.03.17 22:28 · odgovor na: sopranos (#2645535)
Odgovori   +    23
[sopranos]
Upam si trditi, da v Sloveniji nekega resnega trga nepremičnin sploh nimamo. Gre za zelo, zelo nelikviden trg. Tako nekako kot slovenska borza in delnice, ki kotirajo na njej.
Seveda ga nimamo. Za resen nepremičninski trg moraš imeti vsaj približno uravnoteženo ponudbo, da se lahko loči pametna nepremičnina od dreka, pri nas je skoraj vse drek. Na primer stanovanja v predimenzioniranih stanovanjskih hišah, kleti in garaže predelane v stanovanja, balkoni večji od stanovanja, stanovanja v 60 in več let starih blokih, ki bi se jih vsi radi znebili, na pol narejene novogradnje iz leta 2009 itn. :)

Če bi kakšen Japonec pogledal ponudbo na nepremicnine.net, bi najbrz dobil občutek, da je praktično celotna Slovenija favela.

Strani: 1