Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj bo prej – brexit, grexit ali frexit?

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2642558] 28.02.17 23:34
Odgovori   +    8
Tadej daj napiši članek o tem kakšen nateg pripravljajo z zakonom,ki bo urejal tožbe glede izbrisa podrejencih. Ne čakat na čas ko bo že sprejet, takrat bo prepozno.
bc123a sporočil: 48.253
[#2642571] 01.03.17 07:19
Odgovori   +    1
Lep pregled. Keep 'em coming.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2642630] 01.03.17 11:44 · odgovor na: sopranos (#2642558)
Odgovori   +    5
[sopranos]
Tadej daj napiši članek o tem kakšen nateg pripravljajo z zakonom,ki bo urejal tožbe glede izbrisa podrejencih. Ne čakat na čas ko bo že sprejet, takrat bo prepozno.
Sem se že sprijaznil, da bo treba tudi s tem takoj po objavi v Uradnem listu na ustavno sodišče. Bralcev Financ z "izbrisniškimi" zadevami ne želim preveč obremenjevati, dokler ne bo kakega res pomembnega premika. Ta Vraničarsko-Jazbečevska farsa, ki ji pravijo "predlog zakona o postopku sodnega varstva", ni take vrste premik, ker čisto v ničemer ne zmanjšuje obstoječe protiustavnosti posega v pravico do sodnega varstva, kvečjemu jo še krepi, seveda načrtno. Prej ali slej bo tudi kak tak premik, ki ga bo vredno komentirati, dotlej pa vam dam s tem mir :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2642631] 01.03.17 11:54
Odgovori   +    0
Zanimiv zaključni odstavek. Če prav razumem logiko JP Morgana, bi imel kandidat združene zelene levice 60% možnosti za zmago. Ne upoštevajoč ruske hekerje, ki bi zdaj lahko dobili pomoč tudi z zahodne obale Atlantika. Reakcionarji vseh dežel, združite se. :-)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2642633] 01.03.17 12:07 · odgovor na: pobalin (#2642631)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Zanimiv zaključni odstavek. Če prav razumem logiko JP Morgana, bi imel kandidat združene zelene levice 60% možnosti za zmago. Ne upoštevajoč ruske hekerje, ki bi zdaj lahko dobili pomoč tudi z zahodne obale Atlantika. Reakcionarji vseh dežel, združite se. :-)
edini problem te verjetnostne napovedi se je pokazal na drugi strani luže, kjer je bila verjetnost zmage klinotnove 99.7% pa ji to ni ničkaj pomagalo...

:-)))

LpA

p.s.: kak že gre oni famous chinese fortune cookie curse - may you live in interesting times... ;-)
sopranos sporočil: 11.404
[#2642636] 01.03.17 12:32 · odgovor na: anon-15342 (#2642630)
Odgovori   +    6
[TadejK]
> [sopranos]
> Tadej daj napiši članek o tem kakšen nateg pripravljajo z zakonom,ki bo urejal tožbe glede izbrisa podrejencih. Ne čakat na čas ko bo že sprejet, takrat bo prepozno.

Sem se že sprijaznil, da bo treba tudi s tem takoj po objavi v Uradnem listu na ustavno sodišče. Bralcev Financ z "izbrisniškimi" zadevami ne želim preveč obremenjevati, dokler ne bo kakega res pomembnega premika. Ta Vraničarsko-Jazbečevska farsa, ki ji pravijo "predlog zakona o postopku sodnega varstva", ni take vrste premik, ker čisto v ničemer ne zmanjšuje obstoječe protiustavnosti posega v pravico do sodnega varstva, kvečjemu jo še krepi, seveda načrtno. Prej ali slej bo tudi kak tak premik, ki ga bo vredno komentirati, dotlej pa vam dam s tem mir :)
Jaz sem bil vedno idealist in si tega ne dam vzeti. Čeprav mene osebno ta izbris ne zadeva, me zelo moti, ker je odraz stanja v tej državi in se kaže praktično na vseh področjih življenja v Sloveniji. Zato se meni zdi zelo pomembno, da v tej vojni zmagate. Ker samo v primeru, da je čim več takih porazov t.i. globoke države, lahko upamo, da se bodo stvari v Sloveniji kdaj izboljšale.

Glede na to, da igrajo zelo umazano, je potrebno na to vsaj javno opozarjati. In to čim večkrat. In kdaj tudi na malo bolj sočen način. Ker le-to bo predramilo vsaj del javnosti. Ker ni vse samo v pravnih argumentih, ampak tudi v tem, kako kakšno zadevo dojema javnost. Če je 99% ljudi za eno stvar, ga skoraj ni sodišča, ki bo upalo temu nasprotovati. In obratno. Ko imaš vsaj 30-40% podpore, ob 60-70% nasprotnikov, pa si bo sodišče morda že upalo razsoditi v skladu z ustavo.

Kar hočem povedati je to, da številne bralce tukaj ne bi motilo, če bi napisal kakšno kolumno na to temo. Ravno ko pišem ta komentar, je na Finance Live objavljeno, da ministrstvo umika predlog za prednostno dispečiranje elektrike iz TEŠ 6. Zato je po mojem mnenju nujno, da se še pravočasno opozarja na svinjarije, ki jih dela ustavni pravnik Cerar in njegovih 40 razbojnikov. Ne more se vse svinjarije razrešiti na sodiščih. Treba je angažirati javnost. Jim odpreti oči. Vem, da so številni Slovenci trdobučni. Ampak počasi se jim odpirajo oči. Samo ne smete(mo) se predati. In ob podpori javnosti, bodo tudi sodišča razsojala bolj pravično.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2642639] 01.03.17 12:44
Odgovori   +    1
Grke bodo krivili in upogibali do konca. Neverjetno. Vprašanje je samo, kako bi v takem primeru reagirali Slovenci!?

Brexit je skoraj že dejstvo. Samo vprašanje časa in pogajanj. VB izstopa iz tega vlaka.

Za Frexit bomo pa še videli, kako se bodo zadeve odvijale.
pobalin sporočil: 14.456
[#2642646] 01.03.17 13:07 · odgovor na: bobek13 (#2642633)
Odgovori   +    3
[bobek13]
edini problem te verjetnostne napovedi se je pokazal na drugi strani luže, kjer je bila verjetnost zmage klinotnove 99.7% pa ji to ni ničkaj pomagalo...
Že, ampak kdo v Franciji pa ima vlogo Clintonove? Plus vse drugo, kar se razlikuje. Sem pa prepričan, da bodo Francozi na državni prestol prej izvolili žensko kot pa (pol)črnca. :-)

Strani: 1