Strani: 1

najobj sporočil: 31.908
[#2642654] 01.03.17 13:26
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 01.03.2017 13:27
... Da, še so področja, ki so potrebna izboljšave, a gre za majhne, skoraj pikolovske pomanjkljivosti, ki bi jih morda opazili le vozniki, ki poznajo že prejšnje generacije. ...

... OK, jaz sicer nisem voznik prejšnje generacije Prius, definitivno pa ne bom voznik tote in niti nobene od naslednjih generacij, dokler japonski ljubitelji nepotrebnih novotarij ne bodo prestavili armaturno ploščo spet nazaj pred volan in voznikov nos, tako da ima vse najpomembnejše podatke ves čas vožnje pred očmi, ne da bi ob zagroženih kaznih za prekoračitev hitrosti pri spremljanju števca hitrosti izgubljal pozornost s prometa zaradi gledanja v desno nekam daleč pod vetrobransko steklo ...
chef sporočil: 2.986
[#2642665] 01.03.17 14:46 · odgovor na: najobj (#2642654)
Odgovori   +    0
Prius ima serijsko head-up zaslon, kjer imas podatek o hitrosti ves cas pred nosom oziroma na najbolj idealnem mestu.
najobj sporočil: 31.908
[#2642676] 01.03.17 15:39 · odgovor na: chef (#2642665)
Odgovori   +    1
[chef]
Prius ima serijsko head-up zaslon, kjer imas podatek o hitrosti ves cas pred nosom oziroma na najbolj idealnem mestu.
... eh, mogoče že bolj slabo vidim, ampak na sliki v članku se mi zdi vse skupaj pomaknjeno preveč v desno in preveč daleč naprej od oči ... khmm, čeprav priznam, da sem starokopiten in so mi takšne www.avto-fokus.si/f/...niki_b.jpg armaturke bolj funkcionalne, običajno pa ne menjavam stvari, ki delajo dobro ...
makovecj sporočil: 6
[#2642692] 01.03.17 16:53 · odgovor na: najobj (#2642654)
Odgovori   +    0
moje mnenje je, da sredinska postavitev bolj pregledna, kar se tiče spremljanja hitrosti vožnje. kot je omenil tudi Chef, pa ima Prius še HUD, ki svoje delo opravi odlično.

pa sem bil tudi sam prej skeptičen glede postavitve merilnikov, pa to opažam zdaj, ko se iz Priusa presedem v vozilo z navadmimi oz. klasičnimi merilniki, da moram za spremljanje hitrosti precej bolj umikati pogled s ceste. pozitivna izjema pri tem je Peugeot 308 z merilniki postavljenimi precej višje (in pa Honda Civic, ki ima tudi višje postavljen števec hitrosti, ki je sicer digitalen in tudi izredno pregleden).
chef sporočil: 2.986
[#2642696] 01.03.17 17:20 · odgovor na: najobj (#2642676)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: chef 01.03.2017 17:23
Vidis ze prav, ampak tisto je sredinska instrumentna plosca, head-up zaslona pa na fotkah ni. Lahko pa verjames, da je na primerni poziciji in da v praksi deluje super.
najobj sporočil: 31.908
[#2642792] 02.03.17 12:00 · odgovor na: chef (#2642696)
Odgovori   +    0
[chef]
Vidis ze prav, ampak tisto je sredinska instrumentna plosca, head-up zaslona pa na fotkah ni. Lahko pa verjames, da je na primerni poziciji in da v praksi deluje super.
... OK, sicer sem že povedal, da sam nimam navade menjavat stvari, ki delajo dobro, ampak če pri Toyoti verjamejo, da bodo zaradi "prestrukturiranja" standardne armaturne plošče in fensi head-up zaslonov prodali več Priusov, potem jim pač želim, da jim to uspe, le da brez mene ...

P.S.: komaj čakam, da bo napredna avtomobilska industrija naredila fensi pripomoček, ki bo sproti meril, za koliko procentov se zaradi spremljanja fensi pripomočkov med vožnjo zmanjša pozornost na promet in bodo najbolj napredni vozniki v vsakem trenutku lahko vedeli, kdaj bodo zaradi spremljanja fensi pripomočkov koga povozili ali pa se z nekom zaleteli ...
najobj sporočil: 31.908
[#2642794] 02.03.17 12:05 · odgovor na: makovecj (#2642692)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 02.03.2017 12:07
[makovecj]
moje mnenje je, da sredinska postavitev bolj pregledna, kar se tiče spremljanja hitrosti vožnje. kot je omenil tudi Chef, pa ima Prius še HUD, ki svoje delo opravi odlično.

pa sem bil tudi sam prej skeptičen glede postavitve merilnikov, pa to opažam zdaj, ko se iz Priusa presedem v vozilo z navadmimi oz. klasičnimi merilniki, da moram za spremljanje hitrosti precej bolj umikati pogled s ceste. pozitivna izjema pri tem je Peugeot 308 z merilniki postavljenimi precej višje (in pa Honda Civic, ki ima tudi višje postavljen števec hitrosti, ki je sicer digitalen in tudi izredno pregleden).
... eh, vsak ima svoj okus, ampak tole forum.finance.si/?m=...792&single bi lahko tudi tebi odgovoril ...

Strani: 1