Strani: 1

BlazVo sporočil: 2.599
[#2640988] 16.02.17 17:12
Odgovori   +    4
To sporočilo je izbrisal avtor (16.02.2017 19:27)
sopranos sporočil: 11.404
[#2640989] 16.02.17 17:34
Odgovori   +    19
FURS je pač mafija, ki ima nalogo, da čim več izterja (tudi z nasiljem, če je potrebno) od podjetij in posameznikov. Pri tem so mu dovoljena vsa sredstva. Vedno bo vsa pravila interpretiral v vašo škodo.

Argumenti pri FURS-u ne pomenijo prav veliko. Šele ko pride pritisk z vrha, da naj se pa pri določeni zadevi malo brzdajo, se zadeve spremenijo.

Je pa dobro, da se o teh bedarijah davčne piše. Finance bi lahko na to temo še bolj pritiskale. Ker edino pritisk, javno sramoteneje, živciranje politikov bo pripeljalo do sprememb.
0513ANITO sporočil: 10.814
[#2640990] 16.02.17 17:38
Odgovori   +    3
No tu je potrebno dodati še nekaj.

Če družbenik poveča s svojim vložkom osnovni kapital, mora v primeru, da bi želel kasneje osnovni kapital znižati od vseh strank, s katerimi posluje pridobiti pisno soglasje za znižanje osnovnega kapitala. V primeru, da družbenik ne vpiše svojih v podjetje vloženih sredstev v osnovni kapital, ta sredstva lahko potem kadarkoli umakne iz podjetja.

To zgoraj sem zvedel pri notarki, ko sem kupoval delež v svojem podjetju (mogoče le zapisano ni 100% eksaktno)

Tako, da previdno pri brezglavem povečevanju osnovnega kapitala za kar navija FURS. FURS ima kot vedno svoje interese...oskubiti podjetnika...maksimalno.
0126Bacis sporočil: 3.025
[#2640991] 16.02.17 18:02 · odgovor na: 0513ANITO (#2640990)
Odgovori   +    3
kasneje osnovni kapital znižati od vseh strank, s katerimi posluje pridobiti pisno soglasje za znižanje osnovnega kapitala
Če Mečkator / Agrokor hoče znižat kapital, mora dobit moje dovoljenje, ker sem lani pri njih kupil bombone????

Neki ne štima...
0513ANITO sporočil: 10.814
[#2640994] 16.02.17 18:10 · odgovor na: 0126Bacis (#2640991)
Odgovori   +    0
[0126Bacis]
> kasneje osnovni kapital znižati od vseh strank, s katerimi posluje pridobiti pisno soglasje za znižanje osnovnega kapitala

Če Mečkator / Agrokor hoče znižat kapital, mora dobit moje dovoljenje, ker sem lani pri njih kupil bombone????

Neki ne štima...
Pomisli raje...Vrejetno gre za dobavitelje in nekupce.

Res to mi je izrecno omenila notarka. Takrat ko ti prebere družbeno pogodbo.
0513ANITO sporočil: 10.814
[#2641000] 16.02.17 18:35 · odgovor na: 0126Bacis (#2640991)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 0513ANITO 16.02.2017 18:36
[0126Bacis]
> kasneje osnovni kapital znižati od vseh strank, s katerimi posluje pridobiti pisno soglasje za znižanje osnovnega kapitala

Če Mečkator / Agrokor hoče znižat kapital, mora dobit moje dovoljenje, ker sem lani pri njih kupil bombone????

Neki ne štima...
Tole sem na brzino našel:
www.podjetniskisklad.si/images/Rezultati/Vzorec_d rubene_pogodbe.doc

Zmanjšanje osnovnega kapitala
41. člen

Skupščina družbenikov lahko sklene, da se osnovni kapital zmanjša.

Zmanjšanje je veljavno le:
če zakoniti zastopnik vsaj dvakrat objavi sklep o zmanjšanju osnovnega kapitala in v objavi pozove upnike, da se zglasijo pri družbi in izjavijo, ali soglašajo z zmanjšanjem osnovnega kapitala; upnike, ki so družbi znani, mora zakoniti zastopnik pozvati neposredno;
če družba upnikom, ki niso soglašali z zmanjšanjem osnovnega kapitala, poravna zahtevke ali zagotovi varščino.

Zmanjšanje osnovnega kapitala se lahko prijavi za vpis v register šele po enem letu od zadnje objave iz prve alineje prejšnjega odstavka in po tem, ko zakoniti zastopnik predloži dokaze o tem, da je družba poravnala zahtevke upnikom ali jim zagotovila varščino iz druge alineje prejšnjega odstavka.

Zmanjšanje osnovnega kapitala se lahko opravi tudi po poenostavljenem postopku. Za zmanjšanje osnovnega kapitala po prejšnjem stavku se smiselno uporabljajo določbe prvega, drugega in tretjega odstavka 379. člena Zakona o gospodarskih družbah.

Zmanjšanje osnovnega kapitala se lahko opravi tudi z umikom poslovnih deležev. Za takšno zmanjšanje osnovnega kapitala se smiselno uporabljajo določbe 381. do 383. člena Zakona o gospodarskih družbah.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2641005] 16.02.17 18:44 · odgovor na: 0126Bacis (#2640991)
Odgovori   +    0
[0126Bacis]
> kasneje osnovni kapital znižati od vseh strank, s katerimi posluje pridobiti pisno soglasje za znižanje osnovnega kapitala

Če Mečkator / Agrokor hoče znižat kapital, mora dobit moje dovoljenje, ker sem lani pri njih kupil bombone????

Neki ne štima...
Gre seveda za dobavitelje in zadeva je vsaj meni nekako smiselna. Če imaš preveč kapitala si ga izplačaj, a to v Sloveniji pomeni, da lahko nategneš dobavitelja. Zato je smiselno, da ima ta možnost reč, hej mene nisi plačal v roku, ko sva dogovrjena...
0513ANITO sporočil: 10.814
[#2641007] 16.02.17 18:57 · odgovor na: anon-49383 (#2641005)
Odgovori   +    2
[janeztomazic]
> [0126Bacis]
> > kasneje osnovni kapital znižati od vseh strank, s katerimi posluje pridobiti pisno soglasje za znižanje osnovnega kapitala
>
> Če Mečkator / Agrokor hoče znižat kapital, mora dobit moje dovoljenje, ker sem lani pri njih kupil bombone????
>
> Neki ne štima...

Gre seveda za dobavitelje in zadeva je vsaj meni nekako smiselna. Če imaš preveč kapitala si ga izplačaj, a to v Sloveniji pomeni, da lahko nategneš dobavitelja. Zato je smiselno, da ima ta možnost reč, hej mene nisi plačal v roku, ko sva dogovrjena...
Ne mešat osnovnega kapitala s kapitalom podjetja.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2641010] 16.02.17 19:26 · odgovor na: BlazVo (#2640988)
Odgovori   +    8
Neverjetno, kakšna totalna formalistična traparija.

Za upravno sodišče se ve, da vedno pritrdi FURS in v sodbo prepiše obrazložitev FURS.

Tiste pipike tam so popolnoma finančno nepismene. Žalostno je, da je v 99 % finančno nepismen tudi FURS, čeprav ima v nazivu "Finančna..."
bc123a sporočil: 48.253
[#2641011] 16.02.17 19:46 · odgovor na: 0513ANITO (#2641007)
Odgovori   +    4
[0513ANITO]
> [janeztomazic]
> > [0126Bacis]
> > > kasneje osnovni kapital znižati od vseh strank, s katerimi posluje pridobiti pisno soglasje za znižanje osnovnega kapitala
> >
> > Če Mečkator / Agrokor hoče znižat kapital, mora dobit moje dovoljenje, ker sem lani pri njih kupil bombone????
> >
> > Neki ne štima...
>
> Gre seveda za dobavitelje in zadeva je vsaj meni nekako smiselna. Če imaš preveč kapitala si ga izplačaj, a to v Sloveniji pomeni, da lahko nategneš dobavitelja. Zato je smiselno, da ima ta možnost reč, hej mene nisi plačal v roku, ko sva dogovrjena...

Ne mešat osnovnega kapitala s kapitalom podjetja.
Saj tocno to FURS dela ... mesa :)

Za FURS je dokapitalizacija samo ce se spremeni osnovni kapital, ne pa ves kapital podjetja.
0513ANITO sporočil: 10.814
[#2641014] 16.02.17 20:25 · odgovor na: bc123a (#2641011)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [0513ANITO]
> > [janeztomazic]
> > > [0126Bacis]
> > > > kasneje osnovni kapital znižati od vseh strank, s katerimi posluje pridobiti pisno soglasje za znižanje osnovnega kapitala
> > >
> > > Če Mečkator / Agrokor hoče znižat kapital, mora dobit moje dovoljenje, ker sem lani pri njih kupil bombone????
> > >
> > > Neki ne štima...
> >
> > Gre seveda za dobavitelje in zadeva je vsaj meni nekako smiselna. Če imaš preveč kapitala si ga izplačaj, a to v Sloveniji pomeni, da lahko nategneš dobavitelja. Zato je smiselno, da ima ta možnost reč, hej mene nisi plačal v roku, ko sva dogovrjena...
>
> Ne mešat osnovnega kapitala s kapitalom podjetja.

Saj tocno to FURS dela ... mesa :)

Za FURS je dokapitalizacija samo ce se spremeni osnovni kapital, ne pa ves kapital podjetja.
Osnovni kapital je pri resni firmi v primerjavi S KAPITALOM navaden PIČKIN dim.

Še moja firma ma osnovnega cca 60k€, unga tapravega pa 450k€ (pa še s tem "težko" shajamo, bi bilo dobr še več)
bc123a sporočil: 48.253
[#2641016] 16.02.17 20:46 · odgovor na: 0513ANITO (#2641014)
Odgovori   +    1
[0513ANITO]
Osnovni kapital je pri resni firmi v primerjavi S KAPITALOM navaden PIČKIN dim.
Saj vem... to slovenska fascinacija z regulativo.. zakaj pa firma ne bi smela imeti 1 EUR osnovnega kapitala, dokler ima vsega kapitala dovolj?
FIN-379669 sporočil: 7.958
[#2641019] 16.02.17 21:34 · odgovor na: BlazVo (#2641010)
Odgovori   +    13
To so ta 3 imena:

Marjanca Faganel (preds.), Zdenka Štucin (poroč.), Alenka Praprotnik

... KI MORAJO NEMUDOMA IZGUBITI SLUŽBO. TAKO NEUMNE IN NEUKE SODBE ŽE DOLGO NISEM PREBRAL!

Prosim Finance, da ta apel čim prej prenesjo v javnost! Te tri zmešane kure morajo izgubiti službo, saj ne poznajo niti črke A ne davčnega predpisa niti ZGD-1.

NOROST, kaj spišejo na Furs, MF in potem poštemplajo na Upravnem sodišču. To so norci, nimam kaj drugega reči!

To ni več pomanjkanje znanja, ampak stvar (ne)prištevnosti ali totalne neukosti!
D4vk5pl4 sporočil: 90
[#2641033] 17.02.17 08:08 · odgovor na: sopranos (#2640989)
Odgovori   +    6
[sopranos]
FURS je pač mafija, ki ima nalogo, da čim več izterja (tudi z nasiljem, če je potrebno) od podjetij in posameznikov. Pri tem so mu dovoljena vsa sredstva. Vedno bo vsa pravila interpretiral v vašo škodo.

Argumenti pri FURS-u ne pomenijo prav veliko. Šele ko pride pritisk z vrha, da naj se pa pri določeni zadevi malo brzdajo, se zadeve spremenijo.

Je pa dobro, da se o teh bedarijah davčne piše. Finance bi lahko na to temo še bolj pritiskale. Ker edino pritisk, javno sramoteneje, živciranje politikov bo pripeljalo do sprememb.
Ne, mafija je MF! Navedena zadeva je problem ze 10 let in zanjo vedo tako na FURSu kot na MFju. Slednji pa v zakonu ne zelijo spremeniti ničesar.... FURS je le izvajalec zakona in mimo MFja ne more narediti nič.
sopranos sporočil: 11.404
[#2641211] 18.02.17 13:09 · odgovor na: D4vk5pl4 (#2641033)
Odgovori   +    1
[D4vk5pl4]
> [sopranos]
> FURS je pač mafija, ki ima nalogo, da čim več izterja (tudi z nasiljem, če je potrebno) od podjetij in posameznikov. Pri tem so mu dovoljena vsa sredstva. Vedno bo vsa pravila interpretiral v vašo škodo.
>
> Argumenti pri FURS-u ne pomenijo prav veliko. Šele ko pride pritisk z vrha, da naj se pa pri določeni zadevi malo brzdajo, se zadeve spremenijo.
>
> Je pa dobro, da se o teh bedarijah davčne piše. Finance bi lahko na to temo še bolj pritiskale. Ker edino pritisk, javno sramoteneje, živciranje politikov bo pripeljalo do sprememb.

Ne, mafija je MF! Navedena zadeva je problem ze 10 let in zanjo vedo tako na FURSu kot na MFju. Slednji pa v zakonu ne zelijo spremeniti ničesar.... FURS je le izvajalec zakona in mimo MFja ne more narediti nič.
Ne sledjo samo zakonom. Vsa ministrstva imajo tudi interna navodila, ki velikokrat presegajo pooblastila, ki jim jih daje zakon ali pa stvari tolmačijo v nasprotju z zakonom. Ker pa je FURS zelo mogočen, maščevalen organ z ogromno pristojnostmi, si ljudje pogosto ne upajo ugovarjati očitnim nezakonitostim. Pa znotraj ministrstva sploh nima smisla, ker vse po vrsti zavrnejo. Potem moraš pa sprožiti upravni spor. Nižja sodišča so, to je že splošno znano, povsem nesposobna in praviloma vedno odločijo v korist države. Šele nato, na višjih instancah se kdaj kaj spremeni. Ampak to potem pomeni, da traja tudi 5 ali 10 let, preden se nezakonita praksa FURSa spremeni.

Strani: 1