3 ure
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
3 ure
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
4 ure
Najbolj brani članki danes
5 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
6 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
6 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
6 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
7 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
7 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
7 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
8 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
8 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
8 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
8 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
8 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
9 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
10 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
10 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
11 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
11 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Boljši vtis in občutki v Mazdi3 za skoraj enako ceno

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2640439] 12.02.17 10:34
Odgovori   +    1
Sem hotel kupiti Mazdo. Pa se nisem odločil zanjo iz več razlogov: skoraj nič ne moreš izbirati kar se opreme tiče. Saj nismo času Fordovega T modela no. Za bencinarje sploh nimajo štirikolesnega pogona. Tudi avtomatskega menjalnika ne za močnejše motorje. Za avto se čaka več kot pol leta. Tudi pri popustih so precej nefleksibilni. Imajo sicer kar nekaj pozitivnih stvari, a ko daš vse skupaj na tehtnico Mazda ne prepriča. So preveč neprilagodljivi.
anon-304487 sporočil: 967
[#2640447] 12.02.17 11:52
Odgovori   +    4
čas vnosa: 12.02.17 09:50
"Več kot tretjina kupcev se je odločila za dvolitrski atmosferski (!) bencinski motor G120, sledi ji 1,5-litrski G100, navdušenje nad turbodizlom pa je zelo skromno."

Očitno so Mazdini kupci zelo racionalni in znajo razmišljati z svojo glavo.
miapan sporočil: 20
[#2640480] 13.02.17 08:14 · odgovor na: sopranos (#2640439)
Odgovori   +    4
Pri Mazdah in drugih japoncih je pač tako, da si izbereš tisti nivo opreme, ki ima tisto premo ki jo pač ti potrebuješ, če potem pogledaš kaj vse dobiš za to ceno in primerjaš z evropsko konkurenco, kjer greš po seznamu in kljukaš željene stvari, prideš ponavadi do boljše cene v paketih. Čaka se na avte pač zato ker se ne neročajo na zalogi, kolićin je pa manj kot jih prodajo. Ceno določa trg in dokler lahko prodajajo avtomobile in ne popustov jih tudi bodo. Za kupca je pa to vsekakor bolje kakor da ima uradno ceno v oblakih, plača jo seveda pol manj a zavarovalnice in vse ostale ustanove gledajo ceno brez popustov.
sopranos sporočil: 11.404
[#2640550] 13.02.17 15:54 · odgovor na: miapan (#2640480)
Odgovori   +    1
[miapan]
Pri Mazdah in drugih japoncih je pač tako, da si izbereš tisti nivo opreme, ki ima tisto premo ki jo pač ti potrebuješ, če potem pogledaš kaj vse dobiš za to ceno in primerjaš z evropsko konkurenco, kjer greš po seznamu in kljukaš željene stvari, prideš ponavadi do boljše cene v paketih. Čaka se na avte pač zato ker se ne neročajo na zalogi, kolićin je pa manj kot jih prodajo. Ceno določa trg in dokler lahko prodajajo avtomobile in ne popustov jih tudi bodo. Za kupca je pa to vsekakor bolje kakor da ima uradno ceno v oblakih, plača jo seveda pol manj a zavarovalnice in vse ostale ustanove gledajo ceno brez popustov.
Saj jaz razumem njihovo logiko. Ampak potem bi morali biti njihovi avti hitreje dobavljivi in imeti nižjo ceno. Tako so pa cenovno primerljivi, manj prilagodljivi in še dalj časa čakaš.
bambino sporočil: 1.028
[#2641023] 17.02.17 00:26 · odgovor na: sopranos (#2640550)
Odgovori   +    0
Vozimo že 11. ali 12. Mazdo, pa se ne spomnim, da bi kdaj kdo čakal na njo. Navadno je bila kje kakšna priložnost že na zalogi. Najbrž nismo bili zahtevni. Sem vedno mislil, da je čakanje na avto bolj navada pri EU avtomobilih, kjer je veliko opcij. Mazda je nišni proizvajalec, samo 1 mio avtomobilov vs 10 mio Toyota, VW, GM. Če imajo prave modele, so kapacitete hitro polne. Trenutno štancajo SUV-je, ki se očitno zelo dobro prodajajo. Včasih so znali kaj tudi z drsnimi vrati narediti ali kakšnim sedežem več. Zdaj sploh nimajo modela, da bi bil za našo 5 člansko familijo primeren.
sopranos sporočil: 11.404
[#2641143] 17.02.17 20:24 · odgovor na: bambino (#2641023)
Odgovori   +    2
[bambino]
Vozimo že 11. ali 12. Mazdo, pa se ne spomnim, da bi kdaj kdo čakal na njo. Navadno je bila kje kakšna priložnost že na zalogi. Najbrž nismo bili zahtevni. Sem vedno mislil, da je čakanje na avto bolj navada pri EU avtomobilih, kjer je veliko opcij. Mazda je nišni proizvajalec, samo 1 mio avtomobilov vs 10 mio Toyota, VW, GM. Če imajo prave modele, so kapacitete hitro polne. Trenutno štancajo SUV-je, ki se očitno zelo dobro prodajajo. Včasih so znali kaj tudi z drsnimi vrati narediti ali kakšnim sedežem več. Zdaj sploh nimajo modela, da bi bil za našo 5 člansko familijo primeren.
Saj meni je Mazda všeč. Nisem tega pisal, ker bi jih hotel pljuvati.Samo sem ravno naredil eno turo po teh avtomobilskih salonih v našem kraju. Rekel to in to hočem. Kaj mi ponujate, cena, dobavni roki itd. In pri Mazdi je bil pač odgovor, da če danes naročim, je dobava v avgustu. In nobene prilagoditve pri opremi in to kar sem pisal zgoraj.

Sem bil pa ful razočaran nad Toyoto. Recimo njihova corolla, ki je kao najbolj prodajni avto na svetu. Pofl od pofla. In kar je najbolj hecno, da v Aziji prodajajo pod tem modelom čisto drug avto. Bistveno boljši, samo na zunaj sta ista. Kabina je tam čisto druga, bistveno višji nivo opreme itd. En drug razstavni avto. Odprem prtljažnik, se je vse kar treslo, kot da bo vsak čas kaj dol odpadlo. Avto nazadnje prenovljen ene 6 ali 7 let nazaj, brez sodobnih funkcij, cena pa kot da bi šlo za cutting edge vozilo. Pred Mazdo se Toyota lahko skrije v mišjo luknjo.
153 sporočil: 9.333
[#2641145] 17.02.17 20:58
Odgovori   +    0
Je SLO edinstveno avtomobilsko razstavišče,
kjer si prav vsaka znamka svojo vozniško nišo
išče, ki zbira svoje bogate izkušnje, stavi na
svoje bogate in sproti pretehtane preizkušnje ?

Sodražan
bambino sporočil: 1.028
[#2642769] 02.03.17 10:09 · odgovor na: sopranos (#2641143)
Odgovori   +    0
Tale Toyota CHR se bo verjetno kar lepo prodajala:
www.toyota.si/new-ca...AnyO8P8HAQ

Škoda, da nima drsnih vrat in več sedežev:)

Strani: 1